Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

2 hours ago, bosMan_jr said:

ali Baldwina ce tesko da zadrzi i Baskonia, suvisno je pominjati

Pazi Boldvin je otisao u Baskoniju iz top8 Bajerna koji je uzgred i ove sezone igrao top8. Nije nemoguce dovesti ga i njegova plata je manje nego Kaliniceva ukoliko se ne preplati.

 

8 minutes ago, Kankkunen said:

Ovde ima bas dosta netacnih stvari, pa samo za Zvezdu imaju 4 greske a ovako povrsno sto sam procesljao jos minimum 10-15 gresaka. Posebno cu na El temi sve informacije veceras kad nadjem vremena.

 

Edited by 1945
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Treba imati na umu da je Ilic bio u Igokei sigurno moze da napreduje i da popravi sut. Na keca Dejo sigurno nece rizikovati kao sto nije nikad do sada, na dva vec moze malo da rizikuje sa nekim poor defanzivcem.

 

Treba nam na petici jedan koji moze da sutira izvan reketa. Mali milion igraca i siguran sam da vec pr imamo u koferu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Bas ce Jovic biti prvi plej

Nesto mislim da ce Jovic(izlazi iz povrede, domaci igrac, poznaje sistem), Ivanovic i Markovic biti nasi plejevi iduce sezone.. I da ce imati ispomoc nekog kombo beka tipa Nedovic... 

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

Just now, Predragdjape said:

Nesto mislim da ce Jovic Ivanovic i Markovic biti nasi plejevi iduce sezone.. I da ce imati ispomoc nekog kombo beka tipa Nedovic... 

Pa Ivanovic je vec kombo. Zapamti ovo, gde Nedovic dodje tu titule nema. Mislim da ga DR ne bi uzeo nikad, koliko znam Deja, a znam ga valjda 🙂

Link to comment
Share on other sites

Just now, L' Imperatore said:

Često se Baldwin pominje, ali meni je to u domenu SciFi. Lik je imao dve jake sezone u platežno jačim timovima od nas. Nema logike jednostavno...

Baskonijin budzet je poput Zvezdinog, rekao bih da cak izdvajaju i nesto manje novca na plate nego mi posmatrajuci im roster ove sezone. Nije Boldvin bas Micic, Majk Dzejms ili Slukas a i igrao je u Bajernu i Baskoniji u kojima su budzeti priblizniji nasem nego top klubovima.

 

Da ponovim jos par opcija iz El koje nam mogu uci u cenovni rang, ne znam jel se uopste razmatraju(zapravo prema Sarcu mi vec imamo zamenu):

 

Kris Dzouns, Ertel, Dilejni.

 

Lorenco je vec mozda scifi al nije ni to toliko nemoguce, njegova plata u Fenerbahce je bila 800k, ne znam koliko je imao u Uniksu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Predragdjape said:

Nesto mislim da ce Jovic(izlazi iz povrede, domaci igrac, poznaje sistem), Ivanovic i Markovic biti nasi plejevi iduce sezone.. I da ce imati ispomoc nekog kombo beka tipa Nedovic... 

Jovic izlazi iz povrede od 2017.

  • Like 11
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jovic umesto Voltersa... Pa to je veliki korak unazad. Mi smo poradjali koseve, a Nejt je jedan od retkih koji je umeo iz nicega da pogadja. Plus je ovo pola sezone samo sa Dzonijem i Pefijem. Jovic je hodajuca povreda, nema tu vise spasa.

Eventualno umesto Pefija, neka treca opcija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Šarac said:

Jovic izlazi iz povrede od 2017.

Pa bas zato i kazem da se nadam da nije on... A onda razmislim da je na bivsi igrac, domaci, a  imamo pored Ivanovica i Markovica.. Svakako verujem da ce doci strani PG, da li Baldwin, da li Ertel, da li povratak Lorenza Brauna.. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 1945 said:

Baskonijin budzet je poput Zvezdinog, rekao bih da cak izdvajaju i nesto manje novca na plate nego mi posmatrajuci im roster ove sezone. Nije Boldvin bas Micic, Majk Dzejms ili Slukas a i igrao je u Bajernu i Baskoniji u kojima su budzeti priblizniji nasem nego top klubovima.

 

Da ponovim jos par opcija iz El koje nam mogu uci u cenovni rang, ne znam jel se uopste razmatraju(zapravo prema Sarcu mi vec imamo zamenu):

 

Kris Dzouns, Ertel, Dilejni.

 

Lorenco je vec mozda scifi al nije ni to toliko nemoguce, njegova plata u Fenerbahce je bila 800k, ne znam koliko je imao u Uniksu.

 

Da su njihovi budzeti priblizniji nama nego top klubovima, to stoji. Ali su opet veci od nasih. I da ponovim, lik je bio top igrač i kod jednih i kod drugih, i kapiram da je spreman za korak napred.

