Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

3 minutes ago, Doc Holiday said:

Opet pozar u EPSu...  zasto se meni cini da se sprema ( jeftina) prodaja istog ?

 

Koliko sam ja pročitao,zapalile su se trake za transport na bageru (što i nije  retka pojava) ...

Problem je što "stručnjaci" nisu obezbedili prilazni put za PPZ ekipu bageru pa vatrogasci nisu mogli na vreme da pridju da ugase trake ...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mare80 said:

 

Koliko sam ja pročitao,zapalile su se trake za transport na bageru (što i nije  retka pojava) ...

Problem je što "stručnjaci" nisu obezbedili prilazni put za PPZ ekipu bageru pa vatrogasci nisu mogli na vreme da pridju da ugase trake ...

 

Mihajlovicka kaze da je to neki odlagac ..  i da kosta 18miliona evra

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Doc Holiday said:

 

pa to sam i napisao...  da "Truman" nije usao u Jadran zbog rusa... nego malo da protegne misice pred Vucicevim mahanjem " najacom helikopterskom silom i nepobedivim migovima"...

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Opet pozar u EPSu...  zasto se meni cini da se sprema ( jeftina) prodaja istog ?

Nosač nema veze sa Vučićem, niti je bilo čime povezan sa Srbijom... Ni prvi ni poslednji put da nosač uplovljava u Jadran, dešava se dosta često... Otišlo se u drugu krajnost, svako dešavanje se povezuje sa Vučićem i Vučićevcima, napravi se mit od svega toga... A što se tiče toga da je uplovio zbog Rusa, opet ćorak... Svakodnevno im šalju elektronce i avione specijalne namene na granicu (duž granice sa Ukrajinom, u Crnom moru i oko Kaljiningradske oblasti), imaju desetine hiljada vojnika (sa sve tehnikom) stacioniranih u Bugarskoj, Rumuniji, Poljskoj i baš su nosač dovukli u Jadran zbog Rusa, da kako da ne... Tu je radi obuke, kao što je svuda redom, gde god je to moguće tokom godine... 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Klotzen said:

Samo ti nisu jeftini kao što se čini. Prošle godine je Indonezija sklopila dil da uzme 6 komada za 240 miliona $ a oni ga koriste već desetak godina. Znači nas bi koštalo još skuplje.

 

Jasna stvar. Ozbiljna je to igracka, sigurno da nije jeftina. Ali nije ni skupa kao neke druge varijante. Uz to, s Juznom Korejom moze da se napravi i vrlo zanimljiv ofset program. Javlja mi se, javlja mi se... Nuklearna elektrana 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Kronostime said:

Samo da ne uplove u Neum - tu ce vec da nastane icident.:classic_biggrin:

Kad moji Bosanci pošalju čamac na naduvavanje da lagano "udalji" nosač aviona iz naših teritorijalnih voda. Pitnaje je da li bi uopšte mogao uploviti 😄

 

@Doc Holiday

Srbija je danas zemlja sa mnogo više stranog kapitala, morali bi i Ameri dobro da razmisle gde da zadenu tomahavk.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Liska Manjina said:

Srbija je danas zemlja sa mnogo više stranog kapitala, morali bi i Ameri dobro da razmisle gde da zadenu tomahavk.

 

 Sankcije bi opet bile prva mera...  sa sankcijama odlaze SVE  investicije..  ukljucujuci i Kineske....  Jer su SVE one tu zbog jeftine radne snage ali pre svega zbog izvoza u EU...  Bukvalno sve rade za trziste EU.... A sa sankcijama bi sve otisle....  zemlja bi se nasla u bankrotu gorem nego 93ce... jer tad je jos neceg i bilo zaostalo od SFRJ ...  I u principu bi sankcije bile i dovoljne...  no ako bi nastavili ... nasli bi oni gde "da zadenu"  tomahavk...  
  Za pocetak bi ti Horneti sa "Trumana" obrisali sve nase i migove i orlove i krogodile i aligatore i vrapce i papagaje sa neba...

