Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Just now, Dracarys said:

Neko upitao kako je po mesnim zajednicama, ja cu vam reci, katastrofa. Krade se naveliko i ono je cirkus. Ovi rezultati Vucka me nimalo ne iznenadjuju. Sve dok se ne bude uvela zatvorska kazna za ovakve vidove prevara, izbori u Srbiji ce da funkcionisu na ovaj nacin. Nije bitno kako se glasa, vec ko broji.

 

Nema uopste toliko jaku podrsku Vucic u vidu glasova, koliko na osnovu kradje glasova.

 

Uz dužno poštovanje, ukoliko to pišeš kao anonimni član foruma, gde je opozicija da govori o krađi?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Neko upitao kako je po mesnim zajednicama, ja cu vam reci, katastrofa. Krade se naveliko i ono je cirkus. Ovi rezultati Vucka me nimalo ne iznenadjuju. Sve dok se ne bude uvela zatvorska kazna za ovakve vidove prevara, izbori u Srbiji ce da funkcionisu na ovaj nacin. Nije bitno kako se glasa, vec ko broji.

 

Nema uopste toliko jaku podrsku Vucic u vidu stvarnih glasova, koliko na osnovu kradje glasova.

 

Draki pusti izbore, sta se desava u finalu fantazija, nije valjda da si pukao kao opozicija na kraju.

Link to comment
Share on other sites

Po Crti demokratska opozicija u republici na 17 (13 Đilas + 4 Moramo).

 

Saša Janković je imao 16%. Pojedinačni rezultati na predsedničkim po Beogradu uglavnom su uporedivi sa izborima 2017. Tada je sidekick na tzv. demokratskoj strani bio Jeremić, sad je Biljana Stojković.
 
Evo poređenja nekih biračkih mesta koja su objavljivana po tviteru sa izborima 2017.
 
Savski venac BM 02, predsednički
Ponoš 200
Vučić 179
2017:
Janković 181
Vučić 158
Nije bitno drugačije.
 
Savski venac BM 07, predsednički
Ponoš 171
Vučić 161
2017:
Janković 171
Vučić 157
Nije bitno drugačije.
 
Zvezdara Bm 36
336 ponos
272 vucic
2017:
325 janković
446 vučić
Drastično lošije po Vučića. Velika razlika zbira glasova, možda je bilo pregrupisavanja i objedinjavanja biračkih mesta.
 
Vračar 7
Ponoš 228
Vučić 129
2017:
Janković 180
Vučić 111
Nije bitno drugačije.
 
BM 17 Vozdovac
Ponos 337
Vucic 271
2017:
Janković 290
Vučić 260
Nešto lošije po Vučića.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

 

Verujem da će rešiti to, namiriće se svi. Ukoliko ne izgubi Beograd, uprkos ovolikoj izlaznosti, to je realno katastrofalan i depresivan rezultat.

 

Opozicija sada priča neku blabla truć priču.

 

Očigledno su ti korumpirani Cesid i Ipsos 10x sposobniji od Crte i opozicije. Imali su rezultate već u 21, pa Vučić malo pregovarao da vidi da li moze odmah da ide vatromet ili ne.

 

Sa druge strane, šta da je opozicija i ranije saznala - šta da kažu, ne ide ni da slažu i napale narod na rezultat koji nije istinit.

 

Pa da li je taj Cesid bas korumpiran ako i svi ostali (kojima je to u interesu) ne opovrgavaju rezultate?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

 

Uz dužno poštovanje, ukoliko to pišeš kao anonimni član foruma, gde je opozicija da govori o krađi?

Opozicija ocigledno ne postoji.

 

A  govorim iz pouzdanih izvora, jer imam drugove koji rade po mesnim zajednicama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I Moramo sad najavljuje da će sutra nastaviti sa oglasavanjem..... Hahaha, kao prošla je ponoć, a zdravo je spavati po 8 sati. Srećni kao da se desilo ko zna šta, ušli u parlament. Sisice klasične, jbg.

Link to comment
Share on other sites

Moramo nije podbacio. Još tu nisu glasovi iz urbanijih centara gde su oni prošli bolje tako da će oni možda i doći do svojih 5-6% koliko im se predviđalo.

Ujedinjeni su definitivno podbacili. Oni čak i sa rastom koji će realno imati iz urbanih izbornih jedinica neće preći 15% a to je za 5% manje nego što su morali dobiti.

