Jump to content

VN Bahreina 2022


Radoye

Recommended Posts

Bravo Charles! Kako je lepo videti magarice na vrhu! 

 

RB je ovde auto broj 2 sigurno, daleko je trenutno Mercedes po prikazanom. Svaka trka gde RB ne bude imao problema ce biti za njih prilicno teska da se domognu bilo kakvog podijuma. 

Edited by greenenvy
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da mnogo gresite za RB i Mercedes. Mercedes ima problem sa setupom. To se vidi iz aviona. Auto skakuce ko junac. Cim je veca brzina, cao. To je bilo jos gore, nego su prosto ustrojili brzinu i dobili neki kompromis. To je pitanje setupa, ne bilo cega drugog. Nista tu ozbilno ne valja.

E sada RB: sami su trazli zamrzavanje pogona. To su dobili. Iako postoji nesto sto mogu da izmene zbog pouzdanosti, prvo ce ih svi timovi ribati zbog toga i ocekujte kuknjavu iz RB tabora. To isto znaci da ne mogu da promene vec proizvedeno. Ako pri ovom opterecenju crkava na prvoj trci…..sta ce raditi za drugoj, trecoj? A treba mnogo vise od toga da izdrzi.


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, staneC said:

Ti si prolupao. CRO košarkašima su srušili 1/4 države. Kao sada Ukrajini. Ti bi da jim čestitaju? 😠🤮

Nije ovo tema za politiku. Ali ću ti rado i argumentovano odgovoriti na drugom mestu koliko to što si napisao nije potkrepljeno objektivnom argumentacijom.

 

Ovde je mesto da uživamo u fenomenalnoj trci F1 koju smo upravo gledali 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Maestralan Ferari i kakva katastrofa za Red Bul. Meni je iskreno mnogo žalivije Pereza, jer se nadam da će Leklerk do titule pa extra bodovi u odnosu na Maxa nisu na odmet.

 

Ferari je danas dobio svaki duel na stazi i pored nje, a Leklerk dokazao da ima i znanje a i poveliki par na sedištu :thumbup:

 

Iskreno Mečke me plaše, srediće oni ovo, a previše su bodova uzeli danas kad su bili loši, šta će biti kad budu dobri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Now seriously, gledajući kako je goreo Gaslijev motor i šta se dešavalo dvojcu RB-a meni se čini da tu nije problem sa SUS motorom.

Izgleda da je jeba u pratećim agregatima, a kod Gaslija pukao neki vod za ulje i otud onakva vatra.

Videćemo u narednim danima/trkama koliko je ozbiljna situacija ali da je za Hondu alarmantno, jeste.

 

Imajući napred rečeno u vidu tek ćemo videti kakva je situacija sa pouzdanošću kod Ferarija, Mercedesa i Renoa.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DASUBO said:

Nije to sreća što su crkle makine u RB-u.

To je karma.

Knjiški primer karme. 

 

Nego nešto mi iz glave ne izlaze hrvatski košarkaši i silazak sa podijuma...majku mu...šta li se x godina zbivalo sa njima nakon toga...

 

 

Sta se desavalo  pre pa je ovo karma? 

Link to comment
Share on other sites

Da se samo Mercedes posmatra, onda skroz ok. Ali uzimajuci u obzir da su poslednjih 6, sve korisnici mercedesovog agregata, nisam bas siguran da je to samo setup. Bas mi je jako jako mala verovatnoca da su ovi bas toliko usrali. 

 

Ja bas mislim da ih aerodinamika i cupa ali ce se to najbolje mozda videti kroz naprednije grafike narednih par dana. 

 

A ako jeste pogonska jedinica, onda su tu u vecem problemu od svih ostalih. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Downforce said:

Brate, ozbiljno. Iscedio je maksimum iz tog bolida. Jednu jedinu gresku nije napravio.

 Bio je vrlo dobar, nema sta. Ali ako je Russel pre sc bio na nekih 5 sec iza njega, kako je to onda epohalna voznja? 

 

Hondi su se svi kvarovi desili u poslednjem delu trke, mislim da to ipak moze da se ispegla. Ferari je najbolji jer je 6 meseci ispred rb i mecke sa razvojem tog bolida dok su se ovi klali za titulu 2021. Mislim da ih mecka stize do trecine sezone, a rb pretice (vec sada su maltene egal), njima ce veci problem biti resavanje pouzdanosti

Link to comment
Share on other sites

Meni ovo nije licilo na kvar Honde, vec na kvar RB-a. Kocnice, upravljac i na kraju struja (hladjenje ili dizajn tog sistema).

 

Taj bolid ima brzinu i bio bi veliki problem za Ferrari da je Maks danas mogao da forsira u fulu bez problema sa kocnicama.

