Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Necu imati vremena da objavljujem iz delova a do tad kapiram da ce potpisati neka pojacanja, ispod je ceo spisak centara. Za 7-8 dana ukoliko ne potpisemo pleja do tad ide spisak plejmejkera, samo ce taj biti suzen na max 30 imena jer tu nema prostora za rizik. Na ovoj listi centara neki mozda nisu ni za treceg centra u Evroligi trenutno ali su prospekti za buducnost po meni.

 

Iako su ova dvojica sto ih spominjemo navodno dogovoreni, nikad se ne zna sta moze da iskrsne a i da potpisu verujem da na ovom spisku ima dosta imena koje bi pre izabrao nego njih dvojicu, ali kao sto rekoh necu se buniti ako potpisu.

 

Ko zeli i ima vremena da istrazuje, a znam da ima zaludjenika poput mene.  Sve sto valja iz celog sveta, od startnog centra preko nekog buduceg treceg eventualnog jer su 70% ''ispor radara''. (ima 10-15 opcija koji su 4/5 pa cak i nekoliko koji igraju 4 a ja ih vidim u Evropi na 5)

 

Evroliga:

 

1. Josh Nebo
2. Alex Poythress
3. Johannes Voigtmann (verovatno najskuplji od svih, al opet ga ne vidim kao ekstremno nerealnog)
4. Hassan Martin
5. Joel Bolomboy
6. Youssoupha Fall
7.Toney Jekiri
8. Kaleb Tarczewski
9. Filip Petrusev
10. Arturas Gudaitis

 

Evrokup:

 

11. Vince Hunter
12. Cristiano Felicio
13. Mike Tobey
14. Maik Kotsar
15. Kevarrius Hayes
16. Octavius Ellis
17. Mitchel Watt
18. Allan Williams
19. Jajuan Johnson
20. Zach Auguste
21. Willie Reed

 

Nba: (Isticu ugovori-manje plate za Nba uslove)

 

22. Nemanja Bjelica
23. Luke Kornet
24. Luka Garza
25. Devontae Cacok
26. Brown Moses
27. Nemias Queta
28. Nathan Knight
29. Boban Marjanovic (navodno bice slobodan)

 

G league:

 

30. Paul Reed
31. Day'Ron Sharpe
32. Petr Cornelie
33. Shevon Thompson
34. Reggie Perry
35. D.J Wilson
36. Jaime Echenique
37. Charles Bassey
38. Marko Simonovic
39. Micah Potter
40. Mfiondu Kabengele
41. Santi Aldama
42. Greg Monroe
43. Wright Moses
44. Dewan Hernandez
45. Marques Bolden
46. Zach Hankins
47. Aric Holman

 

Fiba Liga Sampiona:

 

48. Giorgi Shermadini
49. Henry Sims
50. Tai Odiase
51. Marvin Jones
52. Alexander Madsen
53. Julian Gamlbe
54. Ethan Happ
55. Michael Young
56. Michael Eric
57. Gyorgy Coloman
58. Ismael Bako
59. Amida Brimah

 

ACB-Spanija:

 

60. Marko Todorovic
61. Angel Delgrado
62. Cady Lalanne
63. Augusto Lima
64. Landry Nnoko
65. Laurynas Birutis
66. Kwan Cheatham
67. Cameron Oliver
68. Anzejs Pasecniks
69. Kyle Alexander

 

BSL-Turska:

 

70. Alpha Kaba
71. Malcolm Thomas
72. Devonte Upson
73. Kerry Backshear
74. Johny Hamilton
75. Volodymyr Herun
76. Marcus Lee
77. Alec Brown

 

Lega Serie A-Italija:

 

78. Tyrique Jones
79. Mikael Hopkins
80. Malik Dime
81. Christian Mekowulu

 

Jeep Elite-Francuska:

 

82. Kyle O'Quinn
83. Gavin Ware
84. Chris Horton
85. Youssoupha Ndoye
86. Neal Sako
87. Boubacar Toure
88. Bodian Massa
89. Mouphataou Yarou
90. Ismael Kamagate

 

BBL-Nemacka:

 

91. Marynas Sajus

 

HEBA-Grcka:

 

92. James Kelly
93. Reggie Lynch

 

LKL-Litvanija:

94. Amar Sylla
95. Juan Palacios
96. Dmytro Skapintsev

 

BSL-Izrael:


97. Chinanu Onuaku
98. Derek Pardon
99. Timothy Soares
100.Justin Patton

 

Aba liga:

 

