Jump to content

FK Radnički Niš 2022/23


Constantin

Recommended Posts

Mogući rivali Radničkom u drugom kolu kvalifikacija za LK:

 

Makabi Netanja (Izrael),

Botev (Bugarska),

Gabala (Azerbejdžan),

Gomel (Belorusija) ili

uspešniji iz dvomeča Gzira (Malta) - Eskaldes (Andora).

 

Žreb je danas u 13h. Utakmice se igraju 21. i 28. jula.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Mogući rivali Radničkom u drugom kolu kvalifikacija za LK:

 

Makabi Netanja (Izrael),

Botev (Bugarska),

Gabala (Azerbejdžan),

Gomel (Belorusija) ili

uspešniji iz dvomeča Gzira (Malta) - Eskaldes (Andora).

 

Žreb je danas u 13h. Utakmice se igraju 21. i 28. jula.

Gomel bi bio idealan. Igrali bi verovatno oba meča u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Avda Zekić said:

Istorija se ponavlja emoji4.png
eb3ff78b9e6cf4ce71605e1faa3d1082.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Da spomenem,mada nije za ovde, Čuka takodje odlično prošla na izvlačenju,dobili Rasing Union iz Luksemburga ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vise srece nego pameti, bar ovako na papiru, a u stvarnosti, ko zna. Ta Gzira izbacila Hajduk Split 2019, od Radnickog su ispali 2018. Danas svi igraju fudbal, ali ipak bi trebalo da je laksi zreb nego Botev ili Makabi Netanja ili neko treci, to su ozbiljni timovi za nivo Radnickog trenutno. Mislim da bi Radnick imao sanse protiv svih njih i da nije slabiji, ali i da bi bilo povuci , a i potegni ga malo. 

Cukaricki imao isto prilicno dobar zreb, mada Luxemburzani su odavno prestali da budu boranija, nisu to vise slabi timovi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Avda Zekić said:

Plašio sam se, izmedju ostalih, Beloruskog Gomela...gledam sad, za prvih 20 minuta, na svom terenu, primio 6 komada, od Minska...trenutno 71' 0:12....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Jbg .kraj 0:15...al sam se zeznuo, to su bile žene :smiley26:

  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

PRIPREME, PLANOVI, POJAČANJA.....

 

* Na pripreme u Sloveniji od 19. juna

* Planirano pet kontrolnih mečeva

* Još najmanje tri pojačanja ...LB, CD + 1 bonus NN pozicija

 

Još nije dogovoren prvi rival za meč koji će biti 22. juna. Nišlije će 25. juna igrati sa Radomljem iz Slovenije, a 3 dana kasnije i sa Maricom iz Plovdiva. Predviđeno je da 30. juna Radnički igra sa rumunskom ekipom UTA iz Arada, a generalna proba je 2. jula protiv Slaska iz Vroclava.

Link to comment
Share on other sites

Konstantine kako si zadovoljan sa Mladjovicem? U Metalki je bio dobar. Nisam ga u Nisu gledao osim onog pomracenja uma protiv Zvezde [emoji4]
Ne nešto posebno...mada mislim da si se prebacio, ako mislimo na isto i da je to bio Savić (nerazuman i nerezonski start za crveni karton)...doduše, čini mi se da je njegova pozicija CD, a on je uglavnom igrao kao LB....u planovima sportskog sektora je i dovodjenje još jednog LB i CD,, pa ti vidi...[emoji6]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan Mićić said:

Ne mislimo na isto pomracenje.  😊 Mladjovic je imao nespretnu intervenciju kod gola zvezde, maltene je namestio gol cini mi se Benu. 
 

I da on je klasican CD.

A to....pa ne bih ja to njemu nešto posebno zamerio. Pravio je on još grešaka, ali to se dešava, u žaru borbe, u nameri da se najbolje interveniše, desi se da bude suprotno. dešava se i mnogo "većim" igračima...Bože moj.

