Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

@Veshtodel Izvini, ne mogu mnogo da kuckam i filozofiram sada, treba se spremiti ranije i leći i odraditi tu kontrolu izbora kako valja. 

 

Želim ti samo reći da niko nikome, barem ne ovde, nijre rekao/napisao da MORA da glasa.

Ja sam samo tražio objašnjenje, odnosno, naveo moje razloge zašto smatram da bi trebalo ipak izaći. 

 

Na osnovu tvog pisanja mi deluje da si izuzetno obrazovana osoba, verovatno i starija i iskusnija i najčitanija od mene. Verujem i da si svestan svog zla koje radnikali i ova vlast nosi sa sobom.

Nadam se da ćeš biti na drugoj strani i ipak glasati, ako želiš, ništa se ne mora. :classic_smile: Šteta je da obrazovani bojkotuju, a ljudi koji se prodaju za par hiljada dinara bez problema zaokružuju onog za koga im je rečeno. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja za UPS. Moramo otpada kad vidim da ni kontrolore nemaju, koji ce im qrac? Trebali su na jednu listu, da jure zajedno 30%, time bi postali ozbiljniji partner I zapadu. 

Rekoh ne bi me cudilo da Moramo Vucic pozove u vladu, da dobije plus na zapadu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Verujem da @bohumilo, a i @Veshtodel, vrlo dobro znaju koja opcija jeste "manje zlo". A ako si već, da bi dobio tu informaciju, potrošio izvesnu energiju i svoje psihičko zdravlje (koje sigurno trpi ako iole pratiš političku situaciju u Srbiji), odlazak do biračkog mesta i zaokruživanje "manjeg zla" je svakako mizeran udeo troškova u toj cost/benefit kalkulaciji. Tako da ako ćemo već da filozofiramo i četvorimo dlaku, ni sa te strane to ne pije vodu. Jedino ako će benefit ne-glasanja proisteći iz toga što ćeš posle moći da pričaš kako si mnogo pametan i da se hvališ da nisi glasao pa iz toga crpiš neko zadovoljstvo : )

 

Zato, bez mnogo proseravanja, izađi i glasaj : ) 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, major josip said:

@Veshtodel Izvini, ne mogu mnogo da kuckam i filozofiram sada, treba se spremiti ranije i leći i odraditi tu kontrolu izbora kako valja. 

 

Želim ti samo reći da niko nikome, barem ne ovde, nijre rekao/napisao da MORA da glasa.

Ja sam samo tražio objašnjenje, odnosno, naveo moje razloge zašto smatram da bi trebalo ipak izaći. 

 

Na osnovu tvog pisanja mi deluje da si izuzetno obrazovana osoba, verovatno i starija i iskusnija i najčitanija od mene. Verujem i da si svestan svog zla koje radnikali i ova vlast nosi sa sobom.

Nadam se da ćeš biti na drugoj strani i ipak glasati, ako želiš, ništa se ne mora. :classic_smile: Šteta je da obrazovani bojkotuju, a ljudi koji se prodaju za par hiljada dinara bez problema zaokružuju onog za koga im je rečeno. 

 

Ma ja to karikiram glupe slogane, znam da nisi rekao da se mora glasati i nisam mislio na tebe i bilo koga odavde sa Moranjem, 😁 Sve cool, tome i sluze forumi da razmenimo razlicita gledista i stavove. Kao sto sam naveo ja nemam nista protiv izbora generalno, vec su se moji komentari vise odnosili na iluziju da gradjani imaju moc izlaskom na izbore.

 

Srecno sa kontrolom sutra 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Veshtodel said:

 

Ma ja to karikiram glupe slogane, znam da nisi rekao da se mora glasati i nisam mislio na tebe i bilo koga odavde sa Moranjem, 😁 Sve cool, tome i sluze forumi da razmenimo razlicita gledista i stavove. Kao sto sam naveo ja nemam nista protiv izbora generalno, vec su se moji komentari vise odnosili na iluziju da gradjani imaju moc izlaskom na izbore.

