Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

45 minutes ago, Patriota iz kauca said:


Ništa njima to ne znaci jer će u toj situaciji biti peta opcija u napadu i prva rupa u odbrani.

Više sam za ovo kao juče daj im četvrtinu i nek pokažu koliko mogu.

Za mene Trifunovic ne zasluzuje i nista vise od pete opcije u napadu. A nijedan od vasih mladjih nije dovoljno dobar da bude prva ili druga opcija, pa ni protiv ABA ligasa. A to se desava kad ih posaljes sve na parket, neko mora da povuce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Del Piero said:

Za mene Trifunovic ne zasluzuje i nista vise od pete opcije u napadu. A nijedan od vasih mladjih nije dovoljno dobar da bude prva ili druga opcija, pa ni protiv ABA ligasa. A to se desava kad ih posaljes sve na parket, neko mora da povuce.

 

To svakako, nego da mora da mu bude jasno da ne ulazi u individualne kreacije osim ako dobije loptu na 3 sekunde do kraja napada.

Ima on te momente, da i kada je u jačoj petorci, to "zaboravi". Ponekad imam utisak kao da namerno ne preda loptu, onda odradi neki defanzivni dribling, pogleda na sat i fazon "e jbg, sad moram sam, ističe vreme".

 

Sa ovom konstantacijom se ne slažem. On je juče gubio kao na traci pri pokušaju da prevede loptu. Sa kime god da je u petorci, ne sme za njega da bude umetnost samo da prevede loptu i preda je najbližem igraču.

Ja bi razumeo da je izgubljena posledica toga što su se svi sklonili i ostavili mu loptu da kreira napad, ali to nije bio slučaj.

 

Tu mi je uz njega najveći krivac Madar, koji je uspeo maltene nijednom da ne primi loptu u tom periodu. Ako bi neko mogao da uzme loptu i izdribla je 20 sekundi, to je on.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne razumem zasto M. Petrovic nije pri prvom timu pre Jovanovica. Ekstra talentovan plejmejker (deficitarna roba) koji ima potencijal da bude novi Vujanic, ili blizu. Ne vidim sta to Đorđija drzi u/pri senioroma.

 

Msm, necemo se praviti ludi, znamo dobro kako neke stvari funkcionisu na ovom podneblju, sa roditeljima i menadzerima. Ali Mihajlo je suvise talentovan da bi se to trebalo uzeti u obzir...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ja ne razumem zasto M. Petrovic nije pri prvom timu pre Jovanovica. Ekstra talentovan plejmejker (deficitarna roba) koji ima potencijal da bude novi Vujanic, ili blizu. Ne vidim sta to Đorđija drzi u/pri senioroma.

 

Msm, necemo se praviti ludi, znamo dobro kako neke stvari funkcionisu na ovom podneblju, sa roditeljima i menadzerima. Ali Mihajlo je suvise talentovan da bi se to trebalo uzeti u obzir...

Nije da serem, ali pogledaj koliko igra u Borcu i sve ce ti biti jasno. Ogromna je razlika izmedju kkp i Borca, a tek izmedju kls i abe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, odupri se ludilu said:

Da se nadovezem...DV koji je znao da profilise mlade igrače je tako radio. Onda neki uspiju a neki ne. Poslednji produkt takvog rada je Lučić. Generacija ruža koje će procvetati je više bila prinuda nego izbor u datoj situaciji. Iako su mnogi dosegli vrhunske karijere. I tu je bilo miksa.

 

lucic je late bloomer koji je napravio fantastican leap od dobrog timskog euroleague igraca, do nosioca euroleague ekipe u relativno poznim godinama. road less travelled. 

 

obicno veliki talenti budu u startu projektovani i stavljeni u priliku da imaju veliki usage i da odlucuju, kao bogdan npr.

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ja ne razumem zasto M. Petrovic nije pri prvom timu pre Jovanovica. Ekstra talentovan plejmejker (deficitarna roba) koji ima potencijal da bude novi Vujanic, ili blizu. Ne vidim sta to Đorđija drzi u/pri senioroma.

