Jump to content

Đokovići, svakodnevica jedne naše porodice


erwin

Recommended Posts

17 minutes ago, Amigo said:

Srbi vole da zabadaju nos u tudje stvari

 

Javno propagiranje pseudonauke je podložno javnoj kritici, naročito kad se na sajmu obrazovanja aktivno podstiče zaglupljivanje.

 

Niko ga ne šiba po ušima da se takav neobrazovan (nije uspeo da završi ni posebnu srednju školu koja je prilagođena sportistima i njihovim izostancima) meša u sve i svašta, pogotovu kad je reč o oblastima o kojima realno nema nikakvog pojma.

Edited by erwin
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Amigo said:

Srbi vole da zabadaju nos u tudje stvari i sto bi moja kcerka rekla, vi ste judgmental :classic_biggrin: sto je apsolutno tacno. :classic_sad:

Dobro, ali nije isto kad lupeta gluposti neko iz ekipe ispred dragstora, i neko eto kao Đoković. Ovaj prvi ako to radi, samo je budala, a ovaj drugi je dibidus neodgovoran. Moze valjda bar da cuti ako nista drugo. Igraj tenis i ćuti, šta tu. To je i tako takav sport, to jest dok ga neki nisu pretvorili u fudbal.

 

Čak sam video u nekoj knjizi iz osamdesetih, ili mozda sedamdesetih metaforu, neko je mrtav 'ladan, a pisac napisao "bio je uzbuđen kao publika na Vimbldonu". Prema tome, igraj i ćuti, to je tvoj zadatak :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije kriv ni Djokovic, ni novinari, nego publika koja ocekuje od njega i ono sto on realno ne moze pruziti. Djokovic  je najbolji teniser svijeta vec godinama, vherovatno jedan od najboljih sportista na planeti svih vremena, najbolji predstavnik Srbije u svijetu vec 15 godina - i tu se treba zaustaviti sa ocekivanjima i ne podsticati ga da prica o stvarima o kojima realno nista ne moze znati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, muka mi je od obrazovanih ljudi, nema nesposobnijih ljudi na planeti, a nos im je na visini Himalaja. I sam imam fakultet, ali to mi ne daje za pravo da govorim o nečijim intelektualnim kapacitetima!

 

Novak ne bi znao da govori 5 jezika da je glup. Danas imaš mnogo ljudi sa ''obrazovanjem'', koji govore najviše jedan strani jezik ili nijedan! Ne znaju da instaliraju na kompjuteru ni običan sistem, već im je potreban ''majstor'', lol.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Radonja said:

Kako losa generelizacija...

Zar nije generalizacija kako Đoković ''nije uspeo da završi srednju školu'' kao još jedan razlog zašto je Novak ''tupav''. On možda zbog nekih drugih stvari ima takve poglede. Obrazovanje ne može biti reper koliko je neko dobar! Imaš danas i mnoge naučnike koji se bave pseudonaukom, pa imaju doktorska zvanja! 

Edited by Dracarys
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je krivo samo sto je zbog stava o vakcini propustio da igra mnoge turnire i da vec bude GOAT, a da je sada neko trazi da vidi sta je on rekao u vezi toga i da ga kopira po tom pitanju, to je vec do doticnog.

Ako te interesuje vakcina, imaju strucni ljudi, mada je jos sve neka nepoznanica, ne bi se inace nudila i 4 vakcina. Ja sam se tri puta vakcinisao i nisam imao nikakvih problema, a cetvrtu necu ni uzimati. Dosta je bilo.

On nije nikada rekao zasto, ali jednostavno je govorio da zeli da ima izbor i on je izabrao prvenstveno na svoju stetu u vezi karijere.

E sad pljuvati ga zbog toga, to je meni neshvatljivo, ovde sve neki sveci, nepogresivi u svemu, a vrlo rijetko nude neko rjesenje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quote

Srđan Đoković napao Sportklub i Viškovića

Srđan Đoković, otac našeg najboljeg tenisera Novaka Đokovića, gostovao je na televiziji K1, gde je govorio o Noletovom porazu u finalu Pariza, ali i učešću na Australijan openu. Govoreći o meču za titulu u "Bersiju", Srđan Đoković je napao voditelja Sport kluba Nebojšu Viškovića, zamerajući mu da "nije dovoljno navijao za Novaka", te da se osetio kao da je "gledao dansku televiziju".