 

Srecno sa kontrolom sutra 🙂

 

Imati moć znači biti u poziciji da se postupkom proizvede neki efekat. Efekat može biti mali ili veliki, kumulativni ili pojedinačni. Ako se proizvodi mali efekat, onda je moć mala. Ali da se sijalica samoosvesti, mogla bi da kaže, pa što ja sa svojih 10 vati da sijam uopšte, kad ja nisam rerna od 2000 vati. Ali sijalica treba da sija, jer ona može ono što rerna ne može. Poenta je da se moć ne ispoljava samo onda kada donosi prevagu, nego onda kada nešto znači. A izlazak na izbore znači da svojim postupkom afirmišemo demokratičnost svoje građanske uloge, kao što plaćanjem računa afirmišemo poštovanje i smislenost zakona koji to propisuju, a poštovanjem slobode drugih afirmišemo njihovo čoveštvo. To ne radimo zato što će veliku razliku u svetu napraviti jedan plaćen račun manje ili više, već zato što podrazumevaju građanske uloge koje su neodvojivi aspekt naše ličnosti u demokratskom društvu. Izbori su isto to.

Osim toga, nezadovoljstvo na izborima može da se iskaže precrtavanjem svih. Zamisli kad bi umesto 40% neizašlih, nezadovoljstvo bilo iskazano sa 40% nevažećih listića. To je poruka koja bi odjeknula i koja bi promovisala demokratičnost građanstva.

Edited by handys
Link to comment
Share on other sites

Pa gradjani imaju moc izlaskom na izbore. Mozda Srbiji ne toliko koliko u Svedskoj, ali promene se pokrecu na izborima. Sloba se rusio na ulici, ali 5. oktobru su prethodili izbori. Ne mogu se ocekivati neki masovniji protesti ako Vucic uzme 65%. Korak po korak, nece ni ovi doveka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, A sad said:

 

Nije jedini krivac, kriva je i policija koja mu to dopusta.

 

Opet gresis u elementarnoj logici. 

 

To sto mu policija "dopusta" (odnosno ne radi dobro svoj posao), ne abolira ni promil krivice lopova. Policija moze da bude kriva sto ne radi svoj posao (a to je pre da pronadje i privede zakonu pocinoca nego da unapred zastiti - prosto je nemoguce sve zastititi), a ne i za to sto je zlocin pocinjen (izuzetak bi bio da je zlocin najavljen, te da je gazda trazio neki vid zastite a da ga policija iskulirala).

 

Mnogo smo se sada upetljali u ove metafore, ali lopov je kriv pa je kriv, bez obzira na sve. Sto bi se reklo "To vam je tako". 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Opet gresis u elementarnoj logici. 

 

To sto mu policija "dopusta" (odnosno ne radi dobro svoj posao), ne abolira ni promil krivice lopova. Policija moze da bude kriva sto ne radi svoj posao (a to je pre da pronadje i privede zakonu pocinoca nego da unapred zastiti - prosto je nemoguce sve zastititi), a ne i za to sto je zlocin pocinjen (izuzetak bi bio da je zlocin najavljen, te da je gazda trazio neki vid zastite a da ga policija iskulirala).

 

Mnogo smo se sada upetljali u ove metafore, ali lopov je kriv pa je kriv, bez obzira na sve. Sto bi se reklo "To vam je tako". 

 

Aj ne lupaj. Ko uopste govori o aboliranju krivice? 

 

To sto ti pises se svodi na to da ce se izbori dobiti kad lopov postane posten. Nece jer lopov nikad nece postati posten dokle god mu policija dopusta da krade. I to je to. Dokle god opozicija ne obezbedi kontrolu izbora Vucic ce krasti izbore. Prosto i jednostavno dok opozicija ne resi kontrolu izbora ne postoji ni promil sanse da se vlast promeni. 

 

Sad slobodno nastavi sa teorijama, filozofiranjem i teranjem maka na konac...

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A sad said:

Aj ne lupaj.

Lepo. 👍

 

1 minute ago, A sad said:

Ko uopste govori o aboliranju krivice? 

Kako bi ti nazvao konstantno potenciranje da je i neko drugi kriv za kradju?

