Jump to content

VN Abudabija 2021


Radoye

Recommended Posts

Dr. Helmut nastavlja da sipa po Mercedesu, kaze mozda su njegove reci da je Toto Volf "nedostojanstveni luzer" bile malo preterane, izgovorio ih je u emocionalnom momentu a nije tajna da se on i Toto bas i ne vole, ipak priznaje da Toto u Mercedesu radi odlican posao i respektuje sve uspehe koje je postigao u karijeri i veruje da ce i ubuduce Mercedes i Red Bul biti glavni rivali za titulu. Naredne sezone veruje da bi posao Red Bulu mogao biti dodatno olaksan jer u Mercedes umesto Botasa dolazi Rasel koji je veoma talentovan i mogao bi da destabilizuje Hamiltona i uzme mu dovoljno bodova da Ferstapen ponovo osvoji titulu. Maks vec vredno radi u simulatoru i novi bolid se odlicno pokazuje u simulacijama, Maks je fenomenalan vozac i gura tim da se iscedi maksimum potencijala jer preferira bolid podesen da bude sto brzi a ne nuzno i udoban za voznju.

Takodje, kaze da Majkl Masi umesto kritika zasluzuje priznanje za nacin na koji je vodio trku u Abudabiju, kaze da su pravila podlozna interpretaciji i ako je sudija presudio kako je presudio to je automatski po pravilima i validno. Masijevi motivi su bili cisto sportski, zeleo je publici da priusti spektakl u zadnjem krugu sto mu je i uspelo, Red Bul je fantasticno reagovao i poslao Maksa u boks po nove gume, Mercedes nije zbog cega na kraju Hamilton nije imao sanse i samo sebe mogu da krive za to. Ipak, u Red Bulu razumeju ljutnju iz Mercedesa jer i oni sami su se u par navrata tokom sezone naljutili u situacijama kada su u Mercedesu likovali na pojedine sudijske odluke koje su isle njima na ruku ali to je normalno sa sportskim rivalstvima, ipak veruje da medjusobni respekt izmedju dva tima postoji...

Link to comment
Share on other sites

On 12/22/2021 at 11:25 PM, Maharaja said:

Crva nije ni bilo kao Šumaherova titula 94', pa 30 godina kasnije znamo kako ju je osvojio. I za 30 godina će jedini šampion 2021. godine biti Masi. Dobro, i Netflix.

Lažna titula ostala, lažni šampion takođe.

 

Max je šampion, Luis nije.

 

Pati...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ko misli da FIA & Majkl Masi nisu odlučili ovogodišnji šampionat je...u najmanju ruku neobavešten, da ne kažem nešto jače.

Nije poenta u tome da li je Max zasluženo šampion ili ne, ja mislim da jeste, nego da je šampionat režiran.

Sa ove distance mogu samo Bogu da zahvalim da Luis, čistim sticajem okolnosti, nije bio u Maxovoj poziciji u poslednjem krugu poslednje trke, jer da je uzeo na takav način titulu pojeo bih se živ.

Ovako ipak imam iluziju da bi MGP drugačije reagovao nego RB.

Znam koliko je glupa poslednja rečenica, ali su mi baš mnogo "rušili sneška" ovi kreteni iz FIA ove godine, tako da mi jedino preostaje da budem naivan, bar do sledećeg sranja...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Nicklord said:

Što ti je FIA rušila sneška kad su skoro sve odluke do sad bile na štetu RBa? Jedino ova poslednja nije ali do nje ne bi ni došlo da FIA nije vraćala Mercedes u život jer su zaostajali za Maksom a hteli su po svaku cenu da se ide do poslednje trke

 

Ako se ogranicimo samo na kontrovezne momente blize smo odnosu 50-50% ne racunajuci poslednju trku sezone. S tim sto su i Hamilton i Ferstapen mogli komotno do budu parkirani jedno 2-3 trke bez problema. A onda on top of all that kao ona visnja na slag dolazi ova poslednja trka.

Sto se mene tice nit' Mercedes nit' RBR su mi posebno omiljeni ali upravo cinjenica da je FIA manipulisala rezultatima - nemam ni zrno sumnje od Silverstona naovamo da su sve odluke bile motivisane s ciljem da se napravi sto "tesnji" sampionat - treba da bude sasvim dovoljna svakom pravom fanu F1 da mu bude porusen snesko. Jer cak i da je tvoj ljubimac na ovakav nacin rukopolozen za sampiona to nikako ne bi trebao biti razlog za likovanje jer smo umesto sportskog nadmetanja dobili skriptovani rijaliti sou - e sad, i to ima svoju publiku i ko to voli, ne kazem, no to vise nije moja soljica caja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Maharaja said:

drago mi je da smaram. Ne možemo svi biti Liberty, Netflix i Masi pa da nameštamo šampionate da se raja žari i pali.

Imaš ti dobro razmišljanje ali si ga izneo sto puta. Kao da si Hamiltonova keva.

 

U redu je, objasnio si. Čak se i slažem da je nefer ali šta misliš da ćeš ti da postigneš ovde time što ćeš da vrtiš istu priču?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Imaš ti dobro razmišljanje ali si ga izneo sto puta. Kao da si Hamiltonova keva.

 

U redu je, objasnio si. Čak se i slažem da je nefer ali šta misliš da ćeš ti da postigneš ovde time što ćeš da vrtiš istu priču?

