Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

17 minutes ago, deez nuts. said:

Jos je zanimljivije da su komunisti gurali Jasenovac pod tepih, a za vreme Tita ustanovljeno 700.000 zrtava logora.

Aha, opet ta priča Jasenovac, komunisti, Tito.....Ok.

 

Jako je interesantno da evo već decenijama ista priča, malo komunisti, malo anti-komunisti i tako u krug. Zašto je ljudima zanimljiva tema od pre 75+ godina meni nije jasno. Niko se u svetu ne bavi istorijom, kao ljudi sa ovih prostora, i to sve kao deo dnevne politike i prepucavanja. 

 

Mislim da je vreme da se istorija ostavi istoričarima, zajedno sa Titom, a mi da se bavimo stvarima ili iz mnogo bliže prošlosti, ili iz sadašnjosti ili da pokušamo o budućnosti.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/16/2022 at 10:28 PM, Kooineeperk said:

Neka je 30% izaslo (a nije, jer muljaju i sa mrtvima i sa glasanjem u ime drugih), i neka je, ako verujemo diktatoru, 60% glasalo ZA (a nije, jer i tu verovatno nesto muljaju u brojanju, izvestavanju, ko zna sta jos). To je onda nategnutih 18% biraca dalo podrsku diktatoru na ovaj nacin. 

 

A prosle godine na parlamentarnim su imali 60% na 49% izaslih = nesto vise od 29% biraca.

 

On 1/16/2022 at 10:45 PM, McLeod said:

Meni je ovo Vucicev fijasko. Ja sam iskreno ocekivao preko 80% za DA, ovo mi je sokantno.  Zato sto sam mislio da ce manja izlaznost biti, ja maltene ne znam nikoga ko se iscimao da izadje na ovo jer je skroz besmisleno.

 

Ovo bi moglo biti dobro za opoziciju.

 

Uopste se ne slazem.

 

Ako bi prihvatili tezu da je ovaj referendum bio bitan za Vucica, prihvatili bi i tezu da odredjeni poslanici SNS i SPS mogu da imaju svoje misljenje, da kod njih postoji samostalnost u delovanju i da tu zapravo cveta unutrasnja demokratija. Naprotiv, potpuno je suprotno - SNS je jedina partija bez preletaca u druge partije. Ne postoji nijedan poslanik, funkcioner, istaknuti clan SNS da je presao u neku drugu partiju ili osnovao svoju. Nema njihovih Dijana Vukomanovic ili Nemanja Sarovica, nema ljudi koji su nekada bili opcinjeni vodjom, a sada ga kritikuju.

 

Cak ni kampanje kod njih za ovaj referendum nije bilo - sve sto su govorili je da EU trazi reforme i da je vazno da se te reforme izglasaju. Da nema pritiska iz EU i da Vucic ne zeli saradnju sa njima tog referenduma ne bi ni bilo. 

 

Takodje, celnici opozicionih stranaka umesto da se pokriju usima i rade na povecanju svog bednog procenta daju izjave koje uopste nemaju podlogu u realnosti. Uzmimo izbore za Beograd:

 

Pre cetiri godine, SNS je dobio 45% ili oko 370 hiljada glasova. SPS je dobio 6% ili oko 50 hiljada glasova. To je 51% ili 410 - 420 hiljada glasova. Neko bi rekao, polarizacija, pola-pola, tad je bilo zamalo, sada je sigurno.

 

Problem je sto je realnost bila mnogo drugacija - opozicione liste su pre cetiri godine dobile sledeci broj glasova:

 

SSP-NS-PSG oko 19% ili 155 hiljada glasova, zatim je tu DS sa svojih 2% ili 20 hiljada, onda idu DJB - Dveri sa 3,9% ili 30 hiljada i NDBG sa 3,5% ili takodje oko 30 000 glasaca. Ukupno, to je 29% ili 230 - 240 hiljada glasova.

 

Dakle, pre cetiri godine odnos izmedju vlasti i opozicije bio je 51% - 29% ili 410 - 230 u hiljadama glasova. Meni to zvuci kao debakl, a ne kao da je bilo gusto.

 

Ostatak od 20% ili oko 180 hiljada glasova dobili su SPAS, SRS, DSS, Zavetnici, Beli, POKS, LDP, zeleni, niko od ovih glasaca nije crvsto protiv vlasti i svima njima je manje - vise svejedno da li ce SNS da vlada ili nece. Mislim, ako glasas za Sapica 2018. iako je on rekao da moze sa svima ti nisi opozicioni glasac.

 

Zato, manimo se laznog optimizma da se ne bi opet sokirali kad Vucic, Vesic, Grbovic, Radoicic i ostali budu opet slavili ubedljivu pobedu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

To sto si ovde napisao nema nikakve veze sa ovom situacijom.

 

Jedino sto se iz rezultata referenduma moze zakljuciti je da je izlaznost bila previsoka za ovakav referendum i da su se ljudi iscimali da izadju samo da bi glasali protiv Vucica, pogotovo u gradovima, koji su i inace lenji po tom pitanju.

