Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Sportska društva su proizvod jednog vremena pre svega Komunističkog, to je sada u ovakvim društvima i u ovakvim svetskim okolnostima prevaziđena stvar.

Po meni treba ostaviti unutar jedne organizacije zvala se ona SD ili nekako drugačije nekoliko sportova (fudbal, košarka, rukomet, odbojka, vaterpolo, atletika) jer nemojmo smetnutu sa uma svi ovi sportovi i klubovi kako najvećih tako i onih malih su se finansirali preko SOFK-e. Sada toga nema tako da su ostali da im se dodeljuju mrvice.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, daba said:

Ajde da i ja progovorim koju o sadašnjoj situaciji u klubu i generalno.

Košarka je kao što svi dobro znate neprofitabilan sport u Svetu, i to je nebrojeno puta dokazano.

Kod nas u Srbiji gde je xxx puta dokazano da smo mi banana država košarka bez države ne može da opstane.

Da smo normalna država kao mnoge u svetu onda bi život jednog kluba zavisio od sposobnosti uprave i marketinga koliko bi oni mogli da navuku sponzora u klub.

Pošto ovde kako državne tako i privatne firme zavise od amina jednog psihopate koji vedri i oblači Srbijom deset godina, mada ni njegov prethodnik nije bio ništa bolji ali je ovaj sadašnji preuzeo neke metode od prethodnika i usavršio ih do nevidjenih granica.

I jednom i drugom klubu (Zvezda i Partizan) su vezane ruke, tako da zavise od milosti i raspoloženja jednog psihopate.

Zvezdina nesreća je ta što njene navijače jedno 90% zanima više fudbal i dok im psihopata ne dira u fudbal sve je ok i on je miran. Posto je kod komsija prvenstveno u fudbalu uprava na nivou kao kod nas u kosarci od neke 2005-06 do 2011 godine pa oni prvenstveno zbog svog neznanja i idiotskih poteza ne mogu da uzmu titulu psihopata želi da namiri i ove druge pa više novca gura u KK Partizan, iako to njihovi navijači ne žele da priznaju ali opet to je njihova stvar.

Ovo ne pišem da bih se sada mačevao sa nekime već je to tako, nije postavljen za džabe sns limar na čelo kluba.

Pokušali su u jednom trenutku to i u Zvezdi ali su bili odbijeni.

Psihopata ide logikom mrcvarenja dok nekome ne dopizdi i podigne sidro i ode a onda će te videti šta će uslediti ne smem ni da zamislim iskreno.

Sada da se vratim na našu upravu i govoriću konkretno i samo isključivo o sportskim rezultatima i organizaciji kluba.

Hteli mi to da priznamo ili ne voleli ga ili ne voleli Nebojša Čović je najuspešniji predsednik KK Crvena zvezda u njenoj istoriji. 20 trofeja za 11 godina. Do 2011 smo osvojili za 65 godina postojanja 21 trofej u svim takmičenjima i te godine bili 12 miliona u dugu i na korak od gašenja.

Gde smo danas vidite i sami.

Kakav je on kao čovek to ostavljam svima vama da susite ponaosob, ja ovde isključivo govorim o sportskim uspesima i organizaciji gde je sada Zvezda.

Da li je bilo grešaka i dal je moglo bolje, da bilo je grešaka i verovatno je moglo bolje ali s obzirom vraćam se na početak priče sa kim imamo posla dobro je da smo i ovo ostvarili.

Svake godine je ista priča obećane su neke pare , biće, biće, samo što nisu stigle i tako iznova i iznova.

I onda neke pare stignu ali kada prodje voz kada igrači odu, kada potencijalna pojačanja odu pa ti ona pravi pitu od govana.

Tako je i sada i ako se ne reši nešto u relativno kratkom periodu bojim se da nam se ne piše ništa dobro, to je neko moje mišljenje nemam informacije.

A jednog dana kada prođe sve ovo ispričaču vam neke stvari koje su nam nametane od strane psiha pa smo ih nekako volšebno izbegli verujte mi neće vam biti dobro, ali to jednoga dana kada sve ovo bude bilo juče.

Bojim se da smo sada žrtvovani zbog mira u kući, daj bože da grešim vrreme će pokazati ko je u pravu.

 

 

Suze gutati i pesma nek se ori ... :classic_biggrin:

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Potencijalni DeDin odlazak bi mi tesko pao iz emotivnih razloga jer je on onakav kakav je jedan od simbola nase Zvezde. Plus ima jaku glavu i kosarkaski vic iz nekih proslih vremena. Iako priznajem da mi je jeo dzigericu jako dugo ove godine. Ukoliko bi ostao Kalina,mozda to i ne bi bilo nista strasno. Videcemo na kraju kalav roster bude bio.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, daba said:

Ajde da i ja progovorim koju o sadašnjoj situaciji u klubu i generalno.