Ok. U pravu si. Stao sam i zvanično.

 

Ali u decembru i nema druge priče. Pogledaj F1 portale, ništa se ne dešava 😄

 

osim imbecila koji su pretili Latifiju, što je potpuni WTF.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

- Eklston porucuje Mercedesu da je on bio na njihovom mestu on bi naredio Botasu da parkira bolid pre nego sto je Masi dao znak za restart u poslednjem krugu i tako obezbedio titulu za Hamiltona. To bi bio "pametan potez", i iako bi to u prvi mah naljutilo mnoge kontroverza bi do sada vec legla i ne bismo jos uvek raspravljali o finalu sezone i slusali kuknjavu Mercedesovaca kako su pokradeni... :puke:

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Radoye said:

- Eklston porucuje Mercedesu da je on bio na njihovom mestu on bi naredio Botasu da parkira bolid pre nego sto je Masi dao znak za restart u poslednjem krugu i tako obezbedio titulu za Hamiltona. To bi bio "pametan potez", i iako bi to u prvi mah naljutilo mnoge kontroverza bi do sada vec legla i ne bismo jos uvek raspravljali o finalu sezone i slusali kuknjavu Mercedesovaca kako su pokradeni... :puke:

 

 

 

On 12/12/2021 at 9:06 PM, Jurgen said:

Sve što je Mercedes trebalo da uradi je da parkira Botasa na sred staze u krugu 57. Ali Toto je bio previše zauzet dranjem na Masija. 

 

Berni čita forum :D

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Radoye said:

- Eklston porucuje Mercedesu da je on bio na njihovom mestu on bi naredio Botasu da parkira bolid pre nego sto je Masi dao znak za restart u poslednjem krugu i tako obezbedio titulu za Hamiltona. To bi bio "pametan potez", i iako bi to u prvi mah naljutilo mnoge kontroverza bi do sada vec legla i ne bismo jos uvek raspravljali o finalu sezone i slusali kuknjavu Mercedesovaca kako su pokradeni... :puke:

 

 


Berni bio i ostao ložač za široke mase. Cirkusant.

 

Sada još čekamo Briatoreovo mišljenje šta je trebao Mercedes da uradi…

Link to comment
Share on other sites

Takve gadosti Mercedes NIKADA neće uraditi.

Da se razumemo, mislim da ni RB ne bi uradio takvu stvar. Jedno je Perezevo blokiranje Hamiltona, što je sasvim ok i legitimno, i to što su ga poslali u box kad je pretilo da će Honda da ispusti dušu. Ali mislim da nema šanse da bi RB napravio neki scenario iz Singapura da je to išlo na ruku njima.

Isto mislim i za Ferari i za Meklaren.

Pa čak i Alpina danas kako je vođena, sa sve Alonsom u njoj, to ne bi uradila.

To Pantelijino baljezganje je irelevantna stvar.

Mene samo zanima dogovor timova i FIA za sledeću sezonu i na šta će to ličiti u praksi na prvih par trka.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

FIA je danas objavila plan o svojoj "opseznoj istrazi" oko dogadjaja u finisu proslogodisnje VN Abudabija.

 

- 19. januara zakazan je sastanak WMSC na kojem ce jedna od tacaka dnevnog reda biti rasprava o ovoj temi. Tu ce biti uradjena "detaljna analiza" uz "zajednicke konsultacije" sa svim F1 vozacima i timovima.

- Rezultati ove raprave ce negde u februaru biti predstavljeni F1 komisiji, koja ce da pripremi izvestaj.

- Izvestaj ce biti prezentovan javnosti na zasedanju WMSC u Bahreinu 18. marta, u petak prvog granpri vikenda sezone 2022.

:smiley26:

 

Dakle sve preko kurca i u zadnji moguci cas, cisto da izgleda da se nesto dogadja a ustvari da se nista ne uradi. Jer zapravo nista se lose nije ni desilo, sve je bilo potaman. A sad, to sto se neki tu dure to je zato sto su "losi luzeri" i "zagrizeni fanovi", njihovo misljenje svakako nije relevantno sve dok je Netflix publika zadovoljna...

Hulk_Hogan_Bio.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na koju stranu ce se ova "istraga" odvijati vec moze da se nasluti:
 

Quote

The FIA statement which announced the review did not inspire much confidence. It claimed “significant misunderstanding” by fans – rather than the handling of the race itself – had created “an argument that is currently tarnishing the image of the championship”.

 

Dakle, opet kao kad je Vajting u svojoj istrazi utvrdio da Vajting nije nista kriv povodom udesa Zila Bjankija, i sada je FIA vec unapred utvrdila da FIA nije nista kriva, da nikakvih problema nije bilo u nacinu na koji je direkcija trke odradila posao, jedino sto postoji "znacajno nerazumevanje" situacije medju fanovima. To mora da su oni "dugogodisnji zagrizeni fanovi" koji pojma nemaju i cije misljenje je bitno k'o lanjski sneg.

 

Kurs je dakle cvrsto zacrtan, ko se nadao nekakvim sustinskim promenama i ocuvanju integriteta F1 kao sportskog takmicenja a ne skriptovane rijaliti zabave u startu se zajeb'o. F1 kakvu smo znali do sada je i zvanicno umrla. Dobro dosli u vrli novi svet.

Edited by Radoye
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...