Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

zasrali su australijaci ko niko nikad i to namerno i tu je kraj svake priče,tebalo je nije trebalo...

 

jebena gamad politička

1 minute ago, Урош19 said:

Смехотресна је цела ситуација. Ја бих ово разумео да у Аустралији има 0 заражених плус да вакцинисани не могу да се заразе. С обзиром да је ситуација каква јесте ово је стварно бесмислено. 

 

Иначе вакц сам се са све 3 дозе до сад да не помисли неко да сам авакс ( 2 рус 1 фајзер)

smisleno je da oni izvuku svoje guzice

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Урош19 said:

Смехотресна је цела ситуација. Ја бих ово разумео да у Аустралији има 0 заражених плус да вакцинисани не могу да се заразе. С обзиром да је ситуација каква јесте ово је стварно бесмислено. 

 

Иначе вакц сам се са све 3 дозе до сад да не помисли неко да сам авакс ( 2 рус 1 фајзер)

I da si avaks,tvoje puno pravo da radis sa svojim telom sta zelis,kome se ne bi  svideo takav  tvoj stav,moze uvek da se nosi u tri lepe.

 

Spocitavati liku koji ima stotine miliona,pristup svima i svemu sto bi mu zatrebalo,prijatelje koji su milijarderi da ne zeli da primi nesto sto jos nije provereno na duge staze,je licemerije,posto da su na njegovom mestu,verovatno ne bi promislili o tome nimalo.Kako da ne.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ogroman je pritisak medija i ljudi bio tamo i morali su da popuste. 

 

Meni samo nije jasno, posto stvarno nisam previse ispratio, jer sam znao da moze do ovoga doci posto nije vakcinisan, jel on jedini igrac koji nije vakcinisan pred ovaj AO?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dzoneee said:

Ogroman je pritisak medija i ljudi bio tamo i morali su da popuste. 

 

Meni samo nije jasno, posto stvarno nisam previse ispratio, jer sam znao da moze do ovoga doci posto nije vakcinisan, jel on jedini igrac koji nije vakcinisan pred ovaj AO?

Dokaz kolika stoka je obican narod.Sutra ce na ovo zaboraviti,prekosutra ce opet jebati svim ovim  vucic-populistima sve po spisku jer u u 6554775 lokdaunu,u subotu ce se solidan broj njih pitati zasto ovog naseg nisu pustili,sve nas zajebavaju?!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dzoneee said:

Ogroman je pritisak medija i ljudi bio tamo i morali su da popuste. 

 

Meni samo nije jasno, posto stvarno nisam previse ispratio, jer sam znao da moze do ovoga doci posto nije vakcinisan, jel on jedini igrac koji nije vakcinisan pred ovaj AO?

nije,  ima bar jos 3 koji su dobili identicno izuzece i vec usli i igraju u Australiji.

 

 

 

While Novak appears to have correctly received an exemption from a VIC panel on the basis of prior infection, which is in line with ATAGI guidelines & have been granted to hundreds of Aussies, that doc obviously isn't internationally recognised.

 

What seems to have happened is that he turned up to an international border without an internationally-recognised certificate, like the one Medicare grants Aussies who need to travel to prove their status is legit.

 

This seems to be inaccurately being reported by the media as Border Force deciding his prior infection 'isn't sufficient'. What is significantly more likely is that he didn't have the extra piece of paper they can normally recognise.

 

This may become embarrassing & problematic for Aus very quickly. Prior infection is recognised equally to vax status in many countries around the world, mandates or not. All he lacked was the right paperwork - which it appears by all accounts he did actually qualify for.

 

This means if Novak pursues this legally he will almost certainly win a (against somebody) & all he needs is an internationally-recognised certificate to fix this. Ironically, if he's recently had covid he's LESS of a spreader risk to Aus/the AO than the vxd ones who haven't.

 

What seems to be a simple paperwork bungle has now created an international incident, with the Serbian president publicly accusing Aus of harassing Novak. Current bets are this gets backtracked - hard - in the next 48hrs. Would also be amazed if the AO remains in VIC after this.

 

All of this stems from Aus's utterly unhinged morality view they've applied to being vxd where the idea of just getting & recovering from a disease is some kind of moral failing unless you took a certain medication. Our pollies deserve every scrap of bad PR that comes from this.

 

It's worth mentioning that if Novak played & won it would be a record-setting & historic moment in sports history pinning him as one of the best of all time. All of which means nothing to the supposed sporting & events capital of the world, a title we won't reclaim anytime soon.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

nije,  ima bar jos 3 koji su dobili identicno izuzece i vec usli i igraju u Australiji.

