Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

11 hours ago, Shonewizard said:

Da li ima nešto negativno u ovakvoj pobjedi? Naravno da ne.

 

Uvek volim da čitam tvoje postove pune optimizma, pozitive i vere u tim i trenera. Ipak, kao nevernik, iskoristiću ovu tvoju rečenicu za odgovor. Ne odgovor tebi, nego onako, samo kao uvod u post.

 

Ima negativnog. Mi i dalje pravimo brdo grešaka u odbrani, samo je razlika u nivou kvaliteta protivnika kako te greške kažnjava. Budućnost nominalno nije loša ekipa, ali ono što su sinoć odigrali je jedno veliko ništa u svakom pogledu. Da smo odigrali istu ovakvu utakmicu protiv organizovane evroligaške ekipe mi bismo opet izgubili. Jedini istinski pomak što se odbrane tiče je što nismo odmah preuzimali u začetku napada, samo na protivnikov nagoveštaj pika (kako smo to ponovo iz meni zaista nerazumljivih razloga počeli da radimo u poslednje vreme, taman sam mislio da je to ružna prošlost), već je bilo malo efforta da se zaobiđe blok i ostane na igraču. 

 

Inače mi u odbrani većinu stvari radimo mehanički, bez uključivanja mozga i elementarnog praćenja situacije na terenu. Na primer, kada nam protivnik igra leđima, u jednom trenutku obavezno jedan naš spoljni dolazi na udvajanje, bez obzira protiv koga ovaj igra leđima i koliko je ekšli opasan po nas iz igre leđima. Pritom i taj koji udvaja radi to čisto reda radi, bez ozbiljne želje i truda da spreči pas, šut ili dribling igrača s loptom. I opet, kao i kod preuzimanja, dajemo protivniku jasnu prednost u napadu bez da se pomuči da do nje dođe, dakle sve na tacni. U ovom slučaju ide pas na slobodnog šutera odakle je došlo udvajanje i dalje je stvar egzekucije, koju sve evroligaške ekipe mogu da iskoriste, a Budućnost sinoć nije. 

 

Gledam u poslednje vreme malo više Ledeja. On je po ulozi, minutaži i učinku deo naše "velike trojke" zajedno sa Lesorom i Panterom. I učinak od 14 poena i 6 skokova po utakmici, indeks 17, jeste respektabilan. Međutim ima stvari koje mi se ne sviđaju kod njega u igri. U 1 na 1 odbrani je prilično korektan, dobro koristi svoju snagu i brzinu i uglavnom se niko ne naigra protiv njega u direktnom duelu. Ali što se tiče timske odbrane, tu stvari stoje malo drugačije. On je često uzrok naših ispadanja jer uglavnom ide linijom manjeg otpora, ili odmah preuzima ili u rotacijama prosto ostane na najbližem igraču pa ostali jure okolo gledajući šta da pokrpe. Nije nešto previše aktivan na skoku, tu je kao uvek blizu lopte ali ni blizu sa voljnim momentom kakav recimo ima Lesor. Ima on momente kada eksplodira, atraktivne poteze, loženje, ovoono, ali to su momenti. Generalno je neko ko se, ne znam bolji izraz, šteka. Plus ima momente pomračenja, velikih grešaka. Takođe, kao jedan od glavnih igrača, nije neko ko se proslavio u završnicama i klač momentima. 

 

Eto, dosta negative za sada, posle pobede od 30 razlike. Da ostavimo nešto i za buduće pobede. :classic_biggrin:

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Uvek volim da čitam tvoje postove pune optimizma, pozitive i vere u tim i trenera. Ipak, kao nevernik, iskoristiću ovu tvoju rečenicu za odgovor. Ne odgovor tebi, nego onako, samo kao uvod u post.
 
Ima negativnog. Mi i dalje pravimo brdo grešaka u odbrani, samo je razlika u nivou kvaliteta protivnika kako te greške kažnjava. Budućnost nominalno nije loša ekipa, ali ono što su sinoć odigrali je jedno veliko ništa u svakom pogledu. Da smo odigrali istu ovakvu utakmicu protiv organizovane evroligaške ekipe mi bismo opet izgubili. Jedini istinski pomak što se odbrane tiče je što nismo odmah preuzimali u začetku napada, samo na protivnikov nagoveštaj pika (kako smo to ponovo iz meni zaista nerazumljivih razloga počeli da radimo u poslednje vreme, taman sam mislio da je to ružna prošlost), već je bilo malo efforta da se zaobiđe blok i ostane na igraču. 
 
