Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

9 minutes ago, FrediB said:

Ipak je SNS-ovaca i dalje drasticno vise nego onih sto su protiv tog zla... 

 

A i zahtevi demonstranata tesko da ce biti ostvareni, narocito ne mirnim i tihim nacinom. 

 

Ne znam koliko ih ima na papiru, ali vidim da SNS reaguje uspaničeno. Ne bi oni tako reagovali bez razloga jer dobro znaju kakav im je rejting i kakvo je opšte raspoloženje. Verujem da je Fikus-premijerka čak pokušala da povuče ručnu kada je rekla da nema ništa protiv građana koji će se okupiti u subotu jer joj je jasno da su kola krenula nizbrdo. Broj okupljenih prošle subote je bio velik, ovaj put će po svoj prilici biti veći, a razlika između skupa u petak i onog u subotu je velika – među onima koji dolaze u petak su mnogi naterani da dođu, a u subotu ljudi izlaze svojom voljom. To će se jednog dana pokazati i na izborima, a ne mogu baš toliko da ukradu. Veliki broj ljudi koji će izaći u subotu za njih nije nimalo naivan jer je evidentno da ih ni uz držanje tolikih medija nisu obrlatili.

 

Što se tiče demonstracija, one se moraju podržati drugim akcijama.

10 minutes ago, Kronostime said:

@DJ_Vasa

U drzavnom IT sektoru je normalno da povremeno dodje do "prestanka potrebe za radom" za informaticki nepismeno stranacko osoblje - sistem mora da funkcionise i tako se resava problem korova koji dodje i ugrozava taj privid funkcionalnosti.

Nagledah se puno toga za 30 godina rada u toj oblasti.

 

Imaš li neke prognoze po pitanju ovih u Nišu? Ne znam koliko je njima potreban taj sektor, ali ne verujem da partijski botovi u kancelarijama znaju mnogo više od FB.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ugašena cela jedna služba u Nišu, jer su rukovodioci odbili da idu na miting SNS

 

Ovi su očigledno u velikoj panici. Nekako mi se čini da rastu šanse da se obistine Bakićeve prognoze.

 

Ne repliciram samom sebi, već samo da prenesem jedan od komentara na ovu vest sa N1:


 

Quote

 

Simke

-----------

U Sokobanji u specijalnoj bolnici takodje napeto.Niko nece da ide a pritisak pa se vise puta ide na raport kod sefova.

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJ_Vasa said:

jer dobro znaju kakav im je rejting i kakvo je opšte raspoloženje.

Kad smo vec kod toga, bas me zanima kakvu to populisticku kosku za mase spremaju i vucler i beba popovic i oni njihovi savetnici iz belog sveta, da bi sns ponovo vratio poljuljanu popularnost.

 

Cisto sumnjam da ce bagra sedeti skrstenih ruku i tek tako gledati kako joj se topi popularnost...

5 minutes ago, DJ_Vasa said:

 ovaj put će po svoj prilici biti veći

Znas koju jos bitnu stvar demonstranti zaboravljaju da navedu kao zahtev?

 

Vracanje Zakona o kleveti, koji je bagra ukinula jos 2012. cim je zajahala na vlast. Bagri naravno ne pada na pamet da taj zakon tek tako vrati, ali mora se pokusati. 

 

Link to comment
Share on other sites

i u kamenickom institutu je ogromna presija na sve zaposlene. niko nije postedjen.
komsija je sef tima tamo, nekog nemedicinskog osoblja (majstori, domari i sl.), a posao je dobio jer mu je majka vec 20-ak godina glavna sestra. oboma je zapreceno oduzimanjem polozaja u slucaju da ne odu na miting. po recima komsije, ne samo njima, nego i upravniku instituta i upravniku svake druge klinike u ns.

  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

...

Imaš li neke prognoze po pitanju ovih u Nišu? Ne znam koliko je njima potreban taj sektor, ali ne verujem da partijski botovi u kancelarijama znaju mnogo više od FB.

Potrebno im je 3-4 tehnicara da resavaju fizicke probleme sa opremom - ostalo se radi remote ili iz kancelarije ili od kuce, svejedno.

Detalje mogu da ti objasnim na PM - nije za javnost.

:default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovo prvi put da se na ovaj nacin pritiskaju ljudi koji nisu SNS kadar a rade u drzavnim firmama.

