Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

8 hours ago, Achtung! said:

Nije mi jasno šta većina vas želi i zbog čega apokaliptične pretpostavke, smrknuta lica i nepovjerenje u cijelokupan sistem? 

na osnovu toga sto:

- je trener izjavio da zeli da ostane i zeli iskorak

- jos nije potpisao

- trener je poznat po tome sto insistira na kontinuitetu i igracima koje poznaje a...

- ekipa se rasipa, i glavni igraci iz prosle sezone odlaze

- predsednik kluba je izasao da place kako nema para i kako ce ovo biti najgora sezona(da znam, da to radi svake godine, ali opet to je jedini info o finansijama javno dostupan)

 

sad ja nemam carobnu kuglu(kao sto vi neki izgleda imate) koja ce da mi kaze da ce sve biti ok, i da cemo biti i jaci nego prosle godine

mogu da komentarisem samo ono sto je javno dostupno, a to je ovo gore

i sve to vrlo lici na 2017.

 

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 11
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

partizan i zvezda i treba da propadnu ako nisu u stanju da funkcionisu bez pomoci drzave. 

propali su i split i bosna, po svemu sudeci i cibona je vec deceniju na dobrom putu, sve sami evropski prvaci.

nevertheless, ja i dalje smatram da se model funkcionisanja KKa moze pronaci bez pomoci drzave, ali to bas i nije nesto sto drzava zaista zeli, jer gubi kontrolu nad nekim delovima drustva koje bas, bas jako zeli da kontrolise. a sve to ne moze besplatno, sve to jako kosta, a meni se cini da dolazi godina kad nece biti jeftinog novca za razbacivanje i da ce jos pre kraja sezone 22/23 biti velikih problema oko funkcionisanja blizanaca.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Прошло 5 дана од краја сезоне, потписаће ДР.

 

Што се тиче расипања не слажем се. И 2014/15 су отишли главни играчи па нам ништа није фалило следеће сезоне. Остали Лука, Јовић (који је у сезони 14/15 био резерва), Лазић, Цирбес (који је исто био резерва у тој сезони), Дангубић и Тејић и Ребић. Отишла је цела прва петорка осим Митра и отишао и Јака тако да није никакав смак света и распад зато што су нам отишла два играча до сад и то оба странци.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Ne znam odakle se pojavljuje, a ima toga redovno, potreba za nekakvom politickom korektnoscu u mas Cigana koja se manifestuje kroz izjednacavanje svega i svacega. Sada je takva stvar oko nas i njih u kosarci. Iste pare se daju i tacka, sve je isto, zasto kukamo.

Pre svega treba da se kedna stvat kaze jasno, a to je da su oni projekat. Mi jesmo na drzavnim jaslama, fakat je to, ali mi nismo projekat, a oni jesu. Kao i svaki SNS projekat, oni su nesto sto je pazljivo planirano, nesto gde ce se okretati veliki novac i svi zaradjivati, nesto sto nije stvar samo praznog marketinga i price od dva dana. Sve te megalomanske projekte sns gura do kraja, koliko god to bilo suludo, trulo...  Sns im dovodi najboljeg evropskoh trenera a mediji koji u ogromnoj vecini pripadaju sns- u guraju romanticarske baljezgarije o ljubavi. Tu ljubav koja se kretenski vezuje za kkp smo najbolje videli kada ih je njihova ikona ganjala po sudovima za pare.

Pa da li bi se recimo Gvardiola kao dete Barse sada vratio da radi iz ljubavi tamo, sada kada je ponajbolji trener na svetu. Zatim im stizu dva vrh igraca sa f4, dva igraca koje je prebogati Milano hteo da ima i koji su u tom trenu bili trazena roba. Kao kada bi sada Haverc i Kimpembe dosli u Zvezdu jer zele da rade sa mladim trenerom koji je bio veliki fudbaler, a i čuli su da je ovde publika fenomenalna. Ova dva igraca bi dosla kod njih i da su igrali fiba lš. Nisu tu samo njih dvojica...