- Novak je upisao svoju decu u školu i obdanište u svojoj zemlji. To što je kupio kuću u svojoj zemlji i što će živeti u svojoj zemlji kada završi svoju tenisku karijeru, to treba da cene i poštuju svi, a naročito sportski novinari. Da li je moguće da se ne kaže naš Nole, naš dika, svi komentatori sportski koji prenose tenis iz velikih zemalja kao što su Francuzi, Amerikanci i Hrvati kažu "naš igrač", a ja sam se osećao kada gledamo meč kao da gledamo dansku televiziju, tako je prenosio taj komenatator (Nebojša Višković, prim. aut.), pa je Novaka zvao Đoković - rekao je Srđan Đoković i naglasio:

- Runea je spominjao sto hiljada puta, to je bezveze, zato nam se i dešava ovo što nam se dešava u životu. Ne poštujemo ono što imamo, a mi imamo zlato. Ni taj kanal ni taj čovek koji se tako ponaša prema Novaku nikada ne bi bio u situaciji da komenariše na taj način o Novaku, a neće ni biti kada on uskoro ostavi tenis. Cenite ljudi i poštuje ono što imate u svojoj zemlji, imate čudo neviđeno, kažite naš Nole, naš dika, uzor svim ljudima... On je mom ocu produžio život nekoliko godina, jer su ga na Banjici na kojoj je živeo zvali Deda Nole. Živeo je za njega i njegove pobede.

Srđan Đoković je potom pričao i o slici koju je Novak stvorio među ljudima na Zapadu.

- Novak se pojavio u najteže vreme za srpski narod u poslednjih 50 godina, pojavio se kao proviđenje, kao znak da mi nismo genocidan narod, da smo deo stare evropske civilizacije i da nemamo čega da se stidimo. Pokazao je da je nemoguće da neko toliko poštovan u celom svetu dolazi iz "lošeg" naroda kako su hteli da nas predstave Zapadnjaci. I dalje pokušavaju tako da nas predstave, ali mi smo čvrsti uz svoju veru i svoj narod - rekao je Srđan Đoković u "Uranku" na K1 televiziji.

https://direktno.rs/sport/tenis/440256/srdjan-djokovic-viskovic-sport-klub-novak-pariz.html

 

Ako neko ne zna ili je zaboravio...


8.5.2009.

Quote

Nebojša Višković, sportski komentator, odlučio je da napusti RTS zbog odluke Javnog servisa da on neće komentarisati Srbija open, prvi ATP turnir u našoj zemlji. Prema njegovim rečima, Srđan i Goran Đoković, otac i stric Novaka Đokovića, našeg najuspešnijeg tenisera, uticali su na takvu odluku pretnjom da će u suprotnom onemogućili prenos ovog takmičenja.

– Nekoliko dana pre početka turnira u Beogradu Srđan i Goran Đoković su insistirali od Javnog servisa moje izuzeće. Znam da je bilo mnogo natezanja i da se Tijanić žestoko borio da se to ne desi. Na kraju je, ipak, popustio i prihvatio te uslove. To je jednostavno „prelilo čašu” i zato sam odlučio da napustim RTS. Zbog procedure, još to nisam zvanično uradio, ali sam obavestio sve svoje nadređene o toj odluci – objasnio je Nebojša Višković za „Politiku” i dodao da netrpeljivost između njega i Srđana Đokovića traje više od dve i po godine, a razlog je, kako je naveo, Srđanovo uverenje da Nebojša Višković „ne navija dobro za Novaka”.

– Osobe bliske Đokovićima su mi kazale da on smatra da imam nešto ozbiljno protiv Novaka i da to ne krijem tokom prenosa. Sve je kulminiralo njegovim upadom u moju kabinu u studiju RTS na Košutnjaku pre godinu dana, kada sam komentarisao meč Đoković – Nadal. Još tada sam zahtevao od Tijanića da osudi taj postupak, ali se to nije desilo. Teška srca sam to progutao i nastavio dalje, ali sada ne mogu – rekao je Višković.

