Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

1 hour ago, freethrow said:

Previše se frke diže oko jednog spota, nije kao da se sad ciljano viđao i sa, ne znam, Vesićem ili Vulinom, pa da čovek kaže jbt ovde stvarno postoji neka namera...

 

Nije kao da nismo znali odmah posto smo culi vest da ce biti poseta zasto se ona odrzava, i ko tu za sta ostaje 'dobar'. Znali smo i za terene, i za predizborni spot i za 'apoliticnost'.

A sto se tice odvajanja, nemam tu neki jak stav. JSD Partizan je 90ih bio cedo Mirka Marjanovica, a Zvezda Arkanovo. Nije da nisam navijao konkretno za Zvezdu, ili i Partizan kad igra Evropu, ali nije to to.

Reprezentacija je bila cistiji slucaj, ali sam se ja vremenom preorijentisao na navijanje za profesionalni sport (premijer liga, nfl, nba).

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Beonegro said:

Ne, upravo je tu granica.

Postoje protokolarni susreti (recimo odlazak na takmičenje na kojem sportista predstavlja Srbiju / povratak sa takmičenja na kojem je sportista koji predstavlja Srbiju ostvario značajan rezultat), to su formalni događaji koje organizuju državni organi (recimo kabinet predsjednika to preko ministarstva sporta traži od konkretnog sportskog saveza ili olimpijskog komiteta) i koji formalno zahtijevaju prisustvo sportiste povodom određenog sportskog događaja. To je ovo što pojedini pokušavaju da podvale košarkašima kao podršku Miloševiću, ali to nema nikakve veze sa Novakovom inicijativom da se javno zahvaljuje vučiću (kao da nije, ukoliko mu je do toga zaista bilo stalo, to mogao da uradi privatno i bez zalaganja svog lika i djela u vučićevo zločinačko udruženje).

Ne ide to baš tako u stvarnosti. Nema baš puno primera da se tek tako odbija prijem kod predsednika, a da se to uradi ovde, u ovakvoj situaciji, to bi značilo direktno stavljanje na drugu stranu - koliko njih je na to spremno? Pritom, nije nakon sportskog uspeha ali jeste nakon jedne specifične situacije, u koju su se upetljali i predstavnici države (protestne note, izjave, svašta nešto). Naravno, nisu oni to radili jer ga vole ili misle da je bio u pravu nego jer su videli šansu da to iskoriste za sebe (jbt. psiho koristi smrt bivše žene za svoju kampanju, šta više reći). Koriste sve i svakog, samo je pitanje do koje mere. Po meni, Nole je prešao tu meru zbog spota. Sve ostalo mi ljudski smeta ali mi je razumljivo.

 

Btw, još se sećam kako su košarkaši išli kod Miloševića i nosili mu dres ili loptu sa potpisima igrača. Želudac mi se prevrnuo od srdačnog Saletovog rukovanja sa njim (a bilo je i nekih priča da su Divac i Bodiroga predlagali da se ne ide, ali je odbijeno), ali tek posle mi je bilo jasno da se to nije moglo izbeći.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedini slučaj kada su sportisti odbili da odu na prijem koji organizuje vlast desio se 2002. (posle SP u Indijanopolisu). Na prijemu koji je organizovala vlada (premijer Đinđić), pojavio se samo selektor Pešić (verovatno i drugi iz stručnog štaba). Igrači su odbili (mada se Divac rukovao sa Koštunicom po sletanju na aerodrom, što su kamere RTS-a uredno zabeležile) i otišli na slavlje kojem je prisustvovala Svetlana - srBska majka, lično.

Edited by harmonajzer
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34trezven pogled na slucaj,nema sta.

Ima tu jedan dodatni problem,bojim se.
Naime,Novak kaze da je "osecao duznost da se zahvali predsedniku na podrsci..". U redu..fair & square..Je li mu jedino ON pruzio podrsku dok je bio upritvoren u Australiji? Kad je trebalo da sleti u Beograd iz Dubaija,na aerodromu se skupilo nesto navijaca da ga pozdrave..bas u znak podrske..sto je prosao pored njih k'o pored turskog groblja? Njihova je podrska zasigurno bila iskrena i od srca,za razliku od Psihove (vec si to sam ispravno primetio)..ali eto - njemu se ide na kanabe..

