Jump to content

VN Abudabija 2021


Radoye

Recommended Posts

Elem, tokom mog pisanja ovde nisam nameravao nikoga da uvredim. Tokom trke, moje uvrede su imale put Masija, FIA, i Maxa. Ako se neki forumaš tu slučajno našao, izvinjavam se. Nadam se da nije. Pogledaću svoje postove opet za svaki slučaj i pisati direktno izvinjenje na PM.

 

Prošlo je sat vremena od trke, pa tako. Nije vredno nervirati se zbog nečijeg bonusa.

Link to comment
Share on other sites

Da spomenem pokojnog Sir Frenka koji nije uložio protest u Australiji 1994. nakon ONOG udesa, a Toto ovamo kuka, moli, a sada i ulaže zvanične prigovore na odluku da se istera Safety Car?! 

 

Vidi se da je F1 otišla daleko od vremena kada su je vodili ljudi koji istinski vole sport i koji prihvataju proraz kao sastavni njegov deo. Sada ekipe vode korporativni klonovi koji samo gledaju Excel tabele i grafike i kako da im sve bude u zelenom polju pa kao takvi ne znaju i ne žele da prihvate poraz...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sve je ovo dobro.
Kao prvo, svi su dobro i zdravo i nadam se da će i Mazepin biti ok.
Drugo, trku nije (do kraja) odlučio sudar pretendenata za titulu.
Treće, Masi je ispao toliki kreten da će sada i momci sa dugačkim pišama (ako ovo čudo što je CEO Daimler-a može da se podvede u tu kategoriju) morati da daju nalog da se to reši. Jednom za svagda.
Puno poštovanje Liberty mediji, ali na stazi se takmiče kompanije koje imaju globalnu reputaciju. A počele su da je stiču u prošlom milenijumu.
Četvrto, svi oni kojima se smučila dominacija MGP-a dobili su predah u vidu zasluženog trijumfa Maxa Verštapena. Dečko je previše prljav vozač za moj ukus, ali bih bio vrlo nepošten da kažem da nije imao stabilnu formu čitave sezone.
Peto, Luis je izvezao vrhunsku sezonu i na kraju se poneo šampionski. Ostajem njegov navijač i radujem se novoj sezoni.
Šesto, danas sam shvatio da ponovo moramo napraviti zver od auta i da će se to desiti.
Verovatno sam propustio, ti beše radiš za firmu iz Štutgarta?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Drago said:

Vidi se da je F1 otišla daleko od vremena kada su je vodili ljudi koji istinski vole sport i koji prihvataju proraz kao sastavni njegov deo.

 

3 minutes ago, Alek The Great said:

Ovoga nema vec 30 godina i ne mislim samo na f1. Cim je (veliki) novac usao u igru sve ostalo je "palo u vodu".

 

Ta era je konacno umrla sa Ser Frenkom sad pre desetak dana, i sa pucem u Meklarenu kad su akcionari najurili Rona Denisa i preuzeli tim. Ovo je F1 2.0 optimizovana za mim generacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, shonke said:

Verovatno sam propustio, ti beše radiš za firmu iz Štutgarta?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

10 godina direktno, 10 godina posredno. Što pitaš?

 

By the way, velike su šanse da ovo ide na sud. Malo sam se dopisivao sa kolegama iz Štutgarta i bes je neverovatan.

Nije strašno što je MGP izgubio, nego kako je izgubio.

Biće ovde stvarno cirkusa celu zimu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Radoye said:

 

 

Ta era je konacno umrla sa Ser Frenkom sad pre desetak dana, i sa pucem u Meklarenu kad su akcionari najurili Rona Denisa i preuzeli tim. Ovo je F1 2.0 optimizovana za mim generacije.

 

Baš tako. Više mi se sviđao onaj "uštogljeni" Mclaren koji je koncentrisan na trkanje od ovog koji je sav orjentisan na marketing, društvene mreže i farbanje automobila u glupave boje, a to što nas je Ferari pojeo u zadnjih pet trka nema veze. Opaliće opet neki snimak gde se Daniel i Lando zajebavaju ili tetoviraju Zeka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba sad ovo Mercedesu da navlace ovakav gnev na sebe. 

 

Ne znam da li obe zalbe uopste imaju osnova. 

 

Prva je pitanje da li je Max i za cm uopste bio ispred Hamiltona i opet da li se to direktno smatra preticanjem. Sta sad Hamilton u svakom trenutku moze da stisne kocnicu i da ovaj ode milimetar ispred njega. Bitno je da kada se desi restart, da je zapravo iza njega odnosno da nije sebi napravio prednost u vidu pozicija tokom safety car-a. 

 

Drugo. Ako su samo ova cetvorica remetili realan plasman na stazi, zasto bi onda ostatak zaobilazio uopste? Ovo vec sad ne znam direktno pravila pa pisem malo ali dovoljno je da ovi zaobidju. 

 

Uglavnom sranje je napravljeno sto nije istaknuta crvena zastava. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DASUBO said:

Biće ovde stvarno cirkusa celu zimu.