Njegov odnos sa Novakom je, ispričao nam je ovaj komentator, prvo bio prisan, da bi se posle prvih sukoba sa njegovim ocem hladio, ali zadržao na krajnje korektnom profesionalnom nivou.

– Novak je uvek, uprkos svemu, bez pogovora izvršavao obaveze koje je imao prema meni kao novinaru. Nikada nije bio neprijatan. On je pametan momak, sigurno ima svoje mišljenje o celoj priči. Što se Novaka tiče, o njemu u svakom smislu mislim sve najbolje – istakao je Višković i dodao da se sa Tijanićem još nije čuo. (...)

https://www.politika.rs/sr/clanak/86117/Sportski-komentator-napusta-RTS-zbog-Dokovica

Edited by erwin
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Oni zasto uopšte tog seljobera zovu u emisije. Čuj zamerku, taj komentator ne naziva nepoznate ljude nadimcima i imenom, znaci ne valja zato sto i on nije palancanin i seljober koji mnogo voli sa svima da bude na prs' u bulju, nego je profesionalan. More marš. Marš. Marš na neku "jadu", pod šator , sa gologuzim opajdarama koje krešte, tamo je ovakvima mesto, a ne na TV.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ters said:

 

Novak nije kriv sto mu je otac kreten bio i ostao. 

 

Za ovo zaista nije kriv jer vidim da i sam novinar kaže da je Novak Đoković „uvek, uprkos svemu, bez pogovora izvršavao obaveze koje je imao prema meni kao novinaru. Nikada nije bio neprijatan.” Ne moraju da budu pajtosi, što je i normalno, već da se normalno ponašaju jedan prema drugome, što ovde i jeste slučaj. Nažalost, pretke niko ne može da bira, pa ako mu je otac seljačina i primitivac, tu ne može mnogo da uradi.

 

Svako je mogao da čuje ili pročita naslove kao npr. Đoković pobedio Nadala, Đoković igra protiv Federera, Đokovića očekuje meč sa Cicipasom i slično, a to su pisali ili izgovarali drugi novinari na svim mogućim medijima. Jedan od postulata novinarstva je objektivnost, a svi ovi naslovi su objektivni.

 

Lepo kaže dr Puzigaća, odnos na prst u bulju u javnosti je karakterističan za palančane i primitivce, a naročito kada nije u pitanju baš neki pajtaš. Ovo čak i nije nov izum jer verujem da su svi u školi imali prilike da čuju da se kaže 'Vukov rad na prikupljanju narodne poezije', 'Brankove pesme' ili 'Borina Koštana'.

Link to comment
Share on other sites

On 10/27/2022 at 4:21 PM, erwin said:

Ne da čita, već propagira, s tim da se to zna više od dve godine, ovi klipovi i donji članak su iz aprila '20.

 

 

 

https://www.index.hr/sport/clanak/djokovic-nije-slucajno-da-su-srbi-nebeski-narod-i-starosjeditelji-balkana/2178221.aspx

 

Ako je neko neupućen o liku i delu ovog Arkanovog koalicionog partnera iz devedesetih:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/umro-velikosrpski-autor-jovan-deretic-hvalio-ga-djokovic-za-njega-pisala-kim-skoro/2281624.aspx

Realno ovakve stvari je pre svega neprijatno čitati. Novak nije glup, daleko od toga, ali je vrlo laka meta za manipulacije i za prevarante svih vrsta.

 

Meni je jako žao, da ljudi koji žele da nauče nešto o nacionalnoj istoriji, izvore traže na pogrešnom mestu, i tove se raznim budalaštinama, a totalno zamenaruju onu pravu istoriju koja je iskreno mnogo zanimljivija od svih budalaština koje pišu Deretić i slični. Toga naravno ima gotovo svuda u okruženju, i posledica je jednostavno nepoznavanja istorije svoje države ili naroda, svejedno. Upravo likovi kao Deretić i slični, devalviraju srpsku istoriju sa ovakvim budalaštinama, a Nole i slični su tu samo kao produžena ruka da efekat bude još efikasniji. 

