Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ako mislimo na istog on trenutno igra letnju ligu za Denver i to odlično. Odmah bih ga doveo . 

U poslednje vreme pratim NBA, EL , zvezdu i skoro ništa preko toga, a i to dosta slabije, ali sam zbog Denvera da vidim šta radi novi GM gledao malo njihove SL tekme i Vajt je odličan za odmah ako hoće u Evropu.

Isto tako Kamagate centar, samo duplo bolji od petruševa npr.,ali mislim da on ostaje u NBA. Prosto mi je neverovatno da je igrao u jebenom Parizu i da ga nismo pokupili ni mi ni grobari a tražili smo centra .

 

Jeste, to je taj. Jedan od pametnijih igrača koje sam upoznao, bukvalno nema postavke/napadačkog sistema koji ne zna u dušu. Dobro se pripremio za ovaj summer league, radio je dosta na šutu za 3pt, može da napadne i licem, s toga bih ga ja koristio na PF u Evropi. Igrao je i footy, pravi country boy, pun prirodne snage, konstantno visoka energija, u odbrani može da preuzme niske igrače, ima dobar osjećaj za skok

Nisam znao da ima već 24god. ali tek je sad pristupio košarci ozbiljno, od njega očekujem veliki napredak u sljedećih par godina, i dugu karijeru.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Princeton said:

 

Jeste, to je taj. Jedan od pametnijih igrača koje sam upoznao, bukvalno nema postavke/napadačkog sistema koji ne zna u dušu. Dobro se pripremio za ovaj summer league, radio je dosta na šutu za 3pt, može da napadne i licem, s toga bih ga ja koristio na PF u Evropi. Igrao je i footy, pravi country boy, pun prirodne snage, konstantno visoka energija, u odbrani može da preuzme niske igrače, ima dobar osjećaj za skok

Nisam znao da ima već 24god. ali tek je sad pristupio košarci ozbiljno, od njega očekujem veliki napredak u sljedećih par godina, i dugu karijeru.

Otprilike si opisao igrače kakve sad traže u Denveru, Vajt je prototip. 

Uzevši u obzir da mi krećemo od početka sa igračima i trenerom bez razmišljanja bih probao sa 1-2 igrača koji su takozvane mačke u džaku, a sa Vajtom po meni ne bi bilo greške. Mogao bi i na tri i na 4

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko Ponitku,sto ga prizivate....

lik je kamenjar samo takav

 

Nijedan igrac iz prosle sezone Bude i Mornar nema kvalitet za nas

 

Kobs odigrao najgoru sezonu karijere,Nikolic moze treci centar u FMP

Mihailovic slabija verzija Andjusica,odbrane nigdeeee

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, vlaDixXx said:

Da li je neko Ponitku,sto ga prizivate....

lik je kamenjar samo takav

 

Nijedan igrac iz prosle sezone Bude i Mornar nema kvalitet za nas

 

Kobs odigrao najgoru sezonu karijere,Nikolic moze treci centar u FMP

Mihailovic slabija verzija Andjusica,odbrane nigdeeee

Pa ja nisam toliko siguran da je slaba verzija Andjusica,niti da je Andjusic tolika igracina ali dobro.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Maverick88 said:

Pa ja nisam toliko siguran da je slaba verzija Andjusica,niti da je Andjusic tolika igracina ali dobro.

slicno igraju,Andjusic bolju suter za 3

i

nace Andjusic je imao pre Monaka imao prosek 20 poena u francuskoj ligi

KOji nas igrac ima makar i blizu toliko poena,i plus mu je ekipa bila Eurocupu

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, vlaDixXx said:

Mihailovic slabija verzija Andjusica,odbrane nigdeeee

 

Ne bih se slozio sa boldom. Igrao je Mornar u drugom dijelu sezone ozbiljnu odbranu, a Mihailovic je bio jedan od protagonista te timske odbrane.

 

Ne znam da li ga se sjecas iz Buducnosti, ali tamo je bio jedan od najboljih odbrambenih igraca lige. Tada prilican kamenjar, ali je zato bio pitbull (grrrr) u odbrani. Napredovao je puno u napadu, pogotovo u sutu za 3 poena, a uz to i fizikalije su ostale na zavidnom nivou s toga ne vidim problem da se adaptira na jos kvalitetniju timsku odbranu koju ce coach V da forsira.

 

Za namjenjenu ulogu, prije bih njega uzeo nego Cobbs-a, mada i on ima veoma dobar skillset na koji nisam gadljiv.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Princeton said:

 

Ne bih se slozio sa boldom. Igrao je Mornar u drugom dijelu sezone ozbiljnu odbranu, a Mihailovic je bio jedan od protagonista te timske odbrane.

 

Ne znam da li ga se sjecas iz Buducnosti, ali tamo je bio jedan od najboljih odbrambenih igraca lige. Tada prilican kamenjar, ali je zato bio pitbull (grrrr) u odbrani. Napredovao je puno u napadu, pogotovo u sutu za 3 poena, a uz to i fizikalije su ostale na zavidnom nivou s toga ne vidim problem da se adaptira na jos kvalitetniju timsku odbranu koju ce coach V da forsira.

