Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Što se tiče Plazme jedan manji pogon nije stradao tako da će neka proizvodnja postojati i dalje ali definitivno mnogo manje jer je zgrada koja je izgorela nosila gro proizvodnje. No obzirom da im je vlasnik Coca Cola mislim da će već za godinu dana da se vrate na nivoe od pre požara. Do tada stražarite u radnjama ili nađite vezu da vam ostave sa strane par kutija, kao 90-ih 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2024 at 4:02 PM, Stiletto said:

A pametnjakovića koji bi da "edukuju" je bilo i biće uvek, npr. baš u divnim vremenima u doba Broza su i tebe i mene pametnjakovići "edukovali" važne životne stvari; kako se mali Joža sankao u drvenom koritu, kako je braći i sestrama kuvao svinjsku glavu, a garantujem da se i danas sećaš (i ti i svi koji smo tih godina školu učili) kako su mu se zvali otac i majka, kao i majstor kod kog je učio bravariju.

 

Biblija jedno, Biblija drugo, samo o različitim božanstvima. Ali dobro si primetio, nisu bila bitna božanstva, već pametnjakovići koji bi ta božanstva da nam utuckaju u glavu.

Cudno je to kako razlicite stvari ostanu u secanju.

Bio je jednopartijski sistem i bila je blaga diktatura (opet, sta bi bilo da je Staljin preuzeo SFRJ, ili kako su izgledala prava crnaca u USA u tom vremenu ...).

Moji bili komunisti iz ubedjenja, nista nisu profitirali na osnovu toga, osim sto su ziveli kao i vecina tada 60-70-tih.

Naprotiv, uplatili cigle za kucu unapred, tata isao da spasava ciglanu, ciglana propala, nista od cigli (dok je naravno bilo i onih koji su cigle uzeli, a platili nisu).

No za utehu, na sahrani mu je bilo pola grada [nadredjeni su uvek mislili da ga neko odgore stiti (radio je u miliciji kao inspektor), jer im je uvek govorio u lice istinu i kritiku].

Ja pionir maleni.

Secam se korita i svinjske glave, imena roditelja i bravara ne. Tito je, naravno i usled propagande, bio borac protiv fasizma, nikako bog,

pa cak ne ni idol. Ipak je vecina kolektivno zaplakala kada je umro. Valjda su slutili sta sledi.

Edukacija koja mi je ostala, ipak najvise od roditelja, ali i ideje komunizma - ne kradi, ne lazi, ne povredjuj druge, bori se za svoju domovinu i protiv fasizma.

Malo li je ?!

 

Edited by Dragan
  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dragan said:

Bio je jednopartijski sistem i bila je blaga diktatura (opet, sta bi bilo da je Staljin preuzeo SFRJ, ili kako su izgledala prava crnaca u USA u tom vremenu ...).

 

Da je Staljin preuzeo SFRJ, tvoj i moj otac i deda bi verovatno jeli korenje, kao i ceo istočni blok. Ali bi početkom 90-ih poslali Rusiju i Ruse dođavola, kao i ceo istočni blok.

 

Što dobiješ na mostu, izgubiš na ćupriji.

 

10 minutes ago, Dragan said:

Secam se korita i svinjske glave, imena roditelja i bravara ne.

 

E, nije tebi bila učiteljica Katica, žena pred penzijom a u mladosti borac Šeste ličke. Pre nego što smo naučili tablicu množenja znali smo i za roditelje Franju i Mariju, učitelja Stjepana Vimpušeka i majstora Karasa. A ovo nam je bila lektira koju smo morali da naučimo maltene napamet:

 

Djecak-sa-Sutle-Milivoj-Matosec_slika_O_

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U Kolubari je pre dva dana poginula radnica, rođena sestra moje dobre koleginice, na radnom mestu, navodno je kamion pregazio. 

 

Da li su takve vesti postale ili toliko nebitne ili toliko uobičajene, da ne postoji medijski kutak u Srbiji koji je o tome izbacio vest? 

  • Tuzno 7
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Eddard said:

U Kolubari je pre dva dana poginula radnica, rođena sestra moje dobre koleginice, na radnom mestu, navodno je kamion pregazio. 

 

Da li su takve vesti postale ili toliko nebitne ili toliko uobičajene, da ne postoji medijski kutak u Srbiji koji je o tome izbacio vest? 

Ne, koliko sam videla, sad he aktuelan vojni rok i dobra volja Srbije/našeg predsednika da pomogne Poljskoj, Austriji i kome god treba.

A izjavio je i saučešće postradalima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

U Kolubari je pre dva dana poginula radnica, rođena sestra moje dobre koleginice, na radnom mestu, navodno je kamion pregazio. 

 

Da li su takve vesti postale ili toliko nebitne ili toliko uobičajene, da ne postoji medijski kutak u Srbiji koji je o tome izbacio vest? 

Sve van Beograda ili Novog Sada retko i teško dođe do centralnih medija. Ne znam koji uopšte lokalni mediji pokrivaju Lazarevac

Link to comment
Share on other sites

Firma Jovane Joksimović i Manje Grčić dobila dva posla od „Srbija voza“: Ugovori vredni više od 60.000 evra

 

“Srbija voz”, akcionarsko društvo u kojem sve akcije drži država, dodelilo je dva ugovora firmi “Majo public”, čije su vlasnice Jovana Joksimović i Manja Grčić, vredne 7.171.200 dinara, odnosno oko 61.300 evra, sa PDV-om.

“Majo public” bila je jedina firma koja je dostavila ponudu, koja je iznosila 2,99 miliona dinara bez PDV-a. Sa porezom, to je tačno 3.585.600 dinara, odnosno oko 30.600 evra.

 

Drugi ugovor firmi Majo public dodeljen je dve nedelje kasnije, 17. jula. Tim ugovorom, “Srbija voz” im je dodelio posao održavanja društvenih mreža i izrade sadržaja. Vrednost posla je ista – 3.585.600 dinara, odnosno 30.600 evra, uključujući PDV.

 

Pored njih, ponudu je dostavila i Agencija za odnose s javnošću, marketing i TV produkciju “First media group”, u vlasništvu Olivere Jovićević, koja je bila povoljnija, pa je iznosila oko 2,5 miliona dinara, odnosno 21.500 evra sa PDV-om.

 

Kako se navodi u zvaničnoj dokumentaciji, ponuda Olivere Jovićević je odbijena jer nije ispunjavala sve uslove.

 

Oproban MO SNS-a

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

USKORO JAVNO DOSTUPAN REGISTAR PEDOFILA: Na udaru zakona moraju se naći učesnici u pedofiliji iz SPC i oni koji su ih prikrivali

 

Quote

Osim pedofila na udaru zakona moraju se naći svi oni koji su učestvovali u prikrivanju slučajeva pedofilije poput lažno izabranog mitropolita Joanikija Mićovića, sadašnjeg patrijarha Porfirija Perića, episkopa Jovana Ćulibrka, episkopa Irineja Bulovića i mnogih drugih.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, 40Wins said:

 

Ako ikad padnu sa vlasti, ovog kod Agro Djoleta da kupi jaja 20 sati dnevno, ujutru za dorucak 2 jajeta i dosta. 

 

 

 

uusta ga jebem

 

Nemoj da si takav.....nije on svestan šta trabunja. Njemu je bitno da lepo sabere ili pomnoži da ga ne zajebavaju...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...