Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

8 minutes ago, Ridji said:

...


Što opet sve ne bi smelo da ima veze kako se Australija odnosila prema njemu ovih 10ak dana

 

Ali, samo da ne zaboravimo o čemu se stvarno radi, je l' taj fazon?

---

Mislim, pustićemo te da uđeš, al' da tišću ko bubica inače ćemo da se iživljavamo nad tobom jer se nisi vakcinisao a mi ti ipak dozvolili digraš, a ti na sva usta da se pohvalio time?

 

Najgora moguća antipropaganda vakcine: naterali su nas (većinu), al' bar da se naslađujemo kako je njbo neko se nije vakcinisao.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ridji said:


Ovo je već nekoliko puta prežvakana priča ali to što je pomagao bolnice, što je donirao novac za lečenje od korone, što je olakšao vakcinisanje tenisera u Beogradu ne znači da nije antivasker već da ne negira koronu (barem se nadam da je ni privatno ne negira). Da nema istorije i da nisu poznate neke aktivnosti bračnog para Djoković, posebno Jelene, od ranije rekao bih samo da se Novak žestoko bori za pravo na privatnost svog medicinskog stanja i za pravo na izbor. 
No, nažalost to su samo izgovori iza kojih on pokušava da se sakrije tj pokušava da zvanično i javno ne bude ni tamo ni 'vamo, niti da je ikada igde promovisao vakcinaciju ali ni da je ikad negde jasno rekao Ja sam protiv vakcinacije ili Ljudi nemojte da se vakcinišete. On se grčevito bori da takva, neopredeljena, slika o njemu ostane. Otuda i onaj instagram post o medicinskom izuzeću, jer nikako nije želeo da ostavi mogućnost da se tumači da se vakcinisao. A zašto bi mu toliko smetalo ako se tako pomisli? 

Nažalost ali realno Novak je iza kamera i svetla javnosti protivnik vakcine (da ne kažem baš antivakser ako će tako biti lakše).

 


Što opet sve ne bi smelo da ima veze kako se Australija odnosila prema njemu ovih 10ak dana

 

sad se postavlja pitanje: hocemo li mu citati misli, pa na osnovu toga suditi (posto on nece javno da kaze, nego privatno misli tamo nesto)?

za sta ga konkretno optuzujemo? sto nece javno da iznese svoje misljenje o vakcinaciji i da to takvo misljenje sta - promovise? ili sto nece da promovise vakcinaciju?

sto njegova zena ucestvuje u nekim aktivnostima (kakve god, nije relevantno ovde jer su te aktivnosti legalne, ma koliko glupave)?

za sta konkretno ga optuzujemo?

Quote

Zlomisao (engleski: Thoughtcrime; novogovor: crimethink) ili, slikovito, misaoni delikt, je koncept ilegalne misli koji je prvi upotrijebio engleski pisac George Orwell kao dio zapleta svog znamenitog romana 1984. U njemu totalitarni vlastodršci fiktivne države Oceanije nastoje kontrolirati ne samo djela i riječi, nego i misli svojih podanika, što za cilj ima gušenje bilo kakvog potencijala za pobunu. U tu je osnovana Policija misli, organ Ministarstva ljubavi zadužen za suzbijanje svake "zločinačke" misli. Roman sugerira da su psihologija i tehnologija u Oceaniji toliko razvijeni, a podanici putem teleekrana stalno i temeljito nadzirani, da se na temelju nesvjesnih gesta, pokreta i refleksa stručnjaci i operativci Ministarstva mogu predvidjeti da li neki pojedinac ima potencijala biti "državni neprijatelj" ili ne.

Kao i mnogi drugi koncepti, tako je i zlomisao ušao u širu upotrebu, te se najčešće koristi za pežorativni termin kojim se označavaju ili ismijavaju negativne ili pretjerane reakcije na osobe koje iznose nonkonformističke, antiestablišmentske ili nepopularne stavove.

 

Ridji, znam da ipak nisi mislio ovako nesto (eto, citam ti misli :classic_biggrin: )

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Losmi17 said:

Kako svejedno kad je advokat drzave bio ok da Keli donese odluku?

 

Ali Federalni sud mora da potvrdi kako sam ja razumeo, a možda sam i pogrešno razumeo.

