Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Znali smo još pre par meseci da će referendum proći. Ne bi ga on ni raspisivao da nije unapred obezbedio "pobedu".

 

Ovo 55% za "Ne" u Beogradu je odličan rezultat ozbirom na izlaznost. Kuka Vučić da su najviše protiv bili njegovi glasači. No mislim da je ta cifra napumpana da pokuša nove podele u opoziciji da izazove. Ne verujem da "Ne" ima više od 10% realnih glasova na ovu izalznost.

Link to comment
Share on other sites

Neka je 30% izaslo (a nije, jer muljaju i sa mrtvima i sa glasanjem u ime drugih), i neka je, ako verujemo diktatoru, 60% glasalo ZA (a nije, jer i tu verovatno nesto muljaju u brojanju, izvestavanju, ko zna sta jos). To je onda nategnutih 18% biraca dalo podrsku diktatoru na ovaj nacin. 

 

A prosle godine na parlamentarnim su imali 60% na 49% izaslih = nesto vise od 29% biraca.

 

OK, nisu sve svoje "brnjice" potegli, ali meni se cini da je ovih 18 vs 29 bas velika razlika. Ne mogu to da opravdam samo time sto je referendum u pitanju koji velika vecina i ne razume sta je pitanje. 

 

Uz to, imajte na umu da su ovog puta verovatno izasli i opozicioni simpatizeri u vecem broju nego prosle godine. 

 

Ja zaista verujem da uz dobru opozicionu ponudu, i uz apsolutno pracenje izbora od strane posmatraca da ni u najmanjem mestu ne mogu da ukradu 1 glas, da diktator moze da padne na sledecim izborima. Verujem. Zavisi od opozicije. 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mile1 said:

Koje opozicije? 

One koja je bojktovoala izbore. Za pocetak. To je sa te izborne strane (iliti birane strane, to su partije/stranke, likovi koji se kandiduju).

 

A sa biracke strane (glasaci), jasno je da opozicije ima.

 

Samo treba da se "spoje". Da "izborna" strana dovoljno motivise "biracku" stranu. 


Samo... 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, djura.net said:

nisam bas pratio ovu referendumsku kampanju, iskreno sam video samo Dveri i DJB da su aktivno pozivali da se izadje i kaze NE!
ovi iz SSP i svi oko njih su bili za bojkot, pa nisam siguran ko je jos bio na toj NE strani?

PSG je isto aktivno pozivao na NE. Iskreno, jutros kad sam izasao, ocekivao sam 10% max za NE, ovo je prijatno iznanadjenje za BG. Lepo bi bilo da se ova šmrljava opozicija udruži na BG izborima, ali not gonna happen.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mile1 said:

Sve dok su tu tipovi poput boska Obradovica, djilasa, sutanovca, balse, marinike i sergeja vecina naroda nece izaci i to je tako

 

Jeste, bulja nam je opozicija.

Ali ako izadju kao jedna lista... ? 

 

Vazno je skloniti diktatora. Necemo mi na izborima dobiti dugorocnu novu vladu. Lako cemo ponoviti izbore za 2 godine kad vidimo ko je kakav kad se dokopa neke vlasti. 

 

Historia magistra vitae est.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Laki21 said:

Sada sledi jebavanje matere neposlušnim i lenjim Naprdnjacima koji nisu bili motivisani dovoljno™ da izađu na referendum, uz par pokazno nastavnih igrokaza uz deljenje ostavki i neprodužavanja Ugovora o radu.

 

BTW, skoro je deset, nikakvih rezultata sa smešnih 30% izlaznosti. Biće da ipak postoji neka frka, sada gledaju kako da prekroje rezultate.

 

 

to i jeste sustina samih izbora i izbornih kradja....  govorim za izbore ne za referendum ali je ovo sad pokazatelj....  Oni mogu ukrasti i prekrojiti 2-3-5 % glasova u svoju korist , ali ne mogu prekrojiti kada je ovolika razlika.. bilo u izlaznosti bilo u rezultatima

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo Vucicev fijasko. Ja sam iskreno ocekivao preko 80% za DA, ovo mi je sokantno.  Zato sto sam mislio da ce manja izlaznost biti, ja maltene ne znam nikoga ko se iscimao da izadje na ovo jer je skroz besmisleno.

 

Ovo bi moglo biti dobro za opoziciju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

SNS je pre dve godine imao skoro 2 miliona glasova. Sada je oko milion, malo preko? Gde je nestao taj milion? Moj utisak je da su oni usli u ovo sa stavom lako cemo, a onda su na kraju krenuli da zovu redom kada su videli da nije sve bas po planu. Pritom mislim da postoji odredjeni broj ljudi koji su zaista za Vucica a nisu glasali jer se ne glasa za njega i SNS, bar ne direktno. Sa druge strane postoje i ljudi koji su protiv Vucica, a jednostavno nisu videli poentu u ovom glasanju i realno nije im ni jasno sta se glasalo. Takodje da se nadamo da je bedna izlaznost bar nekim delom povezana i sa SSPom koji je iskulirao referendum, pa su mozda i njihovi glasaci zbog toga ignorisali ovo.

 

Uglavnom i ovo su pokrali najstrasnije, ali to je nesto sto je pravilo, a ne izuzetak. 

Link to comment
Share on other sites

Prvo ... Ovaj referendum je jedan od bizarnijih dogadjaja čak i za merila Balkana ....