Pazi,nije ovo nikakva kritika tvog stava..ja ti mirno dadoh 'like' za post..dakle -  slazem se sa napisanim..samo sam imao potrebu za dodatnim komentarom..pa i za tim da mozda procitam jos neki tvoj

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se s tobom, nije moj stav ukucan u kamenu. Ja sam više u fazonu da nije lako postaviti tu tanku liniju (tragam za njom) između protokola i kulturnog zahvaljivanja, s jedne strane, i nameštanja da budeš iskorišćen, s druge. Pritom, Novak nekim postupcima, svesno ili nesvesno, odlazi u drugu stranu i to mi se žestoko ne sviđa. Negde smo i ti, Beo i ja na istoj strani po tom pitanju, a da li se poklapamo 75, 80 ili 99% manje je bitno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sumnjam da je isao na svoju inicijativu, ali posto je Srbija burazerska drzava, bila i bice, onda je izabrao da zastiti svoje investicije. Narod pamti koliko mu to odgovara i to je bilo i bice. Ko se jos seca angazmana Paspalja, Mande, Bate i ostalih uglednih gradjana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Vučić o Đokoviću: "Šta vam je skrivio taj dečak?"
Beograd -- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je večeras da ne razume potrebu da se napada Novak Đoković jer on nikome ništa nije skrivio.
"Novaka je prijavio da nije preležeo koronu čovek koji je radio kod ministra kog sam ja imenovao u vladu, o kom sam brinuo kad je bio fizički napadnut, i šta mislite da ja pričam o njmu ovde, o stvarima o kojima moram da znam sve", rekao je.

"A ti ljudi se drznu da unište državu, Novaka Đokovića. Šta vam je taj dečak skrivio? Kada ste pomislili da bi mogao da vas podrži bio je genije. Država je bila dužna da brine o njemu, ali je preduzela i više nego što je morala jer je Novak simbol Srbije", rekao je Vučić.

"Došao je kod predsednika države, to rade svi sportisti. Mi imamo korektan odnos i ja sam se trudio da mu pomognem jer je to moj posao", rekao je. Novak je rekao hvala i to je normalno, tvrdi Vučić.

"Mi sada razmišljamo kako da podižemo tenisku Srbiju, to je naš interes. I sada će odmah biti negativni komentari. Ja nikada neću reći da me je Novak podržao na izborima. Mene Novak obraduje svakom svojom pobedom, ali ja ne mogu da se kitim njegovim radom. Mi moramo da budemo uz njega i kada ga ceo svet napada. Ti ljudi pokazuju da oni nisu u stanju da podnesu drugačije mišljenje", naveo je Vučić.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=02&dd=07&nav_category=12&nav_id=2101891

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Recimo, ne dozvoli se Noksi i njegovoj familiji da prošire teniske terene (i izgrade šta već još). Da li to znači da će tu da ostanu/budu zelenila?

 

Ne dozvoli se Bodirogi da "mulja" s brojilima. Da li to znači da taj posao (s brojilima), muljajući, niko drugi nije dobio?

 

Mislim, ne znam šta da otkucam, Piksi ko zapeta puška čeka s aplauzom, čim Šizoje završi s govorancijom u aviJonu pred let u Portugal, spremio dlanove za tapšanje.

 

VolEo bih ja da svi oni budu ko Goran Marković, al' jbg.

 

Zašto Đokovići imaju fiks ideju da im teniski centar bude baš u Srbiji: verovatno tata Srki samo ovde zna da posluje, kako se naučio odranije.

 

Mislim, ne znam ni što su dete upisali ovde u školu, ja ne bih, da imam uslove.

 

Ova tema se pretvorila u hejt klub, što je OK, možda samo da se promeni naslov.

Edited by stray_cat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, berti said:

Hejt klub je postojao i na prethodnom forumu, bila je i tema posvecena tome. Taman posla da ga nema i ovde. Doduse, Novak im cesto svojim glupostima da vetar u ledja.

Ovo je problem sto im da i on povoda.Bilo bi sve bolje da im ne da pa da imamo ono iracionalan hejt kad je neko bolji od tvog ljubimca.Ovako imamo taj hejt a i ovaj sto on sam generise.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freethrow said:

Nije hejt nego čista завист. Ја први бих највише волео да се возим чамцем са Мировићем, врсним песником, док ми он рецитује. Tenis mi je tu skroy u drugom planu.

 

Meni je utisak, kako je ovaj post sa latinice prešao na ćirilicu, pa ponovo na latinicu :classic_wacko::classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...