   EPS da gadjaju , ne isplati im se-  vec smo ga sami i shebali... 😄

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Doc Holiday said:

 

 Sankcije bi opet bile prva mera...  sa sankcijama odlaze SVE  investicije..  ukljucujuci i Kineske....  Jer su SVE one tu zbog jeftine radne snage ali pre svega zbog izvoza u EU...  Bukvalno sve rade za trziste EU.... A sa sankcijama bi sve otisle....  zemlja bi se nasla u bankrotu gorem nego 93ce... jer tad je jos neceg i bilo zaostalo od SFRJ ...  I u principu bi sankcije bile i dovoljne...  no ako bi nastavili ... nasli bi oni gde "da zadenu"  tomahavk...  
  Za pocetak bi ti Horneti sa "Trumana" obrisali sve nase i migove i orlove i krogodile i aligatore i vrapce i papagaje sa neba...

   EPS da gadjaju , ne isplati im se-  vec smo ga sami i shebali... 😄

 

:krstipd4: 

Link to comment
Share on other sites

Jes malo Dok preterao, ali realno ne bi me cudilo da se to desi, jer je ovaj lik lud, a mislim da Ameri imaju neoborive dokaze za to,pre svega kroz Nevolju koji je bio prisluskivan i gde su se ovi idioti upecali...realno narodu je bitnije hoceli Novak uzeti 21  GS nego sto im se drzava raspada,al ipak imaju love za kafu i da su siti..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Devil In My Pants said:

Jes malo Dok preterao, ali realno ne bi me cudilo da se to desi, jer je ovaj lik lud, a mislim da Ameri imaju neoborive dokaze za to,pre svega kroz Nevolju koji je bio prisluskivan i gde su se ovi idioti upecali...realno narodu je bitnije hoceli Novak uzeti 21  GS nego sto im se drzava raspada,al ipak imaju love za kafu i da su siti..

 

dal sam preterao ili nisam ne znam ni sam....  AV je sve vise neuracunljiv kako mu se blizi kraj... A zaista je previse zasrao...  kako na domacem planu tako i medjunarodnom..  A na medjunarodnom se karte promenile dolaskom demokrata u SAD i odlaskom Merkelove..

  Nekako sam sve vise ubedjen da on mirno nece otici - sem ukoliko se sama SNS ne urusi- sto jeste mogucnost... plasim se da moze izazvati problema u regionu...    Uz sve to treba dodati i Dodika  koji je u istom sosu kao i Vucic...  Sto je u zbiru odlican recept za katastrofu... Ukoliko ih zapad na vreme ne zaustavi, plasim se da ce , videci kako Rusija resava probleme i u Kazahstanu, u Belorusiji - pokusati da AV i Dodik zaigraju nesto lose...  A u tome bi im svakako pomogli u ohrabrivanju i Rusi- pogotovo ako bi izbilo ozbiljnije sranje u Donbasu...

 

  Epilog se moze i pretpostaviti....   Zapad i Rusija se dogovore , na ustrb Ukrajne , da Rusi dobiju i Donbas...  A onda, kao i obicno sa Rusima,  sledi vaspitanje zapada po Srbima u RS i Srbiji...   Naravno , od samog starta bi krenule prvo i sankcije....

36 minutes ago, Amigo said:

 

:krstipd4: 

 

ovaj odgovor je i za tvoje krscenje....

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Doc Holiday said:

 

dal sam preterao ili nisam ne znam ni sam....  AV je sve vise neuracunljiv kako mu se blizi kraj... A zaista je previse zasrao...  kako na domacem planu tako i medjunarodnom..  A na medjunarodnom se karte promenile dolaskom demokrata u SAD i odlaskom Merkelove..

  Nekako sam sve vise ubedjen da on mirno nece otici - sem ukoliko se sama SNS ne urusi- sto jeste mogucnost... plasim se da moze izazvati problema u regionu...    Uz sve to treba dodati i Dodika  koji je u istom sosu kao i Vucic...  Sto je u zbiru odlican recept za katastrofu... Ukoliko ih zapad na vreme ne zaustavi, plasim se da ce , videci kako Rusija resava probleme i u Kazahstanu, u Belorusiji - pokusati da AV i Dodik zaigraju nesto lose...  A u tome bi im svakako pomogli u ohrabrivanju i Rusi- pogotovo ako bi izbilo ozbiljnije sranje u Donbasu...

