Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Pregovara se sa Henrijem to je Covic juce spomenuo na skupstini normalno nije izneo ime samo je rekao da se radi na pleju. Kalates ide u Fener tako da ce tamo biti visak

Edited by Mile1
  • Like 4
  • Thanks 2
  • WOW 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, StiviKivi said:

O novcu za Nedovića saznali smo iz grčkih medija, ko tvrdi da je to provereno tačno?

 

u principu, nije ni važno koliko nedović precizno dobija, već overall budžet 

 

Quote

Budžet prošle sezone bio je 9.000.000, a naredni bi trebalo 12.000.000, ali uz nekoliko miliona obaveza od lane,“ rekao je predsednik kluba Nebojša Čović, koji se osvrnuo i na minulu sezonu.

 

daklem, nekoliko miliona manje znači da je prisutno 9-10 miliona, pa od toga 65-70% na roster i eto.

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

u principu, nije ni važno koliko nedović precizno dobija, već overall budžet 

 

 

daklem, nekoliko miliona manje znači da je prisutno 9-10 miliona, pa od toga 65-70% na roster i eto.

Ne znam, ja sam bio jedan od prvih koji je prekjuce kritikovao sve dezurne narikace i branio izbor Nedovica bez obzira na trenera i na njegove mane jer on zaista jeste dobro pojacanje za nas. Sa druge strane, ako su tacne ove ludacke cifre za obestecenje i ugovor, to mi zaista menja misljenje i ne vidim kako i zasto placamo te novce.

Za cca 7m evra plata moze da se sastavi dobar tim i tu nema price.

 (pogotovo kad ti posle trenera ostane 6.970.000 za igrace)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, vlaDixXx said:

Eeeej najuren iz Cibone

2 meseca nikog nije dobio

 

Svanulo im je,kad je otisao

Gledao sam Cibonu u živo  na Liburnija kupu u Opatiji kao i cijeli turnir nešto sitno uoći  starta ABE  i moram priznati da je Cibona izgledala jako dobro, dobili Partizan i razvalili Scavolini u finalu. Pričalo se tada u superlativima o VJ, bijah prisutan u krugovima ljudi iz košarke pošto i tamo imam dosta poznanika. čak je Cibona imala i odličan start, razvalila je Mornara u Baru koji je tad figurirao kao veliki favorit za barem F6. i držali su se dobro tamo nekih 6,7 startnih kola. međutim problem Cibone je puno dublji što se može vidjeti iz recentnih dešavanja unutar i oko kluba, nažalost. tako da ovo je vrlo zlonamjerna opaska. Ne znam kakav će ishod imati naša suradnja sa njime ali imputirati mu krivicu za neke stvari nije korektno. i sam sam se nadao nekom zvučnijem i iskusnijem  imenu ali kad se već to nije desilo nemam prava čovjeka apriori prozivati za kataklizmu koju kako vidim opet većina priziva. od mene ima punu podršku i želim mu sve najbolje u našem dresu. a bit će dovoljno vremena za baviti se analizom njegova rada. to nam kako vidim nije strano.

Edited by bodo
  • Like 22
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

Ne znam, ja sam bio jedan od prvih koji je prekjuce kritikovao sve dezurne narikace i branio izbor Nedovica bez obzira na trenera i na njegove mane jer on zaista jeste dobro pojacanje za nas. Sa druge strane, ako su tacne ove ludacke cifre za obestecenje i ugovor, to mi zaista menja misljenje i ne vidim kako i zasto placamo te novce.

Za cca 7m evra plata moze da se sastavi dobar tim i tu nema price.

 (pogotovo kad ti posle trenera ostane 6.970.000 za igrace)

 

opet kažem, ja nemam nameru da ulazim u pojedinačna primanja jer mislim da to nije ni bitno 

ono što je važno je da je ovo čovićev podatak, koji će valjda zauvek šatdaunovati te ideje da dobrić, davidovac i lazić i ko već igra za kikiriki, wolters, white i hollins za malo veće kikirikije a kalina za 650k, najbiše 800k

 

ono što je važno je to što kažeš: 7milki (minimalno 7, jer ne verujem da će proporcionalno svi troškovi van rostera porasti, jednostavno nema logike) = je vrlo solidna lova da se napravi euroleague roster.

 

kako će sastav biti skrojen & kako će trener i str. štab voziti taj sastav, ostaje da vidimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

u principu, nije ni važno koliko nedović precizno dobija, već overall budžet 

 

 

daklem, nekoliko miliona manje znači da je prisutno 9-10 miliona, pa od toga 65-70% na roster i eto.

Ne sporim. Slažem se. Pokušavam da malo ublažim mišljenja da je dolazak Nedovića bušan Q shodno plati, jer možda nije to baš toliko novaca kao što prenose Grci. Možda je nekom tamo cilj da pokaže kako je on otišao jer dobio 30 % veća primanja.  

 

I

Edited by StiviKivi
Link to comment
Share on other sites

Te priče o platama su deplasirane i više za tatu, budžet je minimum 9 miliona. Dovoljno da se napravi dobar tim.

Da li je neko u tom timu plaćen više nego što vredi, neko manje, neko tačno onoliko koliko vredi je manje bitno. To su problemi svake firme pa i ove naše.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, StiviKivi said:

Što okarakterišeš pogrešno svakog ko ne misli isto kao ti? Ako za mene nešto nije crno, ne znači da je belo. Ne veruješ portalima kod nas, ali si zato u grčke ( možda i PAO spinove) zaljubljen el tako? Grci su vazda bili ozbiljni u tome...