Košarka je kao što svi dobro znate neprofitabilan sport u Svetu, i to je nebrojeno puta dokazano.

Kod nas u Srbiji gde je xxx puta dokazano da smo mi banana država košarka bez države ne može da opstane.

Da smo normalna država kao mnoge u svetu onda bi život jednog kluba zavisio od sposobnosti uprave i marketinga koliko bi oni mogli da navuku sponzora u klub.

Pošto ovde kako državne tako i privatne firme zavise od amina jednog psihopate koji vedri i oblači Srbijom deset godina, mada ni njegov prethodnik nije bio ništa bolji ali je ovaj sadašnji preuzeo neke metode od prethodnika i usavršio ih do nevidjenih granica.

I jednom i drugom klubu (Zvezda i Partizan) su vezane ruke, tako da zavise od milosti i raspoloženja jednog psihopate.

Zvezdina nesreća je ta što njene navijače jedno 90% zanima više fudbal i dok im psihopata ne dira u fudbal sve je ok i on je miran. Posto je kod komsija prvenstveno u fudbalu uprava na nivou kao kod nas u kosarci od neke 2005-06 do 2011 godine pa oni prvenstveno zbog svog neznanja i idiotskih poteza ne mogu da uzmu titulu psihopata želi da namiri i ove druge pa više novca gura u KK Partizan, iako to njihovi navijači ne žele da priznaju ali opet to je njihova stvar.

Ovo ne pišem da bih se sada mačevao sa nekime već je to tako, nije postavljen za džabe sns limar na čelo kluba.

Pokušali su u jednom trenutku to i u Zvezdi ali su bili odbijeni.

Psihopata ide logikom mrcvarenja dok nekome ne dopizdi i podigne sidro i ode a onda će te videti šta će uslediti ne smem ni da zamislim iskreno.

Sada da se vratim na našu upravu i govoriću konkretno i samo isključivo o sportskim rezultatima i organizaciji kluba.

Hteli mi to da priznamo ili ne voleli ga ili ne voleli Nebojša Čović je najuspešniji predsednik KK Crvena zvezda u njenoj istoriji. 20 trofeja za 11 godina. Do 2011 smo osvojili za 65 godina postojanja 21 trofej u svim takmičenjima i te godine bili 12 miliona u dugu i na korak od gašenja.

Gde smo danas vidite i sami.

Kakav je on kao čovek to ostavljam svima vama da susite ponaosob, ja ovde isključivo govorim o sportskim uspesima i organizaciji gde je sada Zvezda.

Da li je bilo grešaka i dal je moglo bolje, da bilo je grešaka i verovatno je moglo bolje ali s obzirom vraćam se na početak priče sa kim imamo posla dobro je da smo i ovo ostvarili.

Svake godine je ista priča obećane su neke pare , biće, biće, samo što nisu stigle i tako iznova i iznova.

I onda neke pare stignu ali kada prodje voz kada igrači odu, kada potencijalna pojačanja odu pa ti ona pravi pitu od govana.

Tako je i sada i ako se ne reši nešto u relativno kratkom periodu bojim se da nam se ne piše ništa dobro, to je neko moje mišljenje nemam informacije.

A jednog dana kada prođe sve ovo ispričaču vam neke stvari koje su nam nametane od strane psiha pa smo ih nekako volšebno izbegli verujte mi neće vam biti dobro, ali to jednoga dana kada sve ovo bude bilo juče.

Bojim se da smo sada žrtvovani zbog mira u kući, daj bože da grešim vrreme će pokazati ko je u pravu.

 

 

Zasto se onda javno ne kaze sve ovo, Covic rece da se nikog ne boji pa neka kaze javno sve vezano za psiha.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Setite se 2011 said:

Uvek je u ovo vreme.Obnova i kupovina po povoljnioj ceni.
Bude i septembar za one koji čekaju roster ali tada je skuplje

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

Prosle godine nije bilo u ovo vreme, ispravi me ako gresim?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, daba said:

Terza i FK neće dati pare nikome i to nema veze koje na čelu KK-a.

Da je hteo da pomogne pomogao bi on na primer odbojkaškom ili rukometnom klubu.

Ne on gleda svoju guzicu da zasiti a videćemo mi koliki je minus u FK kad on ode, neće mnogima biti dobro u koja nas je govna uvalio.

