Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, Div said:

 

Inteligencija bi trebalo da predstavlja sposobnost razumevanja sveta oko sebe, procesa, uzročno-posledičnih veza i sposobnost opstanka i napretka u sredini u kojoj se živi.

 

 

Tacno. A na osnovu toga posle svega sto se moze cuti, procitati, videti od natpolovicne vecine u majcici Srbiji, ispada da su nas jos i castili sa 89. 

:evil::classic_tongue:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pale prema dostupnim vestima barem od 2020, a verovatno mnogo duže, samo što je iz godine u godinu sve brže, jače, bolje™, tako da su prošle i ove godine slike stigle do većeg broja ljudi.

Ukucati lomača na Klisi u pretraživač vesti na sajtu naslovi.net.

Edit: Evo snimka iz '19:




Izgleda da je pre lomače aktuelno bilo nekakvo pravoslavno leteće bure.










Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, deez nuts. said:


Prekodrinski dodjosi.

Tacno, i to su ovi isti sto kaze erwin, koji su onomad ispaljivali onu burad karabitom, a tome ima mozda 15 godina. Moze ko sta hoce da prica, prvo, takvi to ne rade kad odu tipa u Segedin, da ne pricamo o severu Evrope. Znaci, treba ih i tu isto tretirati, kao neprijatelje te zemlje. Ili to, ili sledece. Oni nisu dosli u gradove te zemlje da zive gradski nego da ih štrokave svojim divljaštvom iz raznih planina. E pa onda, hvatanje odbegde divlje zivotinje, pa deportacija u džunglu iz koje je dosla. Postoje snimci koje sami postavljaju gde se vidi o kojim se divljim životinjama radi. Za gušu, pa napolje.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Više stotina Kragujevčana okupilo se danas na pešačkom prelazu kod Tržnog centra „Big fashion” paleći sveće, polažući vence i apelujući da se nikada više u ovom gradu ne dogodi tragedija poput ove u kojoj je stradala Nikolina J. Trinaestogoišnja Nikolina je juče, u ranim jutarnjim satima preminula od posledice udara kolima na pešačkom prelazu u Bulevaru kraljice Marije koji se dogodio 7. decembra.
(...)
– Nikolininim roditeljima ni posle tri nedelje nije saopšteno ko je počinilac koji ju je kolima udario na pešačkom prelazu. Zbog čega se njegovo ime krije od javnosti. Svi se pitamo ko i zbog čeg štiti počinioca koji je posle 48 sati pušten na slobodu dok se Nikolina borila 20 dana na respiratoru u moždanoj smrti i veštačkoj komi, zapitala se ona [suorganizatorka skupa Maja Jović] apelujući na javnost da počinilac bude adekvatno kažnjen – „jer jedino prava kazna može doprineti da se ovakve tragedije više ne ponavljaju” i opomena vozačima „da ne jure sa 90 kilometara na sat kroz Bulevar kraljice Marije”.

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/pravda-za-nikolinu-protest-i-apel-kragujevcana-da-se-ovakva-tragedija-vise-ne-ponovi/

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Venger said:

Ne znam, mozda gresim, ali meni ta prica grupnim silovanjem u Nisu ne pije vodu od samog pocetka. Okej, svi znamo u kakvoj drzavi zivimo, kakav olos radi u policiji, ali cela prica je prilicno nelogicna. Kafic u centru grada, nema nijednog svedoka, ne oglasava se porodica devojke, prijatelji... Ima mi logike da je izmislila.

 

Ajde kad sledeći put dobiješ inspiraciju za ovakva smatranja prosto prećuti, sačekaj malo dok te prođe želja za nalaženjem logike u nečemu što se dešava u domenu statističke greške.

Prijava silovanja podrazumijeva seriju ekstremno ponižavajućih događaja za jednu ženu, od ginekološkog pregleda*, preko izjave policiji, pa izjave tužiocu, pa suđenja na kom pred publikom mora u detalje da obrazlaže i dokazuje šta se desilo i kako se desilo (pritom žrtva silovanja najčešće ima vrlo parcijalno sjećanje, jer mozak nakon nekog nivoa traume ne funkcioniše onako kako inače funkcioniše, što nerijetko pokušavaju da iskoriste sposobni advokati odbrane), pa na kraju do društvene stigmatizacije.

Zbog svega ovoga, dan-danas silovanja uglavnom ostaju neprijavljena (posebno silovanja u braku/vezi, to je tek tema za sebe), a proporcija lažnh prijava je jednocifren procenat prijavljenih silovanja i bez ikakve sumnje manje od 1% svih silovanja.

