Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

7 minutes ago, Sam B said:

Ovo su mnogo zajebanije ekipe, svi do jednog. Ovo je elita. Tu su pobede teze ali sladje.

 

Nisam planirao da Fener dobijemo 30 razlike... nadao sam se da je utakmica protif Efesa podigla ekipu, pre svega psihološki, i zajebao sam se,naravno. Ponovili smo ceo svoj repertoar sranja, i ajd da se ne ubedjujemo u suprotno... ne bih da učestvujem u tome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, KockoOblo said:

 

Preferiram da počnemo da igramo košarku. Teško je, u isto vreme radovati se, i razmišljati o odlasku na ispumpavanje viška želudačne kiseline. 

 

gledaj to sa vedrije strane: bar ne moraš da gledaš cirkusku predstavu velikog majstora iluzije luke vildoze, kojem sad stiže i kepec koga je @Tamburinjo, u svojim vizijama budućnosti nehajno prekrstio u filipa (to mu je verovatno svetovno ime)

 

:idem sam:

 

šalu nastranu, ne može se dobiti fener u gostima bez da se igra košarka. zajebana ekipa, vrhunski trener, taman da igraju najgore na svetu, moraš da pokažeš košarkaške fundamente da bi pobedio. video sam samo završnicu, jer je bilo poluvreme u dvorani nemira i neprijateljstva ali još nisam video da se takav tip ekipe i kvalitet dobija slučajno. druga je stvar što ti se takva košarka ne dopada, to je legitiman izbor.

Edited by uini
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Dobar deo tog repertoara sranja je zbog kvaliteta protivnika, koji te natera na mučenje. Uspeh je kad i pored toga uguraš loptu u koš.

 

Ovaj tim jeste košarkaškiji ali mora da nauči da preživi i u blatu.

 

Što se tiče bacanja, pizdro sam opasno zbog njih ali bez provere, mislim da smo ih dosta dobro šutirali u prethodnim mečevima, tako da se nadam da je ovo samo izuzetak.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Del Piero said:

Aleksini kosarkaski kvaliteti na EL nivou su verovatno prosecni, ali decko ima herca. Znacice vam mnogo.

Nisam bas to siguran, Aleksa bi bio siguran u 12 na ep, nebi on onako iz odbrane kao Vasa ispadao protiv Italije,moguce da srcem nadomesti neki propust koji ima u igri, ali onda se postavlja pitanje sto i drugi nemaju taj zar. Mogu zamisliti kako ce leteti Aleksa u areni, pa i sad u Laktasima gde ce biti puna hala grobara. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Dobar deo tog repertoara sranja je zbog kvaliteta protivnika, koji te natera na mučenje. Uspeh je kad i pored toga uguraš loptu u koš.

 

Ovaj tim jeste košarkaškiji ali mora da nauči da preživi i u blatu.

 

Što se tiče bacanja, pizdro sam opasno zbog njih ali bez provere, mislim da smo ih dosta dobro šutirali u prethodnim mečevima, tako da se nadam da je ovo samo izuzetak.

Kod kuće opasno dobri, na strani poslednjih par loši, protiv Asvela 9, sinoć 11 promašenih, a protiv Efesa 16/16 između

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Del Piero said:

Aleksini kosarkaski kvaliteti na EL nivou su verovatno prosecni, ali decko ima herca. Znacice vam mnogo.

Nevezano samo za tvoj post, podsetio si me na to da se na forumu, a i van njega, često izrazi prosečan kvalitet, averidžara, mediokritet... upotrebljavaju u značajno lošijoj konotaciji nego što je zaista imaju. U konkretnom slučaju, prosek EL je nešto prilično dobro za svaki tim koji se bori da se ušunja u prvih osam. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Barkley#34 said:

 

Ovaj tim jeste košarkaškiji ali mora da nauči da preživi i u blatu.

 

Pravo u centar, bravo. 

Ova ekipa puca od košarke ali za sada glavni problem joj je bio kad udari u tvrdo, a sinoć dobili jednu od najtvrđih ekipa u ligi (ok bez par igrača ali i mi smo se tek skupili) 

A ono, proširena rotacija pomaže, ko bi rekao

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se ja mnogo hvalio našom odbranom, naročito u prvom poluvremenu. Ostavili smo brdo otvorenih šuteva koji uglavnom nisu pogođeni. A posebna je zanimljivost što smo branili Kalatesa kao da je, ne znam, Markus Howard. Malo njihovi promašaji, malo nedomaćinsko suđenje i eto nas u egalu umesto na -15 kako mi je po igri "mirisalo".

 

U drugom je odbrana bila bolja, ne drastično, ali dovoljno dobra za ovaj raspali Fener. U principu hrkljuš košarka, sa mnogo kontakta, i ne toliko dobre odbrane koliko loši napadi. Ne znam, ovo mi je više ličilo na abaligašku utakmicu na blagim steroidima, otprilike priprema za Igokeu u nedelju :classic_biggrin:

 

Lesor samo 32 minuta, ovo mu pišemo kao odmor.

 

Željko prvi put u sezoni uvodi Aleksu i posle cirka 6 sekundi ga vuče na aut liniju da mu kenja :classic_biggrin:

 

Da upišemo Zeku dva puta bitne poene kad se lomilo, da ne bude da ga samo pljujem. Mada, moram da dodam da je ono saplitanje Gudure govnarski potez. E da, fala Gudura đe čuo i đe ne čuo.

 

Uglavnom, da ne izvuče neko slučajno pogrešan zaključak da sam nezadovoljan :classic_biggrin:, super je ovo, dobili dosadašnjeg lidera EL na njegovom terenu, sreća sreća radost, samo bez loženja do smo bogznakako odigrali.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, KockoOblo said:

 

Egzum ga čuvao kao da Kalates ima 60% za tri, a Kalates voli te neobaveštene likove.

 

Da da, iznenadio nas mlađani Kalates svojom igrom :classic_biggrin:

 

Dobro, ozbiljan je to igrač, nije lako igrati protiv njega, uostalom dao je i onu poludistancu kad smo mu išli ispod bloka. Ali to je valjda logičan koncepcijski rizik protiv njega, a ne ovo što smo mi radili u prvom poluvremenu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Željko prvi put u sezoni uvodi Aleksu i posle cirka 6 sekundi ga vuče na aut liniju da mu kenja :classic_biggrin:


Dobro, nije da mu je igrač utrčao backdoor čim je ušao... 😄

 

Ali nije jedini. Kao i protiv Zvezde kad je bilo izuzetno primetno, puno puta su nam utrčavali iza leđa i davali zicere.

Panter me par puta iznervirao zbog izbegavanja ulaza ili agresivnog napadanja obruča. Mislim i da je Željko ispizdeo, pokazujući mu da ide na kucanje u jednoj situaciji.
Jako me npr. nervira kada krene na ulaz i onda se prebaci na neki šut iza glave, koji su mu u par situacija ove sezone lagano izblokirali (tj. bolje reći skinuli sa glave), umesto da samo produži ruku i ide unapred.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...