Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

 

Interesantno da se cak i u ovoj situaciji pojavljuju ljudi koji imaju neke zahteve prema sportisti Novakovog profila (kakav god on sad bio :smiley24: ) da ucini neko dobro, da pomogne (finansijski i uticajem) da se resi situacija s izbeglicama u Australiji...

 

sta reci...

 

Ova Novakova saga ima materijala za 7 filmova! :classic_rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, wwww said:

nemacka tv WDR (lokalna tv u Severnoj Rajni Vestfaliji) imala prilog o Novaku i situaciji, pri cemu su prezentirali mnogo netacnih "informacijia":

 

na stranu to sto voditeljka izjavljuje da AO pocinje sad u ponedeljak, glavna vest je da Novak kao vakcine-skeprik hoce (mimo volje australijskih vlasti) da upadne u zemlju i igra turnir :twak: , na sta australijske vlasti kazu: NE. i onda krece prica o diplomatskim tenzijama izmedju Srbije i Australije, ide izjava Vicica, posle koje se ubacuje komentar nemackog novinara srpskog porekla Borisa Gajica koji obasnjava tip vladavine AV, koji onda izjavljuje: da Srbija i Australije imaju zajednicku granicu ne bi on iskljucio ni rat izmedju njih! :twak:  (ko se na ovom forumu od forumasa koji su se poslednjih dana prvi put pojavili na Novakovoj temi odaziva na ime Boris Gajic? :classic_biggrin: ) .

pa onda slede slike s Srdjanovog "mitinga" na ulicama BG, plus jedna recenica iz njegove izjave s KZS (oni drze naseg Novaka u zatvoru, nas ponos, Novak je Srbija -Srbija je Novak, oni sutiraju Novaka i time celu Srbiju i srpski narod). uz to tvrde da Novak sedi u karantinu (ostavlja se utisak da on to hoce da izadje iz karantina i ide da igra tenis i time ugrozava Australijance) umesto u pritvoru pred deportaciju (narator objasnjava kako mitingasi pogresno protestvuju protiv pritvora a on je samo u karantinu). onda ide izjava australijskog premijera kako su ljudi dobrodosli u Australiju, ali moraju da budu vakcinisani ili da su gradjani Australije.  Dalje slede dve izjave Australijanaca gde jedan kaze da niko ne sme biti drugcije tretiran od ostalih (insinuacija da Novak dobija privilegovani tretman), dok drugi izjavljuje da se vecini u Australiji ne bi svidelo kad bi tu na AO igrao neko ko bi mogao da predstvalja opasnost za narod. onda iznenada ide prica kako mu je izuzece koje je prilozio na ulasku u zemlju proglaseno nevazecim (nema nigde price o tome od kud on to u Australiji i ko mu je dao to izuzece). onda ukljucuju nekog sportskog novinara koji kaze da se zna za jos 5 tenisera koji imaju izuzeca (sta bi s izjavom australijskog premijera da samo vakcinisani mogu da udju?), pri cemu on kaze da je najverovatnije da su ti dobili izuzece jer su prelezali coronu u poslednjih 6 meseci (ova spekulacija ne vazi u Novakovom slucaju), ostavlja se utisak da tih 5 ima pravo i ispravno izuzece, te se stoga legalnost njihovog prisustva u Australiji ne dovodi u pitanje, dok Novak, kao bogati razmazeni teniser (da, pomenuli su da je bogat, ali nista o tome da nije rodjen s zlatonom kasikom u ustima, ma sta Srdjan tvrdio :classic_rolleyes: ) , tu namerava da ugrozava Australijance svojim prisustvom. prilog se zavrsava konstatacijom da Novak ostaje u karantin hotelu do ponedeljka, kad ce se njegovim slucajem pozabaviti sud.

 

eto, ovako se pripremaju tendenciozne vesti: malo izmiksas cinjenice, malo zacinis, pravilno rasporedis priloge, zanemaris neke stvari i - voila! gledaoci NRW su lepo pripremljeni sta i kako da misle o slicaju Novak (a nije da su i do sada tokom sportskih izvestavanaj imali pozitivan prikaz "lika i dela" NDj.  plus je zgodno i to sto je ovim konncno neko udario po vakcina-skepricima (to je izraz koji se u Nemackoj koristi umesto antivaxer kad se prica o onima koji se nisu vakcinisali), a sve u funkciji da se privole makar neki od ovih nevakcinisanih da se vakcinisu (dok jos uvek traje rasprava o generalnog obavezi vakcinisanja).

