Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

35 minutes ago, urosg3 said:

Ne znam doduše na koji kongres misliš, ali se dobro sećam Štefana Korošeca, bio je prijatelj pokojnog oca. U vreme 14. kongresa kada je bio u delegaciji SK Slovenije (ono napuštanje kongresa) tih dana je noćio u našoj dnevnoj sobi 🙂

 

Evo, pronasla sam. Evropa zdaj! : 11. kongres Zveze komunistov Slovenije : Ljubljana, 22. - 23. 12. 1989 : Z Jugoslavijo k Evropi

Link to comment
Share on other sites

 

Ubi me ova neizvesnost.

 

Quote

 

Uskoro odluka o Vučićevoj kandidaturi za predstojeće izbore

Odluka o kandidaturi Aleksandra Vučića za predstojeće izbore biće doneta uskoro, saopštila je Ana Brnabić nakon sednice Predsedništva SNS-a i zasedanja Glavnog odbora te stranke u Kombank dvorani u Beogradu.

Brnabić je na pitanje ko će biti kandidat stranke za predsednika Srbije, rekla da će se o tome odlučivati na narednim sednicama Predsedništva i Glavnog odbora stranke.

„Aleksandar Vučić još razmišlja o kandidaturi“, navela je Brnabić na konferenciji za medije.

Dodala je i da će se na listi SNS naći i ona, kao i neki aktuelni ministri.

„SNS vidi, i to nije tajna, Aleksandra Vučića kao kandidata, mislim da je to apsolutno najbolje za Srbiju, da je to jedina opcija da će Srbija nastvaiti da se razvija ovom brzinom“, izjavila je Brnabić.

Aleksandar Vučić biće nosilac svih lista Srpske napredne stranke u aprilu, saopštila je Ana Brnabić nakon sednice Predsedništva SNS-a i zasedanja Glavnog odbora te stranke u Kombank dvorani u Beogradu.

 

AV nosilac svih crnih lista na prolećnim izborima.

Edited by Div
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako je aktualni saziv Skupstine ustvari Akademija mladih lidera u prosirenom sastavu, sledeci ce da bude estrada plus nauka, sve uspesan pojedinac do uspesnog i slavnog pojedinca.

Nesto mislim kako je posao poslanika svuda na svetu da full time iscitava predloge zakona, studije, izvestaje i sl, da bi mogao o njima da diskutuje i donosi kvalifikovane odluke. To im je posao i za njega su placeni.

Trenutni saziv ima sve vreme ovog sveta da to radi, samo nema intelektualne kapacitete da bilo sta od procitanog shvati. Za ove buduce se bojim da ce im poslanicko mesto biti hobby i koka koja nosi zlatna jaja, ali nikako ozbiljan posao kome ce se posvetiti i zbog kojeg ce zapostaviti sopstvene karijere.

Kako god okrenes, taj parlament nema sanse da funkcionise kao sto to rade evropski parlamenti, cak i bez Vucicevog pogubnog uticaja na bilo kakve demokratske procese u Srbiji. Za to su potrebni profesionalni politicari kojima je to osnovni posao, i jake stranke koje mogu da ih finansiraju i dok su u opoziciji. Tako da nisam optimista, kakav god da bude rezultat izbora.

Sto ipak ne znaci da mi je svejedno. Volela bih vise nego ista da neko psiha spusti na zemlju, ali se bojim da ce to znaciti jos zrtvovanih ljudi dobrih namera i potencijala, koje ce opozicija jednokratno potrositi, bas kao sto se desilo s prvom postavom DOSa i svim slicnim pokusajima nakon toga. Nije dobro kad se takvima zauvek ogadi politika, gde posle da nadjes nove?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo kako stoje stvari trenutno u Beogradu po Vukadinoviću :

 

SNS 36,6%

SPS 7,4%

US 14%

Moramo 12,6%

NADA 3%

 

Ispod cenzusa 26.4%

 

Dakle vlast opozicija 44-26,6. 15% je za opoziciju a ne zna za koga ce glasati, cak i ako sve to pripišemo opoziciji i dalje su iza vlasti. Očigledno kolone nisu ništa donele no možda se stvar poboljša tokom kampanje. A ako vučić pokrade malo glasova na periferiji gde je opozicija slaba mogao bi uzeti vecinu i bez podele ovih što ostanu ispod cenzusa.

Link to comment
Share on other sites

Listi Dveri se pridruzio i POKS Zike Gojkovica (ne znam ni kako da ih zovem, mozda promene ime, a mozda menjaju ime ovi sto su sa DSS).

 

Deluje kao ocajnicki potez Obradovica jer je trenutno na 1%, dakle nema sanse ni za onaj snizeni cenzus. Mislim da njih vec mozemo da otpisemo kao bitne faktore na parlamentarnim i gradskim izborima.

