Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

12 minutes ago, AgroLaki said:

Dzaba suspenzija pregovora kad mi svakako ne napredujemo u tome, ako se ne varam. Mora da se prekine finansiranje i odmah uvesti vize nazad. 

Ako ce to da ubrza Psihov pad, hebes kvasenje dupeta naleto. 

 

Mislim da postoje i drugi mehanizmi koji se mogu iskoristiti. Britanci su morali da plate Brexit, pa računam da se i od kandidata za prijem u EU može tražiti da plati ono što je EU uložila u sve i svašta ovde. A mogao bi i Haški tribunal da se zainteresuje za izvesne članove SNS-a.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih da stavljam ovde slike kostura dok ceka reakciju EU na nepocinstva SNS, samo cu da napomenem da jos malo pa bice "to little, to late".

 

Jednostavno, da je EU od pocetka zauzela stav da nema popustanja i da demokratizacija drustva mora da bude prioritet, ponasali su se kao da smo neka africka zemlja kojoj uvalis diktatora i bulumentu oko njega, postaras se da ne pokrece ratove i smeskas se na pitanja o zatvaranju medija, nepostojanju prave opozicije, 75% za vlast ma sta uradila i tako citavu deceniju.

 

Mislim, sto se mene tice neka prizna Kosovo ako ce to biti razlog da bude skinut sa vlasti, neka uvede ili ne uvede sankcije Rusiji, ali hajde da postoji izbor, a ne da smo samo mi osudjeni na "100% proEU parlament" i "100% desnicarski parlament" u isto vreme, hajde da se cuje glas svih i da se vlast smenjuje na izborima ako ne radi svoj posao kako treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upada mi u oči jedan deo iz vesti:

 

Vučić: „Ja se ne borim ni za Putina, ni za Bajdena, ni za kog. Borim se za našu zemlju. Baš me briga za sve strane lidere, baš me briga za sve to što oni imaju da poruče Srbiji, gledam kako da u ovim teškim trenucima Srbija ne bude na njihovom udaru, i gledam da razmišljam i o onom što je danas gospođa Merkel rekla – o danu posle. Zato što znate taj dan posle uvek postoji“, rekao je Vučić.

 

Pretpostavljam da je odložio obraćanje na kome će morati da kaže nešto u fazonu da mi volimo slovensku i pravoslavnu braću, ali da moramo da pazimo i na to da ne ostanemo bez para, inače će bake i deke ostati bez penzija, gladna dečica bez hrane, botovi bez sendviča, da će privreda otići u tri lepe i tako to, pa moramo da ukinemo ono malo letova do Moskve, da prestanemo da izvozimo trule jabuke, zbog čega nam se srce cepa, da zato nećemo moći da uvozimo lade... ups, lade se odavno ne uvoze, svejedno, pa eto, tako moramo da postupimo, šmrc šmrc, moramo bla bla. Nadam se da su mu čika Bajden i čika Hil dovoljno zavrnuli mošnice, a da će EU da pripreti sličnim sredstvima.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I stalno ja, ja, ja, ja, ja... 

 

Baš kako i treba. Ja, ja, ja, ja... Jaja. U procep. I kroz njega, svima njima, iz svih tih 80%  koji neće ovo i neće ono, a naročito "patrijotskim telektualcima". Marš. Marš. Džukele. Društvo ih izdržava, a oni jedino što znaju je da se iživljavaju na slabijima da bi i dalje mogli da sisaju.  Bašibozluk bagra i brabonjci. U pravu je bio drug Koča. Čuj, oni smislili nekada neku ideju. Pa koja je ta ideja? Što je ne objave javno bre, svi da znaju za tu veliku ideju kako da se reši naša kriza. Nemoj bre da je kriju, zašto se stide. Lezilebi.

 

 

 

Oko 8:00 minuta - ja sam virtuoz na ovome i onome, stručnjak za ovo i ono. Impresivno. Ti ćeš da čistiš klozet :lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, freethrow said:

Poseta je poseta. 

True that..medjutim,naisao sam na dosta negativnih komentara od strane "pro-demokratskih" glasaca: prodali se, rade u dilu sa Psihom, sve je deo predstave i dogovora, lazna opozicija itd..

Sto me navelo na jednu dilemu (iz ugla ovakvih rezonovanja): ne valja kad se ne sastaju sa zapadnim zvanicnicima,ne valja kad se sastanu - sta onda valja?