 

Kazem ja da smo mi magarci sto se lozimo i verujemo u nekakav sportski duh i fer takmicenje. Spram svega vidjenog ove sezone i dingdong "super" liga je pojam integriteta i regularnosti.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DASUBO said:

By the way, velike su šanse da ovo ide na sud. Malo sam se dopisivao sa kolegama iz Štutgarta i bes je neverovatan.

Nije strašno što je MGP izgubio, nego kako je izgubio.

Biće ovde stvarno cirkusa celu zimu.

Veliki tim predvođen velikim voždom , nema što. Fair and balanced 😂

Link to comment
Share on other sites

Za one koji malo slabije znaju pravila, problem je što je donesena odluka koja nema veze sa pravilima:

Article 39.12 of sporting regs says: "If clerk of the course considers it safe to do so, and the message "LAPPED CARS MAY NOW OVERTAKE" has been sent to all teams, any cars that have been lapped by leader will be required to pass the cars on the lead lap and the safety car." 

In this case, only Norris, Alonso, Ocon, Leclerc and Vettel were allowed to overtake it - they were the cars between Hamilton and Verstappen. Ricciardo, Stroll and Schumacher were not

In other words, the sporting regulations do not cover this specific situation.

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Nicklord said:

Nek računaju raspored sa pretposlednjeg kruga a Hamiltonu daju +5 sekundi za prvi krug što je isekao krivinu a nije vratio mesto i eto, ispravljene obe odluke i svi srećni

 

Pa rek'o Masi da ne treba ocekivati da ce se pravila primenjivati uvek i u svim situacijama podjednako nego od prilike do prilike kako kad odgovara jer smo tako u mogucnosti. Ovo bi bilo solomonsko resenje taman u duhu cele ove sezone. Hickok i Karpenter da jedu govna, Masi im pokazao kako se rezira triler.

Edited by Radoye
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DASUBO said:

Za one koji malo slabije znaju pravila, problem je što je donesena odluka koja nema veze sa pravilima:

Article 39.12 of sporting regs says: "If clerk of the course considers it safe to do so, and the message "LAPPED CARS MAY NOW OVERTAKE" has been sent to all teams, any cars that have been lapped by leader will be required to pass the cars on the lead lap and the safety car." 

In this case, only Norris, Alonso, Ocon, Leclerc and Vettel were allowed to overtake it - they were the cars between Hamilton and Verstappen. Ricciardo, Stroll and Schumacher were not

In other words, the sporting regulations do not cover this specific situation.

 

 

Po tome onda ispada da nije ni postupio pogresno ako nesto nije pokriveno pravilima, sto dovoljno govori o istim. 

 

Za ono nazovi ,,preticanje,, je vec presmesno. 

Link to comment
Share on other sites

10 godina direktno, 10 godina posredno. Što pitaš?
 
By the way, velike su šanse da ovo ide na sud. Malo sam se dopisivao sa kolegama iz Štutgarta i bes je neverovatan.
Nije strašno što je MGP izgubio, nego kako je izgubio.
Biće ovde stvarno cirkusa celu zimu.
Pa da bih bio siguran koja zver ce da se pojavi sledeće godine. [emoji3]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maharaja said:

Elem, tokom mog pisanja ovde nisam nameravao nikoga da uvredim. Tokom trke, moje uvrede su imale put Masija, FIA, i Maxa. Ako se neki forumaš tu slučajno našao, izvinjavam se. Nadam se da nije. Pogledaću svoje postove opet za svaki slučaj i pisati direktno izvinjenje na PM.

 

Prošlo je sat vremena od trke, pa tako. Nije vredno nervirati se zbog nečijeg bonusa.

 

Kad jednom Hamiltonu nije problem da cestita, izdigni se i ti malo iz cele situacije i priznaj da su obojica fenomenalni vozaci i da smo mi neutralni dobili najuzbudljiviji moguci kraj.

 

Razumem da navijas za Hamiltona i Mercedes, ali ne moras da se ponasas kao tipican Partizan/Crvena zvezda fan kad im tim izgubi.

 

Licno, navijao sam za Verstappena i RB jer je Mercedes zaista smorio sa svojim uzastopnim titulama i svojim najbrzim bolidima. Eto im titula konstruktora.

 

Poslednji pozdrav za Raikonena, ode jos jedan stari vuk F1 u cijim voznjama sam uzivao (iako sam uglavnom navijao za Alonsa).

 

U svakom slucaju, nadam se da nece biti jos skandala za zelenim stolom i da ce sve smiriti ovih dana.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, greenenvy said:

 

Po tome onda ispada da nije ni postupio pogresno ako nesto nije pokriveno pravilima, sto dovoljno govori o istim. 

 

Za ono nazovi ,,preticanje,, je vec presmesno. 

 

Ja sam pogresno protumacio ispis. 

 

Glupo je da se sad sve svodi na lapped cars iako ova ostala trojica nisu uopste bili relevantni. 

Link to comment
Share on other sites

Ham jeste prilicno odvratan kao i placipickanje Mercedesa ali Maxova titula u ovakvim okolnostima je sramotna pojava. Mercedes moze komotno ici na CAS ako FIA ne uvazi zalbe i vrlo vjerovatno dobit. Sve sto je kontrola trke trebala uraditi jr Red Flag kod onog udesa Latifija i restart trke zadnjih 5 krugova pa ko dobije dobije. Ovako je samo farsa napravljena. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...