Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

1 minute ago, Kankkunen said:

Igrao u Koreji pola sezone pa ga najurili, tamo nema lelemudanja ...

 

Tamo ljudi slobodna bacaju od tablu 😄

 

btw, ako si pratio šta koreance ovu sezonu, šta kažeš za Omarija Spellmana? Ja sam uhvatio u par utakmica njegovu ekipu, i neverovatno je bilo sa kakvom lakoćom je čovek zatrpavao koš protivnika.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, L' Imperatore said:

 

Tamo ljudi slobodna bacaju od tablu 😄

 

btw, ako si pratio šta koreance ovu sezonu, šta kažeš za Omarija Spellmana? Ja sam uhvatio u par utakmica njegovu ekipu, i neverovatno je bilo sa kakvom lakoćom je čovek zatrpavao koš protivnika.

Potpiso bi odma, al produžio ugovor ... jbg.  ima baš dobrih igrača u Koreji i Japanu, dobra lovudža pa ne mrdaju nigde. :classic_smile:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Casaubon said:

Upljuvasmo se ovde od spekulacije, vec ce noc, a kumovo drugo dobro jutro nikako da se ozvanici.  Izliza mi se refresh 😄

A tek kumovo dobar dan na kineskom i jos nista. Ne bi me cudilo uskor da bude i dobro vece na nekom stranom jeziku, pa do ponoc da stignemo na oko 300 strane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dzonii said:

A tek kumovo dobar dan na kineskom i jos nista. Ne bi me cudilo uskor da bude i dobro vece na nekom stranom jeziku, pa do ponoc da stignemo na oko 300 strane.

To ne znači da će biti u toku dana, biće kad se steknu uslovi ... :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zamena za Holinsa? Moze.

Odlican defanzivac, ne na nivou Holinsa ali je na nekih 70%, bolji ofanzivac, bolji ball handler, ume da podeli neku asistenciju.

Ajde Covke poslusaj me

Edit: Zanimljivo da nije ostao u Hapoelu, doveli mu DRUGARA i bivseg saigraca iz pokojnog Avelina, Livaja Rendolfa, kakva je to ekipa bila... 🙂

Edited by Pero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Guru said:

 

Njega nije želeo ni Saša Obradović koji u tom trenutku nije trenirao Real/Barsu/Armani, nego KKCZ i tu pritom uopšte nije pogrešio, jer je doveo boljeg i kompletnijeg igrača - Džordana Lojda. Nedović je injury prone igrač koji uopšte nije univerzalno cenjen među trenerima (naprotiv), nije lako uklopljiv u svaki sistem i nije baš coachable, a dobio je najveći ugovor u novijoj istoriji kluba (računajući sve tri sezone). Tako da to da li je Nedović pod takvim uslovima "apsolutna premija za nas" je krajnje diskutabilno, a još je diskutabilnije što se takav igrač dovodi mimo trenera, jer se Gazda malo zaigrao i rešio sebi da ispuni davnašnju želju.

 

 

Imam utisak da ćeš vrlo brzo da se pridružiš mom mišljenju, mada ne bih to nikako voleo... 

 

 

S tim što smo prošle sezone imali odličnog trenera kome ne mogu drugi da sastavljaju roster. Sada će po svemu sudeći samo KKP imati takvog i to top kvalitet, u drugoj godini ugovora nakon što je već postavio neki sistem u prvoj i zadržao najbolje igrače.

 

 

Viziju i know how trener može da pokaže i pre Zvezde, to naravno pod uslovom da je imao nekakvu karijeru pre nego što je potpisao za nas. Da smo ozbiljan klub upravo bi na osnovu toga i dovodili trenere, al' je lakše ubrati random poslušnika sa FMP coaching tree-a. 