 

Msm, necemo se praviti ludi, znamo dobro kako neke stvari funkcionisu na ovom podneblju, sa roditeljima i menadzerima. Ali Mihajlo je suvise talentovan da bi se to trebalo uzeti u obzir...

Sa ovime se 200% slažem, pogotovo kad se uzme u obzir minutaža i ono što su pokazali na pripremama, skroz nejasno

 

11 minutes ago, Dobar u piku said:

Nije da serem, ali pogledaj koliko igra u Borcu i sve ce ti biti jasno. Ogromna je razlika izmedju kkp i Borca, a tek izmedju kls i abe. 

Nekako mi nisu za poređenje situacije, msm ja sam se prvi obradovao što je otišao u neki ABA klub ali Borac je u situaciji gde se bori za opstanak, bukvalno su 2 nedelje posle njega doveli ovog Boldvina na beku plus imaju Hejla. 

Kod nas bi dobijao ABA minute kad je tekma rešena. 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Trifunović možda nekad nekim čudom dostigne level Gagija Milosavljevića i to je plafon.

Jooooooj, da oće mene neko ovako da kritikuje... 😉 

Milosavljavić je pred prvo kidanje ligamenata bio postao legitiman EL igrač u oba pravca, da sad imamo takvog igrača razmišljao bih da li kao drugog najboljeg spoljnog igrača u reprezentaciji Srbije stavim njega ili Kalinića...

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Beonegro said:

Jooooooj, da oće mene neko ovako da kritikuje... 😉 

Milosavljavić je pred prvo kidanje ligamenata bio postao legitiman EL igrač u oba pravca, da sad imamo takvog igrača razmišljao bih da li kao drugog najboljeg spoljnog igrača u reprezentaciji Srbije stavim njega ili Kalinića...

Upravo na TV Partizan išla tekma protiv Fenera u Istanbulu (ono kad nas Željko pustio) 

Bruka kakav igrač je to bio i tačno se vidi fluidnost pokreta i mobilnost sa loptom koju je on posle te povrede izgubio, velika greota

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Patriota iz kauca said:

Mi nemamo prospekta među mlađim igračima sem Smajlagića.

Trifunović možda nekad nekim čudom dostigne level Gagija Milosavljevića i to je plafon.

Tristan je veliki talenat koji ima low IQ i košarkašku inteligenciju.

Đorđije ne znam sto je uopšte pridodat prvom timu.

 

A Koprivicu ko *ebe... a po mom misljenju on je mozda i najvise do sada pokazao. 

Link to comment
Share on other sites

Jooooooj, da oće mene neko ovako da kritikuje... [emoji6] 
Milosavljavić je pred prvo kidanje ligamenata bio postao legitiman EL igrač u oba pravca, da sad imamo takvog igrača razmišljao bih da li kao drugog najboljeg spoljnog igrača u reprezentaciji Srbije stavim njega ili Kalinića...
Mislim da je bio 'repstativac' i posle prvog kidanja.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mister-no said:
2 hours ago, Beonegro said:
Jooooooj, da oće mene neko ovako da kritikuje... emoji6.png 
Milosavljavić je pred prvo kidanje ligamenata bio postao legitiman EL igrač u oba pravca, da sad imamo takvog igrača razmišljao bih da li kao drugog najboljeg spoljnog igrača u reprezentaciji Srbije stavim njega ili Kalinića...

Mislim da je bio 'repstativac' i posle prvog kidanja.

Bio u sastavu za EP 2017., ali to nije više bio taj igrač sa kraja sezone 2012/13 i početka sezone 2013/2014. Onda je zaličio na tog najboljeg sebe u kvalifikacijama i na pripremama za SP 2019. i tu se ponovo povrijedio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gagi je bio fizički superioran u odnosu na ostale bekove. Mogao je da odigra dve utakmice zaredom u istom ritmu. Imao je solidan šut.

Ali je sve to bilo iz treninga, nije imao gram talenta.

On kad krene na ulaz nije znao da promeni kretnju u hodu (Brkić, Kecman, Bogdan..). Ako je protivnik postavljen tamo gde je zamislio da krene, faul u napadu ko vrata.