Sada vidimo da njihovi igraci ostaju, da se o odlascima najbitnijih, kao i trenera, ne prica uopste. Tu je nebitna EL, svi bi ostali i da igraju fibinu LŠ. Ponuda sigurno ima, ali prosto nece da ih prodaju, moze im se.

Kod nas potpuno drugacija situacija, najbolji ograci odlaze. Uostalom, to je nesto na sta smo navikli iz sezone u sezonu. Zasto je to tako. Zato sto mi nismo projekat nikada ni bili, a oni jesu. Nama su davane pare i mi smo bili nesto tekuce, nesto u sta ce se ubaciti pare da funkcionise. Kao neka ulaganja u bir fest, exit, fest.... Oni su projekat, oni su bgd na vodi.

Dakle, izjednacavati sve samo na osnovu trenutnih para koje stizu od drzave, a i to je upitno jer su svi ti novci od morderusa i  nekih osiguravajucih firmi sumnjivi, je vrlo naivno, da ne kazem neku grublju reč.

I šta predlazeš zvezdaškoj populaciji da uradi da se ovo firsiranje projekta zaustavi? Da piskaramo ovde po forumu, da organizujemo peticije, zapretimo protestima ili krenemo da vređamo aktuelnu vlast na utakmicama? Samo kuknjava ne pomazè!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, NikadProtivKaline said:

na osnovu toga sto:

- je trener izjavio da zeli da ostane i zeli iskorak

- jos nije potpisao

- trener je poznat po tome sto insistira na kontinuitetu i igracima koje poznaje a...

- ekipa se rasipa, i glavni igraci iz prosle sezone odlaze

- predsednik kluba je izasao da place kako nema para i kako ce ovo biti najgora sezona(da znam, da to radi svake godine, ali opet to je jedini info o finansijama javno dostupan)

 

sad ja nemam carobnu kuglu(kao sto vi neki izgleda imate) koja ce da mi kaze da ce sve biti ok, i da cemo biti i jaci nego prosle godine

mogu da komentarisem samo ono sto je javno dostupno, a to je ovo gore

i sve to vrlo lici na 2017.

 

 

giphy.gif?cid=6c09b952f40a655f74626f01d7

 

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Perkos2 said:

I šta predlazeš zvezdaškoj populaciji da uradi da se ovo firsiranje projekta zaustavi? Da piskaramo ovde po forumu, da organizujemo peticije, zapretimo protestima ili krenemo da vređamo aktuelnu vlast na utakmicama? Samo kuknjava ne pomazè!

 

Pa sta tu ima da se mozga puno ?

Ovi preko puta imaju recept ... copy-paste i udri

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Perkos2 said:

I šta predlazeš zvezdaškoj populaciji da uradi da se ovo firsiranje projekta zaustavi? Da piskaramo ovde po forumu, da organizujemo peticije, zapretimo protestima ili krenemo da vređamo aktuelnu vlast na utakmicama? Samo kuknjava ne pomazè!

 

Za pocetak natjerati Arenu sport da smanji ton.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Perkos2 said:

I šta predlazeš zvezdaškoj populaciji da uradi da se ovo firsiranje projekta zaustavi? Da piskaramo ovde po forumu, da organizujemo peticije, zapretimo protestima ili krenemo da vređamo aktuelnu vlast na utakmicama? Samo kuknjava ne pomazè!

Pa izgleda da je alergican na neke 2 rijeci koje mu partizanovci cesto pjevaju... A one su magicne pa donose mnogo veci budzet i sve ostalo sto sleduje..