 

ako  @Eddard ne veruje meni (kao poznatom nacionalisti) nek ode na sajt WDR, pa pogleda "Aktuelle Stunde" od 6- 1. u  18:45, negde od 13min.

https://www.ardmediathek.de/video/aktuelle-stunde-oder-aktuelle-stunde-oder-06-01-2022/wdr/Y3JpZDovL3dkci5kZS9CZWl0cmFnLTRmN2I1NWZmLTI5NmUtNGMzNi04MWU1LWE3ZTNmYWU4MmZmZg/

 

 

 

I dalje je poruka ovde da je razlog za ban kad se komentarišu druge nacije pežorativno, a po srbima piš kako želite.

 

A eto jednog lepog primera tih drugih nacija kod kojih i neki od vas živite.

 

Protiv sam generalizacija i baš zato i udaram ovaj nadovez.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

atp, savet igraca ....ali kakav god komentar, bilo poz. ili negativan moraju da daju .svako cuva svoje dupe .koji ce im djavo onda sva ta tela u okviru asocijacije? samo zbog para i niseta vise.odvratni su.

 

pojela maca jezik 

Edited by vanjabarsa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, ovo sa ATP-om mi je nekako najmucnije. Jeste da je Novak zadnjih godina porusio puno mostova, ali ipak je deo tog ATPa vise od 15 godina, igracka legenda, jedan od najvecih, mozda i najveci, uz Feda i Nadala ispromovisao sport kao niko ranije, i onda se desi nesto ovakvo a ATP u fazonu "ne poznajemo ga". :lol_2: 

 

Iskreno ne ocekujem puno neke podrske od njegovih kolega, aj sto nemaju neki interes za takvo nesto, nego ova mladjarija jos uvek nema intelektualni kapacitet da vidi dalje od svog nosa. Ali zvanicnici krovne teniske organizacije!? Nista...Ni rec... 

Deluje kao da jedva cekaju da mu vide ledja jbt...

 

Isto sada se vidi koliko je ovo sa PTPA-om ludo, kontraproduktivno i besmisleno. Aj sto na Turu nema neku kriticku masu za takvo nesto, nego i Novak definitivno nije taj lik koji bi mogao da skupi masu i realizuje tu ideju.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Indig0 said:

Najezio sam se od price ovog mladog Iranca. Jezivo.

Kako su pucali sebi u nogu, idu iz loseg u gore.

Bila bi baš fora da Novak dobije sudski proces, zaigra na AO i osvoji ga. I onda u pobedničkom govoru, spomene muke ovih azilanata i da im deo osvojenog prihoda za advokate. I naravno još nešto za zdravstvene radnike. 

 

PR dream :classic_biggrin:

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darko said:

@Devil In My Pants kao Australijski Srbin, mogu da kažem da sam baš izneveren u tvoje upise. Znaš dobro da smo ja, Erwin, Eddard i drugi veliki pobornici vakcinacije i šta mislimo o Novakovom stavu o istim. Valjda znaš i šta mislimo o Novakovom činu da objavi da je dobio exemption.

 

I jeste, Australija je mnogo uređenija zemlja od Srbije. Ima mnogo manje korupcije, lepše je za život, multi kulti itd. Ali to ne znači da njihovi političari nisu imuni na populizam. Pošto ne znaš istoriju ponašanja dotičnog Skota (a vala jeste Skot, ne podnosim ga od 2019-e i fijaska sa vatrama) i korišćenje hajka na ilegalne imigrante i one druge sa problemima na granici za političke poene, razumem kako možeš da misliš da je ovo Novakova greška. Ali, činjenice govore nešto drugačije:

 

(1) Dobio je exemption od nezavisne komisije, koja nije ni znala da je u pitanju Đoković. 

(2) Ta komisija je priznata i od strane Viktorijske vlade. Jedan od uslova da uđeš je da si preležao kovid u zadnjih 6 meseci. To je @alcesta po kozna koliko puta već prikazao/la (izvini, ne znam ti pol).