 

1 minute ago, A sad said:

To sto ti pises se svodi na to da ce se izbori dobiti kad lopov postane posten. Nece jer lopov nikad nece postati posten dokle god mu policija dopusta da krade. I to je to. Dokle god opozicija ne obezbedi kontrolu izbora Vucic ce krasti izbore. Prosto i jednostavno dok opozicija ne resi kontrolu izbora ne postoji ni promil sanse da se vlast promeni. 

Izbori se mogu dobiti i uz svu njihovu kradju jer ce doci trenutak kada vise nece moci da namiri sve kapilare, one koji ocekuju nesto kao nadoknadu. Taj momenat ce kad-tad stici, pitanje je samo u kakvom cemo kanalu kao drzava biti. 

Ali mogu da se slozim sa tobom da ce se pre izaci iz toga kada opozicija bude jaca. Zato ON i radi mnogo na tome da imamo laznu opoziciju kao i nesloznu pravu opoziciju. 

 

1 minute ago, A sad said:

Sad slobodno nastavi sa teorijama, filozofiranjem i teranjem maka na konac...

Cemu takav ton i etiketiranje, i na pocetku posta i na kraju? Slobodno me ignorisi (kao i svi ostali kojima se ne svidja moje pisanje), nema zaista potrebe za tim. Aj uzdravlje 🍻

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sasha arsenal said:

Da se i ja upišem na ovoj temi.

 

Naravno da ću izaći na izbore i ovako ću glasati:

presednički-Ponoš(Biljana je skroz ok i bio sam jako blizu da njoj dam glas,ali sam se odlučio za pomenutog jer me je pozitivno iznenadio u nastupima nakon kandidature,iako sam bio razočaran načinom na koji je predstavljen od strane ujedinjene opozicije.Đilas je izašao i u javnost izneo predlog svoje stranke bez dogovora sa ostatkom ujedinjene opozicije i to je bila konačna odluka.Iskren da budem,mislim da je to bila ipak dobra odluka što se tiče izbora kandidata.)

parlamentarni-koalicija Moramo(Mislim da imaju jasan stav u kom pravcu ova zemlja treba da ide i da to iskreno i predstavljaju.)

lokalni-za listu koja predvodi Marinika Tepić.Nisam siguran kako koalicija Moramo stoji u Čačku i da li će preći cenzus(verovatno neće),pa da ne bih bacio glas.A i ova koalicija oko NDBG je nekako više orjentisana na Beograd.

 

 

Za predsednicke se slazem, ja pojma nemam ni sta prica Bilja ni Ponos, ali cim su se obrusili na njega ja cu po automatizmu da mu dam glas. Cim su SNS gamad protiv nekog ja sam za.

Sto se tice parlamentarnih ja sam se dvoumio izmedju zelenih i Marinike, ali cu dati glas MAriniki jer treba imati onu stvar pa raskrinkati Palmu i ostalu bagru. Odgledao sam i par emisija gde je razmontirala Vesica i par onih prostackih galamdzija iz SNS-a, Vesica pogotovu, par puta ga je tako spustila da je ovaj tamo penio morao je voditelj da ga smiruje. Ovaj Cuta i Zelenovic su isto jako OK, cini mi se da su posteni ljudi i svakako nam treba ovakva politicka struja, verovatno cu ih podrzavati u buducnosti.

 

Meni su najveci problem lokalni izbori, ja ovde nemam stvarno za koga da glasam, danas malo gledam youtube, bila MArinika ovde ali kada sam video ove njene lokalne funkcionere stvarno ne mogu da glasam za njih. Jbg, sve stranke su prepune losih kadrova, jednostavno se takvi guraju, nemaju obraza, poltroni i samo gledaju gde ce da nadju uhlebljenje jer su svesni svojih mogucnosti. Bosnjaci su podeljeni u tri struje i izbore shvataju kao veciti derbi, tu nema nekih vecih pomaka, glasa se za licnosti, imam utisak da ove stranke ni ne moraju da imaju ikakav program, ionako ce da glasaju za njih, Srbi su u SNS-u, ovaj je pokupio sve ove manje stranke i tu zaista niko nema nikakve sanse, samo je pitanje koga ce od bosnjackih struja da ostavi u opoziciji, mislim da ce SDA to da bude. Iz Novog Pazara sam, da ne bude zabune.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako doći do glasova osoba od 50+ godina? Pošalješ im samo (obavezno na viber):

 

Quote

Ukoliko ne izađeš na izbore 3. aprila i ne zaokružiš kandidata pod rednim brojem 2 ili 4 i ako ne proslediš ovu poruku na najmanje 5 različitih brojeva čeka te još bar 4 godine:

 

- kriminala

- korupcije

- nerazjašnjenih ubistava

- siromaštva

- bežanja najmilijih iz države

- afera naviših državnih činovnika

- ...

