Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

Da budem iskren, nasmejao mi se brk čitajući ovu vest, neću da negiram da mi je drago što je odjeban jer je takav tretman apsolutno zaslužio svojim javnim nastupima u vezi sa pandemijom i vakcinama. Čovek je takvim nastupima zasluženo dobio status antivaxx ikone, to je fakat.
 

Ali ovako… to čak ni meni nije drago, i samo potvrđuje da sam (smo) doneli dobru odluku što davnih dana nismo odabrali da emigriramo u Australiju, nekako mi je uvek bila odbojna, ne mogu da objasnim zašto, svi ti mutanti pauci, zmije, zmajevi i ostala čudovišta koja se kriju po australijskim pustinjskim zabitima, bez mogućnosti da pobegneš a da ne preletiš pola zemaljske kugle, sigurno ostavljaju posledice na mentalitet 😜… šalu na stranu, ali ova farsa australisjkih vlasti i organa je ono next level Balkan shit, ne bi ih se ni Vulin-tetka-mi-poslala-paypalom postideo. Da ne poveruješ! 
 

Na stranu činjenica (ajd dobro 99% verovatnoća) da NĐ nema validan razlog da se ne vakciniše (jedina kontraindikacija je alergija na neki od sastojaka vakcine,, ostavljam 1% mogućnosti da je alergičan na jedan sastojak koji se nalazi u svim dostupnim vakcinama, iskreno mrzelo me da proveravam da li takav sastojak postoji). Na stranu što je svojim likovanjem od juče pokazao ili klasičnu srbendadžijsku osobinu u stilu “ha, zajebo sam ih, nisam se vakcinisao, a ipak idem, ha, ha, gurnite vaše vakcine u dupe” i time gurnuo prst u oko celoj Australiji, kakva god da je, ili pokazao da je maksimalno glup za sve osim za tenis. Na stranu što je morao da se vakciniše još davnih dana, a ne da glumi bioenergetskog gurua, ali to sad sve nije bitno.

 

Ali jebote - država Australija ima mogućnost vaccine exemption, koje nezavisno telo te iste države može ili ne mora da odobri na osnovu podnete dokumentacije. E sad, odobrili su ga. Punkt. A ili su ga odobrili zato što zaista ima alergiju, pa ne može da primi nijednu vakcinu (verovatnoća blizu nule) ili zato što je preležao covid u prethodnih 6 meseci (ako je istina da je to jedan od kriterijuma za exemption). A ako je ovo potonje, onda je ceo taj medicinski panel next-level KrŠ-sa-sve-Nestorovićem-diletantizam koji treba momentalno da dobije otkaz, a da ih NĐ oleši od tužbi i oduzme im sve što imaju, za primer, jer je izgleda očigledno da Australija (za razliku od Nemačke npr), kao i USA, ne priznaje prethodnu infekciju kao imunitet jednak vakcinalnom (po meni takođe medicinski potpuno neutemeljeno, ali jbg tako je). Tu mali deo krivice snosi i NĐ koji je morao da ima pravni tim iza sebe koji bi sve te detalje unapred ispitao i sprečio ovakvo maltretiranje, jer, kad putuješ u neku zemlju sam si odgovoran da imaš adekvatnu dokumentaciju za ulazak. Ja sam, da bih otišao sad u Decembru u USA, uprkos što sam preležao i jednom vakcinisan (što je u DE full vaccinated, u USA nije), morao dobro da izučim sve što piše na sajtu CDC-a i DOS, i da se “na silu” vakcinišem još jednom dozom da bih sprečio mogućnost da me vrate sa aerodroma/granice.

 

Ali opet, državni organ zadužen za to kaže - može, puštajte ga, a onda se nađe majstor na granici koji u stilu Mice Ubice kaže - e, pa druškane, neće da može… holy fuck, pa ovo nema, ali najstvarnije ni u Srbiji, a Srbija je paradigma takvih stvari. Dobro de, naravno da nije pandur na granici tako odlučio, karikiram, ali neko jeste. A zašto i na osnovu čega, saznaćemo narednih dana.

 

U svakom slučaju, NĐ bi trebalo da ih oduva za sva vremena i nikad nogom više ne kroči na to ostrvo. Ja znam da ja neću, ni turistički. 
 

Dakle, uprkos svim idiotlucima do sada, ovo ide na dušu samo i isključivo vlastima te sprdnje od države.