Ali izgleda da smo i mi alergicni na te 2 rijeci posto jos nisam cuo kod nas u hali ili na stadionu (tu nikad necu ni cuti)...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, СтелаРоса said:

Eno Terzic se hvali kako je FK prihodovao 200 miliona evra u poslednjih 5 godina i da se ocekuju jos veci prihodi jer je realan plasman u LS i ove i sledece godine. Nije mi jasno da od tog novca nikako ne moze da se finansira KK i da Covic nije uspeo dok je bio predsednik SD da napravi model kakav imaju Barsa i Real gde fudbalski klubovi finansiraju kosarkaske. 2-3 miliona evra FK ne bi ni osetio, a KK bi znacilo mnogo. Naravno, znam da se u FK mulja i da tamo dug i dalje postoji, ali ipak je ova cifra od 200 miliona ogromna, a pritom bi potez da se deo novca prosledi u KK bio i populisticki sto Terza obozava. 

 

Prvo ko prvo, kleptomanu i patološkom lažovu kao što je Terzić ne treba verovati ni reč. Drugo, 200 miliona prihoda za 5 godina ne znači ništa, ako ne znamo koliki su rashodi. A oni su izgleda bili veči od prihoda (barem neformalno), jer da su bili manji, ovi bi svaki dan spominjali kako su smanjili dug koji su nasledili, a o tome ni reč.

That being said, FK nemože da održava ni sebe, a kamoli ostale klubove u sportskom društvu, sve dok se radi kako se radi. Ma bilokoji model poslovanja bio zamišljen u teoriji.

 

takodje, mi koji simpatišemo KK malo jače, nerealni smo sa tim razmišljanjem "šta je 2-3m za FK...". Jer nije samo KK taj kojem bi dobro došla neka lova. Tako če VK reći, pa nama treba samo milijon da budemo prvaci evrope, RK 2m za ligu šampiona i tako dalje i tako dalje. Nije to održivo po mom mišljenju, a i ne vidim zašto bi FK bio dužan da to radi. Imaju oni svoje probleme, i ako imaju neku zaradu, treba da imaju slobodu da to ulože dalje u bolji tim, ili infrastrukturu, ili bilošta. U idealnom svetu...

To što KK na ovom nivou nemože da preživi bez pomoči je samo njegov problem. I kad država odluči da ne želi više da pomaže profesionalne klubove, pokriti se koliko ti je dugačko ćebe i to je to...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Vasa123 said:

Pa izgleda da je alergican na neke 2 rijeci koje mu partizanovci cesto pjevaju... A one su magicne pa donose mnogo veci budzet i sve ostalo sto sleduje..

Ali izgleda da smo i mi alergicni na te 2 rijeci posto jos nisam cuo kod nas u hali ili na stadionu (tu nikad necu ni cuti)...

Mani se toga, baci ti nama neki insajderski info ko dolazi, do sad si sve pogodio.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Realno, odlazak Davidovca i Kalinica je izvestan ako zaista postoje ponude za njih dvojicu. Gledajuci pre svega Davidovca, ima 27 godina i ovo mu je mozda i poslednja sansa da se okusa na visokom nivou i stekne reputaciju u inostranstvu, van Zvezde. Plata je sigurno veca od one koje ima kod nas, nemam info ali logika nalaze. 

 

Kalinin ostanak mi deluje SF, ako je zaista istina da ga trazi Barsa. 

 

I onda dolazimo do kljuca svega, odluka Radonjica je jos u magli, ne znam sta bih radio da sam na njegovom mestu, ode mu tim komplet... Mozda i nije sve tako crno, videcemo u narednom periodu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, 1945 said:

Sada nekako izvlacim zakljucak da to sto ti po malo patis sto ti je usadjena ljubav prema Zvezdi, sto nisi mogao da biras za koga ces da navijas i sto ne mozes to da promenis pa podsvesno zbog toga bi bio ok sa tim da treba da propadnemo jer bi te resilo povremenih ili malih patnji kako si nazvao, jer sa druge strane i ne zalis se puno i i dalje si cesto srecan zbog Zvezde. Tako sam ja razumeo, izvini ako sam izneo pogresan zakljucak. 

Izvinjenje prihvaćeno, ali si ovde skroz pogrešno razumeo i pogrešan zaključak izveo. Uzgred to patim sam mogao komotno da stavim pod navodnike, više je bilo figurativno. 
Bilo kakvo traženje logike i veze sa delom gde kazem da AKO klubovi nisu profitabilni treba da propadnu je pogrešno.