 

  Epilog se moze i pretpostaviti....   Zapad i Rusija se dogovore , na ustrb Ukrajne , da Rusi dobiju i Donbas...  A onda, kao i obicno sa Rusima,  sledi vaspitanje zapada po Srbima u RS i Srbiji...   Naravno , od samog starta bi krenule prvo i sankcije....

 

ovaj odgovor je i za tvoje krscenje....

 

 

Ma mi smo kukavice, nema tu nikakvog rata,oni su obicne jajare i to je sve. Zaboravio si seselja,vulina, stefanovica, dacica koji 30 godina jbu ovaj nesretni narod.

 

Bukvalno Amerimamislim da se hebe da to rade, oni ga imaju u saci pa imaju. Igrace na te karte kad budu hteli i ovaj ce im uraditi sta treba.

 

Dodik je jos vece jaje,prodao bi majku rodjenu i evo po 35x prica kako hoce da uzmu srspsku, kad god mu padnu procenti on izmisli neku pricu, parade,malo ozelene Bosnjaci i narod je uz tog muflona. Mislim,mi smo u principu zaostao narod, ima tu kvaliteta,ali mozda u 15% stanovnistva, ovo ostalo ne bi Dzibutju donelo pamet...

 

Oni su jajare i to teske..doduse i opozicija je isto.Nije da narod ne konta bas,ali niko ne sme nista,jer vole tu sigurnu platu kakva god da je nego da izadju lepo a ulicu i pobiju se sa navijacima i pandurima. Ti navijaci su placeni, sem tih vodja ovi ostali nemaju bas nista od toga i lako se okrenu kad vide da ide stampedo na njih. Njihova ta neka prednost je sto imaju baklje, motke i sto su organizovani dobro...da se to raspodeli i ucesnicima, pobegli bi u 3pm..

 

Onda dolazi tezi zadatak, to je policija..oni su jos gore ogrizli o kriminal i korupciju i ne znam uopste da li oni zele promene, plate male, ali se nakradu uz posao za jos 2-3 plate. Mene su skoro dva puta zaustavili i dobili ukupno 6k..kakvu oni tehniku imaju uzimanja para to je haos.

 

Samo to njihovo clanstvo je nebitno...sve u svemu manjka hrabrosti i rizika...svi bi da se to desi, da Ameri bace tomahavk na njega i da bude gotova prica..ne ide to bas tako i ne treba da ide tako. Treba sami da se izborimo sa ovim, ako ne mozemo da odemo u 3pm odavde i to je to.

 

Jedino sto bi mogli Ameri, jeste da puste malo to sa Sky-a da cujemo i mi ovde :))) nikako neki sukobi..cisto da poguraju malo  :))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devil In My Pants said:

https://informer.rs/vesti/politika/666701/vazno-znati-zasto-premijer-liga-placena-cak-600-000-000-evra-zasto-skriva-cenu-naduvali-sbb-dragan-solak

 

 

Hahha, sad ispade da je Solak i Djilas krivi sto je drzava platila 600m za prenos Premijer lige. Kakvi su to indijanci xe xe..

 

Šolakov plan kako da vrati investiciju za Sautempton. Čudi me da nisu spojili te dve priče do sada 🙂

 

Inače SBB je ponudio 35 miliona $ godišnje. Neverovatno koliko nesposobni ljudi vode državu da preplate 3 puta. Tako je svuda, nije ni čudo što nam svake nedelje nešto iskače iz sistema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

 

Šolakov plan kako da vrati investiciju za Sautempton. Čudi me da nisu spojili te dve priče do sada 🙂

 

Inače SBB je ponudio 35 miliona $ godišnje. Neverovatno koliko nesposobni ljudi vode državu da preplate 3 puta. Tako je svuda, nije ni čudo što nam svake nedelje nešto iskače iz sistema.