 

Za namjenjenu ulogu, prije bih njega uzeo nego Cobbs-a, mada i on ima veoma dobar skillset na koji nisam gadljiv.

secam ga se iz Bude,bio je jako talentovan.odlaskom u ino,prakticno nestao

da je mladji,pa i ajde,ali on sad ima vec 32....

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, vlaDixXx said:

slicno igraju,Andjusic bolju suter za 3

i

nace Andjusic je imao pre Monaka imao prosek 20 poena u francuskoj ligi

KOji nas igrac ima makar i blizu toliko poena,i plus mu je ekipa bila Eurocupu

E dobro ako je imao onda nista on je najbolji suter koga je Aba imala,a Monako koliko je imao? u EL isto?

Pa Mihailovic ako ces tako je prosle sezone imao msm cak i neku nagradu od aba lige sa najvecim indeksom u sezoni ili nesto tako nesto nije ni bitno,imao je msm 26 poena po mecu.

 

Svakako ja tvrdim da toliko ogromna razlika izmedju ova dva igraca nije.Ok Ima Andjusic vise iskustva u evropi i vrv jeste malo kvalitetniji igrač ali da je sad nzm ni ja sta kako si naveo msm stvarno malo realnosti.

 

Edited by Maverick88
Link to comment
Share on other sites

@NikadProtivKaline @uini

 

Pošto sam već imao gotove edite, evo klip sa 5-6 utakmica Burse koje sam gledao, prvi deo klipa off ball odbrana, drugi deo on ball:

 

 

Eto nadam se da je do Alimpija i njegovog nadaleko čuvenog defanzivnog sistema, te da će kod Coach Vlad-a to da izgleda drugačije, mada mi je strepnja veća od nade.

 

 

I da ne bude sve crno - lik je namestio ručicu maltene na automatic, brutalne procente je imao iz catch and shoot situacija, a ume i iz par driblinga fino da potegne... Takođe je više nego solidan situacioni dodavač - nije baš neki ball handler da često igra sa loptom, ali fino čita igru, nesebičan je, ume da baci pocket pass iz pika na strani ili iz izlazne kretnje, uvek šalje extra pas saigraču u boljoj poziciji...

 

Znači da ponovim još jednom - uopšte nije loš igrač, ima kvalitet da bude u rotaciji u klubu poput Zvezde, al' mi se nikako ne sviđa što smo taj profil doveli na postojeću kompoziciju rostera, niti vidim kako je taj profil komplementaran sa Nedovićem (posebno jer je Holland primarno trojka).

 

  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Guru, ima na ovim primerima puno kasnjenja u rotaciji ili manjka koncentracije ali ima i dobrih odbrana, dok je odredjen procenat problem timske odbrane ili prosto napadackog grejtnesa u datom napadu.

 

jasno mi je bilo i pre ovoga da nije hollins ali izgleda kao igrac koji moze da funkcionise u dobro postavljenoj timskoj odbrani 

 

videcemo, tu je lik pa kako bude. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Guru said:

@NikadProtivKaline @uini

 

Pošto sam već imao gotove edite, evo klip sa 5-6 utakmica Burse koje sam gledao, prvi deo klipa off ball odbrana, drugi deo on ball:

 

 

Eto nadam se da je do Alimpija i njegovog nadaleko čuvenog defanzivnog sistema, te da će kod Coach Vlad-a to da izgleda drugačije, mada mi je strepnja veća od nade.

 

 

I da ne bude sve crno - lik je namestio ručicu maltene na automatic, brutalne procente je imao iz catch and shoot situacija, a ume i iz par driblinga fino da potegne... Takođe je više nego solidan situacioni dodavač - nije baš neki ball handler da često igra sa loptom, ali fino čita igru, nesebičan je, ume da baci pocket pass iz pika na strani ili iz izlazne kretnje, uvek šalje extra pas saigraču u boljoj poziciji...

 

Znači da ponovim još jednom - uopšte nije loš igrač, ima kvalitet da bude u rotaciji u klubu poput Zvezde, al' mi se nikako ne sviđa što smo taj profil doveli na postojeću kompoziciju rostera, niti vidim kako je taj profil komplementaran sa Nedovićem (posebno jer je Holland primarno trojka).

 

 

Prvo jedan disclaimer: Naime, ovo ti pisem iz najbolje namere, nema ljutnje niti bilo kakve malicioznosti sa moje strane.

 

Dakle, komentar: Ja mogu da napravim klip gde Holland izgleda kao Lebron licno, gde Harden izgleda kao elitni defanzivac, a ja licno bolji od obojice zajedno. Verujem ti da si ga gledao, i to bi u principu trebalo da je dovoljno za neku ocenu. Ovi hajlajtsi bukvalno za golu tuki ne sluze. Ne moze se nista zakljuciti o igracu. 

 

Svako dobro.

2 minutes ago, Crni said:

Jos koliko pojacanja?

Tri:

 

Plej, cetvorka i centar. Ili dva ako Vajt definitivno ostane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...