 

Sto moze da bude indikativno, mada ne mora da znaci naravno. Ono sto je sigurno da te brojke koje si ekstrapolirao apsolutno nikakve veze nemaju sa ovim.

Link to comment
Share on other sites

Sa izborima u BG 2022. mnogo vise imaju veze rezultati izbora u BG 2018. nego rezultati referenduma.

 

Evo sta kazu rezultati referenduma (RIK):
 

Quote

U Beogradu je obrađeno 99,67 glasačkih mesta, na kojima se o ustavnim promenama izjasnilo 432.920 građana. Izmene Ustava podržalo je 44,36 odsto građana, a protiv je bilo 54,8 odsto.

 

Ovih 54,8% za NE na referendumu je oko 237 hiljada glasaca, znaci oko 195 hiljada je glasalo za DA.

 

Sve sto moze zakljuciti je da penzionere i SNS vojsku nije mnogo zanimao ovaj referendum, sto je za SNS potpuno u redu, znaju da postoji gomila glasaca koja se odaziva samo na ime Aleksandar Vucic.

 

Pa sta mislis, zasto se svaka SNS lista ne zove SNS nego "Aleksandar Vucic - Srbija pobedjuje/za svu nasu decu/nesto slicno"? Zato sto dobar deo SNS glasackog tela ne interesuje da glasa za nesto sto nije Aleksandar Vucic. To je tuzno, ali je to tako.

 

Link to comment
Share on other sites

Ako demokratski nastrojena javnost nastavi ovako kilavo da se organizuje, ne moramo ni da imamo izbore: pita me visoko pozicionirana fumkcionerka DS na lokalu i shire da li bih, ako i mozda dala svoj potpis za njihove kandidate, treba im 30 000 za svakog da se uopste i kandiduje. Pitam kako stoje sa kontrolorima, kaze da rade na tome da ih okupe...pitam da li nameravaju neku obuku kontrolora da obave, kaze da rade i na tome...kao da imaju godinu dana a ne 2 meseca....tako je to kad se nista ne radi na terenu pa se rasturi ozbiljna infrastruktura stranke. Kako god, moj glas DS nece dobiti ovaj put pa i da Dzordza Klunija kandiduju. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako malo bolje razmislimo broj predsedničkih kandidata nije toliko bitan da bude što manji. Tu nema cenzusa. Tu je bitno da se izvede što više ljudi ne bi li Vučić ostao ispod 50% pa u drugom krugu šta im bog da. Za razliku od lokalnih i republičkih tu sam mišljenja da mnogo različitih kandidata nisu toliko štetni koliko je to slučaj kod glasanja za skupštine. Opozicija treba što više tih desničara i političara desnog centra da izbace da odvuku što više SNS glasova.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Sa izborima u BG 2022. mnogo vise imaju veze rezultati izbora u BG 2018. nego rezultati referenduma.

 

Evo sta kazu rezultati referenduma (RIK):
 

 

Ovih 54,8% za NE na referendumu je oko 237 hiljada glasaca, znaci oko 195 hiljada je glasalo za DA.

 

Sve sto moze zakljuciti je da penzionere i SNS vojsku nije mnogo zanimao ovaj referendum, sto je za SNS potpuno u redu, znaju da postoji gomila glasaca koja se odaziva samo na ime Aleksandar Vucic.

 

Pa sta mislis, zasto se svaka SNS lista ne zove SNS nego "Aleksandar Vucic - Srbija pobedjuje/za svu nasu decu/nesto slicno"? Zato sto dobar deo SNS glasackog tela ne interesuje da glasa za nesto sto nije Aleksandar Vucic. To je tuzno, ali je to tako.

 

 

Potpuno suprotno, apsolutno svi penzioneri i generalni simpatizeri Vucica su izasli i glasali DA. Oni nikada ne ostaju kuci pa bili izbori da li ce se postaviti semafor na raskrsnici ispred njihove zgrade ili ne. To je njima maltene jedina zanimacija i svrha gde se osecaju potrebnim i da odlucuju o necemu.

 

Nije iscimana stranacka vojska i ucenjeni po javnim preduzecima, ali ce ovo biti iskorisceno za disciplinovanje pred izbore, zato je ovo bio verovatno i vrlo pametan Vucicev manevar, ali mislim da je jako razocaran ishodom i da nije ocekivao da bude ovako lose.

 

Sto se tice onih koji su glasali za NE, mogu oni da pricaju koliko hoce da su to njihovi clanovi, realnost je da onaj ko se iscimao da izadje i zaokruzi NE sigurno glasa na izborima protiv njega, jer je ovo bio potpuno nebitan referendum gde sigurno bar milion opoziciono nastrojenih ljudi (naravno, sa sve apstinentima koji mozda opet nece glasati) nije naslo za shodno da izadje.