Ovo je davno prestalo biti smesno.Ajde razumem njih, ali mene vise brine narod, oni su tek za ispitivanje da budem iskren..ovo retko gde ima, posebno u Evropi.Tu ne mislim samo za njihove glasace. Jbs ga,  ako nesto ne uradimo sami, ostacemo upisani u istoriji kao najveca govna svi kolektivno 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devil In My Pants said:

https://informer.rs/vesti/politika/666701/vazno-znati-zasto-premijer-liga-placena-cak-600-000-000-evra-zasto-skriva-cenu-naduvali-sbb-dragan-solak

 

 

Hahha, sad ispade da je Solak i Djilas krivi sto je drzava platila 600m za prenos Premijer lige. Kakvi su to indijanci xe xe..

 

Đilas i Šolak su krivci za sve. Evo sada su krivi što je napolju -3. 😎

 

I ovaj autorski tekst nekadašnjeg vozača, nekadašnjeg ministra a sada direktora JP Pošta Srbija, dokaz je koliko sns patološki mrzi Đilasa, a naravno, sa njim i Šolaka.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Doc Holiday said:

Epilog se moze i pretpostaviti....   Zapad i Rusija se dogovore , na ustrb Ukrajne , da Rusi dobiju i Donbas...  A onda, kao i obicno sa Rusima,  sledi vaspitanje zapada po Srbima u RS i Srbiji...   Naravno , od samog starta bi krenule prvo i sankcije....

 

Kad  citam Doc-ove prognoze na pamet mi pada ovo reprezentativno stivo:

 

Deda-Miloje-Bice-tumbanje-po-celom-svetu

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Prijatelj Mitar said:

 

Kad  citam Doc-ove prognoze na pamet mi pada ovo reprezentativno stivo:

 

Deda-Miloje-Bice-tumbanje-po-celom-svetu

 

   Vidi...  ne treba da si nimalo vidovit da vidis kud plovi ovaj brod.. samo da razmisljas glavom i da iz postojeceg vidis gde to vodi...  Kao u sahu- da predvidis sta se iz svega ovoga moze desiti...

 

   Npr...  ne treba da si nimalo vidovit da izracunas da ako godisnje ode njih 100,000 , a ima nas 5-6 miliona ( od toga recimo pola radno sposobnih ) , kolko ce trebati da drzava upadne u kolaps...  za to je od vidovitih naprava dovoljan - digitron 😄 ....

 

  A isto tako ne treba biti mnogo vidovit - da kolko se neguje nacionalizam i revansizam ( je... im mater za sve ) za izgubljenim ratovima 90ih - prema susedima,  kolko se neguje kultevi ratnih zlocinaca i svog folklora 90ih - da ce to neminovno dovesti do sukoba , cim se ukaze prilika , prvo sa susedima a onda neminovno i sa zapadom...  

 

  za sve to zaista ne treba da si vidovit, prorok i ne znam sta....  dovoljno je svega 2 kilobajta sopstvenog iole zdravog neopranog mozga...

Edited by Doc Holiday
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Doc Holiday said:

 

dal sam preterao ili nisam ne znam ni sam....  AV je sve vise neuracunljiv kako mu se blizi kraj... A zaista je previse zasrao...  kako na domacem planu tako i medjunarodnom..  A na medjunarodnom se karte promenile dolaskom demokrata u SAD i odlaskom Merkelove..

 

Bile su demokrate od 2008. do 2016. pa to nije sprecilo SNS da napravi od drzave ovo sto su napravili.

 

Zato mislim da sve sto si napisao pada u vodu jer se Vucicu i SNS nikako ne blizi kraj - oni su zajahali i vladace jos minimum 5 godina ako Vucic bude izabran za predsednika, a vece su sanse Cukarickog da osvoji titulu prvaka Srbije u fudbalu nego bilo kome osim Vucica i SNS da pobedi na "izborima" u Srbiji.

 

Prosto, ovo nije Madjarska u kojoj na svakim izborima Jobbik + liberalna/socdem opozicija imaju veliki broj glasova. Nije ni CG u kojoj se rezim drzao nekih podela i odrzavao na vlasti zahvaljujuci jednom delu birackog tela koji je uvek glasao za njih. Nije ni Turska u kojoj postoji ogroman bazen glasaca koji su cvrsto anti - Erdogan raspolozeni.