 

Merc nije ni blizu po brzini, tako da oni imaju mnogo vise problema da rese. Tako da ispada da je ovo najbolji moguci rezultat za neizvesnu sezonu zapravo...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Obrisao slučajno. Mogu i ponovit.

31 minutes ago, DASUBO said:

Nije ovo tema za politiku. Ali ću ti rado i argumentovano odgovoriti na drugom mestu koliko to što si napisao nije potkrepljeno objektivnom argumentacijom.

 

Ovde je mesto da uživamo u fenomenalnoj trci F1 koju smo upravo gledali 

Ajde? Da mi objasniš šta? A i ne treba. Uživaj u nesreči drugih i dalje.

 

Edited by staneC
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Redstar0356 said:

Sta se desavalo  pre pa je ovo karma? 

Poslednja utrka 2021...

34 minutes ago, Dzoni_m said:

Ja mislim da mnogo gresite za RB i Mercedes. Mercedes ima problem sa setupom. To se vidi iz aviona. Auto skakuce ko junac. Cim je veca brzina, cao. To je bilo jos gore, nego su prosto ustrojili brzinu i dobili neki kompromis. To je pitanje setupa, ne bilo cega drugog. Nista tu ozbilno ne valja.

E sada RB: sami su trazli zamrzavanje pogona. To su dobili. Iako postoji nesto sto mogu da izmene zbog pouzdanosti, prvo ce ih svi timovi ribati zbog toga i ocekujte kuknjavu iz RB tabora. To isto znaci da ne mogu da promene vec proizvedeno. Ako pri ovom opterecenju crkava na prvoj trci…..sta ce raditi za drugoj, trecoj? A treba mnogo vise od toga da izdrzi.


Sent from my iPad using Tapatalk

RB može da odvrne agregat za 10%, pa su još uvek majka za MB. Da nije bilo.SC, bili bi skoro minut iza. Kakva bre brzina? Ali mogu oni to da srede, ako nije totalni zajeb u dizajnu.

Link to comment
Share on other sites

Mercedes ima baš ozbiljan deficit brzine. Da li je u pitanju setup ili ceo paket, nemam pojma. Sigurno će biti negde analiza, ali to je praktično sekund po krugu zaostatka od početka trke. Onaj njihov pesimizam od petka pa sve do malopre nije slučajno, vrlo su svesni koliko zaostaju.

 

treće i četvrto mesto su skroz slučajni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

RB može da odvrne agregat za 10%, pa su još uvek majka za MB. Da nije bilo.SC, bili bi skoro minut iza. Kakva bre brzina? Ali mogu oni to da srede, ako nije totalni zajeb u dizajnu.


Da prosle godine u Abu D nije bio SC, Max ne bi ni pomirisao titulu, da nije bilo Botasa u Madjarskoj ne bi ni Luis bio blizu, da baba ima moooda bio bi deda.

SBBKBB je mastanje. Pricamo sta je bilo. A Rb ne moze da “odvrne” nista (niti se odvrce), sledecu trku ce morati “konzervativnije” dok ne ukapiraju sta je. A to su bodovi za Ferrari.

Neko napisa ne verujem da je motor, ne kazem ja da je SUS komponenta, ali onako napamet MGU-K.

Uostalom, prva je trka. Prvi macici se u vodu bacaju. Sacekamo mi lepo da vidimo u jedno 2-3 trke ko vozi traktor a ko otvara kapiju.


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

@Radoye mislim da je vreme da odem malo u "banovce" jer ću prekršiti nalog moderatora.

Msm, čisto da ti olakšam. 😀

Meni je otac iz Knina. Dobio sam ime po kumu Hrvatu koga su ubile ustaše u maspok-u.

Ne dozvoljavam da bilo ko direktno ili indirektno kenja po tim ljudima. Ni sada niti bilo kada.

 

Vidimo se/pišemo se za par dana.

 

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dzoni_m said:

Da prosle godine u Abu D nije bio SC, Max ne bi ni pomirisao titulu, da nije bilo Botasa u Madjarskoj ne bi ni Luis bio blizu, da baba ima moooda bio bi deda.

SBBKBB je mastanje. Pricamo sta je bilo. A Rb ne moze da “odvrne” nista (niti se odvrce), sledecu trku ce morati “konzervativnije” dok ne ukapiraju sta je. A to su bodovi za Ferrari.

Ovo danas nije bio bad luck i nije baš ŠBBKBB za Mercedes, nego su bili baš spori. Imali su sreče.

 

OK, konzervativno. Tu smo negde 😉. Ali bi, meni se bar tako čini, opet bili nedostižni za MB.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...