Link to comment
Share on other sites

Svaki kontakt sa predstavnicima americke administracije je dobar potez. Mozda vecina foruma nece sa odobravanjem gledati na ovo, ali sastanak Vucica sa Dzejkom Salivanom je od izuzetnog znacaja za Srbiju prosle nedelje, posebno kada se ima u vidu da je to jedan sastanak posle ne znam ni sam koliko vremena sa nekim iz vrha americke egzekutive. U poredjenju sa Kurtijevim sastancima sa Blinkenom i Salivanom ili Osmani sa Blinkenom i Bajdenom, ovo je veliki korak napred. Borko ima iskustva sa americkim funkcionerima i mislim da je krenuo da gradi neke odnose posto mu je ovo druga poseta u poslednjih tri ili cetiri meseca.

Edited by Ryu
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Drug Crni said:

True that..medjutim,naisao sam na dosta negativnih komentara od strane "pro-demokratskih" glasaca: prodali se, rade u dilu sa Psihom, sve je deo predstave i dogovora, lazna opozicija itd..

Sto me navelo na jednu dilemu (iz ugla ovakvih rezonovanja): ne valja kad se ne sastaju sa zapadnim zvanicnicima,ne valja kad se sastanu - sta onda valja?

 

Po meni ne valja kada razmatraju bilo kakav dil sa Vucicem i SNS (ukljucujuci tu i EU/USA kao posrednike).

 

Jednostavno, kao sto su strani politicari tu da bi se borili za interese svojih zemalja, tako su i opozicioni politicari tu da se bore za interes drzave i gradjana. To znaci da, ako se iz nekih krugova cuje kako nije ni diktatura tako losa, sve dok se promovisu dobre stvari, a zabranjuju lose (tipa na Kubi, kad je potiskivan komunizam, a podrzavan Batista), ovi iz SSP treba da odgovore da je njima cilj da se srusi Vucic, pa ili ce on spolja biti primoran na ustupke, ili ce SSP saradjivati sa svakim ko je protiv diktatora sa ciljem njegovog rusenja.

 

Evo, ja mogu da razumem stav da se, zarad nekih vrednosti ili geopolitike ne moze sa "desnicom". Ono sto nikada necu moci da razumem da je ovakav SNS prihvatljiviji od bilo koga, pa i od takve desnice.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Drug Crni said:

Nisam najbolje razumeo tvoj post od pre neki dan @DJ_Vasaoko posete delegacije SSP-a Vasingtonu. Cenis posetu kao dobar ili los potez?

 

Da, kao dobar potez. Možda kasne, ali potez jeste dobar. Naime, i ranije sam pisao da opozicija treba da se sastane sa zapadnim diplomatama i ozbiljno razgovara, pre svega na teme kao što su evroatlantske integracije, Kosovo, RuSSija i slično. Do juče su kmečali kako Zapad podržava Vučića, kako ih niko ne konstatuje i slično, ali nisu uvideli sopstvene greške. Njih niko nije ozbiljno shvatao jer su pričali uglavnom istu priču kao i režim. Nisu gotovo nikada rekli da je Kosovo gotova priča, da RuSSiju treba tretirati k'o smrdljiv sir, za EU su bili samo deklarativno, a od teme kao što je NATO su bežali k'o đavo od krsta. NIje ni čudo što su ih tretirali kao obične secikese i pretendente na presto koji spoljnu politiku ne bi pomerili ni za milimetar jer su se uglavnom svi tu određivali identično kao i AV – DS, u koji ubrajam aktuelni DS i ono što je nastalo od dotične partije, imao je istu retoriku po pitanju Kosova, EU i NATO ili Dodikovog entiteta, nisu se obazirali na satelite FSB-a, Wolf Jeremy je samo agitovao protiv priznavanja Ksova, Đilas je trabunjao o LGBT populaciji u famozna četiri zida, zna se kome su i za šta prodali NIS po niskoj ceni, a dok su bili na vlasti se nisu razlikovali od retorike SNS-a. Zbog toga ih niko nije ni konstatovao, a odavali su utisak nesposobnjakovića koji bi samo da zasednu u fotelje bez uvođenja nekih ozbiljnih promena.

 

Ako neko hoće da ga Zapad ozbiljno shvati, onda mora da se distancira od retorike RuSSija-Kosovo-srbovanje i slično. SSP je tek sada načinio prvi korak ka tome i jasno i glasno rekao da kremaljskom ludaku treba jasno i glasno reći до свидания, što je dobro, ali samo za početak. Polupismenoj masi treba reći da sa Kosovom mogu samo da se slikaju, i to doslovno, da mogu da biraju između (naci)onanisanja na Putlera, koje podrazumeva da će jesti paštetu i parizer, i pranja ruku, umivanja i tome slično, što daje bar minimalnu nadu da će jednog dana ići u restoran. Treba i da kažu da popovi treba da se bave slavama, svadbama i krštenjima i da im je mesto u crkvama, a ne da im ljube neoprane šape. Treba da kažu i da podržavanje Dodika i njegove satrapije znači manje para u džepu ovdašnjih građana, kao i da svako ko dobija erekciju na tvorevinu kojom vlada može slobodno da im daje pare, ali iz zvog džepa.

