Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

Da je sigurno da Novak nece da ide on bi to objavio znaci neka verovatnoca jos postoji. Mozda Erber nije hteo da ceka do poslednjeg momenta da se oni smiluju ili ne pa je sam presekao i odustao. Sto ne znaci da ce u poslednjem momentu da dozvole Novaku ( kazu da je i Cici na cekalici ne znam da li je tacno) a da je Tim presekao kao Erbert, oni vaze za nevakcinisane - nezvanicno izuzev Erbera.

Prica (nezvanicna) je da se razmatra da se uslov obavezne vakcinacije povuce u Victorija drzavi ovih dana

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Zašto se i dalje misli da su Tim i Cicipas nevakcinisani? To je isto kao da su ih optužili da lažu, ne vidim razlog za to. Tim je rekao još u novembru da se vakcinisao, a i Cicipas je imao neku sličnu izjavu ovih dana, a sigurno nije zapucao u Australiju radi ATP kupa.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ciao said:

Naravno zesce mi radi nerve ova neizvesnost oko Novakovog odlaska na AO a onda pomislim koliko li tek radi Novaku jer i on je u neizvesnosti a ond apomislim a tek Rafi i Fekiju :wicked: pa mi nekako lakse :classic_laugh:

Citam oziji nesto menjaju pravila testiranja itd, bice fazon ako u roku od nekoliko dana ukinu vakcinu kao uslov ulaska u zemlju 

Đir bi bio da ukinu obaveznu vakcinaciju a novak ne ode, što im od srca želim:classic_cool:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ali naslov Djokovic decision expected - ja ne mislim da Djokovic tu ima bilo sta da donese odluku, ne znam vi ali po meni on se vakcinisao nije, spreman je da ide ako ga prime bez vakcine i sto se njega tice toeto, ne vidim sta on tu moze da promeni i donese decision - da se vakcinise sutra? 

Jedino sto mogu da zamislim je eventualno da cekaju da on podnese zahtev za medicinsko izuzece a da su mu oni rekli sta god napises bice ok a on nece da napise nista, to bi mozda moglo, ko zna

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

jedna je stvar sta se pise po novinama (a oni pojma nemaju koja je situacija, vec samo spekulisu i izbacuju bombasticne naslove zbog klikova/gledanosti/citanosti), a druga sta se stvarno desava (to zna samo Novak i najuzi krug ljudi oko njega).

 

ono sto je zanimljivo je da on uveliko trenira u izgleda visokom intenzitetu i to na podlozi i s lopticama s AO. ne znam zasto bi to radio da ne namerava da ide tamo, a i zasto bi isao u Spaniju da tamo provede Bozic trenirajuci (umesto da ostane u Srbiji i slavi s sirom familijom). a valjda nije toliko blesav da se nada cudu da ga puste nevakcinisanog u Australiju (kad je na velika zvona vec odavno naglaseno da nevakcinisan nece uci u Australiju, pa makar bio Papa licno).

 

sasvim mi je verovatno da je trenutno besan sto se tice ATP (zbog raznoraznih razloga, videlo se u Torinu da su se iza kulisa desavale svakojake neprijatne stvari), mozda i na AO/TA. ATP je pre dan-dva objavio kratak video o tenisu u 2022 i Novaka nigde nije bilo (za razliku od Rafice, Feda i svih ostalih iz top10), pa kad su fanovi (cak i oni koji nisu Novakovi fanovi) protestvovali da je to totalno bedno s njihove strane, onda su skinuli taj klip i ubacili par kadrova s Novakom. ocigledno je ratno stanje na relaciji ATP-Novak.

 

takodje verujem da je besan sto se tice teniskih novinara koji izvrcu ono sto kaze i selektivno prenose ono sto odgovara odredjenim narativima (izostavljajuci i ignorisuci mnoge pozitivne stvari), te iz inata ne zeli da se oglasava niti da daje ikakve izjave. kome taj njegov inat steti vise - druga je stvar. a i posebna prica je njegov nepostojeci PR koji bi trebalo da pegla sve ove gluposti i brine se o Novakovom brendu na internacionalnom nivou. :ajme:

 

posle godinu dana durenja i eksperimentisanja s samanima i ostalim alternativnim metodama, na kraju se ipak priklonio klasicnoj medicini i resio problem s laktom. verujem da ce/je to (biti) slucaj i s vakcinom. ako je bas zapeo za "prirodno" resenje mogao se bar vakcinisati Sinofarmom, on se priznaje u Australiji, a prakticno nema nikakvih pratecih efekata (jeste da mu ni efikasnost nije bajna, ali to njemu nije ni bitno, vakcina mu prvenstveno treba zbog formalnosti).

 

Srdjana Djokovica i njegova trabunanja po medijima necu ni da komentarisem. Na zalost takav tip osobe nije moguce kontrolisati, tikvan ce raditi sta njemu padne na pamet, bez obzira na to kako to lose moze da bude i za rodjenog sina.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

valjda nije toliko blesav da se nada cudu da ga puste nevakcinisanog u Australiju

Meni nažalost deluje da je upravo toliko blesav, ali nada umire poslednja :classic_biggrin:

Nije ni to sa ATP i klipom slučajno, a moglo bi da ima veze s nekim planovima za uvođenje obavezne vakcinacije na svim većim turnirima, što bi značilo da unapred ne računaju na njega za ovu sezonu. Najgora bi varijanta bila da on prvo zbog toga propusti početak sezone pa se vakciniše tek kad vidi da je đavo odneo šalu.

