Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

9 minutes ago, Kankkunen said:

Ne bih se bunio da ga Ristović ponudi.

Za mene jedan od najnedefinisanijih kosarkasa u Evropi. Evo gledao sam ga bar 20 puta i da me neko pita sta sam video - nemam pojma. Kao moze da pogodi i iz daljine, kao je krupan i jak, kao igra solidnu odbranu, a meni se cini veliko nista.

 

Voleo bih da neko strucniji da kratku analizu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stiže podrška iz Istanbula, za punjače gaća. :default_coffee:

 

Quote

Partizan made poor signings until now. Zvezda did much better

Nunnally is old Obradovic's boy from Fener, he believes in him , I don't know why.

 

Edited by Sector
Link to comment
Share on other sites

Kako sada stvari stoje u novu sezonu ulazimo sa sledećim timom:

 

1. Džoni, Pefi, Šabaz/Henri/Kobs

2. Nedović, Holand

3. Dobrić, Lazić

3/4. Lazarević

4. Vajt, Ilić

5. Mitar, Hasan i Kuz (ako neko uošte zna njegov status)

 

Poimenice vrlo pristojan tim koji bi meni ulivao mnogo više povjerenja da je (uz svo poštovanje Vladi) neki iskusniji trener na njegovom čelu.

 

Što se igrača tiče, nadam se da će se u ovoj pauzi Pefi sjetiti da je i dalje profesionalni košarkaš i da će kroz treninge poraditi na svojoj fizičkoj spremi, zaigrati odbranu po kojoj smo ga nekada znali i krenuti da razigrava ekipu.

Džoni mora da vrati onu drskost i bezobrazluk po kome smo ga znali iz Future, a koju je tek povremeno pokazivao prošle sezone i koja proizilazi iz povjerenja trenera i saigrača u njega.

Nedo - da ostane zdrav i da se sjeti da igra za tim koji voli i za koji navija od malih nogu, to je motivacija koju do sada nije imao, a koja može da napravi velike stvari.

Holand da donese energiju na obje strane terena i zadrži procente šuta za trojku na 40%+.

Dobrić da odradi dobre pripreme, uđe u sezonu potpuno zdrav i da nastavi ondje gdje je stao u PO 2020/21 protiv Future.

Laza da radi ono što je radio i do sada, ali uz nadu da će Vlada znati da prilagodi odbranu njegovom boravku na terenu.

Lazarević da ostane čovjek zadatka koji može da sačuva svakog od keca do četvorke, poradi malo na šutu i počne da kažnjava ono bezborazno odmicanje kad je sam na trojci ili šutu generalno.

Vajt da ode i umjesto njega dođe Džon Braun III 🙂 a ako već ostaje da povrati sigurnost u šutu spolja i borbenost u skoku na obje strane terena.

Ilić da se prilagodi višem nivou košarke koji ga čeka, iskoristi fizikalije i kontoliše reket koliko god je to moguće.

Mitar da odigra pametno i korisno kao i prethodne sezone.

Hasan da nam konačno pruži priliku da gledamo kako se neko brzo odmotava i zakucava iz pika, pravi jake blokove za bekove i odigra odbranu na protivničkim centrima, da nam se Lesor i slični poluigrači ne šetaju po reketu kao u finalu ABA lige. 

Kuz da u njegovih pet do deset minuta pokrije reket, odigra odbranu i da ubaci nešto iz skoka u napadu.

 

Vlada, da shvati šta ima na raspolaganju i ukomponuje to što je bolje moguće. Čeka ga paklena sezona, jer smo tu mi koji ćemo da ga maltretiramo posle svakog poraza, tu su igrači od kojih su neki toliko premazani da će mu biti teško da uspostavi autoritet nad njima, čeka ga Čović sa svojim planovima i idejama koje je teško shvatiti i protumačiti, čeka ga Evroliga sa po dvije utakmice nedeljno i ABA sa protivnicima željnim da nam skinu skalp i oduzmu titulu. Preko puta je Željko, koji svoj autoritet brutalno koristi prema sudijama, čelnicima lige i koji će svoj status maksimalno iskoristiti da uzme titulu i napravi što je moguće bolji rezultat.

 

Na kraju krajeva, tu je i teret Radonjinog vođenja Zvezde sa po 5 titula u svim takmičenjima i dvije triplete u prethodne dvije godine u vrlo teškim uslovima.

 

Kako god, spremna je sezonska, podrška od mene je tu, ostaje samo da navijamo i nadamo se najboljem.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ali Šabaz/Henri/Kobs. Kao da su svi ista kategorija. 😄 

 

Pa samo sam izdvojo sve čija su imena u opticaju, a možeš da primjetiš da nisam ni komentarisao šta očekujem od nekog od njih.

Prema dosadašnjem iskustvu sa biranjem pojačanja doći će Kobs, ali hajde da sačekamo.