 

Bilo je i ranije skupova, i tad se znalo ko mora da ide, ali sad im se bas uvukla panika u redove cim je dovde doslo.

 

Valjda su se litijasi pomolili za neki pljusak sutra, jedva cekam da vidim sta ce da se desi kad par desetina hiljada ljudi koji nisu hteli da budu tu krene da kisne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, FrediB said:

Kad smo vec kod toga, bas me zanima kakvu to populisticku kosku za mase spremaju i vucler i beba popovic i oni njihovi savetnici iz belog sveta, da bi sns ponovo vratio poljuljanu popularnost.

 

Cisto sumnjam da ce bagra sedeti skrstenih ruku i tek tako gledati kako joj se topi popularnost...

 

Ne znam koliko će im to poći za rukom jer ni marketing nije svemoćan, pa ni deset (usranih) beba nije od neke koristi. Famozni pokret koji se spominjao po svoj prilici nije baš najbolja ideja jer je samo reciklaža onoga što se upravo sada radi. Naime, iz iste kuhinje je stigla ideja da upravo sada cimaju propale sportiste, pevaljke i glumce da pozivaju na miting, ali uviđaju da se ta ideja baš i ne ostvaruje. A ni takvima neće biti svejedno jer je atmosfera naelektrisana.

 

Upravo na ovoj temi je spomenuto da su Tomaševića „dočekali u Cetinjskoj”:

Verujem da tom Tomaševiću nije svejedno što su ga do juče gledali kao poznatog sportistu, a sada kao govno. Glumcima i pevačima je to takođe bitno jer ne bi voleli da im neko sutra viče 'ua' kad se pojave.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Dragan said:

Milosevic, Putin i Causesku - revolucionari,

ili...?

Pa - kao što i napisah i objasnih podrobnije na primeru jedne revolucije, "Sistematizatizacije" (Sistematizare), koja se na kraju ispostavila fatalna za ruminski socijalizam - revolucionari!

 

Ali, kako napisah da je njegova tiranija (baš kao i druge dvojice, koji su svi redom duboko negovali zločinačke tekovine boljševičke revolucije) bila permanentna revolucija, to evo JOŠ jednog primera. "Sistematizaciji" je neposredno prethodila (i sa njom paralelno tekla) kako ju je "Genije sa Karpata" nazvao "Mala Kulturna Revolucija" (Mini Revoluții Culturale), nastala, naravno, inspirisana "Velikom Kulturnom Revolucijom" u Kini. Ideološke kote ove revolucije je Revolucionar zadao neposredno po povratku iz posete Kini i Severnoj Koreji, 1971. godine, u referatu izloženom pred CK PCR, poznatom kao "Julske teze", radnog naslova "Predložene mere za unapređenje političko-ideološke delatnosti, marksističko-lenjinističkog obrazovanja članova Partije i svih radnih ljudi"*. Iako nije odnela toliko žrtava kao kineska (koja je jedan od najvećih udruženih zločinačkih poduhvata u ljudskoj istoriji), ova revolucija je takođe dovela do ekstremnog kulturnog zatvaranja i nasilja (otpuštanja, prebijanja, noćna odvođenja, streljanja itd) nad svim nedovoljno ideološki budnim "elementima", od vrtića do univerziteta, od umetničkih sindikata do medija, i svega između.

 

Pre toga su bile druge, uključujući nacionalizaciju i kolektivizaciju, jer, kažem, revolucija mora da "teče", kako se to govorilo, stalno mora da traži novu borbu, novu krv i nove žrtve, inače se ljudi uspavaju, popušta ideološka budnost, nisu više britke sablje/oštre britve na braniku "dijalektičkog materijalizma", već počinju da sanjare o toplom radijatoru, punjenom piletu, čitanju stripova, učenju deteta da vozi biciklo itd...