 

😄

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

  

22 hours ago, freethrow said:

@bohumilo pa zato što si obrazovan i inteligentan i vidi se da promišljaš stvari, onda kad čitaoci ovde pročitaju da ćeš ipak da i pored skepticizma izađeš i zaolćkružiš, recimo Ponosa, onda i oni pomisle, pa čekaj ovo je pametan obrazovan i razuman čovek, mora da nešto zna... Budeš naš Jokić, ili Jelena Begović?

Hvala, ali to ne bi bila istina. A ne doživljavam svoju aktivnost na forumu kao politički aktivizam koji bi za cilj imao maksimizaciju izbornih šansi nekog kandidata, pa da onda vredi u tom smislu kazati i nešto što baš i ne stoji ili nesto što ne mislim...

 

 

14 hours ago, major josip said:

Ovo što pišeš da tvoj glas nema nikakvog efekta -  tu se ne bih složio. Srpska napredna stranka će recimo imati oko 2 miliona glasova, što je ogromna brojka. Kada bi to spustio na pojedinačan nivo, jedan glas tog pojedinca ne menja mnogo u zbiru, ali kada recimo 10% tih pojedinaca ne bi glasalo tako izgubili bi čak 200k glasova.

 

Ja sam siguran da ima barem 50k u Srbiji koji kažu, ma moj glas ne znači ništa. 2016. je par hiljada glasova odredilo da li će neka stranka preći cenzus ili ne. 2012. je 70k odredilo da Nikolić pobedi, a to je trenutak kada se menja srpska istorija. 70k ljudi je možda tada razmišljalo da nema potrebe da izađu jer njihov glas ne vredi mnogo i ne menja računicu i dobili smo ovo što smo dobili, da radikali opet dođu na vlast (izašlo je 800k ljudi manje nego u prvom, daklje ljudi koji su generalno spremni da glasaju, ali tada nisu hteli, svako iz nekog razloga).

Znam, ali ja ne raspolažem sa 70k glasova (niti moj glas na izborima ima bilo kakvog uticaja na te ljude). Kada bih raspolagao njima onda bih se postarao da me nista ne spreči da izađem na izbore jer postoji solidna šansa da nešto bude odlučeno sa marginom od 70k glasova. Sa marginom od jednog glasa - gotovo nikakva.

 

Mislim da je ovaj fenomen jedan od najodgovornijih za činjenicu da ljudi pretežno glasaju za loše politike (loše za njih), jer trošak informisanja o tome koja bi politika za njih dugoročno bila najbolja daleko prevazilazi upotrebnu vrednost te informacije (astronomski malu šansu da svojim glasom utiču na inauguraciju te politike), pa je onda potpuno razumno birati političku opciju po drugim kriterijumima (npr. da se iskaže lojalnost nekoj socijalnoj grupi ili identitetu, ili iz kratkoročnog finansijskog interesa (kupovina glasova) itd). Ali o tome možda drugi put.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------

13 hours ago, AgroLaki said:

Slazem se, tvoj pojedinacni glas nema uticaj ni na sta. Ni moj pojedinacni, ni Maretov, ni Žikin, ni Perin ni Devojkin ni Kojpernikov itd... I odjednom...KRK, sekta na vlasti još 10 godina.

Ti dogadjaji su potpuno nezavisni, ni jedan od tih glasova nije uticao ni na kakav način na formiranje sadašnje vlasti - svako od njih je mogao da promeni glas kako hoće i sve bi ostalo isto - niti ima iole netrivijalne šanse da utiče na formiranje buduće vlasti. Ja razumem da ti govoriš da bi, da je 100 000 ljudi promenilo svoj glas u suprotnom smeru rezultati bili drugačiji ali to, ako neko ne veruju u magiju, niko nije u stanju da izvede olovkom u nedelju, iza paravana.