 

E sad, da su lepo ucili od Tadic - Ceda - Canak koalicije pa svi lepo zajedno (jedinstveni POKS + DSS + Dveri + DJB) do izbora, a posle svako posebno mozda bi i bilo nesto od tih desnicara, ovako moze da se desi da ni DJB ni Dveri ni DSS ne predju cenzus. U normalnim vremenima to svakako nije razlog za tugu, u ovim SNS - Vesic - Sapic - Vucic vremenima moze vec sad da se kaze da treba cudo da se desi pa da opozicija uspe da skupi vecinu na beogradskim izborima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 2/14/2022 at 8:49 AM, Klotzen said:

Evo kako stoje stvari trenutno u Beogradu po Vukadinoviću :

 

SNS 36,6%

SPS 7,4%

US 14%

Moramo 12,6%

NADA 3%

 

Ispod cenzusa 26.4%

 

Dakle vlast opozicija 44-26,6. 15% je za opoziciju a ne zna za koga ce glasati, cak i ako sve to pripišemo opoziciji i dalje su iza vlasti. Očigledno kolone nisu ništa donele no možda se stvar poboljša tokom kampanje. A ako vučić pokrade malo glasova na periferiji gde je opozicija slaba mogao bi uzeti vecinu i bez podele ovih što ostanu ispod cenzusa.

interesantno(malo losije od ocekivanja), dal imaju neka istrazivanja za celu zemlju ili za preCednika

posto ako su ovde u prednosti one brojke su verovatno jos gore (tipa SNS blizu 50% a Vucko 60+%)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

Listi Dveri se pridruzio i POKS Zike Gojkovica (ne znam ni kako da ih zovem, mozda promene ime, a mozda menjaju ime ovi sto su sa DSS).

 

Deluje kao ocajnicki potez Obradovica jer je trenutno na 1%, dakle nema sanse ni za onaj snizeni cenzus. Mislim da njih vec mozemo da otpisemo kao bitne faktore na parlamentarnim i gradskim izborima.

 

E sad, da su lepo ucili od Tadic - Ceda - Canak koalicije pa svi lepo zajedno (jedinstveni POKS + DSS + Dveri + DJB) do izbora, a posle svako posebno mozda bi i bilo nesto od tih desnicara, ovako moze da se desi da ni DJB ni Dveri ni DSS ne predju cenzus. U normalnim vremenima to svakako nije razlog za tugu, u ovim SNS - Vesic - Sapic - Vucic vremenima moze vec sad da se kaze da treba cudo da se desi pa da opozicija uspe da skupi vecinu na beogradskim izborima.

Nije mi jasno sto Radule i Bosko ne pocnu ljubav ispocetka, ludackom sinergijom bi prebacili tri posto. Dveri nemaju nikakve sanse,Radule se mozda nekako i izvuce. Ili im je tako naredjeno, ukoliko ukljucim zaverenicki mode 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJORDJE said:

Kada covek realno pogleda sto bi narod i menjao Vucica? Pemzije bolje nego kod Put'na, svako malo deli po 100 ojra, prosetao je i dva aviona do granice sa Kosmetom, sta bi vise hteli? Hocete 'leba preko pogace.

Slazem se. Ovde je bukvalno sva sirotinja i nesposbni za zivot za sns, ko zna uglavnom nije sem ako zbog interesa mora. Jebo ih vucic nek im vlada sto godina i onako dalje od Perfohorija nisu otisli...

 

E, POKS je vucicev 101%, onda je tu sve jasno i za Boska. On je moje veliko razocarenje zbog te desnice, ispada glup kao...

 

Vukadinovic stari Vlah je ono ljigavo govno od coveka, verovatno ima neki bolesni fetis i on gleda svoje dupe. Ko normaln bi se nazvao Vlahom u rodjenoj zemlji da prodje cenzus.

 

Zivimo u doba govana i to je jednostavno tako, nek ljudi sede kucama i nek cekaju Isusa Hrista da im sidje i zavlada njima,dotle ce vucic vladati. 

Link to comment
Share on other sites

Ovim sa sigurnošću možemo zaključiti da se i Boško prodao prvorođenim. Gojković i ekipa koja je oko njega u tom krilu svi imaju državne funkcije. I to ne neka radna mesta na kojima su ihahaj nego sve pozicije na koje su postavljeni od pre 5 ili manje godine. Ok postoji i dalje mogućnost da se radi o budali koja ne zna šta će pa kao očajnik radi šta god može da se dokopa cenzusa ali sve je manje šansi da je to u pitanju.

 

Samardžić sigurno nije slučajno izašao iz te koalcije. On je čovek od integriteta ma šta mi mislili o njegovoj politici i sigurno je otišao zbog ovog SNS zaokreta.

 

Edited by Klotzen
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma Bosko je glup za real politiku pokazao x puta, tako da ne cudi sto ga je Gojkovic smotao doduse nisu meni bas jasna desavanja u tom POKS-u ne bih ja bio siguran da SPO-ovci su bas anti sns, npr usli u kombinaciju sa dss to je vrlo cudno jer za Jovanovicev dss se odavno prica da su satelit sns, uzeli su navodno pare za neku od kampanja svojevremeno to je mislim Bakic primetio da dss moze ceo bg da oblepi plakatima. 