 

Od ljudi sa kojima imam kontakt i pricamo o ovome i apsolutno svi su protiv Vucica i verovatno ce glasati na narednim izborima, otprilike je izaslo 1 od 10 ljudi na ovaj referendum da glasa ne. Nije poseban reper, ali nema sanse da nije dobar lakmus papir za ono sto se desava, pogotovo u velikim gradovima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, McLeod said:

Potpuno suprotno, apsolutno svi penzioneri i generalni simpatizeri Vucica su izasli i glasali DA.

 

Malo te jebe matematika, u Srbiji ima oko 1.700.000 penzionera, a na referendumu je glasalo, ukupno, nešto manje ljudi, računajući i ubačene listiće iz džakova i privedene na glasanje, i od toga je 40% glasalo protiv. 

 

Link to comment
Share on other sites

Sa izborima u BG 2022. mnogo vise imaju veze rezultati izbora u BG 2018. nego rezultati referenduma.  

Evo sta kazu rezultati referenduma (RIK):

 

 

U Beogradu je obrađeno 99,67 glasačkih mesta, na kojima se o ustavnim promenama izjasnilo 432.920 građana. Izmene Ustava podržalo je 44,36 odsto građana, a protiv je bilo 54,8 odsto.

[   Ovih 54,8% za NE na referendumu je oko 237 hiljada glasaca, znaci oko 195 hiljada je glasalo za DA.

 

Sve sto moze zakljuciti je da penzionere i SNS vojsku nije mnogo zanimao ovaj referendum, sto je za SNS potpuno u redu, znaju da postoji gomila glasaca koja se odaziva samo na ime Aleksandar Vucic.

 

Pa sta mislis, zasto se svaka SNS lista ne zove SNS nego "Aleksandar Vucic - Srbija pobedjuje/za svu nasu decu/nesto slicno"? Zato sto dobar deo SNS glasackog tela ne interesuje da glasa za nesto sto nije Aleksandar Vucic. To je tuzno, ali je to tako.

 

 

Ako uzmemo za činjenicu da je za NE glasao (uglavnom) samo onaj ko je protiv Vučića, onda vidimo da su ti brojevi veći nego pre 4 godine. A mnogi nisu uopšte izašli (evo ja npr a i većinski iz moje okoline koja je 100% antiAV).

Dakle, pretpostavljam da opozicione liste mogu dobiti možda i preko 300k glasova.

Druga stvar je što AV nije ni mobilisao svoje glasače (pa ni dovlačio one lažno prijavljene po centralnim opštinama) pa ne znamo koliko će ih biti u aprilu.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Div said:

 

Malo te jebe matematika, u Srbiji ima oko 1.700.000 penzionera, a na referendumu je glasalo, ukupno, nešto manje ljudi, računajući i ubačene listiće iz džakova i privedene na glasanje, i od toga je 40% glasalo protiv. 

 

 

Kada kazem penzioneri mislim na babe dede koje gledaju Pink po ceo dan. Imas stotine hiljada ljudi koji su penzioneri a imaju manje od 70 ili su u invalidskoj. Vrlo se dobro zna na sta se misli kad se kaze "penzioneri glasaju za Vucica". Evo ti ko zna koliko ovih u ekoloskim pokretima su penzioneri od oko 65 godina.

1 hour ago, shonke said:

 

Ako uzmemo za činjenicu da je za NE glasao (uglavnom) samo onaj ko je protiv Vučića, onda vidimo da su ti brojevi veći nego pre 4 godine. A mnogi nisu uopšte izašli (evo ja npr a i većinski iz moje okoline koja je 100% antiAV).

Dakle, pretpostavljam da opozicione liste mogu dobiti možda i preko 300k glasova.

Druga stvar je što AV nije ni mobilisao svoje glasače (pa ni dovlačio one lažno prijavljene po centralnim opštinama) pa ne znamo koliko će ih biti u aprilu.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Slazem se potpuno, ovo je i moje misljenje. Ja sam i napisao da ne verujem da opozicija moze da pobedi osim u Beogradu, gde ce svakako biti cupavo, samo sam ukazao na prostu cinjenicu da je indikativna promena u odnosu na prosle izbore, Vucic ce sasvim sigurno pasti sto se tice broja glasova na ovim izborima. Sigurno nedovoljno za promenu, ali silazna putanja je jasno vidljiva.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

Ne postoji nijedan poslanik, funkcioner, istaknuti clan SNS da je presao u neku drugu partiju ili osnovao svoju

 

imas gomilu naprednjaka koji su napustili SNS.. pogotovo na lokalima...  znam da sam zapratio da su neki postali GG u lokalu...

 

    Preletace IZ  SNS-a cemo videti pri kraju  , kad dodje do kolapsa.. Najveci preletac ce biti Dacic sa celokupnim SPSom 😄

Link to comment
Share on other sites

SSP upravo kandidovao Ponosa za predsednika 😄

 

Pa ja ne znam, bukvalno ne mogu da budu toliko glupi, da verujem u teorije zavere rekao bih ajde malo manje otvoreno da radite za Vucica, svi ce da vas provale.

 

Ne ve ro vat no

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...