Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Objektivno, Slovenci su tanka ekipa - što je velika šteta, baš zbog Luke koji je izgleda u vrhunskoj formi. Bilo je i ranije u FIBA košarci igrača koji su lagano ubacivali 30+ koševa, još od Praje, preko Dražena, Galisa, Šmita itd, ali ja se ne sjećam da je neko tako lako dolazio do trojnog dvojček-a. :s_d: Čovjek je za 32 minuta napravio 34 p, 13 sk, 14 as - pri čemu je izgledalo da se nije previše ni oznojio. Drugi dio lanjske NBA sezone je bio loš za njega, izgledao je nespremno i zapušteno i fizički i mentalno, ne bih sad o kontekstu u kome se to dešavalo. Sad ga i neki relativno  ozbiljni youtube analitičari stavljaju tek na 10. mjesto rang liste najboljih NBA igrača, što je pomalo apsurdno, s obzirom na Lukin kvalitet. Volio bih da odigra izvanredno Svjetsko, nažalost šanse da ga prateći orkestar ispoštuje su male...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam Senguna video kao talentovanog, ali fizicki limitiranog igraca za vece domete u NBA. 
Na veliko iznenadjenje, decko je porastao jos nekoliko centimetara od dolaska u NBA, i uz dobar rad na telu i uopste na svojoj igri, misljenja sam da moze da napravi odlicnu karijeru. Promenio sam misljenje o njemu sto nije cest slucaj.

 

ima li negde stats za tu tekmu?

Edited by bosMan_jr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Thor said:

Ali stvarno, on u Zvezdi, kao da mu je neio ukrao talenat. Kao u Space jam. Doduše, bilo je tu i povreda i nepoverenja trenera i svega, ali najblaže rečeno nije na svom nivou.

Dečko deluje kao zaista dobar momak i baš bih voleo da se vrati na nekadašnji nivo.

 

Pa objasnio si razloge - on je imao solidnu sezonu kod Radonjica, kod Ivanovica je bio cetvrti plej. Izgledalo je kao da je iz Buducnosti otisao u Real da igra EL.

 

Da bi on bio ucinkovit mora da ima loptu u rukama i slobodu da sam bira da li ce da sutne ili asistira. Secam se protiv Efesa kako je sipao trojke u sezoni 2021/22, dakle, itekako moze da bude napast po kos protivnika.

 

Sto se tice izbora kluba, on je trebalo da ode iz Crvene zvezde cim je postalo jasno da se ulazu ogromne pare i dovode mnogo skuplji igraci nego oni sto su igrali prethodne sezone. Sad, njegov problem je sto se povredio, pa nije mogao da nadje novi klub u sred sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ječmendo said:

Objektivno, Slovenci su tanka ekipa - što je velika šteta, baš zbog Luke koji je izgleda u vrhunskoj formi. Bilo je i ranije u FIBA košarci igrača koji su lagano ubacivali 30+ koševa, još od Praje, preko Dražena, Galisa, Šmita itd, ali ja se ne sjećam da je neko tako lako dolazio do trojnog dvojček-a. :s_d: Čovjek je za 32 minuta napravio 34 p, 13 sk, 14 as - pri čemu je izgledalo da se nije previše ni oznojio. Drugi dio lanjske NBA sezone je bio loš za njega, izgledao je nespremno i zapušteno i fizički i mentalno, ne bih sad o kontekstu u kome se to dešavalo. Sad ga i neki relativno  ozbiljni youtube analitičari stavljaju tek na 10. mjesto rang liste najboljih NBA igrača, što je pomalo apsurdno, s obzirom na Lukin kvalitet. Volio bih da odigra izvanredno Svjetsko, nažalost šanse da ga prateći orkestar ispoštuje su male...

Pusti Dončića, nego reci ti nama kako je Radončić nekome dao 20+ poena :s_d:

 

EDIT: evo statistike

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Beonegro said:

Pusti Dončića, nego reci ti nama kako je Radončić nekome dao 20+ poena :s_d:

 

Nadavao se zicera zbog bušne slovenačke odbrane. Dva je uspio i da promaši, tako tipično za njega. :s_d: Istina, jednom je bio čist nedosuđen faul. Imao je i lijepo kucanje, kao i trojku iz lijevog kornera koja je ušla kao kap.  Nije Dino toliko neupotrebljiv kao sporedan igrač, dobar frame, snažan i solidno atletičan, stoga pristojan defanzivac. Za glavnu rolu i eventualnu kreaciju je nažalost katastrofalan. 

Meni je veća misterija kako Petar Popović dobija toliku minutažu, kako u Budućnosti, tako evo i u reprezentaciji. :krstipd4: Po meni jedna od većih košarkaških prevara u istoriji. Na ozbiljnom nivou potpuno neupotrebljiv, bez kreacije, užasan šuter, borben ali sitan pa defanzivno mnogo bolje izgleda na eye test-u nego što mu je realni doprinos. Znam da Crnoj Gori fale igrači spolja, ali on je jedan od onih koji je mnogo korisniji za tim kad je van parketa. :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Istina, igraju jako i u kost - pa ako prođe, prođe. Protiv najboljih ne prolazi. Kakve su oni šutere imali, od ''dalekih'' Kurtinaitisa i Marčuljonisa, pa preko Karnišovasa i Štombergasa do Macijauskasa i Šiškauskasa. Ovo sad izgleda baš jadno...

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...