 

Ovo što je uradio SSP je tek prvi korak, a bilo bi im veoma pametno da tako i nastave. To što će da ih razvlače po đubroidima je nebitno jer ih već ionako razvlače za ono za šta nisu ni najmanje krivi. Dobili su od mene glas na poslednjim izborima i to veoma uslovan, a konačno su učinili nešto konkretno i pozitivno. O Đilasu generalno mislim da je politički trapav i da je težak primitivac, ali bar je sada uradio nešto konkretno i pozitivno. Napominjem da me ne zanima njegov novac jer zaista ne očekujem da ozbiljan političar doručkuje 'leba i parizera, ali očekujem da kaže da g*vno smrdi, da je 2+2=4 i da ruši tabue koje su uspostavili primitivci.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drug Crni said:

True that..medjutim,naisao sam na dosta negativnih komentara od strane "pro-demokratskih" glasaca: prodali se, rade u dilu sa Psihom, sve je deo predstave i dogovora, lazna opozicija itd..

Sto me navelo na jednu dilemu (iz ugla ovakvih rezonovanja): ne valja kad se ne sastaju sa zapadnim zvanicnicima,ne valja kad se sastanu - sta onda valja?

 

Kad već i ovo spominješ, da odgovorim. Što se tiče floskula da XY radi u dogovoru sa SNS je priča za one sa nižim IQ. Ja zaista ne mogu da dokažem da čačanska seljačina iz Zveri ili ona Milica-čobanica-zavetnica rade zajedno sa režimom, ali čak i ako su 100% nezavisni od režima, evidentno je da zastupaju retrogradnu politiku koja se vodi u Kremlju. Imbecilna i polupismena masa koja je poznata kao narod sve vidi kao crno ili belo. Ako bi ceo SNS rekao da treba ići u EU, da treba poštovati nacionalne manjine, da treba ulagati u nauku i obrazovanje, ja bih se tu složio. S druge strane, ne bih imao poverenja u izvođača radova jer za EU treba napraviti otklon od kremaljskog diktatora, a svakako da o tome ne može da govori neko ko je tražio sto za jednoga ili lepio postere sa oznakom bulevara svinjoglavog Mladića, ili onaj za čijeg je mandata obrazovni sistem pretvoren u obdanište koje se svodi na administraciju.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drug Crni said:

True that..medjutim,naisao sam na dosta negativnih komentara od strane "pro-demokratskih" glasaca: prodali se, rade u dilu sa Psihom, sve je deo predstave i dogovora, lazna opozicija itd..

Sto me navelo na jednu dilemu (iz ugla ovakvih rezonovanja): ne valja kad se ne sastaju sa zapadnim zvanicnicima,ne valja kad se sastanu - sta onda valja?

 

Ima tih negativnih komentara, ali ti komentatori očigledno nisu pogledali neke sajtove AV medija.

 

Dragan Đilas više nije gospodin Đilas, Marinika je ponovo samo Marinika, a ne gospođa Tepić...ponovo su Marinika i Borko Stefanović "perjanice Dragana Đilasa".

 

https://informer.rs/vesti/politika/738102/dragan-djilas-srbija-sankcije-rusija

 

https://www.alo.rs/vesti/politika/676568/dilas-porucio-eskobaru-srbija-da-uvede-sankcije-rusiji/vest

 

Stranka slobode i pravde nikada neće sarađivati sa sns.

 

Pisala sam već na ovoj ili nekoj drugoj temi da je SSP na Glavnom odboru donela pre izbora, i zatim posle izbora  potvrdila Zaključak GO da saradnje sa sns-om nema.

9 hours ago, berti said:

Ima li ga Bosko negde, ima li setnje za porodicne vrednosti.

 

Ima ga na Tviteru. Zakazao je nove litije za nedelju...a u nedelju se održava i protest-podrška ženama iz Irana. Ne znam satnice za oba događaja.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

Ne bih da stavljam ovde slike kostura dok ceka reakciju EU na nepocinstva SNS, samo cu da napomenem da jos malo pa bice "to little, to late".

 

Jednostavno, da je EU od pocetka zauzela stav da nema popustanja i da demokratizacija drustva mora da bude prioritet, ponasali su se kao da smo neka africka zemlja kojoj uvalis diktatora i bulumentu oko njega, postaras se da ne pokrece ratove i smeskas se na pitanja o zatvaranju medija, nepostojanju prave opozicije, 75% za vlast ma sta uradila i tako citavu deceniju.