Inače mi u odbrani većinu stvari radimo mehanički, bez uključivanja mozga i elementarnog praćenja situacije na terenu. Na primer, kada nam protivnik igra leđima, u jednom trenutku obavezno jedan naš spoljni dolazi na udvajanje, bez obzira protiv koga ovaj igra leđima i koliko je ekšli opasan po nas iz igre leđima. Pritom i taj koji udvaja radi to čisto reda radi, bez ozbiljne želje i truda da spreči pas, šut ili dribling igrača s loptom. I opet, kao i kod preuzimanja, dajemo protivniku jasnu prednost u napadu bez da se pomuči da do nje dođe, dakle sve na tacni. U ovom slučaju ide pas na slobodnog šutera odakle je došlo udvajanje i dalje je stvar egzekucije, koju sve evroligaške ekipe mogu da iskoriste, a Budućnost sinoć nije. 
 
Gledam u poslednje vreme malo više Ledeja. On je po ulozi, minutaži i učinku deo naše "velike trojke" zajedno sa Lesorom i Panterom. I učinak od 14 poena i 6 skokova po utakmici, indeks 17, jeste respektabilan. Međutim ima stvari koje mi se ne sviđaju kod njega u igri. U 1 na 1 odbrani je prilično korektan, dobro koristi svoju snagu i brzinu i uglavnom se niko ne naigra protiv njega u direktnom duelu. Ali što se tiče timske odbrane, tu stvari stoje malo drugačije. On je često uzrok naših ispadanja jer uglavnom ide linijom manjeg otpora, ili odmah preuzima ili u rotacijama prosto ostane na najbližem igraču pa ostali jure okolo gledajući šta da pokrpe. Nije nešto previše aktivan na skoku, tu je kao uvek blizu lopte ali ni blizu sa voljnim momentom kakav recimo ima Lesor. Ima on momente kada eksplodira, atraktivne poteze, loženje, ovoono, ali to su momenti. Generalno je neko ko se, ne znam bolji izraz, šteka. Plus ima momente pomračenja, velikih grešaka. Takođe, kao jedan od glavnih igrača, nije neko ko se proslavio u završnicama i klač momentima. 
 
Eto, dosta negative za sada, posle pobede od 30 razlike. Da ostavimo nešto i za buduće pobede. :classic_biggrin:

Imam isti utisak sto se Ledeja tiče.
Sigurno odličan igrač ali slab je u defanzivnom skoku bas zbog tog štekanja….nisam ga gledao ranije pa ne mogu da procenim da li je oduvek takav ili zbog toga sto je od dolaska najizrabljivaniji igrač.
Link to comment
Share on other sites

Nema smešnije priče od samopobeđivanja od strane protivnika.

 

Ja prvi pljujem po ovoj ekipe godinu i po dana, i dalje mislim da smo nesposobni za nešto ozbiljno, ali ako se s vremena na vreme odigra perfektna partija, onda se tu nema šta dodati srati.

 

Pristup je od starta bio dobar, videla se velika volja da se prekine niz poraza. Kada se na taj dobar pristup i očiglednu razliku u kvalitetu, doda naš dobar šut, ništa drugo ni nije moglo da se desi. Mi smo ih svakako držali na 6-7-8 razlike, a onda sredinom druge četvrtine dali 3 trojke u recimo 5 napada i to je bilo to.

 

Da su se posle predali, jasno je da jesu, ali generalno, kada se baš toliko razmašemo, teško je to juriti.

 

****

 

Što se nas tiče, malo bolji stav i to je to. I dalje ostaje gomila problema. U odbrani smo u stanju da napravimo strašne gluposti. Od toga da 2 puta primamo koš u zadnjoj sekundi napada, i to tako što ih ostavimo potpuno same. 

Ili recimo ona situacija kada Madar otkine od odbrane Drobnjaka na polovini terena, on jedva na 4 sekunde do kraja napada izbaci loptu i oni za to vreme naprave zicer.

 

Prva četvrtina je pokazala sve probleme koje gledamo i inače. Protivnik koji lako dolazi do dobre situacije, a kada nam se omakne da obdranimo nešto, ide ofanzivni skok. Voleo bih da vidim podatak o pokupljenim loptama nakon što Lesor preuzme beka i izblokira ga, ili natera na promašaj. To je skoro sigurno zicer prvog sledećeg igrača protivnika.

Edited by realno *w
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da, udvajanja i strana pomoci kod nas su bas nocna mora. Sto kaze čika Arsenije, najgore je sto se to uradi samo pro forme, kao da je rival dete pa je cilj malo ga zaplašiti. U ovome su sinoc dominirali Broz i Tristan. Nevidjeno sam ispizdeo zbog toga.

 

Ako jebeno pomazes/udvajas/preuzimas, uradi to do kraja i kako valja, majku mu !!! Otisao sam solo na tekmu i uhvatio sebe kako galamim ove reci, kao poslednji ludak 😁

Edited by Alex_Serbia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

KK Partizan Mozzart Bet sa ponosom ističe da su sve ulaznice za utakmicu 12. kola Evrolige rasprodate. Po prvi put u istoriji, crno-beli će dočekati Crvenu zvezdu MTS u okviru Evrolige, što izaziva veliko interesovanje ne samo srpske, već i evropske košarkaške javnosti.