Sinofarm bi mu pomogao u Australiji ali ne i u ostatku sveta, a kad neće jednu vakcinu sigurno neće ni dve različite :lol_2:

Kako god, ja sam ga za Australiju prežalila a on neka gleda šta će. Pogotovo što ako je nekim čudom dosad izbegao deltu, ovoliko zarazan omikron ne znam kako će ga mimoići.

Link to comment
Share on other sites

Sinofarm je na listi odobrenih vakcina WHO, pa bi stoga trebalo da bude dozvoljen i za igranje turnira u drugim zemljama (ali ne mora da znaci). Koliko sam shvatila USA je takodje uvela da stranci koji dolaze u USA moraju da budu vakcinisani (ne znam da li samo onim vakcinama odobrenim u USA ili svim sa spiska WHO) i nisu produzili izuzece za sportiste, sto znaci da ako nije vakcinisan otpadaju i IW i Majami. A ako je to nacin da izbace Novaka sto se tice teniske politike, ATP ce sigurno uvesti obavezno vakcinisanje na svim svojim turnirima. Koliko ce on onda imati osnova da ih tuzi (nekom nadleznom sudu) za zabranu obavljanja delatnosti - nemam pojma.

 

Sramota je sto Australija za tenisere ne priznaje Sputnik (ako vec ne priznaje za sve ostale strance), bez obzira sto ta vakcina jos uvek nije odobrena od strane WHO. A debilno je i sto je Sabalenka odmah posle infekcije morala da se vakicnise s JJ vakcinom da bi imala sansu da igra AO. Videcemo kako ce da igra Kenin, koja je takodje imala losu reakciju na vakcinu/zarazu posle vakcine (ne mogu da se setim da li je to bila samo losa reakcija na vakcinu ili na zarazu posle vakcine).

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim ATP nece bas moci da uvede svojevoljno obavezno vakcinisanje, to izgleda ipak uvodi drzava, evo u francuskoj sada parlament treba da odobri (ili ne) obaveznu vakcinaciju igraca koji igraju u salama a i ATP je dodao onu stavku da igraci moraju da postuju pravila drzave u kojoj se turnir igra, znaci oni sami ne bi trebalo da mogu da insistiraju mada bi po meni mogli naprotiv da traze eventualno izuzece.

Za IW i Majami mislim da Novaku i ne bi smetalo da ne igra, njega samo GS ovi interesuju sada to je rekao vise puta, sto se tice nedelja na prvom mestu tu je prilicno siguran sada da ga nece niko preteci, s te strane mu i poeni nisu toliko bitni.

Ne znam kako vi ali po meni blizi se kraj ovom cudu (jeste da vazim za optimistu ali uglavnom sam bila u pravu do sada bar glede tenisa i Novaka :classic_smile:)

Ocekujem da ga negde oko leta zaboravimo tako da jedino da nekako odradi (ne znam kako) AO, RG i W i posle ide bez covida po meni 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ciao said:

Koliko vidim ATP nece bas moci da uvede svojevoljno obavezno vakcinisanje, to izgleda ipak uvodi drzava, evo u francuskoj sada parlament treba da odobri (ili ne) obaveznu vakcinaciju igraca koji igraju u salama a i ATP je dodao onu stavku da igraci moraju da postuju pravila drzave u kojoj se turnir igra, znaci oni sami ne bi trebalo da mogu da insistiraju mada bi po meni mogli naprotiv da traze eventualno izuzece.

Za IW i Majami mislim da Novaku i ne bi smetalo da ne igra, njega samo GS ovi interesuju sada to je rekao vise puta, sto se tice nedelja na prvom mestu tu je prilicno siguran sada da ga nece niko preteci, s te strane mu i poeni nisu toliko bitni.

Ne znam kako vi ali po meni blizi se kraj ovom cudu (jeste da vazim za optimistu ali uglavnom sam bila u pravu do sada bar glede tenisa i Novaka :classic_smile:)

Ocekujem da ga negde oko leta zaboravimo tako da jedino da nekako odradi (ne znam kako) AO, RG i W i posle ide bez covida po meni 

Ja bas mislim da ce iz inata da uradi sledece, vakcinisace se da bi mogao da igra RG, W i jos jednom US open, osvojice dva od ta tri slema  i onda im jebati majku i reci da se povlaci sledece godine na W uz jubilarnu 8 titulu 🤗

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, jevrem69 said:

Ja bas mislim da ce iz inata da uradi sledece, vakcinisace se da bi mogao da igra RG, W i jos jednom US open, osvojice dva od ta tri slema  i onda im jebati majku i reci da se povlaci sledece godine na W uz jubilarnu 8 titulu 🤗

Nemam nista protiv ovog scenarija ali stvarno cu biti iznenadjena da RG zabrani nevakcinisanim igracima da igraju a tu im je najpopularniji sportista sada Pierre-Hugues Herbert koji odbija da se vakcinise bar za sada. Francuzi svoje zvezde u principu postuju, oni da zabrane njemu i Novaku glavnom manekenu Lacoste i Peugeot-a da ucestvuju stvarno mi je tesko da zamislim pogotovo sto zabraniti teniserima generalno da ucestvuju na turnirima nevakcinisani se svodi sada otprilike da zabranis njima dvojici , svi ostali su vakcinisani

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stray_cat said:

Do kada Noksa može/treba/mora da ode u Australiju, do kraja ove nedelje?

Da, rekli su da do kraja nedelje ima jos par letova predvidjenih za tenisere - Novak ako bude isao to ce biti sa poslednjim sigurna sam 

 

Jel ima neka info zbog cega Rubljov i Karacov nisu tamo - da li moguce da je sputnjik tj problem sa sputnjikom u pitanju?

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...