Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

46 minutes ago, leki bg said:

Gledao ga svih tih 29 minuta iz 5. reda i pricao svom detetu pored sebe kako ce izgubiti finale ako ga jos bude drzao u igri.

Mozda vecini ovde valja, meni je Singlton u julu 2022.jedno tesko sranje od potpisa.

 

 

Cini mi se da je Singleton uzeo 2 kljucna ofanzivna skoka (jedan sigurno) na samom kraju utakmice i tako znacajno doprineo pobedi Efesa u onom "hrkljusu" od finala. Nije ovo sa moje strane argumentacija za njegovo dovodjenje ili ne u Zvezdu (strucniji od mene su vec napisali svoja misljenja) nego su mi ti momenti ostali bas u secanju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Borca said:

 

Cini mi se da je Singleton uzeo 2 kljucna ofanzivna skoka (jedan sigurno) na samom kraju utakmice i tako znacajno doprineo pobedi Efesa u onom "hrkljusu" od finala. Nije ovo sa moje strane argumentacija za njegovo dovodjenje ili ne u Zvezdu (strucniji od mene su vec napisali svoja misljenja) nego su mi ti momenti ostali bas u secanju.

Da li mislis da u Zvezdu dolazi da bi radio ono sto najbolje zna? Odbrana i skok?...ili da ce ispaljivati 4 trojke po mecu Pero Antic style. I dalje se nadam da nece potpisati, a a ako potpise - videcemo vec do NG da li je potpis valjao ili ne.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, leki bg said:

Da li mislis da u Zvezdu dolazi da bi radio ono sto najbolje zna? Odbrana i skok?...ili da ce ispaljivati 4 trojke po mecu Pero Antic style. I dalje se nadam da nece potpisati, a a ako potpise - videcemo vec do NG da li je potpis valjao ili ne.

 

Imace onakvu ulogu kakvu mu je dodelio strucni stab I sa kojom se on slozio, zar ne. Ili su se dogovorili jedno a on ce da radi drugo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, leki bg said:

Sigurno zahvaljujuci 4p Singltona i promasenim otvorenim trojkama koje mu je Real svesno dozvoljavao, jer je prosle sezone sutirao 29% za 3.

Covek nije u blago silaznoj putanji kako stats govore 10p, 7p pa 4p, oko nekoga ko ga gleda godinama unazad vidi da je taj pad mnogo strmoglaviji.

 

Nadam se da nece potpisati.

 

Eh sad, nije lepo da se tako čupa iz konteksta (iako se generalno slažem oko mogućnosti da Singleton bude krava muzara).

 

Singleton je dobio poverenje trenera u najbitnijem meču sezone, da odigra 30 minuta. To se ne dešava slučajno ili tek tako.

 

Utakmica je bila ratnička, na (pre)mali broj poena. Singleton je bio fenomenalan u odbrani, kao i ostatak tima. Bio je najbolji kradljivac i skakač Efesa i ekipa je napravila +5 sa njim na parketu.

 

I sa ta 4 poena, bio je četvrti strelac ekipe, što govori koliko je utakmica bila specifična. Da je ubacio jednu trojku makar, bila bi to perfektna rola. Ali nema mu se tu šta zameriti, i Larkin je šutirao 1 od 8.

 

U sezoni pre te, u odlučujućoj utakmici protiv Reala (g5) ubacio je skoro 30 poena, brdo trojki i imao indeks 40.

 

Dakle, radi se o igraču kojem trener može da veruje i koji je spreman da se pobije. U finalu EL, bio je deo Efesove granitne odbrane.

 

Druga stvar je kako će Jovanović to hendlati, koliko će uspeti da ga iskoristi i motiviše, i šta će izvući od njega.

  • Like 27
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, leki bg said:

Da li mislis da u Zvezdu dolazi da bi radio ono sto najbolje zna? Odbrana i skok?...ili da ce ispaljivati 4 trojke po mecu Pero Antic style. I dalje se nadam da nece potpisati, a a ako potpise - videcemo vec do NG da li je potpis valjao ili ne.

