Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:

Kad smo kod toga. Retko kada sam se osecao tako debilno no kad me zena naterala na selfie ispred Fontana di Trevi - cekali smo red kao da idemo na kocnert Rolling Stonesa. Molio sam je ali nije popustala.

Dobar si ti, u našoj osnovnoj organizaciji udruženog rada je uglavnom Beonegrica ta koja moli da ne obilazimo i ne slikamo baš sveeeee od znamenitosti u mjestu u kom se nalazimo 😁

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Horium said:

 

Ziveo sam i ja jedno vreme van Srbije, imam dosta internacionalnih prijatelja a i u mom poslu primarno saradjujem sa strancima. Necemo se složiti da je to primarno srpska karakteristika. 

 

 

Ok, onda imamo različita iskustva

 

1 hour ago, Horium said:

A sto se tiče podmetanja da sam "kinikolik", mogu samo da se grohotom nasmejem. 

 

Ponavljam, svako ima pravo na svoje prioritete i vrednosni sistem, ali to pravo ga ne cini imunim na neodobravanje. 

 

Ne podmećem ti da si Kinikolik, već tvojom logikom onda su i oni tada imali pravo da se sprdaju sa ljudima koji su pisali na Sportu jer su imali drugačija interesovanja od njih.  

 

Nravno da nisu imali pravo. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Prinčeva, ni taj kompleks na kojem se igra Rolland Garros


Nije Rolland Garros nego Roland Garros. Pao bi prije dvaes godina na pitanju za milijun kuna (ni sad ne mogu vjerovati da je to bilo pitanje - kako se piše RG…).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, neko me sabotira said:


Nije Rolland Garros nego Roland Garros. Pao bi prije dvaes godina na pitanju za milijun kuna (ni sad ne mogu vjerovati da je to bilo pitanje - kako se piše RG…).

Znaš po čemu se prepoznaju pravi Francuzi? Po tome što ne znaju francuski pravopis 😁

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Druže, ako ikada kročim na Old Traford ima da snimim kratkometražni film, ne da se slikam. 

Vidi da to bude prilika kada pada kiša, vodopadi su fenomenalni :s_d:

 

 

Edited by Knipex
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Problem sa licnim greskama said:


Nije to samo problem kod Kineza 😄 
Kad smo kod toga. Retko kada sam se osecao tako debilno no kad me zena naterala na selfie ispred Fontana di Trevi - cekali smo red kao da idemo na kocnert Rolling Stonesa. Molio sam je ali nije popustala.
😄 

Isti fenomen sam video medj Srbadijom u Egiptu na nekoj zasticenoj plazi - cekaju ljudi na 40 stepeni u redu da poziraju...da bi izgledalo na fotkama da se kupaju na praznoj plazi 😄 😄 Kadar nevera.

 

Smešna je i varijanta gledati sa strane ljude koji poziraju kod krivog tornja u Pizi. Koje su to vratolomije kada gledaš sa strane, plakanje od smeha. Naravno posle kada se ti lomiš da nekako na dlanu držiš toranj ili da ga guraš onda je sve ok 🤣.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, neko me sabotira said:


Nije Rolland Garros nego Roland Garros. Pao bi prije dvaes godina na pitanju za milijun kuna (ni sad ne mogu vjerovati da je to bilo pitanje - kako se piše RG…).

 

44 minutes ago, Beonegro said:

Znaš po čemu se prepoznaju pravi Francuzi? Po tome što ne znaju francuski pravopis 😁

 

Pa kad su ponuđeni odgovori bili:

 

A; Roland Garos

B; Rolland Garos

C; Roland Garros

D; Rolland Garros

 

Pa ti pogađaj za tolike pare. Sve i da misliš da znaš odgovor, opet je frka 🙂

 

Beo, koliki procenat stanovnika Francuske bi po tvojoj slobodnoj proceni ovo pogodilo, ono, iz taka?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stiletto said:

 

 

Pa kad su ponuđeni odgovori bili:

 

A; Roland Garos

B; Rolland Garos

C; Roland Garros

D; Rolland Garros

 

Pa ti pogađaj za tolike pare. Sve i da misliš da znaš odgovor, opet je frka 🙂

 

Beo, koliki procenat stanovnika Francuske bi po tvojoj slobodnoj proceni ovo pogodilo, ono, iz taka?


Ucio sam francuski 4 godine ali i to je dovoljno da znam da ne moze biti Rolland jer bi se citalo Rojond 😄 
 

Prilicno lako zaradjenih milijun Eura realno - nadam se da gospodin ili gospodja nisu kapitulirali pod pritiskom.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stiletto said:

Beo, koliki procenat stanovnika Francuske bi po tvojoj slobodnoj proceni ovo pogodilo, ono, iz taka?

Pola, pošto bi se nekima posrećilo 😉

 

Šta znam, RG je ipak veliki brend, tenis je velika stvar u Francuskoj (doduše malo manje među milenijalcima nego u prethodnim generacijama, Francuzi danas imaju licenciranih igrača manje nego ikad u poslednjih 50 godina), mislim da bi značajna većina ipak znala kako se piše ispravno.

 

Zdrugestrane, poznavanje sopstvenog pravopisa (na stranu što je isti očito smišljen sa namjerom da možeš da ga ubodeš samo ako ti je francuski maternji jezik i ako govoriš samo francuski - jer je ovdje do reltivno skoro upotreba drugih jezika bila ozbiljan no-no, pisao sam o istorijskom kontekstu koji je doveo do toga i kraljevskom, a zatim i republikanskom teroru nad ostalim jezicima i kulturama na prostoru današnje Francuske) je danas sigurno najgore otkako je 1882. uvedeno obavezno školovanje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


U jebote. 

Sto je onda Monpelje i Vijeurbanne lebe mekani? Kontao sam posle svih vokala. Uvek sam tripovao da je Boris Dalo Boris Dajo u Francuskoj 😄 

 

Montpellier se izgovara približno Monpelije, a Villeurbanne približno Vil-urban.

Doduše moguće da je naš izgovor Monpelje bliži izgovoru izvornog oksitanskog imena Montpelhier.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ledd said:

Kanada ista ekipa kao na svetskom.

Mareja ne vidim nigde, nisam ga video ni protiv Amera.

 

Sa ekipom je, ali u civilu, neće ulaziti noćas. Na poluvremenu 44:40 za Kanadu, ne naročito kvalitetna košarka u prvom poluvremenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moraće Francuzi da se oslone na Furunijea spolja... Gledam sad, odličan protok lopte i nema nikog sem njega ko može da šutne. Eventualno Vembi da potegne povremeno, kojekude... 

Neverovatan ball handling Vembija. Ali ako mu budu sve ovo svirali na OI, biće čupavo...

Link to comment
Share on other sites

Ništa mi se ne sviđa ovo što Francuska igra. Neka divlja košarka, uz fenomenalne minijature Vembija, povremene trojke Furnijea i Jabuselea, te fizički rad Lesora pod košem.

 

Kanadi je spoljna linija 90% sistema igre. Pauel i Olejnik na centrima više dođu kao nekakva ikebana.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

85:73 za Kanadu na kraju, rutinski. Francuzi baš skromni. Može da im se desi dan kad pogađaju i kad će da unesreće nekog, ali sveukupno djeluju kao tier 3 ekipa u odnosu na ostale učesnike turnira.  Vidjećemo kako će to da izgleda za dva dana protiv Australije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...