 

Živimo na jako zanimljivom području sa jako dugom istorjiom, sa bogatim istorijskim nasleđem koji su ostavili i Sloveni, a i oni koji su živeli ovde pre Slovena. To treba negovati i o tome se treba ophoditi na pravi način, i žalosno je što sve to guta tama zaborava. Skoro je smo imali epohalno otkriće u Nišu, kada su pronađene rano-hrišćanske grobnice, gotovo istovremeno je pronađena najveća poznoantička grobnica u Evropi u Petničkoj pećini.....I sve to prođe mađe više neprimetno. 

 

Tužno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Čuj zamerku, taj komentator ne naziva nepoznate ljude nadimcima i imenom, znaci ne valja zato sto i on nije palancanin i seljober koji mnogo voli sa svima da bude na prs' u bulju, nego je profesionalan. More marš. Marš. Marš na neku "jadu", pod šator , sa gologuzim opajdarama koje krešte, tamo je ovakvima mesto, a ne na TV.

 

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Lepo kaže dr Puzigaća, odnos na prst u bulju u javnosti je karakterističan za palančane i primitivce, a naročito kada nije u pitanju baš neki pajtaš. Ovo čak i nije nov izum jer verujem da su svi u školi imali prilike da čuju da se kaže 'Vukov rad na prikupljanju narodne poezije', 'Brankove pesme' ili 'Borina Koštana'.

 

To je jedna plemenska endemska anomalija koja pociva na totalnom neshvatanju licnog integriteta i nesposobnosti da se razgranici privatna i javna sfera. Ne zna se gde sta pocinje i gde se sta zavrsava. Potka tome je onaj vrli domacinski mentalitet i gostoljubivost od kojih je napravljena naciJonalna vrlina a cije je nalicje burazerska sirovost i surovost. Za neupucene prolaznike je to cista egzotika jer oni, po prirodi stvari, mogu da percepiraju samo taj „gostoljubivi“ gladac na povrsini jedne stvarnosti koja je mnogima nepojmljiva. Apropo primitivne intimizacije, evo jedne dobronamerne observacije koju je Karl-Markus Gauß, austrijski esejista i veliki Evropejac, zabelezio u knjizi eseja U sumi metropola (Im Wald der Metropolen) prilikom jedne posete Beogradu:

 

„Na tri metra visokom postolju sedeo je sitni covek sa gustim brkovima, sa seljackom kapom na glavi i sa otvorenom knjigom na desnom kolenu: Vuk, rece taksista, Vuk, i klimnu glavom kao da nas nije doveo do nekog spomenika, koji je, reklo bi se, mesto na kome se okupljaju studenti sa obliznjih fakulteta i ljudi iz susedstva, nego kao da je uspeo da pronadje kljuc od muzeja i pokazao nam knjige i stvari čoveka sa kojim je bio prisan. Prvo sam se iznenadio, a onda obradovao što su mnogi Srbi - kada su mi pricali o najvecim licnostima iz svoje istorije - zvali svoje velikane samo po imenu, poput taksiste koji je ucenog Karadzica nazivao Vukom tako zarko da bi se moglo poverovati da se radi o pokojnom clanu porodice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Cyber said:

 

 

To je jedna plemenska endemska anomalija koja pociva na totalnom neshvatanju licnog integriteta i nesposobnosti da se razgranici privatna i javna sfera. Ne zna se gde sta pocinje i gde se sta zavrsava. Potka tome je onaj vrli domacinski mentalitet i gostoljubivost od kojih je napravljena naciJonalna vrlina a cije je nalicje burazerska sirovost i surovost. Za neupucene prolaznike je to cista egzotika jer oni, po prirodi stvari, mogu da percepiraju samo taj „gostoljubivi“ gladac na povrsini jedne stvarnosti koja je mnogima nepojmljiva. Apropo primitivne intimizacije, evo jedne dobronamerne observacije koju je Karl-Markus Gauß, austrijski esejista i veliki Evropejac, zabelezio u knjizi eseja U sumi metropola (Im Wald der Metropolen) prilikom jedne posete Beogradu:

 

„Na tri metra visokom postolju sedeo je sitni covek sa gustim brkovima, sa seljackom kapom na glavi i sa otvorenom knjigom na desnom kolenu: Vuk, rece taksista, Vuk, i klimnu glavom kao da nas nije doveo do nekog spomenika, koji je, reklo bi se, mesto na kome se okupljaju studenti sa obliznjih fakulteta i ljudi iz susedstva, nego kao da je uspeo da pronadje kljuc od muzeja i pokazao nam knjige i stvari čoveka sa kojim je bio prisan. Prvo sam se iznenadio, a onda obradovao što su mnogi Srbi - kada su mi pricali o najvecim licnostima iz svoje istorije - zvali svoje velikane samo po imenu, poput taksiste koji je ucenog Karadzica nazivao Vukom tako zarko da bi se moglo poverovati da se radi o pokojnom clanu porodice.