Hvala Bogu da sam ostrašćen cigsnin ali sam daleko od zaljubljenika lika i dela NČ. Ajmo malo, samo, ono ,znaš... 

Da ne dobijam banove.

 

Edit:

 

Ne vidim gde se ti Čović hvalio da je upumpavao milione za Nedovića.

Upumpavao u Budžet.

Demagogije bez.

 

 

 

bold1: Ovo ne da je crno, nego se prst pred okom ne vidi. I to neće promeniti ni jedna relativizacija.

 

bold2: nije upumpavao nego ulupao.

Eno ti na skupštini

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ridji said:

bold1: Ovo ne da je crno, nego se prst pred okom ne vidi. I to neće promeniti ni jedna relativizacija.

 

bold2: nije upumpavao nego ulupao.

Eno ti na skupštini

Ako je rekao da smo dali toliko para Nedoviću koliko prenose grčki mediji onda se izvinjavam. Tj da mu je ugovor 3,3 miliona na 3 godine. Ovo što sam čuo i pročitao od juče , nisam nigde naišao na taj podatak. Samo na to da je plaćeno obeštećenje. Ili će biti plaćeno.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Milos 3.14 said:

Te priče o platama su deplasirane i više za tatu, budžet je minimum 9 miliona. Dovoljno da se napravi dobar tim.

Da li je neko u tom timu plaćen više nego što vredi, neko manje, neko tačno onoliko koliko vredi je manje bitno. To su problemi svake firme pa i ove naše.

Znači 12 miliona ukupni budžet, gde ulazi dug od 3 miliona iz prethodnih sezona.

Realan budžet za ovu sezonu je 9m, od kojih ćemo 6 da imamo da platimo, a ostala 3 ulaze u budžet za 2023/2024 kada ćemo imati ukupni budžet 15 miliona. 

  • Like 3
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Jelencom said:

Sta bi sa Hasana Martina,jel' potpis'o?

Izgleda da je zapelo negde i oko njegovog kuma. Verovatno iamo uslov da ga zaposli kao security-a, u slucaju ako kasne plate da se nadje, pa se to Covicu nije dopalo...

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, StiviKivi said:

Al zato Holins vredi 600,650k za nas?

 

Pa zavisi od mnogo stvari. U Radonjičevom sistemu, gde je on ključni igrač, verovatno i vredi. Kod bilokog drugog trenera, ne vredi. 

 

Pored toga, pisali su ljudi da čovek nije tražio da se izjednači Maccabijeva ponuda, nego je tražio minimalno povečanje u odnosu na prošlu sezonu. Znači ako predpostavimo da je imao negde oko 400k, ove je tražio 450k. Što je suma koja je razumljiva. A s obzirom da je za trenera to bila jedna od bitnijih stavki, to je moralo da se završi. Zašto to Čović nije odradio, nego je kukao na zlu sudbinu, a sad sličan iznos daje na obeštečenja, to verovatno zna samo on i ekipa oko njega. A i mi možemo otprilike da pretpostavimo...

 

Što se tiče Davidovca i tih 800k... I to je priča koja je krenula od Čovićevih pešadinaca, tako da bi uzeo to sa manjom rezervom. Zašto? Zato što njima nije interes da iznose istinu, nego da izbace informacije koje njihov gazda može da iskoristi za narativ koji u tom momentu fura. 

Da se razumemo, ja ne kažem da nije istina. Samo su mi bili sumljivi ti napisi "vrednost ugovora 800k". A ugovor na dve godine. Pa sad nije baš definisano dal je to na godinu ili za celi ugovor, i tako dalje. Jednostavno mi je teško da poverujem da su ovi rekli ima Davidovac ponudu od 800k na sezonu, a Radonja rekao, izjednačite inače odlazim.

 

Mislim da su glavne stvari bile Hollins, taj doktor, čarteri, i generalna situacija u klubu. Najviše ovo zadnje, kao uglavnom i kod prošlog rastanka. I tu nekako ne verujem da je Radonjić tražio da plata ne kasni ni minut. Nego da se krene korak po korak u nekom boljem pravcu. U smislu, daj da plate više ne kasne po 4 mjeseca, nego da smanjimo to za početak na 2, itd. A Čović verovatno bio u fazonu, šta ti pametuješ kako se vodi klub, seti se 2011, evo tebi pa vodi ako misliš da znaš bolje

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ne znam što Vučić ne rokne lepo 100 miliona evra za večite za narednu sezonu, toliko je npr koštalo ono kad je podelio po 100 EUR mladima. Realno bi to bila pametnija investicija.

 

Ne mogu da se otmem utisku da mi celokupan ovaj Čovićev pristup deluje kao neki blef na pokeru. Možda neko na kraju i pokrije ovaj njegov račun. Možda i ne.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, medobrundo said:

Ne znam što Vučić ne rokne lepo 100 miliona evra za večite za narednu sezonu, toliko je npr koštalo ono kad je podelio po 100 EUR mladima. Realno bi to bila pametnija investicija.

 

Ne mogu da se otmem utisku da mi celokupan ovaj Čovićev pristup deluje kao neki blef na pokeru. Možda neko na kraju i pokrije ovaj njegov račun. Možda i ne.

 

Bolje da su roknuli 600 miliona od TV prava za Premijer ligu vecitima, barem bi neko imao sanse da postane prvak Evrope u necemu:classic_tongue:

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...