 

Ovde anti - EU/krajnja desnica/populisti nemaju sta da traze jer je biracima ispran mozak da stranka koja je proEU ustvari zapravo ne zeli da nas uvede u tu uniju. Ovde stranke ciji su lideri bili na vlasti pre 10 godina nemaju sta da traze jer je biracima ispran mozak da su isto zlo kao i sadasnja vlast i da je proslost zapravo sadasnjost. I sto je najgore, ovde nema glasanja za program, nema glasanja protiv necega, nema cak ni harizmaticnog populiste koji ce da ubedi birace da vlast ne valja i da ih treba kazniti na izborima - ovde je samo bitno sta jedan covek ima da kaze i sta on kaze to je zakon, sta ce ti tvoje misljenje kad ON moze da misli za tebe.

 

Pokazite mi jednu zemlju gde je jedan stranacki lider pogazio sve sto je govorio 15 godina i da je nakon toga dosao na vlast i jase na vlasti bez namere da sjase? Mislite da bi Le Pen ili Wilders bili obozavani da sutra kazu da su za EU i za povecanje broja imigranata u zemlji i da je pravi neprijatelj naroda LR ili VVD? Samo bi ih napustili i okrenuli se drugom populisti.

 

Postajem sam sebi dosadan, ali kad je Nikolic napravio zaokret i kad mu se Vucic pridruzio sasvim je logicno bilo da SRS zadrzi 20% glasaca, a SNS bude na 7%. Samo kod nas to nije slucaj, kod nas je bitno da je Vucic ubedljiv, Nikolic obozavan, obojica bre lideri, a Sarovic i Pop - Lazic neki tunjavi radikali koji pricaju i dalje istu pricu, ali nemaju harizmu. Plus, obozavani lideri bukvalno iskacu iz medija, a Sarovic ima 5 minuta na RTS, naravno da cemo glasati za nase lidere kao neke ovce, koga briga za program.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

Ovde stranke ciji su lideri bili na vlasti pre 10 godina nemaju sta da traze jer je biracima ispran mozak da su isto zlo kao i sadasnja vlast i da je proslost zapravo sadasnjost. I sto je najgore, ovde nema glasanja za program, nema glasanja protiv necega, nema cak ni harizmaticnog populiste koji ce da ubedi birace da vlast ne valja i da ih treba kazniti na izborima - ovde je samo bitno sta jedan covek ima da kaze i sta on kaze to je zakon, sta ce ti tvoje misljenje kad ON moze da misli za tebe.

Nema šta da se ispira mozak biračima oko "onih bivših", oni su još veća i nesposobnija bagra od SNS-a. U SNS-u se barem zna red veličina, Vučić pa milion mesta prazno, a ovamo je bilo mali milion nekih sitnih interesa i mutnih likova. Mi smo pod diktaturom koja funkcioniše, pa barem nešto da funkcioniše!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Nema šta da se ispira mozak biračima oko "onih bivših", oni su još veća i nesposobnija bagra od SNS-a. U SNS-u se barem zna red veličina, Vučić pa milion mesta prazno, a ovamo je bilo mali milion nekih sitnih interesa i mutnih likova. Mi smo pod diktaturom koja funkcioniše, pa barem nešto da funkcioniše!

E, bas si lepo objasnio. Nije na odmet primetiti da je bila svetska ekonomska kriza i da je od 2012 ili malo ranije krenula internet tehnologija sa kojom npr ja zaradjujem a nikakve veze sa Srbistanom nemam. Pazi sitnih interesa i mutnih likova, pa nama su dodik i vucic idealni i tu nemaprice,Srbin  je u moforu kad moze kako god, eh jos kad bi krenuo sverc komerc pa to bi bilo super.

 

Ajde manje vise ovo gore sto je napisano je jezivo,ali jos jezivije je da u jeku pademije pocinje skola i ide se na referendum, srecom nemamutnih likovai sitnih interesa pace to vodja po kratkom postupku da resi...ljudi ne morate ni da izlazite ja cu to odokativno da dam rezultate i onako se drugi niko nista ne pita jer ja sam prvi pa hiljadu redova ispod pa pet ja...moj bata pa sin.

