Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Nije Lesor kriv što je prvi/jedini upotrebljivi centar Partizana. Napisao sam na kraju prošle sezone da treba da produžimo ugovor, nadajući se da će biti ili bekap, ili da će imati upotrebljivog bekapa. Koprivica ne bi smeo,još uvek, da bude druga opcija ni u ABA, a kamoli u EL. Na Trifunovića sam "prvi bacio kamen", ne zbog idiotskih ispada, nego zato što je dečko operisan od košarke, i tu nikakvo iskustvo i treninzi neće doneti boljitak. Njegova sudbina je ćoškarenje u nekom Burgosu, i zahvaljivanje Manituu, što će bez ikakvog talenta zaraditi od košarke nekakv novac.Trifunović i Egzum nam nič ne služe u ovom timu. Za te novce mogli smo kupiti solidnog pleja, i pravu pomoć Lesoru na 5. Ovi što pišu kako se Lesor gubi na iskakanju, neka pogledaju ponovo neku od utakmica ove sezone. Lesor ostaje na igraču, nema iskakanja, samo Koprivica radi iskakanje jer je verovatno procena da je sve drugo (manje) samoubistvo. Sva sranja u odbrani počinju od bekova/ i Željka,naravno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lesor vam je najbolji igrač od početka sezone, daje sve od sebe, popravio bacanja, baš se vidi da se cima. Odličan na preuzimanjima i koristio bih ga tako jer imate visoku ekipu.

Jel Naneli otišao sa Bentilom na svadbu, ne videh ga sinoć?

Panter se štekovao za Armani, imam osećaj da šilji ku.ac na njih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milos 3.14 said:

Lesor vam je najbolji igrač od početka sezone, daje sve od sebe, popravio bacanja, baš se vidi da se cima. Odličan na preuzimanjima i koristio bih ga tako jer imate visoku ekipu.

 

Ovo je meni ključno. Čovek ima 101 manu, al izgibe na terenu, stav i pristup zaista nisu upitni.

 

Ja sam uveren da je Žoc sve bliži tome da proba Tristana na 5, kao opciju posle Lesora. Ne može protiv nekih jakih petica, sve ostalo može da se proba.

 

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

Ovo je meni ključno. Čovek ima 101 manu, al izgibe na terenu, stav i pristup zaista nisu upitni.

 

 

Lesoru mozak radi kako radi,i da bi bio upotrebljiv, istala četvorica u petorci moraju da znaju šta,kako i kada rade. I to je cela priča o Lesoru.

Link to comment
Share on other sites

 

7 minutes ago, KockoOblo said:

 

Lesoru mozak radi kako radi,i da bi bio upotrebljiv, istala četvorica u petorci moraju da znaju šta,kako i kada rade. I to je cela priča o Lesoru.

 

Naravno, veči deo je u sistemu. Ekipa iz 09/10 sezone je bila tako našpanovana, da je jedan Tarzan Milošević uskočio usred sezone i izgledao kao pristojan odbrambeni igrač.

Ovde kod nas ne znam da li bi se Veseli snašao.

 

Mada, ako pogledamo jučerašnju tekmu, verujem da to i na highlights-ima možemo videti, imali smo mi jako puno problema sa individualnom odbranom.  Mislim na lagana probijanja koja nisu proizvod kretnji, blokova, svičeva.

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, realno *w said:

 

Ovo je meni ključno. Čovek ima 101 manu, al izgibe na terenu, stav i pristup zaista nisu upitni.

 

Ja sam uveren da je Žoc sve bliži tome da proba Tristana na 5, kao opciju posle Lesora. Ne može protiv nekih jakih petica, sve ostalo može da se proba.

 

Igrao je Tristan sinoć na 5. 

On napadački može da igra EL bez problema, ali je problem odbrana i skok

Link to comment
Share on other sites

-yo20Z.gif

Sva naša odbrana u jednom gifu. Pomaganje sa prvog pasa, i to ne jojo odbrana, već klasično ispadanje, a onda kreće rampampararararampamparaBukvalno su mogli da završe kako su hteli, ovo im je još i user bio.
Plus, Lesor u startu loše postavljen i kasni na taj pas, koji se svakako nije desio njegovom greškom.

 

52 minutes ago, realno *w said:

Mada, ako pogledamo jučerašnju tekmu, verujem da to i na highlights-ima možemo videti, imali smo mi jako puno problema sa individualnom odbranom. 

I baš ovo što kažeš, ovo je samo jedna situacija sa highlights-a, a sećam se još nekoliko kad smo ispali zbog bespotrebnog pomaganja. O 1 na 1 da ne pričamo.

 

Spoiler

Evo i video highlights-a

 

 

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uvrnuto said:

Sva naša odbrana u jednom gifu.