101. Taylor Smith

 

NBL-Australija:

 

102. Cameron Bairstow
103. Stephen Zimmerman
104. Jo Acuil
105. Duop Reath

 

Japan:

 

106. Sebastian Saiz
107. John Mooney
108. Shawn Long
109. Eric Jacobsen
110. Nicholas Kay

 

Kina:

 

112. T.J. Leaf
113. Arnett Moultrie
114. Dakari Johnson
115. Nick Rakocevic
116. Noah Vonleh
117. Jahil Okafor
118. Isaac Haas

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Quote

Navijači Partizana priželjkivali su prošle sezone Petruševa u crno-belom dresu, pošto je Petrušev navijač ovog kluba. Međutim, otišao je u Tursku. Tokom januarskog prelaznog roka reprezentativca Srbije je htela da dovede Crvena zvezda, ali Ataman nije dao dozvolu. Na pitanje “za koga bi više voleo da zaigra, Crvenu zvezdu ili Partizan”, usledio je (ne)očekivan odgovor.

– Manje su bitne moje lične želje. Kada biram klub više gledam šta mi taj klub nudi u smislu igre, minuta, situacije unutar ekipe i po tome se vodim. Počeo sam profesionalnu karijeru moram svoje želje da stavim sa strane.

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, srlepajce said:

Screenshot-20220618-205043-Instagram.jpg

Da li ga je Radonja poslao kod Gacevica :classic_biggrin:

Joj, ovaj Jovanovic, po faci mu vidis da ce da te nervira tokom sezone sa glupim potezima. Zato se plasim i dolaska Tarcevskog 😁

 

Primitivan nacin gledanja na stvari, ali se uvek pokaze kao tacan.

 

Osim manjka kosarkaske inteligencije, Tarcevski me plasi i da ne pravi sranja po svlacionici, ali cenim da ce to Radonja sve dobro proceniti.

 

Ako ga dovodimo, nadam se da gresim i da je sve to moj primitivni nacin gledanja na stvari.

 

✌️🧡

Link to comment
Share on other sites

Kako smo dosli dotle da nam je sad Petrusev kao izrazito mlad, a domaci igrac nedovoljno dobar kao jedan od centara u rotaciji. Da li je prvi ili drugi centar je nebitno. Mnogo je bitnije da li moze da doprinese i da sirinu timu, a igracu minutaza. Ako ce imati od 15 do 25 minuta u zavisnosti od protivnika mislim da igracu takva opcija odgovara.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Snjofko said:

Joj, ovaj Jovanovic, po faci mu vidis da ce da te nervira tokom sezone sa glupim potezima. Zato se plasim i dolaska Tarcevskog 😁

 

Primitivan nacin gledanja na stvari, ali se uvek pokaze kao tacan.

 

Osim manjka kosarkaske inteligencije, Tarcevski me plasi i da ne pravi sranja po svlacionici, ali cenim da ce to Radonja sve dobro proceniti.

 

Ako ga dovodimo, nadam se da gresim i da je sve to moj primitivni nacin gledanja na stvari.

 

✌️🧡

Koliki biceps ima Jovanovic, dodatno se nagruvao 🙂

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

meni je kod petruseva jedini problem sto u odredjenom kontekstu vec imamo nesto slicno u luki

zato bi tu morao jos jedan centar ili 4/5 sa izrazitim atletski i skakacim sposobnostima

teoretski, ok je i da linija bude kaleb/petrusev/luka(moze naravno i neki bolji igrac od kaleba)

moja favorit je bio kabengele, moderna 4/5 opcija...ali mi je sarac odmah srusio sneska

 

sto se ove pozicije tice, verujem da je kaleb bas cvrsto radonjin izbor

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

meni je kod petruseva jedini problem sto u odredjenom kontekstu vec imamo nesto slicno u luki

 

Mislim da sa Petrusevom bas dobijamo ono sto nemamo sa Lukom. Dobijamo sirinu, jer Filip za razliku od Mitra ima sut sa distance. Moze da izvuce protivnickog centra i reket rastereti za nase bekove, sto sa Lukom ide malo teze. Odlicne mogucnosti i razne kombinacije otvara Petrusev. Govorim o napadu.

Moguce su razne kombinacije. Moguce je da igraju zajedno Luka i Petrusev, ali i Petrusev i taj treci jaci centar.. Moze da bude na parketu bez njih dvojice, a sa Kalinom  ili Ilicem kao centarskim tandemom, sve u zavisnosti od protivnoka.

