Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

I dalje jak i iskusan tim, ne bi me zacudilo da dodju do samog kraja.

 

Prva petorka jedna od najboljih na prvenstvu- Rubio, Ljulj, Rudi, Hernangomez i Mark. Druga petorka osetno slabija te ce od ucinaka igraca iz senke zavisiti njihov krajnji plasman. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

u suštini, fali im još jedan trpač pored ljulja (rudyja ne računam u ovim godinama kao konstantu)

 

osim toga, vrlo dobar sastav. jeste daleko od španskih standarda u poslednjih 10k-15 godina ali nisu za potceniti.

Ni Ljulj posle ligamenata nije konstanta.

 

dobar tim svakako, Jaime Fernandez sa klupe moze biti zanimljiv 

Link to comment
Share on other sites

Bas stara ekipa iako tu fale jos nekoliko iskusnih igraca , Gasol,Ibaka,Mirotic,Sergio Rodriguez,San Emeterio

 

Vidi se da zive na staru slavu onoga sto su stvorili pre 10godina, vidim nema i Abrines-a jel on povredjen nisam u toku ?

Link to comment
Share on other sites

Dakle bez Ibake, Mirotica, Chacha, Abrinesa, Paua 

 

Rubio/ Ribas/ Fernandez

Llull/ Sastre

Rudy/ Juancho

Oriola/ Claver

Marc/Willy/ Diop

 

im je neki best case scenario sto je bas tanko, pogotovo sto je dosta ovih igraca ispresecano povredama, dosta losije od Francuza imho. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2019 at 11:28 PM, Del Piero said:

Gudaitis i Maciulis nece igrati verovatno.

 Gudaitis je u februaru imao kidanje unutrašnjih prednjih ligamenata kolena a Maciulis je u martu slomio ruku. Ne znam da li oni računaju da će se njih dvojica oporaviti. Obojica su propustili ostatak sezone a ovaj drugi već ima 34 godine. Šta li očekuju kad su ih stavili na spisak ili je to ona varijanta da ih uvrste, pa ako uspeju da se oporave, u redu, ako ne, opet u redu.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, pepe sancez said:

http://kosmagazin.com/u-susret-mundijalu-spanija-bez-zlatnih-juniora/

 

Jedan interesantan osvrt Vlade Stankovica na zalazak zlatne generacije Spanije sa scene. Inace, on je bez sumnje najbolji poznavalac spanske kosarke kod nas.

 

Pročitao sam tekst, no treba reći da je ta generacija iz 1999. bila samo osnova, koju su oni kasnije više od jedne decenije nadograđivali dolazećim zvezdama Fernandezom, Ćaćom, Rubiom, Ljuljom, Klaverom, M. Gasolom, Kalderonom, Ibakom... Njima je osnovni problem zakasnela smena generacija, gde su igrači koji su trebali da ih zamene, danas u poznim dvadesetim ili zagazili već u tridesete (Sastre, Ribas, Rabaseda... možda sam nekog i zaboravio) a da nisu čestito ni zaigrali za tu selekciju.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

Njima je osnovni problem sto u poslednjih 50 godina su iznedrili samo tu jednu generaciju koju su muski iscrpli. Svi ti navedeni nisu ni priblizno taj kvalitet. 

 Tačno, ali svi imaju tu neku legendarnu generaciju (mi imali dve, onu iz devedesetih i onu iz Pešićeve ere) a ostale budu "ne tako dobre" kao pomenute. To ipak nije razlog da se u nekom trenutku ne krene u nešto novo. Skariolo je svoje nedostatke kao trenera, predugo sakrivao iza pomenute generacije, držeći ih u opticaju mimo roka trajanja. Mi smo finale 2014. igrali sa, mislim, tadašnjih 6 igrača iz ABA lige. Nekad treba imati hrabrosti (naravno i malo sreće). 😀

Link to comment
Share on other sites

Mi smo imali mnogo vise vrhunskih generacija nego sto je jedna.

Najveci talenti dolaze sa ovih prostora plus Rusija/Litvanija. Spanci dobro rade i imaju kintu, ali u nedostatku talenta jedino sto mogu jeste da naturalizuju tudju decu i jednog seniora, sto i rade. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Давис је убједљиво најбољи играч на списку. Нека Хардена. Само још да отпадну Лилард и Кемба

Edited by Srbija
Link to comment
Share on other sites

Mislim, hajde da napravimo listu 50 najboljih igraca koji nisu iz Srbije pa da napravimo vudu lutke ne bi li nekako otpali sa SP. 

A onda da se busami u grudi kako nam je kosarka u genetskom kodu kad pobijedimo :18:🏀 

 

 

Inace, u svjetlu ovih otkaza mene najvise zanima hoce li FIBA "prnuti iz guzice" 

Nikad jace trziste i veci marketinski potencijal, a igraci poceli da se odjavljuju zbog pripreme za sezonu. Pa jbn Hartenstajner se priprema. Za sta? Za sjedenje na klupi u G ligi. A ovamo drkaju igrace u EL sto ne igraju u prozorima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Strana reprezentativna kosarka (SP u Kini 2019.)
  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...