 

Svjestan sam ja da ćemo tu nekog dovesti, i da nam od tog nekog može zavisiti cijela sezona, i svjestan sam razlike u kvalitetu između ova tri igrača, ali znamo svi da nije isto Laso ili Vlada, pa sad imamo Vladu 🙂 Vjerujem da će tako biti i na poziciji pleja.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Erik Kartmen said:

 

Što se igrača tiče, nadam se da će se u ovoj pauzi Pefi sjetiti da je i dalje profesionalni košarkaš i da će kroz treninge poraditi na svojoj fizičkoj spremi, zaigrati odbranu po kojoj smo ga nekada znali i krenuti da razigrava ekipu.

 

ima prostora sigurno da pefi dotera svoju kondiciju i procenat sala, ipak, sa 34 godine sigurno da nema teorije da zaigra odbranu kao nekad;

što kažu ameri, father time is undefeated.

 

imao je on nekih solidnih segmenata u razigravačkom smislu a još više u tome da poređa igrače gde - ko - treba - da -stoji & da pusti loptu u promet da kruži. 

uz neku neočekivanu tricu (svaka pefijeva je neočekivana), to je ono što on može da ponudi 2022/23. za trećeg pleja sasvim okej.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Erik Kartmen said:

 

Pa samo sam izdvojo sve čija su imena u opticaju, a možeš da primjetiš da nisam ni komentarisao šta očekujem od nekog od njih.

Prema dosadašnjem iskustvu sa biranjem pojačanja doći će Kobs, ali hajde da sačekamo.

 

Svjestan sam ja da ćemo tu nekog dovesti, i da nam od tog nekog može zavisiti cijela sezona, i svjestan sam razlike u kvalitetu između ova tri igrača, ali znamo svi da nije isto Laso ili Vlada, pa sad imamo Vladu 🙂 Vjerujem da će tako biti i na poziciji pleja.

 

 

 

Pa sta je onda tu pristojno brt moj ako dodje Cobbs, pristojno u smislu necemo se boriti ni za vrh ni za dno ABA lige?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bosMan_jr said:

Pa sta je onda tu pristojno brt moj ako dodje Cobbs, pristojno u smislu necemo se boriti ni za vrh ni za dno ABA lige?

Zato sam i rekao pristojno, ne idealno. U ABA ligi smo i sa Kobsom favoriti pored KKP, u EL je to tanko. Ako bih mogao da biram, Henri bi bio najbolje rješenje i sa njim bi imali vrlo fino napakovanu ekipu. Međutim, bojim se da se kao i uvijek bira jeftinije rješenje i da će tako biti i sada.

 

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi Kobs je odlican igrac. On je Le Mans vodio do titule u Francuskoj.

Loše je birao klubove u karijeri inače je EL plejmejker po kvalitetu. Sigurno je lošija opcija od Henrija i Shabaza ali je veoma dobar igrac. Sve radi na terenu uofanzivmom delu,  od razigravanja ekipe, prodora i veoma dobrog suta. Ne vidim zasto bi se padalo u depresiju ako bi on stigao. Razumem neko razocarenje ali Kobs moze da bude pun pogodak a i uverili smo se u njegove kvalitete u Cedeviti i Buducnosti. Ovde je najveci problem sto je poznat javnosti pa je reakcija nikakva. Sa ovom njegovom statistikom kada bi dosao bilo koji plej koji nije toliko poznat javnosti ovde bi se stavljale kacige, bombe itd.

EC 15.5 pts  4.2 ast

Aba liga 12.8 pts 4.2 ast

Edited by Johnny Štulić
  • Like 1
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kobs nije smak svijeta, ali ovo podgrijavanje nade da možeš doći do vrhunskog imena za EL standarde, pa onda svođenje na Kobsa svakako ne utiče pozitivno na njegov eventualni prijem kod navijača. Iz moje perspektive, čak i sa Kobsom, Džonijem iskusnijim za jednu sezonu i Markovićem u pristojnoj fizičkoj kondiciji, mi nismo lošiji u odnosu na prethodnu sezonu na pleju.

 

4 minutes ago, Sam B said:

Mi sa Kobsom imamo bukvalno Evrokup ekipu plus Nedovic.

Mi smo i prošle sezone bukvalno imali EC ekipu plus Kalinu 🙂

Edited by Erik Kartmen
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Glavni problem je prizma kroz koju se gleda. Mi smo prošle sezone izuzev Kalinica doveli sve igrace koji su bili u padu u karijeri ili igrače koji su se vratili na mapu (Mitrovic). Jednostavno niko ne zna kako će šta izgledati na terenu. 

Zato ne treba plakati za Kobsom dok se ne vidi kako će to da izgleda na terenu.

Zato majku mu bar malo optimizma.

 

Kobs igrao i za reprezentaciju, šibao po 30 min za Budućnost, ne štedi se plus je prgav. Ja bih čak išao do toga da je on apgrejd u odnosu na Voltersa kog obožavam ali će ovde na forumu mnogi da me napadnu.

Edited by Johnny Štulić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

gledamo mi kako to izgleda na terenu već dosta dugo i uglavnom znamo da procenimo koliko koja ekipa vredi, bude ponekad i trenerskog pečata na sve to pa se ekipa izdigne i odigra sezonu iznad kvaliteta koji poseduje ali to se dešava vrlo retko.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...