 

Sve u svemu vise sam skloniji da glasam za vucica, jer bolje je da sirotinja ostane i dalje sirotinja...vole to dno kace pa to ti je..

Link to comment
Share on other sites

Kod mene u zgradu (Bežanijska kosa) stigli pozivi za referendum. Uredni pozivi za punoletne stanare 16 stanova u zgradi, plus još šest listića na našu adresu ali na ime ljudi koje niko u zgradi ne poznaje niti su ikad živeli u njoj. Niti im je do sada stizao poziv za bilo koje dosadašnje glasanje. Ažurni birački spiskovi, što bi rekao her Žika, na nivou.

 

Da li još neko ima sličan slučaj kod sebe?

Link to comment
Share on other sites

U Nišu i dalje preko noći u centralnoj pešackoj zoni niču objekti hohstaplerske firme Moj kiosk. Vlasnik Bajčetic koji drzi i Centrosinergiju, mada je sve to pod batinom šapom. Naružili su grad, sada ce postaviti objekat i na mesto pored tvrdjavskog mosta, isto ono sa kojeg su pod izgovorom da ruže izgled centralnog trga ranije uklonili dva objekta.

Najgore je sto se i posle eventualne smene vlasti to nece promeniti i te skalamerije ce ostati tu. Samo ce se tokovi novca malo promeniti.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Liska Manjina said:

Nema šta da se ispira mozak biračima oko "onih bivših", oni su još veća i nesposobnija bagra od SNS-a. U SNS-u se barem zna red veličina, Vučić pa milion mesta prazno, a ovamo je bilo mali milion nekih sitnih interesa i mutnih likova. Mi smo pod diktaturom koja funkcioniše, pa barem nešto da funkcioniše!

 

Pa i treba da ih ima mali milion sitnih, da se niko ne osili i pomisli da moze da upravlja drzavom kao kralj.

 

Zato smo od 2000. do 2012. imali kakve - takve normalne izbore, od 2012. je i to ukinuto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Liska Manjina said:

Nema šta da se ispira mozak biračima oko "onih bivših", oni su još veća i nesposobnija bagra od SNS-a. U SNS-u se barem zna red veličina, Vučić pa milion mesta prazno, a ovamo je bilo mali milion nekih sitnih interesa i mutnih likova. Mi smo pod diktaturom koja funkcioniše, pa barem nešto da funkcioniše!

 

videces kako diktatura funkcionise cim zaladni malo vise...  Evo ja vec sad kucam a nemam 2 faze u kuci... klasicna prica u mom kraju cim ima problema sa strujom....   Ovu zimu cemo jos mozda progurati , ali sledecu ????   malo sam racunao i vreme ....  Jaku zimu smo imali 2012te a pre toga 2001.... a unazad 1990/91te...  pa moze biti sledece godine prava zima sa mesec dana minusa kao gore navedenih godina....   A EPS u qcu....

 

Milosevica nisu skinule ni bombe ni ratovi , skinula ga restrikcija...

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Stiletto said:

Kod mene u zgradu (Bežanijska kosa) stigli pozivi za referendum. Uredni pozivi za punoletne stanare 16 stanova u zgradi, plus još šest listića na našu adresu ali na ime ljudi koje niko u zgradi ne poznaje niti su ikad živeli u njoj. Niti im je do sada stizao poziv za bilo koje dosadašnje glasanje. Ažurni birački spiskovi, što bi rekao her Žika, na nivou.

 

Da li još neko ima sličan slučaj kod sebe?

 

U mojoj zgradi još nisam videla pozive za tzv "fantomske" birače ( glasače na Referendumu ).

 

Objašnjavala sam na Viber grupi stranke ko su ti ljudi, objašnjavala na Tviteru, a i ovde sam na nekom pdf-u pisala malo o biračkom spisku.

 

Ti ljudi su : ili članovi sns-a koji imaju više matičnih brojeva i bar jednu ličnu kartu više, ili su Dodikovi ljudi iz Republike Srpske ( već par meseci dolaze u Srbiju i prijavljuju se na adrese, kako bi mogli ovde da glasaju...naravno, dobili su i lične karte ).