 

 

Ovde se možemo setiti i velikog Mirka Kovača koji ovako citira Antibirokratskog:

 

Ljudi bliski srpskom predsedniku Slobodanu Miloševiću kažu da su mu u dosadašnjoj karijeri najteže pali događaji u Rumuniji. U intimnom krugu besneo je i ponavljao: "Pa ovo je kontrarevolucija, kao u Mađarskoj 1956." A kada su kao štakori umlaćeni Čaušesku i njegova Elena, bio je potresen i ojađen. (Oni zločesti u Beogradu Miloševićevu suprugu zovu Elena). Ne mislim da je tada duh Čaušeskog ušao u njega, jer je već pripadao toj sorti ljudi. On je dušom bio za Čaušeskua, kao što se potajno divio Sadamu Huseinu. Njemu su bliski tipovi koji su protiv celog sveta. Uvek će dati podršku ekspertima za proizvodnju neprijatelja. Takođe, ne mislim da je on jedini politički nekrofil na ovim prostorima, ali je činjenica da njegovi potezi izazivaju jezu i seju smrt.

https://www.xxzmagazin.com/polja-smrti

 

 

* dočim je zvanični naslov pod kojim su "teze" spuštene međ' opštenarodno tkivo bio: "Ekspoze o PCR programu za unapređenje ideološke delatnosti, podizanje opšteg nivoa znanja i socijalističko obrazovanje masa, u cilju uređenja odnosa u našem društvu na principima socijalističke i komunističke etike i pravičnosti". (kada nešto ovakvo pročita, čovek prosto ne može da se ne upita da li je više vučenja zulufa na školskim časovima rumunskog/srpskog jezika i stilistike moglo mnogo više unaprediti Opštu istoriju beščašća...)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

  

14 hours ago, Pletilja said:

Pa, izvol te, alternativa statusu roba nije  grob, za ideale više ne ginu budale već - potrošači, pa ko koliko otme. Dakle, na isto mu izadje.

Nisam ovo baš razumeo, ali lično volim da budem "potrošač", da miroljubivo sarađujem i trgujem sa drugim ljudima, da i oni i ja slobodno biramo šta ćemo proizvesti, prodati i kupiti jedni od drugih (ne samo da ništa ne krademo već i jedni drugima kažemo "hvala" nakon trgovine), bili na drugim krajevima sveta ili prve komšije, umesto da jedan drugog prisluškujemo i otkucavamo svetskoj revoluciji dok nas ona pljačka, šalje u radne logore ili vodi iza kuće da nas strelja - što je neki prosečan ishod revolucionarne zajapurenosti i pregalaštva.

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ako je suditi po ovome što ovde čitam i po onome što čujem, pritisak je stvarno nikad veći, ali i problemi sa ispunjavanjem kvota za miting. Konkretno, Aranđelovac: danas su telefonom pozivali penzionere, čak i one koji nikakve veze sa SNS nemaju niti su ikad imali. Kompanija "Bekament" koja je procvetala u ovim nesretnim vremenima, dužna je da duplira broj radnika koje će poslati sutra, sa 100 na 200. Valjda je ipak lakše napuniti buseve njima nego onima na državnim jaslama. Kad već pišem, red je da pomenem da je najveća privatna firma u gradu, "Fortuna", sa oko 700 zaposlenih, kao i svaki put do sad odbila bilo kakav dil sa ološima. Zaslužuje da bude napisano, iako možda nekome ne deluje bitno.   

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:


 

 


Osim ako nisi Jelena Karleuša...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

 

U trenutku kad sam kliknuo reakciju na tvoj post razgovarao sam telefonom sa jednim prijateljem koji se bavi psima, a spomenuo je kerušu u teranju. Ime ove pevaljke sam u mozgu prekopčao i pročitao 'keruša'.

 

Keruša, Karleuša, isti q***c.

 

Pardon, psi su plemenite životinje. Izvinjavam se svim kerušama.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

167k ljudi ne može ni da stane tamo. ja mislim da je ovo spisak koji su baš SNS-ovci bacili u javnost kao predpriču za sutrašnju tvrdnju kako ih se skupilo 200k.

 

Ma kako ne može? Ima da ih stane bar tri miliona! :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Na "ružičastoj TV" ide spec. emisija "Uživo 30 sati"...da se kao ateista prekrstim i poželim da im je ovo poslednja emisija....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 
U trenutku kad sam kliknuo reakciju na tvoj post razgovarao sam telefonom sa jednim prijateljem koji se bavi psima, a spomenuo je kerušu u teranju. Ime ove pevaljke sam u mozgu prekopčao i pročitao 'keruša'.
 
Keruša, Karleuša, isti q***c.
 
Pardon, psi su plemenite životinje. Izvinjavam se svim kerušama.
Da ti znaš Vaso koje je to zlo od žene.....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...