Samo polako.

Samo da se nadovezem - ocekivati od tog lika ikakvu pomoc klubovima sd ili npr konkretno kk je domen teskog sf-a i nesto sto prosto mozak regular coveka ne moze da procesuira kao bilo sta osim kao laz...

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, daba said:

Terza i FK neće dati pare nikome i to nema veze koje na čelu KK-a.

Da je hteo da pomogne pomogao bi on na primer odbojkaškom ili rukometnom klubu.

Ne on gleda svoju guzicu da zasiti a videćemo mi koliki je minus u FK kad on ode, neće mnogima biti dobro u koja nas je govna uvalio.

Samo polako.

Pa, to sam i napisao samo što ne mislim da je to do Terzića kao takvog. Niko neće dobrovoljno da iz svog budžeta prebacuje pare u neki drugi budžet koji nije pod njegovom kontrolom. Kakvo crno pomaganje, to može možda da se desi jednog dana na sveto nikad kada neki privrednik zaljubljenik u sport bude vlasnik FKCZ. Jedino da KK pude pod kontrolom i u domenu odgovornosti predsednika FK-a ili da se naredi sa Andrićevog venca da se prebace pare. Ne postoji treća varijanta u kojoj bi bilo koji predsednik FK-a donirao pare KK-u da ih troše kako oni misle da treba. Nebitno ko su predednici ta dva kluba.

Edited by Heaviside
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa jel stvarno iko mislio da ce KKP posle jednog faila sa sve Zeljkom da kaze - e izgubili smo, dosta je, reset, Zelimir se vraca u Istanbul, a dovescemo Pota i Djumica. Jasno je kao dan i pre EL bilo da ce oni imati jos jaci tim nego prosle godine, jer ovo nije bilo dovoljno da osvoje ista. Sad kad se igra EL, sad bukvalno nema nikakve dileme da ce i dogodine na papiru biti jaci od nas.

 

Sto se nas tice, napisao sam koja je zelja kluba sto se tice rostera, ali s obzirom na to da je Holins bivsi, a vrlo verovatno i Deda, jasno je da se stvari ne odvijaju planski, ali je jasno da je na Kalinicu najveci akcenat, uz Deju koji ostaje. Ipak, ako cemo da glumimo kalimero pricu, onda nek prepuste EL nekom ko ima zelju da finansijski to igra, a ne da opet bude seci usi krpi dupe, jer ako nastavimo u ovom maniru imcemo nekih 5-25 tamo, a nisam bas siguran ni da ce biti dovoljna krvava kolena i borba bre kad Partizan bude imao tri Pantera. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Neće Čović ugroziti sebe lično zbog Zvezde nikad. Nema u košarci para, inače bi Čović bio najuren poodavno, i imali bi nekog Đuku ili slične... Da su hteli odradili bi to lagano, ali verovatno im nije bio prioritet da se igraju sa tim, jer para nema za njihove džepove... Ova priča u Partizanu je isključivo i jedino zbog "Vučiću šećeru" sa tribina. Kod nas toga neće biti nikad, pa makar se KK vratio na nivo iz 2011... Kao što reče Daba, kod nas se gura FK, kod njih KK, jer su procenili da je to neki balans da obe strane ne prave veće probleme i budu namireni navijački... Pare se ionako uzimaju na druge načine...

 

Prošli su i izbori, tako da sekta ne mora da brine zbog nekih glasova ako ne bude para. Četiri godine je dug period. A sad je i kriza, treba pare preusmeriti na druge nivoe, kupovati socijalni mir. Zbog svega toga nisam uopšte optimista što se tiče priliva nekih većih državnih para u Zvezdu, da bi se napravio taj čuveni "iskorak" u EL... Ispada da smo ih zajebali što smo uzeli ABA, pa moraju da nam daju bar taj minimum koji EL propisuje... Da nije tako, Radonja bi već potpisao, a sumnjam da bi DeDa išao iz Zvezde tek tako... Nije on igrač koji će u nekom EL klubu da pravi prednost, jer je nekonstantan i ono što on ima zahteva strpljenje, što kod bogatijih klubova retko postoji. On je nacrtan za nas, sa svim svojim vrlinama i manama, da ga obožavamo na kraju sezone, a na početku kritikujemo kad pretera sa cigarama, pivom i burecima :smiley2:... Ok ako je dobio bolju ponudu da je prihvati i naplati se, ali će se vratiti u Zvezdu brže nego što je otišao, u to sam siguran... 