 

13 hours ago, AgroLaki said:

Nije druže sve u individualizmu, ti i ja živimo lepo, ali sutra će nešto tvoje ili moje da zatreba njima, a pošto privatne vojske još nema, problem će nam rešiti niko.

Nije došlo do toga da biramo da li ćemo goloruki na tenkove, takav rizik ja ne bih preuzeo, ali protegneš noge do glasačkog mesta, pa šta se desi desi se, ulaganje je minimalno moguće.

 

Ali kažem, na raspolaganju imam i druge metode političke borbe slične efikasnosti kao i moj izlazak na glasanje, a koje zahtevaju još minimalnije ulaganje od "minimalnog mogućeg". Ako nije upalio moj primer sa molitvom, da pokušam nešto drugo. U stanu imam scrabble društvnu igru. Ako u njoj složim ime nekog kandidata na izborima i ostavim na stolu da tihuje cele nedelje to mi zahteva manje ulaganje nego odlazak na biralište, i ima otprilike sličnu šansu da pomogne da taj kandidat bude izabran.

 

A što se tiče otimanja imovine od ljudi, pa to je u Srbiji odavno došlo, vi ćete i sada teško naći iole uspešnog nezavisnog biznismena koji ne orabotava sa državom i kome ne dolaze u kancelarije siva odela i uzimaju reket i provizije za "zaštitu" i protekciju i pristup državnim tenderima itd (znam ljude koji u centru Beograda godinama ne mogu da usele u legalno kupljen poslovni prostor jer je tu već neka bratija zauzela i traži 300k evra da odatle izađu, i tu nema pomoći ni od policije ni od suda ni od koga.). To i jeste jedan od centralnih problema u Srbiji, ali se meni čini da ni u opoziciji nema velikog razumevanje odakle to dolazi (barem onako kako ja tumačim).

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------

  

10 hours ago, Malkolm Brogdon said:

 

Zar ne bismo ovde sansu da nas glas nesto promeni trebalo da pomnozimo sa vrednoscu te promene kako bismo dobili matematicko ocekivanje i na taj nacin izracunali da li nam vredi da utrosimo X resursa da odemo i glasamo?

 

S obzirom da se vrednost promene vlasti ne moze izracunati objektivno, jer nije ista za razlicite individue, ako ja smatram da je za mene vrednost promene vlasti = Y, a nek sansa da moj glas nesto promeni bude 0.000001, onda je racionalno izaci na glasanje ako je Y * 0.000001 > X, gde su X ulozeni resursi da se ode na glasanje.

 

Tako da ne vidim nacin da bilo ciji izlazak na glasanje okarakterisemo kao inherentno racionalan ili iracionalan, bez informacije o tome koliku vrednost za glasaca ima potencijalni rezultat u slucaju da je njegov glas napravio razliku.

 

 

Ovo je dobra primedba, i ja jesam implicitno uzeo u obzir i vrednost te promene, tj očekivanu vrednost moje odluke. Apsolutno ne mislim da je izlazak na izbore iracionalan za svakoga, ne mislim ni da bi to bio za mene u svakom slučaju, jer vrednost od izlaska na izbore ne mora biti samo u šansi da se glasom utiče na politiku, već i npr. socijalnom efekat tog gesta ili ličnoj satisfakciji zbog podrške ideji u koju neko duboko veruje itd. Ovaj treći faktor može biti značajan i opravdati izlazak, ali za mene takva opcija na ovim izborima nije ponuđena.

 

 

Drugo, tačno je da se vrednost promene vlasti se ne može dati objektivno, ali možemo barem pokušati da damo nekakakva okvirnu ocenu te vrednosti. Evo mog pokušaja izvođenja operacije koju si ti predložio na realnim podacima na salveti, koja je nužno JEZIVO gruba i podložna raznim kritikama, ali je barem nešto.