 

 

Ne znam na osnovu čega si siguran da ćemo imati ofanzivno-defanzivni balans, kada ga nikada do sada nismo imali... A imali smo i Lojda, Pantera, Ročestija, Berona, Zoa itd. Jedino što nam je nekada šljakalo na top EL nivou je odbrana, a puštanje ubedljivo najboljeg defanzivca i atlete iz prošle sezone i dovođenje Nedovića za startnog beka nije baš korak u pravom smeru... A naravno da i trener igra veoma bitnu ulogu u postavljanju tog sistema, no to smo već apsolvirali.

 

Nije Radonjić jedini trener na svetu i tržište nepogrešivo određuje vrednost svakog igrača i trenera, tako i Nedovića kako u ovoj, tako i u prethodnih 15 sezona, od kojih poslednjih deset evroligaških.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Markoss said:

 

U Zvezdu je dosao da pripaljuje trojke, dolazi na treninge kad pozeli, podjebava Alimpijevica pred svima i na kraju se zamalo pobije s njim kad mu je ovaj rekao ono sto su svi skontali - da bira utakmice koje ce da igra.

 

Kod nas, d od defanzive nije prikazao, vise razbojnistvo. Mada, pamtice se buzzer beater u Madridu, ali sve u svemu, neuspela epizoda prilicno. 

Sve tacno, nemam sta da dodam, osim da sam istog dana kad je najavljen njegov potpis pisao ma rahmetli forumu da nas ceka bas takav scenario, dok je masa ljudi bila poluonesvescena od srece I odbijala da prihvati realnost. 

Istu stvar tvrdim danas za  Nedovica I njegov potpis, ali odgovor 'mase' sa foruma je gotovo identican kao pre pet godina kad je potpisivao Antic.

 

Kako god, jos jednom, kosarkaski gledano, Raduljica, Pefi I Kalina zajedno kroz karijeru nemaju reference  kao Pero Antic, a to apsolutno nema veze sa onim sto su pruzali u 'svetom dresu'.

 

Nije bas da ima neke veze, ali tog Peru je u kkcz doveo pre 15+ godina bas, koliko juce beskonacno pominjani Sakota.

Link to comment
Share on other sites

Cekajte, cekajte... 

 

Imali smo prvo Kalimera... pocetkom Juna, i sta se desilo? Nista? 

Pa smo onda imali danas "Dobro jutro! Dobro jutro!" i potpisao je Neda i ko jos domaci? 

A onda smo imali na kineskom... to ne moze biti Raduljica, niti je u Kini a obicno ide objava na jeziku onog ko dolazi, tako da nam dolazi neki kinez?! 😄 

 

@kum žoržo preti da poljulja status Miska Raznatovica sa ovim enigmama... 😄 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, djura.net said:

Sve tacno, nemam sta da dodam, osim da sam istog dana kad je najavljen njegov potpis pisao ma rahmetli forumu da nas ceka bas takav scenario, dok je masa ljudi bila poluonesvescena od srece I odbijala da prihvati realnost. 

Istu stvar tvrdim danas za  Nedovica I njegov potpis, ali odgovor 'mase' sa foruma je gotovo identican kao pre pet godina kad je potpisivao Antic.

 

Kako god, jos jednom, kosarkaski gledano, Raduljica, Pefi I Kalina zajedno kroz karijeru nemaju reference  kao Pero Antic, a to apsolutno nema veze sa onim sto su pruzali u 'svetom dresu'.

 

Nije bas da ima neke veze, ali tog Peru je u kkcz doveo pre 15+ godina bas, koliko juce beskonacno pominjani Sakota.

 

Sve je to legit, ali Nedovic je jos uvek u prajmu svoje karijere, dolazi da se i dalje dokazuje, jer nikad nije ni blizu bio da sa CZ igra EL, niti ga generalno zvezdasi znaju kao igraca koji nije klinac od 18 ljeta koji zakucava i jeste staklen u teoriji, ali je u praksi prosle sezone propustio dve EL tekme od ukupno 28. 

