Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

Nekad mi je bilo zanimljivo da se sprdam sa Dendom, vise nije. Covek ozbiljno bruka kucu za koju radi, radi se o teskom amaterizmu, nije kao kada nekoga neki komentator nervira, drugom je simpatican itd. Ovo je teska bruka za RTS.
Samo treba još više voleti Petra
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

baš me nervira pristup šarenca u ovom serijalu sa našim viđenijim basketašima. 

nekako je nametljiv, forsira neki kombo humor-znanje-prisnost a slabo šta izlazi na temu

 

uf teško je :lol_2:

evo gledam bogdan-epizodu od jutros pa pravim pauze

 

edit još od svih po sred emisije pokušava da isprosi dresove, doručak, kafu, baš besraman čovek

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mene najviše nervira kada postavlja pitanje o odazivanju reprezentaciji, ne znam šta očekuje od igrača da odgovore. Previše opštih pitanja, a imao je priliku da napravi baš dobar serijal, verujem da bi kolega forumaš Mairosu napravi dosta bolji posao. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Mene najviše nervira kada postavlja pitanje o odazivanju reprezentaciji, ne znam šta očekuje od igrača da odgovore. 

 

ma to je posebna tema, nisam stigao oko toga da se nerviram

 

mislim, dovuku 6 kamermana, levo-desno i naprave sranje. ne vredi, rts je to, never forget.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

ma to je posebna tema, nisam stigao oko toga da se nerviram

 

mislim, dovuku 6 kamermana, levo-desno i naprave sranje. ne vredi, rts je to, never forget.

 

Montaža je bolno loša. Oni su sigurno imali materijala da ovo izgleda bolje. Neke scene su ostale a baš su onako nepotrebne po svim relevantnim zdravorazumskim i estetskim kriterijumima. 

Link to comment
Share on other sites

okej, verovatno je egzekucija nedovoljno dobra. međutim, ja ne mogu da se otmem utisku da je šarenac (umesto da se pripremi koliko može i da se ponaša u skladu sa svojim imenom i prezimenom) gledao pod stare dane neki američke talk shows i poverovao da će on to sada da prenese u ovakav format. na stranu što za to što on želi, ti kao novinar moraš biti veoma harizmatičan a ujedno i jako pažljiv i svestan da si tu zbog ljudi koje intervjuišeš a ne da su oni svi tu zbog tebe (jel'ti zaboga, donosiš narodu ekskluzivu).

 

 

znam da zvuči kao da hevi preterujem i hejtujem ali me nervira ta nula od profesionalizma a ujedno ubeđenje da je on neki novinarski bard.

 

edit typo

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

baš me nervira pristup šarenca u ovom serijalu sa našim viđenijim basketašima. 

nekako je nametljiv, forsira neki kombo humor-znanje-prisnost a slabo šta izlazi na temu

 

uf teško je :lol_2:

evo gledam bogdan-epizodu od jutros pa pravim pauze

 

edit još od svih po sred emisije pokušava da isprosi dresove, doručak, kafu, baš besraman čovek

 

Apsolutno saglasan. Meni bilo čak neprijatno da gledam epizode (odgledao sa Teom, Bobijem i pola sa Bogdanom, pa me uhvatio gnar). Šarenac je jedna kesa od novinara, prevaziđen je potpuno. Ostala mu je od svega ta dikcija i "dobar vokal". Ovako je najgore kako je ovo snimano, nit je profesionalan, nit je sposoban da na neki vic izvuče priču u nekoj opuštenijoj varijanti. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Najjadnija je bila ona fora za Doncica, i kao baca ruku Bogdanu da pozdravi foru, ovom neprijatno, ali sta da radi.

