Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Imamo li mi u ugovoru neku brojku za obestecenje ako pokupe Tristana? Pre neku godinu bilo je maksimalno 750k, a preko toga bi se odbijalo od budzeta ili da sam igrac doplati odnosno da mu se odbije od plate. Nekako ne vidim Tristana u ovoj evropskoj kosarci sto ne znaci da nece uspeti tamo. Ali definitivno mora da poradi na telu.
Za sada tamo fino gura u ovoj letnjoj ligi. Aj da se nadamo nekih pola milki od njega da se dopuni budzet.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Alek The Great said:

Imamo li mi u ugovoru neku brojku za obestecenje ako pokupe Tristana? Pre neku godinu bilo je maksimalno 750k, a preko toga bi se odbijalo od budzeta ili da sam igrac doplati odnosno da mu se odbije od plate. Nekako ne vidim Tristana u ovoj evropskoj kosarci sto ne znaci da nece uspeti tamo. Ali definitivno mora da poradi na telu.

 

Ako se dobro secam, Tristan je u Partizan dosao za dzabe, ali uz klauzulu da obestecenje za njega ide Realu.

 

EDIT: Ispravka, obestecenje delite sa Realom.

 

Quote

Naime, prema informacijama koje su stigle do srpskih medija, Partizan i Real su napravili dogovor po kome će dva kluba podeliti obeštećenje ukoliko Tristan ode direktno u NBA ligu.

 

 

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Aman 2 said:

Pap izjavio da još uvek nije odlučio.  Voleo bih da ostane. 

 

Moze samo bolje. A svakako nije bio ocajan ni prosle sezone, samo je ostao duzan.

 

Uostalom, na kraju sezone 21/22, vecina nas bi lako presla preko toga da npr Panter ode. Mislim da je i Papu samom bolje da ostane, nesto mi se cini da mu projekat FC Real level budzet za BC Pao nece tek odgovarati.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
 
Zato kazem. Ako je stavljena milka, onda nama ide pola.
Znam da je bila prica za Bolmaro-a pre 3god da mu je otkupna klauzula preko 2 milke. E sad, da li to postavlja klub koji prodaje ili je to predefinisano ugovorom. Nije se ni on naigrao tada u Barsi, imao skromnu minutazu. Posle je valjda ostao jos godinu dana u Barsi pa onda otisao u nba. Obestecenje je onda bilo 900k - Minesota je tada platila Barsi 750k, a igrac doplatio 150k (za raskid ugovora). Bolje je bio pozicioniran na draftu, ne znam da li to ima neke veze.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih voleo Ponitku pre Papa jer mislim da je ipak bolji all round igrac (sto je moj neki utisak i vrlo moguce pogresan). Prvenstveno mislim da je bolji na skoku, sto nam je ruku na srce najveca boljka iz prosle sezone, a mislim i da je bolji passer, sto je opet nesto za sta mislim da bi se sa Zeljkom bolje uklopilo. 

 

Sa druge strane, Pap je ovde vec godinu dana i ako bi propustio SP, znaci da bi dosta svez usao u sezonu, a odlaskom Exuma, a moguce i Nanelija (koji jos nije produzio), dobio bi i vecu ulogu, sto verujem da bi mu prijalo. Pitanje je koliko njega Ataman vidi u ekipi. Ako ne, ne verujem da ce mu neko posle slabe sezone dati vece pare nego sto prima kod nas.

 

Za poziciju 1 i 5 ziv nisam. Licno ne bih imao problem sa Kalatesom, ako bi to znacilo da je akcenat ove godine na Madaru da on igra 25 minuta i da ce Kalates biti cesce ,,drugi,, plej nego prvi. Slicna prica i sa Dragicem. Mislim da bi to bilo ok ako Yam napravi taj iskorak koji se nazirao sad na kraju sezone. Ali je to kontam vas ozbiljna kocka. 

 

Za peticu, ako sam ispratio, Nebo mi trebalo da je jos slobodan, a da valja. Van toga, kontam da nam ostaje NBA. 

 

Tristana bih voleo da vidim u Wizardsima, a njegovom mestu Ivisica. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alek The Great said:

Zato kazem. Ako je stavljena milka, onda nama ide pola.
Znam da je bila prica za Bolmaro-a pre 3god da mu je otkupna klauzula preko 2 milke. E sad, da li to postavlja klub koji prodaje ili je to predefinisano ugovorom. Nije se ni on naigrao tada u Barsi, imao skromnu minutazu. Posle je valjda ostao jos godinu dana u Barsi pa onda otisao u nba. Obestecenje je onda bilo 900k - Minesota je tada platila Barsi 750k, a igrac doplatio 150k (za raskid ugovora). Bolje je bio pozicioniran na draftu, ne znam da li to ima neke veze.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

Da, NBA klubovi imaju maksimalnu otkupnu klauzulu, koja je smešna, tipa mislim 650k dolara, ili 750k kako si napisao, sve preko mora sam igrač da plati evropskom klubu. 

Link to comment
Share on other sites

Da poduplam misljenje kolega da Pap moze da odigra bolju sezonu i da bih voleo da ostane. Ovo mu je bila prva sezona van Grcke i malo izmenjena uloga, dogodine bi trebalo da ocekujemo bolju adaptaciju. I u slucaju njegovog ostanka, backup 4 je pod moranje.

 

Edit: Djurisica povijati obavezno po mom misljenju

Edited by jedibojan
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...