Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

On 9/7/2019 at 9:43 AM, A sad said:

 

Znam ja za to pravilo. Medjutim, kad pogledamo u praksi kako to funkcionise vidimo da nije tako. Pomenuti Kalates je grcko drzavljanstvo dobio sa 19 godina, Dorsi isto. Tesko mi je da poverujem da je Norvud kome je eto mamina prababa sa Filipina uzeo drzavljanstvo te zemlje znatno pre nego sto je otisao tamo da igra. Da se ne lazemo, niko ne uzima cukunbabino drzavljanstvo bez neke potrebe. 

 

Sabonis nije dobar primer. On jeste rodjen u USA, ali roditelji su mu litvanski drzavljani i logicno je da je on litvansko drzavljanstvo dobio rodjenjem. 

 

Ocigledno je da pomenuto pravilo u nekim slucajevima funkcionise, a u nekim ne. To implicira da ima jos nesto na sta FIBA obraca paznju, ili da FIBA potpuno proizvoljno odredjuje ko je naturalizovani igrac a ko ne. Sad sam citao za tog Klarksona da su Filipini pregovarali sa fibom oko priznavanja statusa lokalnog igraca za njega, a da fiba nije to odbila vec da jos nije odgovorila. Jednostavno ima previse primera koji su suprotni tom pravilu da bi bilo samo to. 

 

Tacno je to da se kod njih ne zna kako presudjuju u pojedinim slucajevima. Ne znam da li si znao da je Anton Gavel, bivsi reprezentativac i najbolji igrac Slovacke sada reprezentativac Nemacke?

 

On 9/7/2019 at 5:02 PM, Kastel said:

Ma ne daj Bože ova Litvanija. Odlično je što su ispali. Ratnička ekipa. Znaju ozbiljno i da biju. Dobro po nas što ih neće biti. Da su po kvalitetu objektivno za četvrtfinale jesu. I više od toga možda. 

 

Pa necemo na ovoj temi da gledamo ko nam vise odgovara da ispadne, a ko ne. Za to ima tema reprezentacija Srbije.

 

Skandalozno je sto sudije nisu videle da je protivnicki centar dirao obruc posle 2. slobodnog bacanja, nebitno da li je time Grcka izbacila USA ili su Francuzi dobili Litvance.

Link to comment
Share on other sites

Česi su ostvarili uspeh plasmanom u 1/4 finale i neće se mnogo iscimati ako ih dobiju Australijanci. Ista priča sa Australijom u polufinalu, ista priča sa Špancima u finalu. USA je nedodirljiva još uvek...generalno se primeti kod ekipa na SP da su došle po srebro i bronzu što sa strane ostavlja neki meh osećaj.

Veću draž su mi imala prvenstva bez Amera, ekipe grizu za zlato.

Kafanski patriota iz fotelje se preselio na kauč

Link to comment
Share on other sites

Pa Grke su protiv Brazila pokrali kao sto su kasnije Litvaniju protiv Australije isto skidanje sa kosa slobodnog, isto je Bruno dirao obruc kao Gober.
Steta sto su Francuzi izgubili ono, navijao sam da Australija ide na Amerikance bio bi to pravi test za ultra slabu C liniju amerikanaca. Ovako ce morati da ustopuju Evana i Nanda a kao za inat tu su Ameri jaki defanzivno do bola.
Kada spomenuh Gobera, za mene definitivno most overated igrac. Lepo je to sto on lupne koju bananu ali i ta njegova odbrana nije "univerzalna" itekako moze da se eksploatise sto je radio Hjuston vrhunski i evo danas p&p Bejnsa. Cak bi uzeo i ovog matorog M.Gasola nego Rudija u prajmu sto se tice odbrane. Jos ce da uzme supermax za koju godinu....

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, goldberg said:

 

Tacno je to da se kod njih ne zna kako presudjuju u pojedinim slucajevima. Ne znam da li si znao da je Anton Gavel, bivsi reprezentativac i najbolji igrac Slovacke sada reprezentativac Nemacke?

 

 

 

Znao sam da je Slovak, ali nisam znao da je igrao za slovacku reprezentaciju. Znaci i to su dozvolili, da neko igra za dve reprezentacije. 

 

Poljaci isto imaju dva naturalizovana igraca, oba dobila drzavljanstvo posle sesnaeste godine i nemaju poljske korene. Aron Cel je Francuz, a A.J. Sloter je iz USA. 

Link to comment
Share on other sites

Kad vec spominjete te slucajeve, slucaj Preldzic je nadjebo sve ostale. Rodjek kod Zepca, ponikao u Celiku u Zenici pa otisao kao junior ovako u Sloveniju. Onda je igrao za slovenacku reprezentaciju i bila sva prica kako ce se vratit za BiH da igra i sta sve ne, da bi odjednom uletili Turci s nekim bas velikim parama i njemu i FIBI i odjednom Preldzic igra za Tursku.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Kad vec spominjete te slucajeve, slucaj Preldzic je nadjebo sve ostale. Rodjek kod Zepca, ponikao u Celiku u Zenici pa otisao kao junior ovako u Sloveniju. Onda je igrao za slovenacku reprezentaciju i bila sva prica kako ce se vratit za BiH da igra i sta sve ne, da bi odjednom uletili Turci s nekim bas velikim parama i njemu i FIBI i odjednom Preldzic igra za Tursku.

Svaka reprezentacija za koju on nije zaigrao je samo na dobitku😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Beonegro said:

Cel je Poljak rodjen u Orleanu, ima dvojno drzavljanstvo od rodjenja

 

U pravu si, moja greska, roditelji su mu iz Poljske.

E sad sto se drzavljanstva tice, negde pise da ga ima od rodjenja, a negde da ga je uzeo tek kasnije. 

Link to comment
Share on other sites

Zar nije @goldberg lijepo objasnio. Do 16. godine mozes uzeti drzavljanstvo druge drzave, ako imas neke korijene i tada nisi naturalizovan. Poslije toga si naturalizovan igrac, bez obzira kako si stekao drzavljanstvo.

 

Generalno, dozvoljava se jedan naturalizovani igrac. Mada ima neko izuzece za male zemlje i naravno * za npr. Tursku.

 

Kada je rijec o pravu nastupa za drugu drzavu, kada jednom nastupis na zvanicnoj utakmici (mislim bilo kojeg starosnog uzrasta) moras dobiti saglasnost maticnog saveza.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...