 

Uglavnom sto vise koalicija koje mogu da predju cenzus uopste nije lose jer je bitno da se SNS napokon koliko toliko spusti na zemlju da ne mogu da se hvale da imaju 60-70% podrsku jer uzmu lavovski deo glasova neizaslih i onih ispod cenzusa. Treba ih spustiti na oko 50% i nesto vise posto sve manje od toga je epohalni uspeh i Vuciceva dijareja i lomljenje kvaka jer ce gicko da bude dobije krila, pogotovo sad kad je fakscili o gicku Pacicu istekao rok trajanja.

 

Jedina sansa Srbiji je da se zakvave SNS i SPS a to ce moci samo ako SNS fino potone, SPS ima svoje manijake koji glasaju za njih a da cekamo da pomru pa to je glupo, ovako spustiti SNS sto nize i onda krece ludilo Vucicevo, setimo se kako je Palma bio qrcevit par puta kad mu ne odgovara ono sto Vucic trazi, a ako bude SNS lose prosao a joj. 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Kosjan Willavić said:

Nije mi jasno sto Radule i Bosko ne pocnu ljubav ispocetka, ludackom sinergijom bi prebacili tri posto. Dveri nemaju nikakve sanse,Radule se mozda nekako i izvuce. Ili im je tako naredjeno, ukoliko ukljucim zaverenicki mode 🙂

 

Moguce je da je u pitanju sujeta.

 

Niko od njih (Radulovic, Obradovic, Tadic) ne misli da je toliko propao da ne moze na svoje ime da dobije ni tih 3%. Pritom je rec o ljudima koji se za sve pitaju u svojim strancicama i ne trpe drugacije misljenje. Prosto, uveren sam da skoro niko ko prati politiku ne moze da navede nijednog politicara iz ove tri stranke osim njihovih lidera.

 

Ono sto takodje primecujem kod njih trojice je da su svi oni ubedjeni da su genijalni, ekstremno mudri, da su neshvaceni i da bi imali i 20% samo kada bi sve bilo posteno i kada ih vlast ne bi krala. Pitanje je koliko bi se oni mogli uklopiti u SNS jer sa SNS nema pregovora, samo "you will be assimilated" politika i to je to.

 

Neko je napisao da Tadic deluje mudro kad govori, deluju i Obradovic i Radulovic nekad mudro, ali se vidi da sva trojica jedno vreme ponavljaju kao papagaji neku pricu za koju su se dosetili da im moze doneti glasove, ali ne shvataju da su izgubili svaki kredibilitet.

 

Mislim, bivsi clan SZS je odjednom shvatio da ne zeli zute opet na vlasti, bivsi liberal je odjednom ekstremni populista, covek koji je pocepao stranku poziva na njeno ujedinjenje - te price vise ne prolaze.

 

48 minutes ago, MeanMachine said:

Uglavnom sto vise koalicija koje mogu da predju cenzus uopste nije lose jer je bitno da se SNS napokon koliko toliko spusti na zemlju da ne mogu da se hvale da imaju 60-70% podrsku jer uzmu lavovski deo glasova neizaslih i onih ispod cenzusa. Treba ih spustiti na oko 50% i nesto vise posto sve manje od toga je epohalni uspeh i Vuciceva dijareja i lomljenje kvaka jer ce gicko da bude dobije krila, pogotovo sad kad je fakscili o gicku Pacicu istekao rok trajanja.

 

Pa oni i imaju oko 50%, 60% su imali samo kada je opozicija bojkotovala izbore.

 

Nije njima toliko bitno koliko ce imati glasova nego da sledeca opoziciona lista ima nekih 15%, jos jedna 7% i onda ide gomila strancica sa po 2-3%.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Klotzen said:

Ovim sa sigurnošću možemo zaključiti da se i Boško prodao prvorođenim. Gojković i ekipa koja je oko njega u tom krilu svi imaju državne funkcije. I to ne neka radna mesta na kojima su ihahaj nego sve pozicije na koje su postavljeni od pre 5 ili manje godine. Ok postoji i dalje mogućnost da se radi o budali koja ne zna šta će pa kao očajnik radi šta god može da se dokopa cenzusa ali sve je manje šansi da je to u pitanju.

 

Samardžić sigurno nije slučajno izašao iz te koalcije. On je čovek od integriteta ma šta mi mislili o njegovoj politici i sigurno je otišao zbog ovog SNS zaokreta.

 

Ne samo oni..Bio sam u jednom selu na rodjendanu i upoznao aktivistu iz tog sela za POKS..nisam mogao da verujem i covek ode da skuplja potpise, ali ne za ove, nego za prosle izbore. Ima posao preko stranke, a koliko sam skontao obican je prasinar 🙂

Link to comment
Share on other sites

Vucic picio Srbijom dvesta na sat,

(ko onaj lik sto je pevao na Palmi onomad pre trijes godina.

Izmice mi njegovo ime, sto je ohrabrujuci detalj, u glavi mi je nekakav Iggy.)

Svaki dan neki novi rekordi zemlje Srbije

 

Edited by KfJ
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...