 

 

 

Rekao je da je ostavio slučaj federalnom sudu kako bi se potvrdila odluka.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Oni mu dali vizu, kao i ovim drugima koje su sad deportovali i verovatno su očekivali da on neće otvoreno da skreće pažnju na sebe. Ali kad se on pohvalio, pa običan svet popizdio što njih maltretiraju, a bogati sportisti mogu da zaobiđu te propise, onda se sad prave lex specijalisi u stilu našeg precednika i spašava se rejting kod glasača.
Pa jbt, nije on zaobišao propise (da uzmemo da je stvarno bio zaražen itd). U propisima piše to i to. Da li misliš da je taj sudija idiot i da ne ume da pročita zakon, podzakonska akta, pravilnike i sta god još pa da ne shvati da osnov po kojem je đoković ušao u Australiju zaista postoji u propisima?
Novax stav je debilizam protiv kojeg sam apsolutno i možda i previše radikalan ali ako pričamo isključivo o osnovu za ulazak i boravak tamo radi igranja na AO, nolo ima papire koji to omogućuju na osnovu zakona Australije. SUD je Tako Odlučio.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dracarys said:

Ali Federalni sud mora da potvrdi kako sam ja razumeo, a možda sam i pogrešno razumeo.

 

 

 

Rekao je da je ostavio slučaj federalnom sudu kako bi se potvrdila odluka.

Koja odluka? 😂

On nije doneo nikakvu odluku danas.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Losmi17 said:

Koja odluka? 😂

On nije doneo nikakvu odluku danas.

Ma sudija je verovatno mislio da Novak dobija slučaj kod njega lagano i nakon toga bi usledila žalba australske vlade i išlo bi na federalni sud. Može se reći da je ovaj sudija učinio veliku uslugu Novaku, jer mu je kupio vreme i sve to može biti završeno u nedelju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Ma sudija je verovatno mislio da Novak dobija slučaj kod njega lagano i nakon toga bi usledila žalba australske vlade i išlo bi na federalni sud. Može se reći da je ovaj sudija učinio veliku uslugu Novaku, jer mu je kupio vreme i sve to može biti završeno u nedelju.

Nadajmo se da je tako, i nadajmo se u nezavisnost drugog sudije.

Koliko sam razumeo, onda bi ministar imao jos jedan pokusaj.

Mozda to sudija moze da spreci unapred, i da kaze da sjasu vec jednom.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, shonke said:

Pa jbt, nije on zaobišao propise (da uzmemo da je stvarno bio zaražen itd). U propisima piše to i to. Da li misliš da je taj sudija idiot i da ne ume da pročita zakon, podzakonska akta, pravilnike i sta god još pa da ne shvati da osnov po kojem je đoković ušao u Australiju zaista postoji u propisima?
Novax stav je debilizam protiv kojeg sam apsolutno i možda i previše radikalan ali ako pričamo isključivo o osnovu za ulazak i boravak tamo radi igranja na AO, nolo ima papire koji to omogućuju na osnovu zakona Australije. SUD je Tako Odlučio.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Pa nije baš tako, Novakova viza nikad nije bila baš sto posto validna, neko je napravio propust.

 

Quote

Court documents and leaked letters have helped piece together the puzzle of how the messy visa situation occurred.

Since Djokovic was detained, officials have hand balled responsibility between themselves. 

Djokovic was informed by Tennis Australia that he was exempt to travel to Australia and play. It's understood his application was assessed by two bodies - one assigned by TA and the other by the Victorian state government.

On Saturday night, it was revealed via court documents that Djokovic had also received correspondence from the Department of Home Affairs - a federal body - which indicated he was free to travel to Australia.

But this has been revealed to be an arrivals assessment form, and not official confirmation he was granted quarantine-free travel. 

No single party has accepted responsibility for the debacle, and at least one other tennis player has been sent home after they were initially approved with the same exemption.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10384869/Novak-Djokovic-court-case-decision-Showdown-Australian-Open.html

 

Onda su njegovi advokati podneli žalbu na osnovu toga što procedura za poništavanje te vize nije ispoštovana i to su uspeli da dokažu. Tako da taj argument, oni su mu dali vizu, šta sad hoće, ne stoji baš sto posto. Dali su mu vizu, kao razultat toga što je neko nešto zeznuo, a sad svi odbijaju odgovornost za to i federalne vlasti i vlasti Viktorije se optužuju međusobno. Ovo što je sad ministar doneo odluku da ga deportuju je totalno drugi proces.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, n4l1m said:

pasji sinovi.

 

by the way, govnima treba namazati i austrijsku i australijsku ambasadu.

Za svaki slucaj obe. Ako neko greskom u akronimima namaze austrijsku ambasadu, da zna da mora dovrsiti posao i za Australiju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ako im je osnov za deportaciju podsticanje anti-vax stavova, sto posledicno dovodi drzavu u rizik...rekao bih da imaju slucaj

jbg tu novaku niko drugi nije kriv 

 

Mislim da na tome i zasnivaju slucaj, kao i ponasanje kad je znao da je pozitivan.

Ali se ogradjujem, mozda nisam sve dobro pohvatala...

Link to comment
Share on other sites

Zvuci glupo, ali verovatno nisu hteli da ulaze u zavrzlame oko (ne)ispravno popunjene prijave gde bi slucaj trebalo da bude jos jaci.