 

Pošto vidim da imaš veze sa Metalcem (ne nužno zvanično, makar i kao simpatizer) pisao sam već, ali za svaki slučaj da ponovim. Bio sam nešto više od četiri godine u Radničkom. Imao sam prilike da kao predstavnik kluba, u jednom periodu, pogotovu prilikom gostovanja budem deo, ajde tako da kažem...delegacije. Ne mogu da iskažem reči hvale za gostovanje u Milanovcu. Od dogovora po raznim pitanjima...zvaničnici kluba, navijači, bezbednost....do onih najsitnijih detalja.  Čak i ono, gde ti, uslovno rečeno mali ljudi, koji nemaju neku moć odlučivanja, gledaju svaki način da ti izadju u susret. Posebno bih pohvalio i publiku. Ni jednu ružnu reč nisam čuo ni u loži, a tu je i zapadna tribina koja je uvek najpunija, i ako smo to dobili, zahvaljujući dobrim kontrama, sa 2:0. Naš trener je tada bio Milan Rastavac, a Metalca Vanić. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ovako. Pratim ih, kad god sam u mogucnosti zbog obaveza. Od vecih klubova su mi najblizi po lokaciji. Ćale ima vise vremena pa maltene gleda svaku kad igraju kod kuce.

 

Drago mi je sto su ostavili lep utisak. Kao sto sam vec pisao, Dragoljub Viladinovic je najzasluzniji za uspon kluba pa i organizaciju i infrastrukturu. Kao i svuda motaju se razni ljudi oko kluba ali ono sto mogu odgovorno da tvrdim je da je jedan od klubova sa najmanje politicara i politicarenja u Srbiji.

 

Vukadinac je to doveo do pristojnosti. Prikupio je vise manjih preduzetnika iz grada i opstine uglavnom onih koji saradjuju sa kompanijom Metalac. 
 

Publika je mozda i najveci problem jer je ima jako malo. Taj zapad je standardan ali to je to. Ceo grad vise voli FK Takovo. Ono sto najvise zameraju Metalcu je to sto nema fudbalera iz Milanovca u prvom timu. Trenutno je tri igraca uz to dva omladinca. Cim generacija omladinaca preraste kategoriju odlazi ili u Takovo ili van grada. Retko ko uspe u prvom timu. 
 

Vukadinac je cak uzeo i klub malog fudbala Kolorado. Koji je jako popularan u gradu. Sada se zovu Metalac kolorado i isto kao i Fk variraju izmedju prve i druge lige.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Povodom medijskih natpisa o navodnim ponudama za Stefana Mitrovića,
Fudbalski klub Radnički obaveštava javnost da ne pregovara sa poljskim
klubom Krakovija oko transfera mladog reprezentativca Srbije.

Mitrović nije na prodaju, a posebno ne za sumu od 500 hiljada evra.
Smatramo da naš fudbaler vredi mnogo više i da je ovo samo pokušaj da mu
se umanji cena, kao što se drugim manje kvalitetnim fudbalerima u
medijima podiže cena.

U svakom slučaju Mitrović nije na prodaju, dok se ne završe
kvalifikacije za Ligu konferencije, a nakon toga ćemo razgovarati samo
sa onima koji znaju i cene njegovu pravu vrednost i kvalitete. Tekstovi
u pojedinim medijima su samo pokušaj obmane, jer uostalom Mitrović ima
ugovor do 2024. godine sa Radničkim iz Niša.

--
Srdačan pozdrav,
PR služba FK Radnički Niš

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2022 at 2:05 PM, mare80 said:

Da spomenem,mada nije za ovde, Čuka takodje odlično prošla na izvlačenju,dobili Rasing Union iz Luksemburga ...

 

Dok god se ovako razmislja postojanje ovih pomenutih klubova bice besmisleno - daj da prodjemo te amatere protiv kojih smo povlasceni i drpimo koju stotinu hiljada evra u dzepove i to je cilj za celu sezonu.

 

Cilj uvek mora biti takmicenje u grupama - za to treba raditi na klubu i podizati ga organizaciono i finansijski i infrastrukturu i kvalitet igrackog kadra. Razumem da vecina klubova u Srbiji nema kapaciteta za neko dugorocno planiranje, ali tu su neki iz vrha tipa Cukaricki, Radnicki Nis, Vojvodina, TSC i za sve njih je zajednicko da su im jedine ambicije da se rotiraju na 3. i 4. mestu u ligi (malo mi, malo oni), dobiju neke teske amatere i odmah ispadnu od prvog profesionalnog kluba na koji nalete.

 

Koliko pratim prelazni rok reklo bi se da je Vojvodina "zavrsila" trece mesto, Cukaricki se mozda umesa u tu trku, eto i TSC se ugura na peto mesto. Pritom, cak je i finale kupa nedostizno za ove klubove, a tu bi trebalo da imaju mnogo vecu sansu za iznenadjenje.