(3) U sredu, sam Morison priznaje da je to proces i da tako radi (ako državna vlada odobri, federalna vlada priznaje). Ceo proces je objasnio i Craig Tillie. A svi su izašli pred kamere jer su mnogi ogorčeni što poznati vaccine sceptic tek tako može da uđe u Australiju, dok njihove porodice ne mogu i gube poslove zbog nevakcinacije. Ovo što možda dosta od vas ne zna, ali mnoštvo celebrities i sportskih zvezda su dobili specijalan tretman pre Đokovića, pa je ogorčenost na vladu već bila velika i pre odobrenja Noleta da može da igra. 

(4) Pritisak na vladu je ogroman. Takođe, Omikron žari i pali, a nestašica je testova. Ljudi čekaju po deset sati da se testiraju a onda i do 7 dana da dobiju rezultat. Novak je politički 'vruć krompir', ni državna ni federalna vlada hoće da izgleda kao da su mu pomogli. 

(5) Odobrenu vizu su mu kancelovali, iako su mu prethodno izdali. Izbori su u maju, treba malo političkih poena da se operu od svoje nesposobnisti. 

 

Skot je majstor za ove stvari, radio je ovo pre Novaka a radiće i posle. Australija jeste mnogo ozbiljnija država od Srbije, ali i ona ima gadne ispade od političara. Ovo je samo jedan u nizu. 

❤️ Lepo napisano i moja je zelja da Novak igra. Veoma lepo si napisao i znam da nijedan politicar nije ni blizu idealnog.

 

Znam da ste protiv antivaksera i da ste za vakcinaciju, ali u ovom  odvojenom slucaju mimo AO ja NDJ gledam kao antivaksera, bez obzira sta za njegovu igru on kao jedan od najvecih sportista sveta ne treba da daje dvosmislene izjave u vezi vakcine, virusa i ostalog u vezi pandemije kad ljudi definitivno umiru od toga. Nikakav vid podrske od mene nema za to.

(1) Istina

(2)Jedan od uslova lepo si napisao

(3) (4) Sustina drzave i jeste u tome da usrani politicari rade kako narod zeli i verovatno im je sve prekipelo na Djokovicu koji i nije Australijanac i velikoj vecini se manje vise hebe za tenis i krenula je osuda koju sigurno tesko mogu da hendluju zbog tacke (5) gde u principu izdatu vizu mozes i da ukines, sigurno postoji zakon da moze i to da se uradi. 

 

Meni je suludo da od 500 tenisera,lupam,da njih par ne voli vakcinu, ok, ali onda budi dzek i ispostuj takve stvari jer ipak je to guranje prstiju u oci svim onim ''budalama'' koji su se vakcinisali ili cak i nevakcinisali a imaju probleme zbog toga. Prosto mi i dalje nije jasno da toliko brine o zdravlju a da nece da se vakcinise to je jedan ozbiljan globalni problem za vlasti gde narod dobija primer kako se moze ziveti i bez jbne vakcine. On je sigurno jedan od najbolje spremnih sportista na svetu, ali ima dosta ljudi koji bi mogli imati i smrtonosne probleme jer nisu ni blizu njegovog zdravlja  a mogu se oslanjati na njegove neke dvosmislene izjave.

 

Prosto receno morao je da se vakcinise i kraj price i to nema veze nikakve sa turnirom i da prodje bez nekih sankcija i gledati mu kroz prste jer turnir nece biti isti ako on ne igra, stavlja drzave kao neozbiljne. Glas naroda svog uvek mora da se postuje i ako je Skot budala, sutra bih ga menjao za ovog kriminalca bolesnog iz Bugojna..

 

Jeste ovo sramota sto nisu resili odmah i sto su covekmorali da cimaju na ovakav,bezobrazan nacin, ali  desava se to ljudima u celom svetu. Verujem da ce sud doneti pravu i nepristrasnu odluku na osnovu dokaza i da ce Novak sto pre primiti vakcinu i osvojiti jos neki GS.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Darko said:

Bila bi baš fora da Novak dobije sudski proces, zaigra na AO i osvoji ga. I onda u pobedničkom govoru, spomene muke ovih azilanata i da im deo osvojenog prihoda za advokate. I naravno još nešto za zdravstvene radnike. 

 

PR dream :classic_biggrin:

Ljudi ce opet da zaborave i kao i za pokretanje donacija Australiji zbog pozara. Ljudi ce opet da ga docekaju na noz sledece godine, ako ne bidne dobio zabranu od 3 godine, a ide ka tom pravcu.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...