 

Ovako mogu da prospu floskulu tipa tesko stanje, Djokovic je smetnja svemu onome sto smo radili, imamo ostre zakone koji sankcionisu krsenje karantina sto je on uradio u Srbiji, to u ovoj drzavi ne moze da prodje, trudnica koja je prekrsila karantin je u zatvoru, on je dobio odlican tretman kao strani drzavljanin blablatruc.

 

Verovatno misle da im je to najcvrsci slucaj koji mogu imati.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ako im je osnov za deportaciju podsticanje anti-vax stavova, sto posledicno dovodi drzavu u rizik...rekao bih da imaju slucaj

jbg tu novaku niko drugi nije kriv 

Ako je antivax stav to što on samo za sebe kaže da se neće vakcinisati i da svako drugi uradi onako kako misli da treba...onda ga imaju, ali je to mlako iskreno. 

 

Pričao je Novak o drugim vakcinama i da ih podržava, ali ovu ne želi. Jbg, tako je, kako je. Da je imao konkretne radnje kada je organizovao vakcinaciju drugih, imao je i to. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, wwww said:

 

sad se postavlja pitanje: hocemo li mu citati misli, pa na osnovu toga suditi (posto on nece javno da kaze, nego privatno misli tamo nesto)?

za sta ga konkretno optuzujemo? sto nece javno da iznese svoje misljenje o vakcinaciji i da to takvo misljenje sta - promovise? ili sto nece da promovise vakcinaciju?

sto njegova zena ucestvuje u nekim aktivnostima (kakve god, nije relevantno ovde jer su te aktivnosti legalne, ma koliko glupave)?

za sta konkretno ga optuzujemo?

 

Ridji, znam da ipak nisi mislio ovako nesto (eto, citam ti misli :classic_biggrin: )

 

 


Nevezano za slucaj Australija Vs Novak što se mene, i kao što napisah više puta ranije, Novak je protivnik vakcine. A s obzirom na njegovu popularnost i uticaj na mase koje ima iz mog ugla on indirektno (nesvesno) radi u korist antivaks strane. 
Ako treba da kažem za šta ga optužujem, pa to su neznanje i površnost na tom polju obrazovanosti i slabost da dopusti raznim Nestorovićima da mu pogrešno oblikuju stavove i mišljenja. 

Mnogo mi je žao što je takav povodom ovog pitanja ali šta ću, da prestanem da navijam za njega dok igra neću.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sreta-steta said:

 

Vidis, ja bi radio obrnuto. Ako cuvas PDF, to znaci da ti treba neki kontent server gde ces da ih cuvas i pravis traffic prvo izmedju tog servera i app servera i posle ka korisniku. Druga solucija je da imas funkciju koja ce da ga generise po potrebi i salje korisniku. U prvom slucaju arcis resurse baze, u drugom samo CPU i to samo po potrebi...

 

my 5c, savrseno nerelevantno, ali zabavno nama gikovima. 

 

Mozda je ideja malo drugacija. Imas kontent server kojem pristupaju korisnici (public) i app server sa DB koja ima private pristup. Korisnici preko kontent servera pristupaju DB preko nekog querry koji im ocita rezultat. Kada korisnik odluci da downloduje sertifikat (pdf) generise se sertifikat koji dobije ID sertifikata i QR kod i taj pdf se pamti na kontent serveru. Nakon toga svi upiti korisnika za dati test idu samo do kontent servera. Po mom, laickom rezonu, time bi se smanjilo opterecenje pristpa DB a verovatno time i sama sigurnost baze jer nema direktnog kontakta sa korisnicima (public).

To bi, ponovo, objasnilo i zasto je ID sertifikata za pozitivan rezultat veci nego za negativan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Baby said:

 

Ma mos misliti, deportovace ga iz Australije u njegovoj 34 godini. Pa nije on na pocetku karijere pa da mu to unisti karijeru. Uzima sta jos moze i to je to... 

 

A ti kad pises nije ni tesko masiti poentu. Poceo si od pravila, pa preko toga da je (NOLO) vakcinisan i na kraju si strasno zabrinut za karijeru. 😄 

 

Ova cela papazjanija je ustvari veliki fail sto Australije, sto Srbije, tek onda Novaka (ono slikanje zarazen i tako to). Razjarena masa vise ne zna ni sta da misli ni o vakcinama, ni o virusu, ni o pravilima, ali zna da je Nolo (kako ti kazes) bad guy i lopta za sutanje trenutno pa koristi sansu. 

 

I? Kako je proso nas Nolo?

To je ono o cemu sam pisao.

Trebao je da bude malo mudar, pragmatican. Onda ne bi ovako prosao. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...