 

Madar "pomaže",Ledej ne pravi faul/i ne pokušava da oteža  šut, Lesor ne pravi faul. I tako već više od godinu dana. Protiv Baskonije kamera 2,3 puta hvata Željka koji im govori/valjda ne znaju sami, da imamo 3 faula do bonusa, ali jok...ima tu nekih sranja, za koje ne znamo, a i nije nam u opisu posla kao navijačima da ih znamo. Možemo samo da konstatujemo da se ne rešavaju. Tu se opet vraćamo na Željka.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, KockoOblo said:

 

Madar "pomaže",Ledej ne pravi faul/i ne pokušava da oteža  šut, Lesor ne pravi faul. I tako već više od godinu dana. Protiv Baskonije kamera 2,3 puta hvata Željka koji im govori/valjda ne znaju sami, da imamo 3 faula do bonusa, ali jok...ima tu nekih sranja, za koje ne znamo, a i nije nam u opisu posla kao navijačima da ih znamo. Možemo samo da konstatujemo da se ne rešavaju. Tu se opet vraćamo na Željka.


A mi kad bismo pravili faul svaki put kad neko ispadne pri pomaganju ulazili bismo u bonus u 2. minutu. Mislim da je najveći problem lična odgovornost i odbrana 1 na 1. Bez toga nema ni bilo kakvog sistema u odbrani.

Link to comment
Share on other sites

Pokušavam da razumem šamare i odsustvo mozga (nije sav svoj). Jaka stvar, klinac košarkaš se u tesnoj završnici utakmice istrigerovao zbog navijača koji im se možda dernja 40 minuta. 
 

Previše serete, da prostite, sa sve alibi petorkama, prsotinama (Trifa) i tonom detalja koji van konteksta bi trebalo da predstavljaju kakve finalne zaključke. Ne mislim da je Trifa preterana gromada od čoveka niti da treba da se nadjebava sa Zekama iz Vitorije ali deseti put se priča kako li je samo prso mali Trifa a ćaća mu bio legenda. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uvrnuto said:


A mi kad bismo pravili faul svaki put kad neko ispadne pri pomaganju ulazili bismo u bonus u 2. minutu. Mislim da je najveći problem lična odgovornost i odbrana 1 na 1. Bez toga nema ni bilo kakvog sistema u odbrani.

 

Da. Ali sa faulom učestvuješ u utakmici. Ovako si samo nemi posmatrač i tvorac po jednog Stefa Karija/ili više njih u svakoj ekipi sa kojom igramo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uvrnuto said:


Previše sereš sa tonom detalja van konteksta. Da prostiš.

Nije mu prvi put da se debiliše. A i jeste jaka stvar da ti se igrač u tesnoj završnici nadjebava sa navijačima.

 

Klupiran igrač sa peškirom u rukama. Baš jaka stvar. 
Čak tri ironična tapšaja i povika idemo uz zamagljeni srednjak. 

 

Kao što rekoh, serete. Na stotine sličnih situacija tokom sezone se događaju i apsolutno ne zaslužuju analizu. 

 

Činjenica je da je ložana i da mora da ispravlja dosta toga ali hajte molim vas. 

Link to comment
Share on other sites

Nasa odbrana na coveku uopste nije toliko losa - kada se ekipi igra ista. Igrala se u Baskoniji, nije im se igrala sinoc (a.k.a. otaljavanje AF). Ponovo ce im se igrati sutra.

 

Da li je ok da se biraju mecevi gde ce im se dizati patka da igraju odbranu, a gde nece? Pa ljudski je to faktor, ali te njihove pare se ne primaju kako bi oni imali slobodno vece na terenu, kao sinoc. 

 

Dakle, razumem ih ali ih osudjujem 😁

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kendrick said:

 

Klupiran igrač sa peškirom u rukama. Baš jaka stvar. 
Čak tri ironična tapšaja i povika idemo uz zamagljeni srednjak. 

 

Kao što rekoh, serete. Na stotine sličnih situacija tokom sezone se događaju i apsolutno ne zaslužuju analizu. 

 

Činjenica je da je ložana i da mora da ispravlja dosta toga ali hajte molim vas. 

 

Dečko je težak bolid, jedan od najvećih u novijoj istoriji KKP. Zašto kao takav nije zaslužio salve uvreda, na koliko god strana forumaši odluče da je potrebno?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kendrick said:

 

Klupiran igrač sa peškirom u rukama. Baš jaka stvar. 
Čak tri ironična tapšaja i povika idemo uz zamagljeni srednjak. 

 

Kao što rekoh, serete. Na stotine sličnih situacija tokom sezone se događaju i apsolutno ne zaslužuju analizu. 

 

Činjenica je da je ložana i da mora da ispravlja dosta toga ali hajte molim vas. 

Da mu je ovo jedini ispad...Pa da kazes ali covece on je poznat vise po tim ispadima nego po igri.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...