Zavisi kako je koja ličnost istorijski upamćena. Vuk Karadžić je od 19. veka prepoznat kao Vuk i to je dovoljno. Ne radi se o nekoj "familijarnosti", nego o jednostavnom istorijskom pamćenju i nešto što se prenosi kao takvo sa generaciju na generaciju. Mislim da je i zvaničan naziv spomenika Vukov spomenik, kao što je i stanica pored "Stanica kod Vukovog spomenika." Vukov sabor postoji od 1933 sa tim nazivom, i tako dalje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ima doduše dosta i u prepoznavanju i izdvajanju. Zanimljiva je bila priča kada je neko pitao Kneza Miloša, zašto insistira da ga zovu knjaz, kada je to više crnogorski. On mu je odgovorio - "knezova u Srbiji ima koliko hoćeš, ali samo je jedan knjaz"

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Don Juan said:

Zavisi kako je koja ličnost istorijski upamćena. Vuk Karadžić je od 19. veka prepoznat kao Vuk i to je dovoljno. Ne radi se o nekoj "familijarnosti", nego o jednostavnom istorijskom pamćenju i nešto što se prenosi kao takvo sa generaciju na generaciju. Mislim da je i zvaničan naziv spomenika Vukov spomenik, kao što je i stanica pored "Stanica kod Vukovog spomenika." Vukov sabor postoji od 1933 sa tim nazivom, i tako dalje.

 

Obrati paznju na "kada su mi pricali o najvecim licnostima iz svoje istorije - zvali svoje velikane samo po imenu, poput taksiste koji je ucenog Karadzica nazivao Vukom". Poenta, dakle, nije u Vuku nego u prisnom nacinu i pristupu koji ilustruje endemski nedostatak distance. Ne drvo nego cela suma. To ne iskljucuje ovo sto ti kazes, ali to nije relevantno u ovom kontekstu. 

Edited by Cyber
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se ipak vise sviđa kad se i deci u školi obraćaju sa mister ili mis pa prezime. Šta da se radi, em sam se odsrbio odavno, ono, nije to drustvo odbacilo mene kao izdajnika, stranog plaćenika, mondijalistu, autošovinistu itd, nego sam ja prvi odbacio njega, čim je izgmizalo oko 1989, upravo zbog takvih stvari koje su tada izvukli ko zna iz kakvih rupa,  koje su mi odmah bile strahovita nekultura, em sam snob :lol_2: 

 

Vučić na takve seljobere koji su tu većina i cilja kad priča one gluposti "kažem ja Emanuelu" ili "rekao mi je Viktor" i slicno. Pravi džudže.

 

Ja mislim da je to nekakva nesigurnost i frustracija. Verovatno nekakav kompleks niže vrednosti ili nesto. Takvi se izgleda osećaju nekako ugroženi ili poniženi kad treba da se pristojno obraćaju ili da pristojno govore o nekome. Izgleda da smatraju da su manje vredni ako o nekome govore kao o "gospodinu đokoviću" ili ako se nekome obraćaju distancirano.

 

Najjači je bio neki kurajber koji je prevodio seriju Frejžer, i to je kao profesor engleskog, koji je hiljadu puta napisao "ćale" umesto tata, a valjda zna da ljudi kao Frejžer i njegov brat nikad oca ne bi zvali "ćale" (to bi valjda bilo "pa") jer je to za drustveni sloj kome pripadaju strahovita nekultura.

 

To je valjda isto neka frustracija u srbalja, to sa tim "ćale" što je u principu vređanje i znak nepostovanja, što se mene tiče.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Split sa Đokovići - svakodnevica jedne porodice...
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...