 

Dobra vest je da je po ovoj računici koju sad imamo SNS dobio maksimum 1,7 miliona glasova. to znači da će na sledećim izborima verovatno biti na 1,5 miliona a to je prvi preduslov da puknu sa vlasti. E sad je na opoziciji da napravi neku desnu listu koja će te glasove da pokupi jer ako ih pokupe NADA ili Zavetnici onda je sve uzalud.

 

Takođe opozicija nije uspela da spreči krađu jer mi danas nismo imali ozbiljnije dokaze da su ih uhvatili. Tako da ovi izbore neće moći biti ozbiljnije osporeni niti će se u EU moći ići sa tom pričom. Tu moraju mnogo više da rade ubuduće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko Vučić padne sa ovih 38,8% za BG, a realno je da jeste, kao i SPS sa ovih 7%, a da se ovi oko tadića nekako popnu na 3%, SNS + SPS + Zavetnici ne mogu da izglasaju gradonačelnika. Biće na mandat ili dva razlike za neku stranu. 

 

Elem, SNS stranice su na oglašavanje na FB-u, u poslednjih 90 dana, potrošili 190k evra. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

I Moramo sad najavljuje da će sutra nastaviti sa oglasavanjem..... Hahaha, kao prošla je ponoć, a zdravo je spavati po 8 sati. Srećni kao da se desilo ko zna šta, ušli u parlament. Sisice klasične, jbg.

Teske pizdurine i oni, sto kaze Mc, jedan Cuta ispade najnormalniji u toj ekipi. Sta je ovde za toliko kezenje kada se ne zna ni da li ce se BG izgurati.

Link to comment
Share on other sites

Just now, medobrundo said:

I Moramo sad najavljuje da će sutra nastaviti sa oglasavanjem..... Hahaha, kao prošla je ponoć, a zdravo je spavati po 8 sati. Srećni kao da se desilo ko zna šta, ušli u parlament. Sisice klasične, jbg.

Nisu sisice.Svaka njima čast bez ikakve infrastrukture maltene, kao neko totalno nov, van Bg govoreći, a ni u Beogradu nisu neki faktor, da su uspeli da nakupe i ovoliko glasova.

Nema šta da se ostaje budan do 3,4, koja je svrha?

Opet su najživlji od opozicije ispali, ja njima ništa ne zameram.

Jedna lepa ekološko leva opcija koje se ne bi postidele mnoge zemlje zapadnog sveta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Zvezdinho said:

FPc1-2RX0AIYghz?format=png&name=small

Ovo je očajan rezultat opozicije u Beogradu na sasvim dobru izlaznost, ovo nije ni blizu.

Ja sam danas zbog izlaznosti počeo da se ložim da bi i na nivou Srbije opozicija mogla bar malo da otvori parlament, da Marinika uzme 20% i Moramo 8-10% pa da bar imaju neku težinu i legitimitet makar kao opozicija, ali sam prethodnih dana hladne glave mislio da nema šanse da se bilo šta bitno promijeni.

Ipak, za Beograd sam, i bez loženja i bez očekivanja ovako visoke izlaznosti, mislio da će biti blizu.

Ovo nije blizu, ovo je 30% nemandrila i 70% mandrila u našem glavnom gradu.

 

Još jedna stvar nevezano za beogradske izbore, ponašanje u izbornom štabu Moramo je bilo skandalozno. Da sam novinar, pitao bi ih da li slave to što su iza DSS-a ili iza Milice Zavetnice.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jebes mi sve, kad je Sasa Jankovic izasao one noci i poceo da se kezi kao da je na drogama i slavi 17%, mislim da je izgubio 10% tog trenutka.

 

A onaj koji bi izasao i rekao mi smo postigli objektivan uspeh jer smo usli u parlament, ali necemo slaviti i necemo se smiriti dok ne promenimo ovu vlast dobio bi 10%.

Link to comment
Share on other sites

Do kraja godine potrošačka korpa će otići sa 80 na 90 000. A ovi što se raduju asvaltiranju, rudnicima i ostalim sranjima neka samo uživaju. Žao mi ovih 15 posto glasača što mora da živi sa takvom okolinom, šta da vam kažem braćo i sestre...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Haklberi said:

Do kraja godine potrošačka korpa će otići sa 80 na 90 000. A ovi što se raduju asvaltiranju, rudnicima i ostalim sranjima neka samo uživaju. Žao mi ovih 15 posto glasača što mora da živi sa takvom okolinom, šta da vam kažem braćo i sestre...

Nista, ziveli smo i do danas sa njima, sve je ovo Srbija samo što se nekad malo ohrabrimo da moze biti bolje ali za bolje mora puno znoja i pameti a kod nas je ljudi spremnih da rade i bore se za boljitak svih u državi sve manje i manje. 

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...