 

Sarenca jeste pregazilo vreme, ali npr. meni je ok kad on prenosi reprezentaciju (ne samo zato sto je vinjak alternativa). Najbolji su meni bili prenosi sa svetskog kad je uz njega bio Loncar od kojeg imas sta da cujes, a Sarenac je tu da bude jednostavno komentator. I tada je imao neke ispade, Loncar bio u soku, bas ona wtf reakcija sta ovaj prica, ali kad je neko pored njega (Loncar, Sedlacek) onda je to sasvim solidan tandem. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ulenjio se Šarenac, shvatio da je postao brend, i sad se ne usavršava uopšte, čeka penziju na autopilotu. Bolje bi mu bilo da posluša Željka iz Kalina/Gudura epizode:) 

Ništa mu teži ne bi postao život da se malo potrudi. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

ma koji brend. on je običan komentator TV prenosa uvek bio. ali ne sumnjam u tvoj sud, on se ponaša kao da je neka ozbiljna faca i misli da mu je učinak srazmeran 

 

Pa upravo ovo drugo. Njemu je ono što reprezentacija predstavlja svima nama, zajedno sa uspesima koje ostvaruje i ostvarivala, mnogo donelo, jer je bio glas koji je prenosio sve te dečačke, momačke i zrele ali uvek nevine radosti i euforije, i onda ga mnogo ljudi gotivi zbog toga, i ko je svestan i ko je nesvestan njegovih (ne)kvaliteta. Ja ga prvi gotivim😄

Dakle(iako ti je jasno), nisam mislio da je Šareni car kralj ili sl., već da je zajahao na talasu uspeha i sad može da se šlepa samom sebi i sve što smo "zajedno" prošli ga drži tu gde jeste. 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Šarenac je devedesetih bio pravo osvježenje u odnosu na Dendu i Dobrosava Gajića. Mogao je da prepozna odbranu, znao je šta je pikenrol itd. Ova dvojica su totalne košarkaške analfabete, pa nam je Šareni bio totalno druga dimenzija. Kasnije su se (na drugim tv) pojavili bolji košarkaški komentatori, pa su i gledaocima standardi porasli, a i Šareni je uglavnom prešao na komentarisanje bazirano na navijačkim emocijama, a manje na znanju i objektivnosti. Valjda šira RTS publika tako više voli, ne znam.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

nisam gledao epizode ali sam razgovarao sa svim ljudima koje je Šarenac obradio. 

 

Bogdan je u 3pm stegnut, tvrd je i na porukama, kada smo jednom uspeli da sednemo dao je dosta korektan intervju ali moj utisak je da je on bukvalno fah idiot, da bi samo šutirao, trenirao, vežbao i da ga propratni materijal smara. 

 

Bjelica je najveća ladovina od čoveka koga sam upoznao ikada, dosta introvertan ali kad se upoznate i kada zadobiješ njegovo poverenje vrlo je bratski lik. Ali do njega bukvalno dolaziš na DOBRU vezu, znači neko baš da garantuje da može se izbleji sa tobom. 

 

Teodosić je prirodni space cadet, dobrodušan lik ali ful pogubljen. Jako voli košarku i hoće da priča ali bira kada kako i sa kime. Težak tilt kad kamera ide, off the record jako zabavan lik. 

 

Gudurić je toliko mek jedan čovek, tolika dobrica da ne znam šta treba da se desi da te kulira ili ne odgovara. 

 

Stojaković je ultra mega zatvoren lik, mnogo pričljiviji kad "probijete", ali svejedno kao i Bogdan nema puno snage za široka obraćanja javnosti. 

 

Što se tehnike tiče da, nije ideja da se vidi druga kamera kad jedna snima. barem meni nije. možda na rts imaju druge kriterijume. 

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

meni zanima zasto su ostavili ove segmente fora sa kafom, doruckom i dresom u montazi? jel su time mislili da ce prikazati da je sarenac sa njima kao jaran i kao da je to neki prisan odnos i da on eto tako moze sa njima hehe

ustvari je toliki transferblam. zivo me zanima ko je radio montazu i pored toga sto je sarenac fulao sa pristupom oko ovog projekta

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Sportski komentatori, novinari i mediji

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...