  • Like 15
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, erwin said:

 

 

Ako je viza cancelled, to znaci da je bila izdata, sto sam i predpostavljao, jer ko se bilo gde vozio po svetu avionima, zna da se svi papiri provere prilikom cekiranja.

I ako sam za vakcinu 100%, ovo je neozbiljno od jedne drzave, da ti da vizu, vozis se 16 sati avionom i onda ti kazu ne vazi.

Turnir je trebao da se premesti negde dok pandemija traje, jer Australija nije pokazala spremnost da turnir organizuje na jedan normalan nacin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ja sam u Starom Gradu, ali redovno idem kod Sajmista. Tek ce biti problemi, a nema fore. Vidi parkirao sam se aj neampojma 200x upisali su mi tri kazne sto je kad bih platio nekim cudom 2700dinara..pa vidi racunicu. Mada neki moj drug,keva mu se vodi kao invalid valjda pa na nju kola..tako nesto..al dotl bas ne bi isao. Cak i ne vidjam te sto naplacuju kazne. Ti mozes tamo negde da se parkiras kod hotela Park tamo se parkiraju ovi sto rade tu negde iz drugih delova grada, vecito pun a hotel prazan manje vise sem sad kad su bili neki sahisti.

A ja ti plaćam vakcine...

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

on je bio na kosarkaskoj utakmici CZ - Barselona s krcatim tribinama, gde niko nije ni nosio maske, a bilo je skandiranja, i gde se na kraju silno izpozdravljao s brojnim igracima Barselone (oni hteli da se slikaju), od kojih je jedan dan-dva kasnije bio pozitivan. vrlo verovatno da je tu pokupio virus, verovatno cak i omicron varijantu.
Slabije pratim košarku, kad je bila ta utakmica i kad je on mogao da bude u izolaciji? Stalno se priča o njemu, gde se pripremao, šta je radio, maltene šta je doruckovao. Nije prošlo par dana da se ne piše gde je, pa je teško verovati da se zarazio a da niko ne sazna (pa još u tekstu piše dva puta u poslednjih 6 meseci!).
U svakom slučaju, ako mu je medical exemption to što je prelezao koronu u 6 meseci (što NIGDE NIJE kontraindikacija za vakcinisanje a AUS ne priznaje prelezanost kao imunizovanost) onda je ovakav pokušaj prilično jadan. Čak i više nego da je uzeo od države falš potvrdu o vakcinaciji (kao pravili bi mu ovde problem da to dobije?).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Predragdjape said:

Da li je neko na netu naisao na odgovor, zasto ostala 3 tenisera koja su imala istu vizu i izuzece mogu da se takmice, a Djokovic ne?

 

Nema nista na netu. Razlog zasto nema nista na netu, a ujedno i odgovor na tvoje pitajne - iskoristili su svoje predivno pravo da ostanu anonimni kroz ceo proces.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Darth Steva said:


Tesko da ce neko da nadje a da nije rekla-kazala ali logika sugerise da su oni imali validne medicinske dokaze kao i validnu vizu.

 

Inace, da mi je neko pricao da ovo stvarno moze da se desi ja bih bio ubedjen da me zajebava.

Druze, i on je imao validnu vizu.

Koju su otkazali kad je stigao.

Tajli izdao press release juce da je sve ok, kao i ministarka sporta.

I odjednom resili da cackaju po tome...

Vazi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, shonke said:

U svakom slučaju, ako mu je medical exemption to što je prelezao koronu u 6 meseci (što NIGDE NIJE kontraindikacija za vakcinisanje a AUS ne priznaje prelezanost kao imunizovanost) onda je ovakav pokušaj prilično jadan.


Ne, ne, jadan je australijski panel koji mu je izdao exemption na osnovu toga. On bi bio jadan da je podneo zahtev na osnovu toga, a da su ga odbili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, shonke said:

Pa zar mu nije bilo lakše da mu vucko sredi papire da je primio bilo koju vakcinu nego da izmišlja ovo?
 

Covek ne zeli da se vakcinise, ne veruje u to i drzi do principa. Ne zeli ni da javnost misli da se vakcinisao, cak i onda kada nije. Znaci bitnije mu je to i taj njegov stav, nego da osvoji rekordni slem. Naravno da je mogao da sredi vakcinu.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Eddard said:

.