Trifa može do tog levela, s tim sto je Milosavljević ok ličnost a ovaj je buzdovan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg nekad se znalo, vaterpolisti su bili fakultetski obrazovani ljudi, košarkaši načitani i elokventni, a fudbaleri buzdovani.

Danas su vaterpolisti političari, košarkaši buzdovani a za fudbalere još nije definisana kategorija jadnosti njihovog bitisanja.

I pored toga košarka je tako divna igra koju vode dobri treneri i još bolji ljudi tako da ne možeš ostati buzdovan ako se njom baviš dovoljno dugo, istesaće te u ljudsko biće kad tad.

That said, mislim da je Trifa predugo na stubu srama, sve su to dječije bolesti koje, naravno, nisu trebale da se dese ali nisu ni neko krivično djelo koliko se potenciraju ovdje.

Nezahvalno je da se prognozira plafon igrača koji tek počinje da gradi svoju karijeru, i gori su napravili solidne karijere a top prospekti propadali brzinom kriptovaluta, recimo Simanić, Zagorac, Janković, prije njih Pejin neprežaljeni Bane Đekić i mnogi drugi.

Ja sam trenutno zadovoljan Trifinim zalaganjem, i Željko ističe da mnogo bolje radi u posljednje vrijeme, nadam se da će doći dan kad ćemo moći reći ovdje da smo se ogriješili o njega u svakom smislu.

Ali to već nije do nas nego do njega.

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

A Koprivicu ko *ebe... a po mom misljenju on je mozda i najvise do sada pokazao. 

 

Prosle sezone. Ove se, tradicionalno, resetovao. *nije da mu je neko branio kvalitetnije da provede leto, nego se vucarajuci po usa kampovima i pikanja neobavezne lopte.

 

Isto ocekujem i od mnogo iskusnijeg Alekse. Jedva cekam da se vrati, ali mislim da ljudi nisu svesni da ce se oprostiti od ogromnog broja zivaca. Proslo je vise meseci, zaboravi se kako je to bilo. Ali ja nisam zaboravio 😁🤯

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Jbg nekad se znalo, vaterpolisti su bili fakultetski obrazovani ljudi, košarkaši načitani i elokventni, a fudbaleri buzdovani.
Danas su vaterpolisti političari, košarkaši buzdovani a za fudbalere još nije definisana kategorija jadnosti njihovog bitisanja.

 

:Hail::Hail::Hail::Hail::Hail:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Prosle sezone. Ove se, tradicionalno, resetovao. *nije da mu je neko branio kvalitetnije da provede leto, nego se vucarajuci po usa kampovima i pikanja neobavezne lopte.

 

Ah, covek je odatle i dosao, nisam ispratio sta je radio preko leta ali on je tamo neki pik, Hornetsi imaju pravo na njega pa valjda i mora da im se pojavi - jos se valjda nada da ce tamo i da se vrati, ali mora mnoooogo jos da radi i napreduje. 

 

Generalno, meni je Koprivica i dalje mnogo bolji od Alena. Valjda zbog ocekivanja - od Alena smo svi ocekivali nekog sa NBA iskustvom, a od Koprivice skoro nista nije ocekivano. Alen me razocarava za sada.

 

Doduse nisu bas poredivi, Koprivica mi je cista 5ica i svidja mi se kako je pokretljiv za svoje gabarite, ne pametuje mnogo sa loptom, dok kod Alena koji je 4/5 nekako ima te momente kad bas sjebe situaciju... a trebalo bi da je Alen dosta iskusniji. 

 

Steta za povrede koje su imali, pa da ih bolje uporedimo ove sezone. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Alen ima daleko veći peak po meni, jebe ga samo mozak, tj. nedostatak istog.

Kopriva da dobaci do jednog Muslija i to je to otprilike.

 

Tako sam i ja mislio (dobro ne bas Musli level za Koprivicu, mozda nesto vise ipak).

 

Za Alena sam ocekivao da bude bolji od recimo Petruseva, ali ne vidim bas neki napredak (doduse i Petrusev je proslu sezonu nazadovao u Efesu). Ima size, ima sut, ima borbenost, samo da jos BBIQ poraste (nista od toga jbg).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...