 

 

Mogu samo da se nadam da pomogne timu pre svega u defanzivi posto ce nam taj segment svakako "trpeti" posto su Holins i Kalinic napustili klub, a izgleda odlazi i Kuzmic koji je donosio prevagu u defanzivi i skoku u onoj minutazi za koju je bio spreman. Dosao je Nedovic, pominje se i Napier tako da nam treba malo i odbrane u ekipi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zvezdan said:

Bukvalno svako pojacanje do sad je naislo na gomilu negativnih komentar, al bukvalno svako. Ko ciganima udovolji...

Ja sam bas zadovoljan Hollandom i bicu jos zadovoljniji Napierom. 

Nedovic je super skorer, mozda previse placen zbog sklonosti povredama, D. je enigma sta moze na ovom nivou, a Singlton ce biti klasicna krava muzara.

Link to comment
Share on other sites

Na F4 je i Martin pokidao, on i Dorsey su mi ostali upamćeni kao najbolji igrači Olija i glavni protagonisti u onom stizanju Efesa.

 

Nije mala stvar imati u reketu 2 bitna igrača iz F4 ekipa od čega je jedna šampion Evrope. No dobro i dalje ćemo se praviti da smo EC ekipa. 😄

 

Nego, dosta zavisi od tog pleja i dobro bi bilo da se ta priča završi pozitivno, ostalo kako god.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

 

Au brate, čovjek je dao značajan doprinos u Efesu ka osvajanju titule, jak je ko bik, zna da pogađa kad treba. Nije sve u procentima, uostalom igrao je u najjačoj ekipi u Evropi. 

 

Tačno treba Aron da nam ostane koji bježi od znojavih igrača. 

Pa bas tako,poslednjih 6 godina je vise puta igrao na F4 nego sto nije,titule sa Efesom...kao sto nije bilo potrebe da ti meni da objasnjavas ko je Singlton valjda nema potrebe ni ja tebi.

 

Problematika je sto je on u svim tim klubovima bio treca zvezda,druga,treca opcija a kod nas mora vise a covek u padu.Pored te nelogicnosti mene zanima kako da mu objasnimo da mi moramo dobijemo svaku utakmicu u ABA,i na kraju ko garantuje da ce da slusa mladjanog Vladu?

 

Dakle ne tvrdim da je los igrac,daleko od toga,vec da je rizik za te novce veliki a i jos rizicnije mu je davati nikad vecu ulogu bas posle sezone koja je 3 puta slabija nego ostale za njega.

Covek je pravi deo slagalice za sampionsku ekipu ali kod nas mu slede malo vece uloge,tu je trik.

Da bukvalizujem,kul je kad se on potuce, izvuce pobednicki skok i jedan dagger u Efesu dok ga nose Larkin i Vasa,ali jasno je da ce kod nas nositi vise tereta.Ne znam moze li on to efikasno,tacnije verujem da smo mogli da nadjemo nekog za koga su vece sanse da radi ovo na  redovnom nivou.Nadam se da me razumete.

 

Sve je u odnosu cene i kvaliteta i rizika.Da li smo mogli nesto manje kockarski za slican novac,gotovo sigurno da jesmo i ja sam za taj put.

Spoiler

 

Guru nikad optimisticniji😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Singlton je evropska verzija Drejmomda Grina. Izuzetno dobar i kompletan defanzivac, sposoban da se gura sa centrima i da preuzima niže igrače na perimetru. Namazan igrač, pravi čovjek za prljave poslove. O njegovom iskustvu i kvalitetu je suvišno govoriti, samo se treba prisjetiti kakav je imao uticaj na ekipe u kojima je nastupao. Sa Lokomotivom je otišao na F4, u Panati je par sezona bio najbolji igrač. Jedino se možda nije u Barsi najbolje snašao. Efes ga je doveo i koristio pretežno kao šljakera, okitio se na kraju sa dvije EL titule uz solidan doprinos. U Zvezdi očekujem da će se tražiti i nešto više napadačke produkcije od njega, a odbrana i hustle se podrazumijevaju.

  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nate said:

Samo se pitam da li bi holand ikad usao u bilo kakvo razmatranje da nije natrpao partizan?

Ko zna, ali ipak je covek bio u prvoj petorci Uniksa pre godinu dana 🙂 

Ako ne bi razmatrali igrace Uniksa, verovatno negde gresimo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...