 

Uoči NG išla sam u policijsku stanicu da promenim ličnu kartu ( stara je istekla ).

Ispred mene je bio mladić koji se svađao sa službenicom na šalteru. Insistirao je da ga prijavi na XY adresu, iako nema saglasnost vlasnika stana, nema Ugovor o kupovini stana..etc.. 

U jednom trenutku je spomenuo drugu policijsku stanicu i rekao da su ga bez problema tamo prijavili, i rekao je da ima još dva matična broja.

Službenica mu je na lep način objasnila da svi dobijamo samo jedan matični broj na rođenju i da je zakonski kažnjivo da neko ima više matičnih brojeva. 

Rekla mu je da ne može da se prijavi na toj adresi gde želi bez potrebne dokumentacije i da ide opet tamo gde su ga već prijavili.

Uz psovke je izleteo iz šalter sale.

 

Problem sa neažurnim biračkim spiskom neće biti rešen sve dok se ne promeni Zakon o jedinstvenom biračkom spisku, a zatim i Rokovnik RIK-a, GIK-a, OIK-a..

 

Problem sa biračkim spiskom aktuelan je samo  u izbornoj godini i onda kada se održava Referendum gde se građani izjašnjavaju o nečemu ( Ustav, promene određenih članova Ustava...).

 

Birački spisak se ažurira tokom cele godine ( tako je bilo dok sam radila na poslovima ažuriranja b spiska ). 

 

Za neažurnost u biračkom spisku pomalo su krivi i sami građani.  Biraču X umre bliski član porodice u banji, u bolnici koja je na teritoriji druge opštine, ili u inostranstvu.

 

U banji, tačnije u opštini gde se nalazi banja biraču X daju izvod iz matične knjige umrlih za preminulog člana porodice. To radi i opština u kojoj se nalazi bolnica i naš konzulat ako neko umre tamo.

 

Problem je što opštine gde se nalazi banja i bolnica ne šalju taj izvod iz knjige umrlih opštini u kojoj je preminuli imao prebivalište. To ne radi ni konzulat.

Opština u kojoj je neko imao prebivalište nema informaciju, a ni dokument na osnovu koga bi bilo izvršeno brisanje iz biračkog spiska.

 

Dok sam radila u opštini retko su dolazili građani da donesu te "umrlice"- izvode iz matične knjige umrlih.

Retko su dolazili ljudi da provere da li se kod njih još  neko "doselio" bez njihovog odobrenja.

 

Bold: 

Tih 6 poziva za Referendum koji mogu da se pojave i za izbore 03.04. treba odneti posle Referenduma u opštinu kod referenta za vođenje biračkog spiska.

 

Referent je dužan da primi te listiće-pozive, i mora da zamoli da se napiše kratka izjava ( Ja...iz Beograda..izjavljujem da osoba XY nikada nije živela na mojoj adresi, niti sam ja ili neko drugi iz mog domaćinstva prijavio tu osobu na adresu...)

 

Referent za b.spiskove šalje tu izjavu i listić -poziv uz propratni dopis MUP-u u Ljermontovoj.  

 

Kada se dobije odgovor iz Ljermontove, lice se briše iz b spiska ( ili se ne briše ) i referent je u obavezi da odgovori pismenim putem da li je brisao osobu -  osobe  iz biračkog spiska.

Ukoliko je odgovor iz MUP-a Ljermontove negativan ( što se retko dešavalo ) onda mora lično da se ide tamo..nažalost..

 

Eto, nisam mogla u kratkim crtama da odgovorim.

 

Ponavljam..birački spisak će biti neažuran sve dok se sam Zakon o jedinstvenom biračkom spisku ne promeni, a zajedno sa njim i Rokovnik RIK-a. 

 

PS. Pozive za glasanje ne treba da se nose na samo biračko mesto jer članovi biračkog odbora ne mogu da ažuriraju birački spisak i obično ih bace u kantu.

Pozive za nepostojeće birače treba odneti kod referenta za b spiskove 10-15 dana posle Referenduma ili posle izbora.

 

Birački spisak se "otključava" kada se završe eventualna ponovna glasanja na opštini i kada prođe zakonski rok za prigovore i žalbe.

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...