 

Jeste krater u odbrani, mada nije lelelemud, ali je odlican napadac, popravio je sut mnogo kroz karijeru, siguran je i penaldzija i generalno je bukvalno tip igraca za kojim smo vapili sezonu pre. 2/1 koji moze sa loptom da izmisli nesto kad sve stane. Okej, sl sezone ko zna kakva ce nam koncepcija tima biti, ali on bi u Radonjinom sistemu procvetao. Inace, bas mi je zao sto nije dosao tipa proslo leto, siguran sam da bi kod Radonje odigrao sezonu zivota, iako mozda zvuci paradoksalno. 

 

Ne znam kako smo postali gadljivi na nekog ko moze da ima 15ppg u EL, a uopste ne mora da bude lider tima da bi dobacio do toga. 

 

Sem odusvljenja forumasa (mada podeljena su misljenja za Nedovica kolko vidim, vecinski su ljudi zadovoljni, ali nije bas kao da je dosao Guduric gde bi 100 posto foruma reklo - to je ono sto nam treba, a po mom misljenju je trenutno Nedovic ipak bolji igrac), nema dodirne tacke sa situacijom Pero Antic. Pero moze u isti kos s Raduljom, ako ovaj potpise. 

Edited by Markoss
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Markoss said:

 

Sve je to legit, ali Nedovic je jos uvek u prajmu svoje karijere, dolazi da se i dalje dokazuje, jer nikad nije ni blizu bio da sa CZ igra EL, niti ga generalno zvezdasi znaju kao igraca koji nije klinac od 18 ljeta koji zakucava i jeste staklen u teoriji, ali je u praksi prosle sezone propustio dve EL tekme od ukupno 28. 

 

Jeste krater u odbrani, mada nije lelelemud, ali je odlican napadac, popravio je sut mnogo kroz karijeru, siguran je i penaldzija i generalno je bukvalno tip igraca za kojim smo vapili sezonu pre. 2/1 koji moze sa loptom da izmisli nesto kad sve stane. Okej, sl sezone ko zna kakva ce nam koncepcija tima biti, ali on bi u Radonjinom sistemu procvetao. Inace, bas mi je zao sto nije dosao tipa proslo leto, siguran sam da bi kod Radonje odigrao sezonu zivota, iako mozda zvuci paradoksalno. 

 

Ne znam kako smo postali gadljivi na nekog ko moze da ima 15ppg u EL, a uopste ne mora da bude lider tima da bi dobacio do toga. 

 

Sem odusvljenja forumasa (mada podeljena su misljenja za Nedovica kolko vidim, vecinski su ljudi zadovoljni, ali nije bas kao da je dosao Guduric gde bi 100 posto foruma reklo - to je ono sto nam treba, a po mom misljenju je trenutno Nedovic ipak bolji igrac), nema dodirne tacke sa situacijom Pero Antic. Pero moze u isti kos s Raduljom, ako ovaj potpise. 

Ja samo Radulju ne bih stavljao u isti koš sa Antićem, dva totalno različita karaktera. I zaista mislim da ako bi se Radulja prihvatio ovoga, da bi ispoštovao maksimalno, makar to bilo da svojim prisustvom pojača treninge. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Cekajte, cekajte... 

 

Imali smo prvo Kalimera... pocetkom Juna, i sta se desilo? Nista? 

Pa smo onda imali danas "Dobro jutro! Dobro jutro!" i potpisao je Neda i ko jos domaci? 

A onda smo imali na kineskom... to ne moze biti Raduljica, niti je u Kini a obicno ide objava na jeziku onog ko dolazi, tako da nam dolazi neki kinez?! 😄 

 

@kum žoržo preti da poljulja status Miska Raznatovica sa ovim enigmama... 😄 

Kalinic prosle sezone je najavljen na spanskom. Znaci nekad je jezik iz koje lige dolazi igrac nekad kog je porekla.

 

Drugo dobro jutro ne znamo, ceka se. Moze biti ostanak Kalinica ili Lazica moze biti novi domaci igrac tipa Petrusev, Ilic ili neko treci a moze biti i domaci trener. U svakom slucaju mozes da saznas ako te bas interesuje. Nema vise od 15ak domacih imena koja su za nas od jacih do iole pristojnih pojacanja. Domacih trenera koji bi usli u opticaj sa sve Jovanovicem nema vise od 7-8 ili ako je produzetak saradnje to bi bilo Kalinic ili Lazic, mada sumnjam da bi stavio Lazica sa 3 uzvicnika.