Ali oni nisu rekli koji su kao Djokovic jel tako?

 

Posto vidim da na redditu neki Australijanci pisu kako je sve krenulo od nekog njegovog tweeta i kako je to izazvalo bes kod ljudi. Kazu trebao je samo da cuti ali ocigledno je to bilo previse za njega.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dzoneee said:

Ali oni nisu rekli koji su kao Djokovic jel tako?

 

Posto vidim da na redditu neki Australijanci pisu kako je sve krenulo od nekog njegovog tweeta i kako je to probudilo bes kod ljudi. Kazu trebao je samo da cuti ali ocigledno je to bilo previse za njega.

 

ne zna se ko su ti ostali jer je to poverljiva informacija (zakoni o privatnosti ili sta vec). ako te osobe rese da otkriju da su tako usle u zemlju (malo teze posle ovog sto se desilo s Novakom) onda ce javnost saznati, u protivnom ne.

 

ovo im je kao posluzilo kao okidac:

 

 

mnogi ga optuzuju kako je neosetljiv na patnje Australijanaca :roflmao:  posto je, jelte, napisao kako je proveo lepo vreme s porodicom (a u Australiji su mnogi bili spreceni da posete rodbinu zbog mera Vlade). :twak:

Na stranu sto vec nedeljama i mesecima traje negativna kampanja u Australiji specificno protiv Novaka (cak je i tokom proslogodisnjeg AO bilo pljuvacine za sve zivo sto je rekao/uradio, i to totalno neopravdane).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to to što se tiče Novakovog pohoda na GOAT status. Žao mi je što je propustio priliku, ali sam je kriv. Inače, ja sam skapirao da je on dobio dozvolu da igra na AO, ali dozvola za ulazak u Australiju je nešto drugo i tu ne priznaju nekakva izuzeća od strane nekih komisija AO - granična služba ima neka svoja pravila. Ako je zaista jedini razlog za izuzeće bila činjenica da je preležao virus pre manje od 6 meseci, ni ne čudi me da ga graničari nisu pustili, jer je i meni to glup razlog. S druge strane, ne sumnjam da su Oziji iskoristili ovu priliku da sakupe političke poene na račun nepopularnog bed boja svetskog tenisa. Npr. 99% sam siguran da Federer ne bi imao ovaj problem da je nevakcinisan želeo na AO. 

Što se tiče Novaka, prognoziram da je manje više završio sa slemovima, tj. pre svega da neće imati više slemova od Nadala. Nadal možda osvoji već AO u odsustvu Novaka, a i ako ne osvoji, prestići će ga na RG - prilično sam siguran da Novak neće ponoviti onu savršenu partiju iz 2021., a Nadal je najbolji šljaker svih vremena. Ovo pod uslovom da Novak uopšte učestvuje na RG, što takođe nije sigurno. Onda dolaze Vimbldon i US Open, gde se lako može desiti da ne uzme nijedan - dovoljno na Vimbiju da natrči na vrhunskog servera kojem je "dan" ili npr. Medvedeva, a USO ionako skoro nikad ne osvoji... 

 

 

Quote

Posto vidim da na redditu neki Australijanci pisu kako je sve krenulo od nekog njegovog tweeta i kako je to izazvalo bes kod ljudi. Kazu trebao je samo da cuti ali ocigledno je to bilo previse za njega.

Ovde sam najviše popizdeo - Đokoviću 'ladno nije bilo dovoljno da samo napiše "idem na AO", nego je bukvalno morao da napiše, parafraziram, "ja nisam vakcinisan ali ipak sam izburgijao da me puste na AO". Stvarno suludo, ali ništa ne čudi od lika koji grli drveće i druži se sa Pepe Gmazom i raznim guruima. 

Edited by displejnejm
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

 

ne zna se ko su ti ostali jer je to poverljiva informacija (zakoni o privatnosti ili sta vec). ako te osobe rese da otkriju da su tako usle u zemlju (malo teze posle ovog sto se desilo s Novakom) onda ce javnost saznati, u protivnom ne.

 

ovo im je kao posluzilo kao okidac:

 

 

mnogi ga optuzuju kako je neosetljiv na patnje Australijanaca :roflmao:  posto je, jelte, napisao kako je proveo lepo vreme s porodicom (a u Australiji su mnogi bili spreceni da posete rodbinu zbog mera Vlade). :twak:

Na stranu sto vec nedeljama i mesecima traje negativna kampanja u Australiji specificno protiv Novaka (cak je i tokom proslogodisnjeg AO bilo pljuvacine za sve zivo sto je rekao/uradio, i to totalno neopravdane).