 

Na stranu činjenica (ajd dobro 99% verovatnoća) da NĐ nema validan razlog da se ne vakciniše (jedina kontraindikacija je alergija na neki od sastojaka vakcine,, ostavljam 1% mogućnosti da je alergičan na jedan sastojak koji se nalazi u svim dostupnim vakcinama, iskreno mrzelo me da proveravam da li takav sastojak postoji). Na stranu što je svojim likovanjem od juče pokazao ili klasičnu srbendadžijsku osobinu u stilu “ha, zajebo sam ih, nisam se vakcinisao, a ipak idem, ha, ha, gurnite vaše vakcine u dupe” i time gurnuo prst u oko celoj Australiji, kakva god da je, ili pokazao da je maksimalno glup za sve osim za tenis. Na stranu što je morao da se vakciniše još davnih dana, a ne da glumi bioenergetskog gurua, ali to sad sve nije bitno.

 

...

 

Toj Australiji nema spasa, a to se je videlo po reakciji na ovaj slučaj. Umesto da se pobune i kažu, pa pustite onda i nas. Oni su rekli zaključajte/proterajte i njega. Tako da bi se ovih 19 mesci lockdowna moglo produžiti u 38... Ljudi izgleda uživaju u tome

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, shonke said:

Slabije pratim košarku, kad je bila ta utakmica i kad je on mogao da bude u izolaciji? Stalno se priča o njemu, gde se pripremao, šta je radio, maltene šta je doruckovao. Nije prošlo par dana da se ne piše gde je, pa je teško verovati da se zarazio a da niko ne sazna (pa još u tekstu piše dva puta u poslednjih 6 meseci!).
U svakom slučaju, ako mu je medical exemption to što je prelezao koronu u 6 meseci (što NIGDE NIJE kontraindikacija za vakcinisanje a AUS ne priznaje prelezanost kao imunizovanost) onda je ovakav pokušaj prilično jadan. Čak i više nego da je uzeo od države falš potvrdu o vakcinaciji (kao pravili bi mu ovde problem da to dobije?).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Quote

Evidence of medical exemption for overseas travellers is:

A certificate issued by a medical practitioner who is authorised by an overseas government authority or an accredited vaccination provider that is written in English or accompanied by a certified translation, that contains:

The person’s name as it appears on their passport

The person’s date of birth or passport number

A certification from a medical practitioner that the person is unable to receive a dose, or a further dose, of a COVID-19 vaccine due to a medical contraindication, or an acute medical illness (including where the person has been diagnosed with COVID-19) or a documented diagnosed COVID-19 infection confirmed by a PCR test within the previous 6 months.

https://www.coronavirus.vic.gov.au/information-overseas-travellers

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, shonke said:

Slabije pratim košarku, kad je bila ta utakmica i kad je on mogao da bude u izolaciji? Stalno se priča o njemu, gde se pripremao, šta je radio, maltene šta je doruckovao. Nije prošlo par dana da se ne piše gde je, pa je teško verovati da se zarazio a da niko ne sazna (pa još u tekstu piše dva puta u poslednjih 6 meseci!).
U svakom slučaju, ako mu je medical exemption to što je prelezao koronu u 6 meseci (što NIGDE NIJE kontraindikacija za vakcinisanje a AUS ne priznaje prelezanost kao imunizovanost) onda je ovakav pokušaj prilično jadan. Čak i više nego da je uzeo od države falš potvrdu o vakcinaciji (kao pravili bi mu ovde problem da to dobije?).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

sredinom decembra je bila utakmica, to su mozda jedine njegove slike u to doba (posle zavrsetka meceva DC u Madridu), nije bilo nikakavih snimaka s treninga una Dorcolu, sve dok nisu stigli snimci iz Spanije negde pred Novu Godinu (sto bi mu onda i bilo te neke 2 sedmice izolacije ili koji je vec kriterijum). to je vrlo lako mogao da bude omikron, a poznato je da je tu reinfekcija moguca/cesta.

do Olimpijskih igara definitivno nije bio pozitivan. postoji verovatnoca da se zarazio na utu iz Tokija (pred USO) ili posle USO (nije igrao IW, vec je napravio pauzu od gotovo mesec i po dana, gde je bilo vrlo malo nekih slika, ako je uopste i bila neka, niti pojavljivanja u javnosti).

koliko ja znam jedan od uslova za izuzece od vakcinacije je bio i rinficiranje u psolenjih 6 meseci.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...