 

Ako Radonja potpiše u narednih desetak dana, onda da se nadamo nekoj sezoni kao što je bila ova, krvava kolena bar... Ako ne, to dovoljno govori o situaciji... Na stranu roster, otom potom, čeka se prvo Radonja...

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Dok su Grobari imali mantru da u pohodu na trofeje realnost nije briga na koju se obaziru, Cigani imaju mantru da osvojeni trofeji nisu realnost na koju su obaziru. S obzirom kakav je narativ uspostavljen oko KKCZ samo koju nedelju nakon neverovatne borbe i osvojenih titula, zaista se postavlja pitanje šta bi se pisalo da KKCZ kojim slučajem nije osvojila trofeje?

 

Generalni je konsenzus da KKP izgleda ima sposobniju upravu, kvalitetnijeg trenera, više para, jači roster, pametniju doselekciju i naklonjenije suđenje. Kako li onda Zvezda uze 3 trofeja, a Partizan 0?

 

Može li biti da vajni analitičari i mislioci sa ovog foruma ipak pojma nemaju, a da u KKCZ ipak neko zna šta i kako treba? Da ne bi znali da organizuju letovanje u Buljaricama, a ne košarkašku ekipu?

 

Teže ovo osvajanje trofeja pada ciganima kojima nije data prilika da svoj amaterski i netačni narativ proguraju u neku realnost, nego Grobarima koji su bez svih trofeja ostali.

 

Sad je problem što KKCZ nije u stanju da pokaže moć, jer su pojedini navijači zamislili da KKCZ to treba da bude u stanju. Da ona odluči ko i kada može da napusti klub, da zadrži i dovede ono što joj treba, a tek onda pusti ono što joj ne treba. Da se prva pojačava, objavljuje bombe na početku prelaznog roka, a da se vidi da niko ništa ne može da joj otme.

 

Ceo taj narativ deluje kao forsiranje deteta da bude nešto što ne želi i ne može, a da bi zadovoljilo roditeljske frustracije i ambicije i zamisao kako dete treba da se ponaša i deluje - a naročito kako da izgleda drugima.

 

Sve što svaki racionalan navijač Zvezde treba da uradi je da kupi propusnicu i da sačeka da vidi kako će formiranje rostera izgledati - a koje treba da počne od trenera. Da se u međuvremenu suzdrži od toga da predviđa apokalipsu i propast, te da pljuje po svemu. Ipak, to što je neko izgleda bio glup tokom sezone, neće ga sprečiti da bude glup i nakon iste. Prilagodiće realnost sebi.

 

Ukratko, kupite karte i navijajte za Zvezdu. To je sve što je za sada potrebno i što pristojan Zvezdaš može da uradi.

 

Edited by medobrundo
  • Like 21
  • Thanks 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Heaviside said:

Pa, to sam i napisao samo što ne mislim da je to do Terzića kao takvog. Niko neće dobrovoljno da iz svog budžeta prebacuje pare u neki drugi budžet koji nije pod njegovom kontrolom. Kakvo crno pomaganje, to može možda da se desi jednog dana na sveto nikad kada neki privrednik zaljubljenik u sport bude vlasnik FKCZ. Jedino da KK pude pod kontrolom i u domenu odgovornosti predsednika FK-a ili da se naredi sa Andrićevog venca da se prebace pare. Ne postoji treća varijanta u kojoj bi bilo koji predsednik FK-a donirao pare KK-u da ih troše kako oni misle da treba. Nebitno ko su predednici ta dva kluba.

Davnih 80 tih godina kada je fk bio zaista silan i mocan za nase ex yu prostore bilo je govora da fk uzme pod svoje skute i kk ali se to nikada nije desilo, vec se tada kk tretirao bukvalno kao 13. to prase u SD. Kakvi su sve likovi bili na čelu SD i a i KK pa to je za Riplijejevu rubriku verovali ili ne.

I dobro je da su one cigle na Malom Kalemegdanu tu jedna na drugu šta se sve dešavalo kroz istoriju KK  kroz svih ovih 77 godina.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Perkos2 said:

I šta predlazeš zvezdaškoj populaciji da uradi da se ovo firsiranje projekta zaustavi? Da piskaramo ovde po forumu, da organizujemo peticije, zapretimo protestima ili krenemo da vređamo aktuelnu vlast na utakmicama? Samo kuknjava ne pomazè!

Samo 1 pitanje. Da li stvarno mislite da ako KK Partizan bude dobijao manje para od drzavnih sponzora da ce te iste pare biti prosledjene u vas budzet?
Ne razumem potrebu "da komsiji crkne krava". Ako smatrate da zasluzujete veci budzet,borite se za to a ne da nama "bude manji".