 

Prethodnih sezona se desavalo secam se da prodje i 2-3 dana od javljanja kuma od ozvanicenja, tako da polako, strpite se.

 

Sto se tice kineskih slova, kinez nije, igrac iz te lige eventualno Japana ili Koreje. Moje misljenje je da to nije Raduljica, ali videcemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

Ja samo Radulju ne bih stavljao u isti koš sa Antićem, dva totalno različita karaktera. I zaista mislim da ako bi se Radulja prihvatio ovoga, da bi ispoštovao maksimalno, makar to bilo da svojim prisustvom pojača treninge. 

 

Pricam sa aspekta toga, da je Pero dosao, a da ce Radulja ako dodje, doci u faoznu - dolazim da zavrsim karijeru, da budem kuci. Isto kao sto je i Pefi dosao. Ne treba ocekivati impact od njega, vec iskustvo, atmosferu u ekipi, disciplinu. To je info iz kluba, ja ga ne znam licno, pa ne mogu da tvrdim kakav je lik. 

 

Nedovic dolazi maltene u prajmu svoje karijere. Rakoc je takodje dosao pred penziju, ni to ne moze da se poredi. Moze da se poredi sa slucajom Kaline od proslog leta, mada je ono svakako neponovljivo, ali i Nedovic dolazi u prajmu svoje karijere, kad realno moze jos da zabada ugovore napolju. Videcemo dal ce biti srecan kraj. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

0MAR80.JPG

 

Dajte i ovog cupavog bradonju za pleja i onog celavca iza u strucni stab (ako treba da se krade trofej, da bude blizu) - i to je to. 

 

 

Kuriozitet - fotka je sa Trofeja Beograda 2017. na kom ova petorka nije nastupila, svi osim Kalinica (koji je odmarao) su bili povredjeni. 😕 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je Raduljica uvek delovao kao neko ko svakog trenutka moze da eksplodira i nabode saigraca/protivnika/sudiju. Sto dalje od Zvezde, ne treba nam turisticki vodic u timu. Ljubo Keselj i Simoooonoooviiic su bar nekakvu kosarku igrali pre nego sto su dosli na klupu pored tunela, ovaj turira motor vec godinu dana.

 

E, da, od kada je ovaj telesport neki pouzdan izvor? Koliko se ja secam, lupetaju najstrasnije.

Edited by pantelia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Markoss said:

 

Sem odusvljenja forumasa (mada podeljena su misljenja za Nedovica kolko vidim, vecinski su ljudi zadovoljni, ali nije bas kao da je dosao Guduric gde bi 100 posto foruma reklo - to je ono sto nam treba, a po mom misljenju je trenutno Nedovic ipak bolji igrac), nema dodirne tacke sa situacijom Pero Antic. Pero moze u isti kos s Raduljom, ako ovaj potpise. 

Morao bi Radulja (Ili bilo ko drugi) da pokaze zastrasujucu kolicinu bola u predelu prepona i neobaveznog ponasanja na terenu da bi ga neko spomenuo u kontekstu Pere. Keselj u najgorim danima, kao rekreativac, nije bio tako nezainteresovan za rezultate kluba za koji igra, i navodno, navija. Razumem ja onu narodnu, ko se na mleko opekao, i u jogurt duva - i sure, postoji izvesni rizik da nam Radulja priredi nesto slicno, ali makar kroz poredjenje pripisati apriori igracu Nedovicevog kalibra nezalaganje nivoa Pere je vise od pesimizma "za svaki slucaj".

 

Aj bar da sacekamo sezonu pre nego sto pocnemo da sudimo. Nedovic je zasluzio toliko poverenja, na cisto zvezdastvo u prajmu karijere, kao i Kalinari.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...