Sa tim sam samo pokusao da oslikam da, iako smatram da je pogrešno detetu nametati neke izbore poput da li će biti kršteno, da li će i u šta verovati, pa tako i koji klub voleti i za koga navijati, to isto i sam radim sad. Iako sam lagao sebe i druge da to neću činiti osećaj i pripadnost Zvezdi dovode do toga da ni moj dečak verovatno neće sam birati.

 

9 hours ago, 1945 said:

 

Ovaj deo gde si se samokvoutovao, opet ne mogu da razumem. Ti mozda i jesi u pravu sa jedne strane da su Zvezda i Partizan parazitski klubovi jer dobijaju novac od drzave ili grada(da znas da dobija jos dosta evroligaskih klubova ne samo ova nasa 2), ali ja jednostavno ne mogu da uvazim da je Zvezda parazitski klub jer je za mene Zvezda ljubav a onda mi je to nespojivo, iako su kroz Zvezdu u istoriji obitavali mnogi paraziti, ali ne moze se Zvezda posmatrati kroz personifikaciju pojedinaca, razumeces sta hocu da kazem.

 

Ziv bio!

Znači ti si u fazonu moje dete je idealno i bezgrešno, nema šanse da bi ono uradilo nešto loše? :classic_biggrin:

 

Izvinjenje i tebi na rečniku ali idalje mislim da je takav odgovor bio zaslužen. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Plant said:

Ajd' da se vratimo na temu. Udri gazda jedan ovakav 

 

Jovic, Ivanovic, Markovic

Nedovic, Guduric

Kalinic, Dobric, Lazic

Davidovac, Ilic, Lazarevic

Mitrovic, Petrusev, Kuzmic

 

pa da se sa tribina cuje Srbija, Srbija ... a i Radonja da se bas ne muci sa tim stranim jezicima. To mu dodje kao nesto skoro pa realno ... Bjelica i Dragic su bas ono vlazni san.

Sa druge strane najveci Srbin sa preplanulom petorkom na parketu u cudu ... kao i naprdnjacko patriotski support u kojekakvim lozama

 

 

 

 

 

Umesto Markovica neki 1/2 crni mamojebac i umesto Kuzmica Tarcevski, bio bi to odlican tim😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@NikadProtivKaline

 

Zvanično, otišao je samo Cirbes. Nezvanično, Holins. Prošlo je desetak dana od kraja sezone, i ništa kolosalno se nije desilo. Najbolje bi bilo da imamo formiran roster deset dana nakon sezone, no čini mi se, po modelu funkcionisanja kluba prethodnih sezona, neće se to desiti ni ove. 

Ja vjerujem da ćemo imati konkurentan tim, i da će glavne aktere zamijeniti drugi, to je sve. Jesam li optimista? Jebemga, jesam. 

Jarani što navijaju za Partizan potenciraju na tome kako su domaći trofeji irelevantni, kako nas taslače u evropi itd... A meni svaki trofej ima težinu, i kompetentni smo protiv bilo koga u evropi.

Možda bi bilo lijepo da se strpimo još malo

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fillam said:

 

U odsustvu realnosti, u koriscenju CZV teme za definiciju tatisanja, u nemogucnosti da sastavis post a da ne pomenes komsije.

Da, da. A ti si neko ko ce da odredjuje ko sta pise, narocito na cz temi. To si neko ko ce da govori o odsustvu realnosti... Eno, na kkp temi sve puca od realnosti

Edited by berti
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Achtung! said:

 

Jarani što navijaju za Partizan potenciraju na tome kako su domaći trofeji irelevantni

 

 

To me uopste i ne cudi ... jedini domaci trofeji, sto se njih tice, su prestali da se proizvode pre 30 i kusur godina, kad i njihova drzava. 

Taman toliko im je trebalo da do prvog i dodju ... i to golom silom gore pomenute drzave.

Lepa istorija, institucija takoreci ... ali cega ?

 

Edited by Plant
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...