Brat bratu,90% gradjana,ako ne i više nema pojma o čemu se tu radi ...

 

Drugo ... Ako neko misli da su izlaznost i rezultati referenduma neki lakmus papir za predstojeće izbore,bojim se da će biti žestoko razočaran ...

Oni nesoji nisu ni približno upotrebili svu svoju silu prinude niti propagandnu mašineriju onoliko koliko mogu...

Njima ovaj referendum nije ni od kakvog značaja, menjali ustav ili ne oni ga sve jedno neće poštovati ...

Ovo im dodje kao neka vrsta provera "borbenog stanja" pred izbore,čisto da vide koji "oficiri" na lokalu treba da dobiju unapredjenje,a kojima da se poskidaju činovi ...

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Po crti 57.4% za, 41.6% protiv, ispod 30% izlaznost.

 

Pa ovo je bas bas tezak fijasko.

1 minute ago, mare80 said:

Prvo ... Ovaj referendum je jedan od bizarnijih dogadjaja čak i za merila Balkana ....

Brat bratu,90% gradjana,ako ne i više nema pojma o čemu se tu radi ...

 

Drugo ... Ako neko misli da su izlaznost i rezultati referenduma neki lakmus papir za predstojeće izbore,bojim se da će biti žestoko razočaran ...

Oni nesoji nisu ni približno upotrebili svu svoju silu prinude niti propagandnu mašineriju onoliko koliko mogu...

Njima ovaj referendum nije ni od kakvog značaja, menjali ustav ili ne oni ga sve jedno neće poštovati ...

Ovo im dodje kao neka vrsta provera "borbenog stanja" pred izbore,čisto da vide koji "oficiri" na lokalu treba da dobiju unapredjenje,a kojima da se poskidaju činovi ...

 

 

Ja mislim da ovo moze da bude vetar u ledja i opoziciji i opoziciono nastrojenim gradjanima, ali se slazem sa tobom da su usli u fazonu lako cemo.

 

Sto ne menja cinjenicu da je ovo bas veliki udarac za Vucica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

  ajde u 20 marki da je/ce Dacic u pregovorima sa opozicijom za nakon izbora?  

2 minutes ago, mare80 said:

 

Od svog ovog cirkusa rekao bih samo da je dobra vest da po svoj prilici od Beograda mogu da se oproste ....

 

 

Beograd je najteze pokrasti.. najaca je kontrola i opozicije i crta cesida i ostalih

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Doc Holiday said:

 

  ajde u 20 marki da je/ce Dacic u pregovorima sa opozicijom za nakon izbora?  

 

Ako se ovo dogodi, i formiraju vladu sa njim, treba na ulici traziti nove izbore i kazniti sadasnju opoziciju (bojkotom ili jos bolje, glasanjem za neku fantomsku stranku koja ce biti formirana samo za tu svrhu), pa ako treba neka nas jase Vucic jos jedan mandat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ako se ovo dogodi, i formiraju vladu sa njim, treba na ulici traziti nove izbore i kazniti sadasnju opoziciju (bojkotom ili jos bolje, glasanjem za neku fantomsku stranku koja ce biti formirana samo za tu svrhu), pa ako treba neka nas jase Vucic jos jedan mandat.

 

ako cemo realno..  ne verujem da ce opozicija moci nesto mnogo bez njegove prevage...  45| 45

Link to comment
Share on other sites

Opozicija nece moci bez Girice da prevagne, ali je Girica sebe vezao za sudbinu SNSa. Ako pređe na stranu opozicije, nestaće kao stranka, ako ostane na vlasti sa SNSom, nestaće kao stranka, jer mu Vučić godinama apsorbuje glasače. Onakav kambek sa 5% na 15% kao 2012. više nećemo videti od SPSa, i da je celzijus ostao na 5%, već na sledećim parlamentarinim izborima, nakon ovih, SPS bi ispao iz parlamenta, a onda bi se i stranka konačno ugasila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Doc Holiday said:

 

ako cemo realno..  ne verujem da ce opozicija moci nesto mnogo bez njegove prevage...  45| 45

 

Dacic (SPS) je sve manji faktor, u konstantnom su padu. Kako % tako i u apsolutnom broju glasaca. Izumiru. Oni ce ove godine biti ispod 300k.

 

2012: 567,689 tj. 14.51%;

2014: 484,607 tj. 13.49%;

2016: 413,770 tj. 10.95%;

2020: 334,333 tj. 10.38% <-imali su preko 10% samo zbog toga sto je bila mala izlaznost zbog bojkota

 

Padaju 70-80k na svake 2 godine. Sa dobrom izlaznoscu, npr. 60% (mada mora bolje), eto njih na ispod 7%. 

 

 

7 minutes ago, AgroLaki said:

Opozicija nece moci bez Girice da prevagne, ali je Girica sebe vezao za sudbinu SNSa. Ako pređe na stranu opozicije, nestaće kao stranka, ako ostane na vlasti sa SNSom, nestaće kao stranka, jer mu Vučić godinama apsorbuje glasače. Onakav kambek sa 5% na 15% kao 2012. više nećemo videti od SPSa, i da je celzijus ostao na 5%, već na sledećim parlamentarinim izborima, nakon ovih, SPS bi ispao iz parlamenta, a onda bi se i stranka konačno ugasila.

 

Lupio sam lajk prevashodno za drugi deo posta, jer zelim da verujem da opozicija moze bez SPS-a. 😄 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...