 

*ako imaš curu, ženu, sestru ili dobru drugaricu, ispitaj ih malo koliko je najobičniji redovan ginekološki pregled neprijatan i ponižavajući, posebno kod nas (zvuči glupo, ali to je recimo jedna od stvari zbog kojih je Beonegrica zadovoljna što živi u Francuskoj)

  • Like 13
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Po pisanju jednog forumaša sa Beobuilda, prevrnula se šinska dizalica koju su poslali da diže prevrnute vagone-cisterne s amonijakom kod Pirota.

 

Quote

Uživo sa terena... "Televisia Presenta"


Niko ne zna zašto su krenuli i sa šinskom da dižu kada su već imali auto dizalicu, izgleda da je ovoj šinskoj oslabio oslonac, verovatno zbog slabog terena i ode...

 

fxynVuy.jpg

Edited by erwin
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, shonke said:

 

Ma ovo je prosto posledica akcije i reakcije, on kaže nešto maloumno, jedina reakcija koja se u javnosti čuje je bravo precedniče, onda on lane nešto još grđe, jedina reakcija koja se u javnosti čuje je tooooooo precedniče spasioče naš... Ko zna šta bi meni palo na pamet da sam na njegovom mjestu, a sa takvim narodom i javnim mnjenjem. Podozrijevam da bi Gabrielle d'Anunzio iz najslavnijih dana Slobodne Države Rijeke bio ponosan na mene :s_d:

Edited by Beonegro
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

I kod mene juce, mislim da je bilo prvi put.

 

Najjaca mi je reakcija ljudi - wow, kul, bice super ako ovo postane tradicionalno.

 

Defile kamiona, koji sviraju 5 sati na bozic i cuje ih ceo grad. I idu kroz magistralu kroz grad, kao da ih se inace ne nagledas cele godine ko zivi tu blizu.

 

Potpuni idiotizam.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kada nisu bile petarde i vatrometi toliko dostupni koristio se karbid za prangijanje i buku. Karbid pomesan sa vodom daje acetilen koji je zapaljiv i kad se to odradi u buratu eto eksplozije i lansiranja bureta.

To se na Klisi( a i na drugim mestima) radilo jos osamdesetih godina XX veka ali najcesce sa malim kanticama od boje ili masti.

Devetesetih je dosao upgrade sa buradima za naftu od 200 litara. Onda su organi gonjenja posle 10 tak godina ludila skontali da je mozda opasno kada ti metalno bure padne na kucu pa su to zabranili.

Klisanski vitezovi su morali da sacuvaju svoj renome pa su potom odlucili da svake godine naloze vagon drva. 
Zasto ovo rade ne znam, ali hvala im na potvrdi moje teorije da u Srbiji ne treba ucestvovati u bilo kojoj akciji koja okuplja preko tri-cetiri osobe.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Beonegro said:

 

Ajde kad sledeći put dobiješ inspiraciju za ovakva smatranja prosto prećuti, sačekaj malo dok te prođe želja za nalaženjem logike u nečemu što se dešava u domenu statističke greške.

Prijava silovanja podrazumijeva seriju ekstremno ponižavajućih događaja za jednu ženu, od ginekološkog pregleda*, preko izjave policiji, pa izjave tužiocu, pa suđenja na kom pred publikom mora u detalje da obrazlaže i dokazuje šta se desilo i kako se desilo (pritom žrtva silovanja najčešće ima vrlo parcijalno sjećanje, jer mozak nakon nekog nivoa traume ne funkcioniše onako kako inače funkcioniše, što nerijetko pokušavaju da iskoriste sposobni advokati odbrane), pa na kraju do društvene stigmatizacije.

Zbog svega ovoga, dan-danas silovanja uglavnom ostaju neprijavljena (posebno silovanja u braku/vezi, to je tek tema za sebe), a proporcija lažnh prijava je jednocifren procenat prijavljenih silovanja i bez ikakve sumnje manje od 1% svih silovanja.

 

*ako imaš curu, ženu, sestru ili dobru drugaricu, ispitaj ih malo koliko je najobičniji redovan ginekološki pregled neprijatan i ponižavajući, posebno kod nas (zvuči glupo, ali to je recimo jedna od stvari zbog kojih je Beonegrica zadovoljna što živi u Francuskoj)

Slucajno sam pravnik, te mi je procedura utvrdjivanja silovanja poznata. Takodje, poznato mi je koliko bi tesko bilo zataskati jedan takav zlocin koji se prema navodima iz medija dogodio u kaficu u centru grada, te sam zakljucak izneo na osnovu toga.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...