 

Sad, kod stranaca je ipak na prvom mestu lova. Ako bi mi stvarno neverovatno zagrizli za njega i bili spremni da izdvojimo veliki procenat svog budgeta na njegovu platu, onda ok. Ali ako se izuzme situacija sa Kalinom, nije to baš naš način delovanja...

 

Za Ertela isto ne verujem. Verovatno če top ekipe gledati da ga izbegnu, ali on je kao nacrtan za neki Monaco i Virtus. Osrednju ekipu sa lovom i ambicijom, koja če u roster nakrkati velika imena i uraditi ništa.

 

Delaneya nebi hteo ni da on nama plati, jer je imao neke loše komentare, ako se dobro sječam.

Link to comment
Share on other sites

Dajte ljudi kakav Ertel i Dilejni, nemojte se saliti. Ne znam da li su skuplji ili beskorisniji u ovoj fazi karijere.

Najboljeg igraca Baskonije mi ne mozemo da dovedemo, ne znam zasto ga spominjemo toliko.

Ovaj jedan srpski roster sa prethodne strane izgleda dosta realno (za razliku od vecine), samo je na 4 zaista preslab, sa jos jednom atleticnom cetvorkom deluje i realno i okej

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, L' Imperatore said:

Često se Baldwin pominje, ali meni je to u domenu SciFi. Lik je imao dve jake sezone u platežno jačim timovima od nas. Nema logike jednostavno...

Pa i za Kalinu je izgledalo lani nemoguća misija. Pa eto ga kod nas. Ne donose se sve odluke na temelju racija , nekada prevagnu i emocije. Zapravo emocinalna inteligencija je jako važna stavka i dosta puta i ima preimucstvo pred kognitivnom.

Link to comment
Share on other sites

prvo, tesko da je baldwin imao manje u baskonii nego wolters kod nas..

drugo, pustili su ga iz bayerna posto nie bas najbolji sa ponasanjem..

 

sto dalje implicira, da se ni po jednoj stvaki ne uklapa kod nas..:default_coffee:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bosMan_jr said:

Najboljeg igraca Baskonije mi ne mozemo da dovedemo, ne znam zasto ga spominjemo toliko.

Brate Baskonija izdvaja za plate nesto manje novca nego Zvezda ove sezone. Samo pogledaj im roster skromni osim Boldvina i Fontekija nemas placenijeg igraca a i oni nisu ne znam ni ja sta.

 

Valensija ima jako slican budzet Baskoniji pa smo odande doveli i Lojda kao najboljeg igraca pre 2 sezone i Kalinica prosle.

 

Da li je Boldvin skup i moze zabosti bolje nego sto bi Zvezda mogla da mu ponudi 500-600k, verovatno da da , da li je nacuna fantastika i da vredi milion eura ili vise, sigurno da ne.

 

Sto se tice Ertela i Dilejnija nit bi ih ja voleo a jos sam sigurniji i Radonjic. Samo navodim opcije koje bi otprilike mogli da platimo u gornjoj granici.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

I ja sam čitao pre mesec dana za Baldwina i Žalgiris. Mislim da nema šanse da uzmemo njega jer je u naponu forme. Meni je on kao nacrtan za Makabi npr. Mi možemo da pokupimo eventualno igrača iz EL koji je imao slabu sezonu i nije bio u prvom planu, nikako ove u naponu forme i nosioce (Kalinić je bio izuzetak ali je valjda jasno zašto, em proveren kod trenera, em domaći, em on posebno vezan za Zvezdu za razliku od bilo kog top stranca).

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mi možemo da pokupimo eventualno igrača iz EL koji je imao slabu sezonu i nije bio u prvom planu, nikako ove u naponu forme i nosioce (Kalinić je bio izuzetak ali je valjda jasno zašto,

I Lojd je imao odlicnu evroligasku sezonu bio je u prvom planu u Valensiji. Holins je bio prva petorka top8 Zenita delio minutazu sa Bilijem al aj nije bio u prvih par napadackih opcija pa realno nije ta kategorija. Noko je u Albi imao ozbiljnu ulogu. To bi bilo to.

 

Boldvin svakako teze da, ali Kris Dzouns je sasvim realan iako je u naponu forme.

 

Sto se tice Evrokupa sto vidim da bi moglo da se preseli u El za bekap opcije u bogatijim odnosno cak i za prvog pleja u klubovima poput nas:

 

1. Darius Thompson

2. Milos Teodosic(nije jos uvek produzio ugovor sa Virtusom)

3. Vil Kamings

4. Semaj Christon

5. Dzastin Kobs

 

I naravno Mekalum koji je kombo, al mislim da Radonja ne bi doveo nikad taj tip pleja a i on je tu verovatno i najskuplji. Ferela ne bi ni razmatrao zbog visine a i nije mi on neki El kvalitet ni u Zvezdi ga ne vidim za dalje od beka apa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...