 

Kako god, fudbal u Srbiji je kao "dan mrmota", iznova i iznova ista prica: dobijemo Maltezane -> puknemo od nekih Azerbejdzanaca -> izmorila nas igra na dva fronta pa smo 7. u prvenstvu -> neko drugi je osvojio trece mesto -> taj drugi dobije klub iz Letonije -> pukne od nekih Kiprana -> izmorila ih igra na dva fronta pa su 7. u prvenstvu -> e super mi smo opet u "Evropi" -> super, na zrebu smo dobili Moldavce -> ... 

Link to comment
Share on other sites

On 6/18/2022 at 2:24 AM, goldberg said:

 

Dok god se ovako razmislja postojanje ovih pomenutih klubova bice besmisleno - daj da prodjemo te amatere protiv kojih smo povlasceni i drpimo koju stotinu hiljada evra u dzepove i to je cilj za celu sezonu.

 

Cilj uvek mora biti takmicenje u grupama - za to treba raditi na klubu i podizati ga organizaciono i finansijski i infrastrukturu i kvalitet igrackog kadra. Razumem da vecina klubova u Srbiji nema kapaciteta za neko dugorocno planiranje, ali tu su neki iz vrha tipa Cukaricki, Radnicki Nis, Vojvodina, TSC i za sve njih je zajednicko da su im jedine ambicije da se rotiraju na 3. i 4. mestu u ligi (malo mi, malo oni), dobiju neke teske amatere i odmah ispadnu od prvog profesionalnog kluba na koji nalete.

 

Koliko pratim prelazni rok reklo bi se da je Vojvodina "zavrsila" trece mesto, Cukaricki se mozda umesa u tu trku, eto i TSC se ugura na peto mesto. Pritom, cak je i finale kupa nedostizno za ove klubove, a tu bi trebalo da imaju mnogo vecu sansu za iznenadjenje.

 

Kako god, fudbal u Srbiji je kao "dan mrmota", iznova i iznova ista prica: dobijemo Maltezane -> puknemo od nekih Azerbejdzanaca -> izmorila nas igra na dva fronta pa smo 7. u prvenstvu -> neko drugi je osvojio trece mesto -> taj drugi dobije klub iz Letonije -> pukne od nekih Kiprana -> izmorila ih igra na dva fronta pa su 7. u prvenstvu -> e super mi smo opet u "Evropi" -> super, na zrebu smo dobili Moldavce -> ... 

Sve ti ti lepo napisa @goldberg, ali za to je potrebno sistemsko rešenje. Sve dok je "upravljanje" fudbalskim klubovima "nagrada" ili "stranački plen" tako će se ponašati ljudi koji su za odanost partiji dobili priliku da se utale. Sistemsko rešenje = privatizacija....ali ajde ti privatizuj CZV i FKP, ostalo je lako...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Nije čak ni privatizacija rešenje, jer bi se u ovakvim opštm okolnostima pretvorila u haos gori od rumunskog. Ona je potrebna, ali uz opšte uređenje pravila i sprovodljivost istih.

Naravno...nisam ni mislio da se sprovede naprdnjačka privatizacija. U tom slučaju, mislim da bi bar 80% klubova posle kratkog vremena bilo ugašeno. Ne bi ostale ni prljave štucne od klubova...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perkos2 said:

zar stvarno neko očekuje da koliko god neki tajkun imao para bude toliko lud da ih uloži u privarizaciji bilo kog kluba u Srbiji? Moze da ulozi 100 miliona evra titule videti neće pošto se zna za koga su rezervisane

Ma niko to i ne spori...pogotovu ne u sadašnjoj situaciji. Možda, ako budu svi "ravnopravni" ali ko sme da privatizuje CZV i FKP....e sad, ako se desi nešto revolucionarno, dodje do smene vlasti bez pomoći navijača, rasčisti se od ološa i gamadi, što da ne, nikad se ne zna. To bi trebalo da znači, da na žalost, pričamo o periodu od narednih 20-30 pa i 50 godina......mi toda vidimo, teško.....

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Mogu da uloze samo u situaciji kad pobednik Kupa ili treceplasirani ima zagarantovanu LK i 5 mil evra, eto, to je jedino na sta moze da racuna taj neki koji ulaze, a da mu niko ne moze to da ospori, sve drugo je u magli. 

Što bi se reklo - sledeće sezone.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Mogu da uloze samo u situaciji kad pobednik Kupa ili treceplasirani ima zagarantovanu LK i 5 mil evra, eto, to je jedino na sta moze da racuna taj neki koji ulaze, a da mu niko ne moze to da ospori, sve drugo je u magli. 

da za promenu napravimo takmičenje gde bi svi imali podjednake šanse da nešto osvoje, tek onda može se očekivati da neko uloži svoj novac u srpski fudbal

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...