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, medobrundo said:

 

Generalni je konsenzus da KKP izgleda ima sposobniju upravu, kvalitetnijeg trenera, više para, jači roster, pametniju doselekciju i naklonjenije suđenje. Kako li onda Zvezda uze 3 trofeja, a Partizan 0?

 

Evo i tebi isto pitanje.

 

Kad smo mi tako paranoični, kako to da nam se osipa tim nakon tri trofeja, a njima ne nakon nula trofeja?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Issey said:

A sad je i kriza, treba pare preusmeriti na druge nivoe, kupovati socijalni mir

 

Ma kakva crna kriza, Ostoja danas izjavi da su WC platili samo 500k evradi a da ce im budzet zbog EL biti minimum 7.5 miliona, ipak moraju se predstaviti u pravom svetlu plus Zelko nije navikao da igra sa ovako jeftinim igracima. Sva sreca pa im je EL isplatila novac od tv prava inace ne bi imali ni za WC. Branko Nordeus presusio.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, medobrundo said:

Sad je problem što KKCZ nije u stanju da pokaže moć, jer su pojedini navijači zamislili da KKCZ to treba da bude u stanju. Da ona odluči ko i kada može da napusti klub, da zadrži i dovede ono što joj treba, a tek onda pusti ono što joj ne treba. Da se prva pojačava, objavljuje bombe na početku prelaznog roka, a da se vidi da niko ništa ne može da joj otme.

 

Komšije upravo to rade a nemaju ni jedan trofej.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Hocete iskorak u EL a onda kukate kad nam ode Davidovac koji prima veliku platu a u EL nije pokazao nista. Sto se mene tice moze slobodno da ide kao i Kalina koji je vrh igrac ali preteruje, setite se samo gostovanja protiv Efesa, Fenera...doslo mi da razbijem TV zbog njega

 

Covic je genije, zna da KKP dobije ozbiljne pare, zato kuka kako nemamo, ne uzima odma igrace cisto da bi izvukao najvise sto moze od drzave

 

Vi stvarno mislite da necemo naci zamene za Vajta, Kalinica, Woltersa, Holinsa, Davidovca? Sa ovim igracima ionako necemo nista bitno uraditi u EL a sa drugima mozda i hocemo 😎

 

Zato opustite se vise jer nece Covic dozvoliti nikad da ga gazi partizan

  • Like 1
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Issey said:

Neće Čović ugroziti sebe lično zbog Zvezde nikad. Nema u košarci para, inače bi Čović bio najuren poodavno, i imali bi nekog Đuku ili slične... Da su hteli odradili bi to lagano, ali verovatno im nije bio prioritet da se igraju sa tim, jer para nema za njihove džepove... Ova priča u Partizanu je isključivo i jedino zbog "Vučiću šećeru" sa tribina. Kod nas toga neće biti nikad, pa makar se KK vratio na nivo iz 2011... Kao što reče Daba, kod nas se gura FK, kod njih KK, jer su procenili da je to neki balans da obe strane ne prave veće probleme i budu namireni navijački... Pare se ionako uzimaju na druge načine...

Koja je slicnost u guranju FKCZ i KKP? Fudbalski klub i da dobija neki novac od drzave to bi morali biti desetine miliona evra da bi se nazvalo guranjem. Budzet naseg FK za plate igraca je otprilike 20 miliona evra. S obzirom kakvi se prihodi generisu u fudbalu od Uefa takmicenja, od ulaznica i transfera, cak i onih 5 miliona evra od Gazproma izgleda malo. Sa druge strane ako drzava da jednom kosarkaskom klubu makar 5 miliona ucinice ga konkurentnim na najvisem mogucem evropskom nivou. A daju im i vise od 5. Jednostavno ne mogu fudbal i kosarka u istu recenicu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, K.Dot said:

 

Ma kakva crna kriza, Ostoja danas izjavi da su WC platili samo 500k evradi a da ce im budzet zbog EL biti minimum 7.5 miliona, ipak moraju se predstaviti u pravom svetlu plus Zelko nije navikao da igra sa ovako jeftinim igracima. Sva sreca pa im je EL isplatila novac od tv prava inace ne bi imali ni za WC. Branko Nordeus presusio.

 

Nisam ja mislio na Partizan, nego generalno... Neće biti struje i gasa na zimu, blokira se Gazela za sve živo sad, a psiha će da svrbi za KKCZ... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...