 

Prosečan ekonomski rast u Srbiji od 2012. na ovamo je bio 1.58%. i možemo ekstrapolirati to na sledeće 4 godine tekuće vlasti. S druge strane, ako pretpostavimo da bi druga vlast u Srbiji donela rast GDP-a koji je za 1% (dosta nategnuto, ali hajde) veći od prosečnog rasta u zadnjih 10 godina - da bi rast bio 2,58% u naredne 4 godine - to je ukupna dobit 2.26 milijardi dolara u naredne 4 godine. Da ne oduzimamo nikakvu kamatu, kada ovo podelimo na broj stanovnika to je oko 330$ po osobi. Ovo možemo uzeti za vrednost promene vlasti za prosečnog glasači.

 

S druge strane, u još JEZIVIJE pojednostavljenom modelu, uzmimo da Srbija ima 2 miliona aktivnih glasača, da na izborima postoje samo 2 kandidata i da je prosečni glasač za samo 1%* bliži jednom kandidati, tj da ima šansu od 50.5% da glasa za Vučića a 49.5% za Ponoša i da svi ljudi glasaju nezavisno jedni od drugih. Šansa da tada 1 glas prevagne izbore je 5.47*10^(-91). Čak i da kompletna dobit od 2.26 milijarde dolara ode jednoj osobi, to predstavlja očekivanu vrenost vašeg glasanja od 1,24*10^(-81) dolara. To je 79 redova veličine manje od jednog dinara!!! Razlika u veličini čoveka i korona virusa je 9 redova veličine. Oposnost koju proizvodite vašom vožnjom do glasačkog mesta ili šansom da zarazite virusom druge ljude vaš gest debelo gura u negativni bilans.

 

 

*za ovoliku razliku je zapravo najodgovorniji ovaj tilt biračkog tela za 1% u korist Vučića koji sam napravio. U najidelanijem mogućem slučaju (sa stanovišta šanse pojedinačnog glasača da odluči izbore), da na izbore izlazi samo 2 miliona glasača i da svaki od njih ujutru baci novčić i odluči za kojeg od 2 kandidata će glasati ova računica daje očekivanu vrednost glasa od oko 15 dinara.

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bohumilo said:

S druge strane, u još JEZIVIJE pojednostavljenom modelu, uzmimo da Srbija ima 2 miliona aktivnih glasača, da na izborima postoje samo 2 kandidata i da je prosečni glasač za samo 1%* bliži jednom kandidati, tj da ima šansu od 50.5% da glasa za Vučića a 49.5% za Ponoša i da svi ljudi glasaju nezavisno jedni od drugih. Šansa da tada 1 glas prevagne izbore je 5.47*10^(-91). Čak i da kompletna dobit od 2.26 milijarde dolara ode jednoj osobi, to predstavlja očekivanu vrenost vašeg glasanja od 1,24*10^(-81) dolara. To je 79 redova veličine manje od jednog dinara!!! Razlika u veličini čoveka i korona virusa je 9 redova veličine. Oposnost koju proizvodite vašom vožnjom do glasačkog mesta ili šansom da zarazite virusom druge ljude vaš gest debelo gura u negativni bilans.

 

 

math-zach-galifianakis.gif

 

Druze, zajebao si sve moje matematike koje sam izvodio na forumu. Ikada. 

 

:23:

 

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Ma previse neki ocekuju od ovih ili bilo kojih izbora, kad ih i izgube Vucic i kompanija. I dalje cete imati 70% anticivilizacijski orijentisanih, minimum, to su ovi koji trenutno podrzavaju putlerovo luđenje, a da nije toga, nasli bi oni nesto drugo da lude. Ako im se dodaju ostali, koji mozda u ovom slucaju ne podrzavaju putlera, ali nisu ni za kompletnu integraciju, verovatno je procenat 90%. I sa time nema veze ni sns pripaganda, ni popovi, ni nista.

Link to comment
Share on other sites

Po vama jel bolje da se izlazi rano ujutru ili popodne? 

 

Citam po tviteru, ovi neki kazu da je bolje sto ranije nabiti izlaznost, da bi se psiholoski uticalo i na apstinente. Ja sam do sad uvek predvece glasao, mozda sutra obrnem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...