Pretpostavio sam da je to. Jbg, realno mogao je da cuti kad je vec dobio to medicinsko izuzece. Ne znam iako ovo sto se desava tamo sada je sizofrenija, opet mogao je da prodje i da cuti i mogli bi eventualno samo da mu zvizde sto i nije lose ako znamo kako igra kad igra i protiv publike :classic_biggrin: Ovako delom je i sam kriv.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, displejnejm said:

Ako je zaista jedini razlog za izuzeće bila činjenica da je preležao virus pre manje od 6 meseci, ni ne čudi me da ga graničari nisu pustili, jer je i meni to glup razlog.

Ovo ću izgleda morati na svaku stranu da stavljam:

1 hour ago, alcesta said:

Evidence of medical exemption for overseas travellers is:

A certificate issued by a medical practitioner who is authorised by an overseas government authority or an accredited vaccination provider that is written in English or accompanied by a certified translation, that contains:

The person’s name as it appears on their passport

The person’s date of birth or passport number

A certification from a medical practitioner that the person is unable to receive a dose, or a further dose, of a COVID-19 vaccine due to a medical contraindication, or an acute medical illness (including where the person has been diagnosed with COVID-19) or a documented diagnosed COVID-19 infection confirmed by a PCR test within the previous 6 months.

 

https://www.coronavirus.vic.gov.au/information-overseas-travellers

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moje razumevanje situacije je da je njemu Victoria state government dala dozvolu da ucestvuje na turniru koji se odrzava u tom stejtu jelte, ali da to nema nikakve veze sa samim ulaskom u Australiju.

 

Onda ga je vlada Australije odbila jer nije imao ubedljiv case da ga puste bez vakcinacije.

 

Koliko je sve ovo tacno, nemam ideju, ovde Australija deluje kao neka zemlja treceg sveta bez bilo kakve organizacije, bukvalno je smesno ovo sto se desava.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, displejnejm said:

Ako je zaista jedini razlog za izuzeće bila činjenica da je preležao virus pre manje od 6 meseci, ni ne čudi me da ga graničari nisu pustili, jer je i meni to glup razlog.

 

Par ljudi je vec to navelo kao glup razlog, tebe citiram jer je najsvezije.

 

Zasto bi to bio glup razlog? Pa sva ta pravila postoje zbog neke bezbednosti, zasto je po bezbednost i opste dobro uopste bitno poreklo necijih antitela?

Edited by fillam
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, alcesta said:

Ovo ću izgleda morati na svaku stranu da stavljam:

 

Može i ovako da se čita, nisam siguran: 

 

Evidence of medical exemption for overseas travellers is:

...

A certification from a medical practitioner that the person is unable to receive a dose, or a further dose, of a COVID-19 vaccine due to a:

1) medical contraindication,

2) an acute medical illness (including where the person has been diagnosed with COVID-19)

3) documented diagnosed COVID-19 infection confirmed by a PCR test within the previous 6 months.

 

Dakle, možda mu treba dokaz da zbog preležanog kovida ne sme da primi vakcinu... 

Edited by displejnejm
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, displejnejm said:

Može i ovako da se čita, nisam siguran: 

 

Evidence of medical exemption for overseas travellers is:

...

A certification from a medical practitioner that the person is unable to receive a dose, or a further dose, of a COVID-19 vaccine due to a:

1) medical contraindication,

2) an acute medical illness (including where the person has been diagnosed with COVID-19)

3) documented diagnosed COVID-19 infection confirmed by a PCR test within the previous 6 months.

 

Dakle, možda mu treba dokaz da zbog preležanog kovida ne sme da primi vakcinu... 

U tom slučaju isti dokaz treba i ovima drugima koje su pustili po istom osnovu.

S druge strane, i onda se sve svodi na to da li veruješ ili ne tom konkretnom lekaru koji to potpiše.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fillam said:

 

Par ljudi je vec to navelo kao glup razlog, tebe citiram jer je najsvezije.

 

Zasto bi to bio glup razlog? Pa sva ta pravila postoje zbog neke bezbednosti, zasto je po bezbednost i opste dobro uopste bitno poreklo necijih antitela?

Pa npr. zato što u slučaju primanja neke vakcine može samo da bustuje ta antitela, sigurno ih vakcina neće ubiti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...