Edited by kokodakalo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni se nije svidelo ovo njegovo ,,ne" na 00:45

 

 

 

Bas je ono napravio facu, odoh iz ove vukojebine, nema sanse da ostajem sa ovim klosarima.

 

Jeste osvojena Evroliga u tom trenutku, ali je ostala Turska liga tj.sezona nije gotova bila, profesionalno bi bilo reci da ne zeli da komentarise jer je sezona jos u toku.

 

Ne zaboravimo da su to sve stvari na koje kao klub obracamo paznju, ljudski kvaliteti i jaka svlacionica su vrlo verovatno i najvaznija stvar koja nas cini da mozemo da igramo sa jacima iako imamo nekoliko puta manji budzet.

Edited by Snjofko
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dl91 said:

Priključio se i on u red čestitara i teška srca će zaigrati za Zvezdu jer postoji  jaz između razuma i emocija u situaciji u kojoj je ipak jezičac na vagi prevagnuo u korist intelekta. Ponekad nije lako držati u balansu kognitivnu i emocionalnu inteligenciju.

1 hour ago, Kosjan Willavić said:

Koliki biceps ima Jovanovic, dodatno se nagruvao 🙂

To sam i ja uočio. Bukvalno je duplo širi od svi preostalih na slici.

Link to comment
Share on other sites

Petrusev nije ni malo glup da ne hvata odbrambene kretnje. Dug je, moze rampom stici igraca, samo ga treba postaviti u sistem. Ok, lateralne kretnje jesu bas lose za njegove gabarite, ali je veci problem rad na defanzivnim navikama i instinktima. On bas place za dve-tri godine pod Radonjom da bi rasirio krila. Ofanzivno je spoj solidno meke ruke i nekih divnih, zaboravljenih centarskih vestina. Fora je samo da bude svestan da ne moze sve odmah i sad (znaci ne Efes), vec rad, rad i rad. Ako je karakter blizi Jaretu nego Zagoru - vise je nego pozeljan. Pak, ako je primadonasti proizvod Mega fabrike, i pored svih pluseva i mog player-crusha - neka ga... Mnogo su mi ti Mega igraci nekako... megasti... Mislim da Misko kiksa sto ih ne provuce dve sezone kroz vecite, nekako im fali to da ocvrsnu, sto fizicki, sto mentalno...

 

Izbor takvog centra diktira ostatak rostera na visokim pozicijama - treba nam jos centar sa izrazenim defanzivnim sposobnostima koji ce u prvom delu sezone imati jace minute, ali ce mu uloga padati sa rastom Petruseva + skocna, jaka cetvorka, sposobna da rudari i napedne ledjima + cetvorka sa sutom. Ima mi tu mesta za Ilica. Samo bez ideje uparivanja s Mitrom u petorci iako je teorijski moguce... Mitra iskljucivo na poziciji Filipovog mentora i ucitelja zivota 🙂 . I Mitar zbog svog karaktera mora da ostane, kao faktor mira i stabilnosti na Balkanu, samo uz korekciju (minimizaciju) uloge na terenu.

 

Znaci:

3. Kalina, Davidovac, Lazic

4. cetvorka sa sutem, Ilic

5. cenatar defanzivac (bilo planina bilo skocko), Petrusev, Mitar

(Dobric papa, iako ima ugovor)

Tako imamo dovoljno osiguraca (cetvorka, Davidovac) dok se ne Ilic i Petrusev ne priviknu na EL kosarku. Cak i rizikovati da se u sezonu udje bez te cetvorke, pa raditi doselekciju (ok, Mileri ne rastu na grani, ali ako na nekoj poziciji smemo cekati doselekciju to je pozicija cetiri). Postavka mi lici na Radonjica.

ili

3. Kalina, Dobric, Lazic

4. cetvorka skocko i suter, Ilic

5. cenatar defanzivac (bolje planina bilo skocko), Petrusev, Mitar

(Deda papa, istekao ugovor)

Ovo je logicnije i tradicionalnije, gde imamo manje manevarskog prostora na visokim pozicijama, zavisimo dosta od dovedene cetvorke, ali mozemo bolje krpiti spoljne pozicije.

 

Btw, potenciram odlazak Dede ili Dobrica jer moramo nekog pustiti da bi dosao neki mladi igrac (Ilic). Moras imati izlaz, kako bi imao ulaz, ili ti sve sto udje mora i da izadje...

(deluje jasno da Mitar i Laza nece nidje)

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto featured and unfeatured this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...