Tim povodom, Klub se obraća navijačima, simpatizerima, predstavnicima medija, predstavnicima tehničkih službi i obezbeđenja sa iskrenom željom da predstojeći meč protekne u najboljem mogućem redu i bude primer dobre, sportske atmosfere i dobre organizacije na evropskom nivou!

Ulaznice, numerisana mesta, sektori u dvorani: Kupci dnevnih ulaznica besplatno na FMP

Pored 11.500 sezosnkih ulaznica, sve dnevne ulaznice koje su se našle u slobodnom opticaju su rasprodate. Kao nagradu za vernost, KK Partizan Mozzart Bet je doneo odluku da svim kupcima dnevnih ulaznica za meč protiv Crvene zvezde MTS obezbedi besplatan ulaz na utakmicu AdmiralBet ABA lige protiv FMP-a 19. decembra. Potrebno je da navijači sačuvaju svoje ulaznice i da isti bar kod ponovo očitaju na ulazu 19.12.2022.

Štark arena će u četvrtak nesumnjiivo biti puna i zbog toga napominjemo da je svaka ulaznica numerisana. Bezbednosne snage na utakmici će biti pojačane, a svaki gledalac će biti u obavezi da zauzme ono mesto za koje ima kartu.

Ovom prilikom, Partizan Mozzart Bet napominje da će gostujući tim prema propozicijama dobiti mesta koja se nalaze u produžetku gostujuće klupe i da nikakvog drugog mesta na kojem će se gostujući navijači u dvorani okupljati neće biti.

Još jednom pozivamo sve prisutne u dvorani da poštuju numeraciju, slede instrukcije redara i hostesa i ne zadržavaju se na stepenicama i prolazima.

 

Protiv Zvezde lepo, a onda dođite besplatno na FMP da se istresete. 😄

Šalu na stranu, nadam se da će sve proći bez problema, ubacivanja predmeta i naravno bez bilo kakvih prekida utakmice. Odlučih ipak da idem.

Neka pobedi bolji, što se kaže.

Link to comment
Share on other sites

Pred prethodni mec, sam jedva cekao da se izmerimo sa Zvezdom, jer sam mislio da cemo odigrati dobru i koncetrisanu utakmicu, ostati do kraja u igri, biti egal. I sve se suprotno dogodilo. I opet potcenio prednost domaceg terena. Ovaj put utakmicu cekam opusteno. Igraci su ostali duzni, i sad imaju obavezu da odigraju mnogo bolje. Nadam se civilizovanom navijanju. Verovatno uzalud, ali dobro, uvek se nadam najboljem. 

Nadam se boljoj partiji Lesora i Lideja. Ako te Mitrovic unisti mozgom, uzvrati snagom, koristi prednosti, pa i opet ako Mitrovic izadje kao pobednik, cestitaj i nastavi. 

Apel za Zeljka. Ako te Kevin ukopava, izvadi ga iz igre. Ne forsiraj. Probaj druga resenja. Umoran ce ti samo odmoci. I da, igraj nekad akciju za Tristana, da sutne za tri poena, a da nije regionalna liga. Bane Djekic je imao svoju ulogu kod Duleta upravo na tome. 

Civilizovano do pobede. 

Link to comment
Share on other sites

Glavna stvar je imati slican broj poena iz reketa, odnosno da Zek vise probije tu barijeru protiv njih, a za Matijasa sam siguran da ce imati dobar broj poena i generalno jak mec. Takodje Smajli i Brodz sa klupe bi trebali da sire koliko mogu i nikako ne stavljati Brodza na Bentila jer ga fizicki u postu ne moze cuvati. 

Link to comment
Share on other sites

Nema od fer navijanja ništa.. naročito ako rezultat ne bude išao po očekivanjima prisutnih. Juče su na 30 razlike za nas pevali Vesni, i to onako, veselo, kao, u al se zajebavamo. 

 

Tako da, pored razvoja situacije na terenu me baš zanima kako će da izgleda razvoj situacije na tribinama/EL.

 

Da li će sudije i delegat imati prevodioca koji će da im prevodi šta se peva?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mfmilan said:

Nema od fer navijanja ništa.. naročito ako rezultat ne bude išao po očekivanjima prisutnih. Juče su na 30 razlike za nas pevali Vesni, i to onako, veselo, kao, u al se zajebavamo. 

 

Tako da, pored razvoja situacije na terenu me baš zanima kako će da izgleda razvoj situacije na tribinama/EL.

 

Da li će sudije i delegat imati prevodioca koji će da im prevodi šta se peva?

Za skandiranje cenim da EL jako boli uvo sve dok nije na rasnoj osnovi, veći je problem ubacivanje stvari na teren koji meni nikako ne ulazi u glavu, evo već 10 godina idem na utakmice i nikako da mi dođe želja nešto da bacim, šta želiš da postigneš sa ubacivanjem stvari? (nije upućeno tebi naravno) 

Vređaj, vrišti, psuj, skandiraj, al jebem mu sve pusti ih da igraju košarku 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...