 

Mislim, sto se mene tice neka prizna Kosovo ako ce to biti razlog da bude skinut sa vlasti, neka uvede ili ne uvede sankcije Rusiji, ali hajde da postoji izbor, a ne da smo samo mi osudjeni na "100% proEU parlament" i "100% desnicarski parlament" u isto vreme, hajde da se cuje glas svih i da se vlast smenjuje na izborima ako ne radi svoj posao kako treba.

Ovo je tako žalosno i tako istinito.. kao što je i istina da sama EU ništa nije značajno promenila ni u zemljama članicama...

 

Šta meni znači da budem EU, ako je Orban vlast, ako Poljaci masakriraju prava svojih žena...bogate i uređene zemlje su i dalje i bogate i uređene...one druge, kao Hrvatska sa svojom crkvom, Rumunija, Bugarska su i dalje siromašne i korumpirane...

 

Nikakve pristupne ugovore ja tu ne bih otvarala, nego sledeći ispitni rok je 2025...padneš?...sledeći 2030...itd

 

Pa vi traćite život... ili ga iskoristite...prosto...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Da, kao dobar potez. Možda kasne, ali potez jeste dobar. Naime, i ranije sam pisao da opozicija treba da se sastane sa zapadnim diplomatama i ozbiljno razgovara, pre svega na teme kao što su evroatlantske integracije, Kosovo, RuSSija i slično. Do juče su kmečali kako Zapad podržava Vučića, kako ih niko ne konstatuje i slično, ali nisu uvideli sopstvene greške.

Mislim da bi ono rado isli na sastanke u Vasington ili razgovarali tokom poseta Beogradu , ali niko sa njima do sada nije hteo ni da razgovara. Ovi razgovori su pre svega poruka Vucicu, to je barem moje tumacenje.

Link to comment
Share on other sites

Je li se oglasio negde onaj Goran Jevtic?  Kad se samo setim podrske koju je dobijao od kolega, pominjanje medijskog linca, podrske koju je dobio od nekih predstavnika lgbt populacije... Na kraju osudjen na neku bednu kaznu. Nije znao da mu zrtva ima toliko godina...

Najgore je sto ce kada se vlast nekad promeni ova mrcina iz Informera preci na drugu stranu, napravice drugu novinu i niko nece da ga dira. Kao i Marica, Sarapu, Pink... Sve vec vidjeno.

Link to comment
Share on other sites

Obelodanjena finalna verzija amandmana podnesenih na izveštaj Evropskog parlament o proširenju Unije, a koji se tiče Srbije.

 

Politička grupa socijalista i demokrata u Evropskom parlamentu, predložila je da se u izveštaju EP o proširenju Unije prihvati njihov amandman koji kaže da Srbija može da napreduje u pregovorima za pristupanje Uniji samo ako uvede sankcije Rusiji i uskladi svoju spoljašnu politiku sa evropskom, precizirano je Tanjugu.

 

1. Pozvati Srbiju da se uskladi s restriktivnim merama EU-a i politikom EU-a prema Rusiji generalno i da pokaže napredak u demokratiji, vladavini prava i prihvati vrednosti i prioritete Unije".

 

2. EU treba da "preispita sva sredstva EU za Srbiju u tom svetlu, posebno sve projekte koji se finansiraju u okviru Ekonomskog i investicijskog plana za Zapadni Balkan, kako bi se osiguralo da su svi rashodi EU u potpunosti u skladu sa strateškim ciljevima i interesima EU".

 

3. "Pojačati konstruktivan angažman EU s vlastima i Srbije i Kosova kako bi se postigao sveobuhvatan pravno obavezujući sporazum o normalizaciji zasnovan na uzajamnom priznanju dve zemjlje u okviru dijaloga Beograda i Prištine, što je ključno da bi obe zemlje mogle da napreduju na europskom putu i da pridonesu regionalnoj stabilnosti, prosperitetu i normalizaciji odnosa; 

 

Jedan, dva tri, imate rok od mesec dana za vidne rezultate, necete - ajde mrs u 3 lepe. Ovo je trebalo jos u februaru-matru da bude stavljeno pod nos Vucicu oko Rusije, ovo ostalo odavno.. 

 

Dosta je bre bilo zajebancije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vučićević je već okretao ćurak, ako se neko ne seća, radio je u Pressu za Miškovića i Đilasa. Evo jednog citata njegove kolumne iz Kurira objavljene 2004:

 

Quote

Šta se to, ljudi, sa nama Srbima dogodilo u prethodne četiri godine?! Jesmo li svi mi, onako kolektivno, oboleli od gnojne upale mozga, pa smo preko noći sve pozaboravljali i dozvolili svoj onoj silesiji od vučelića, dačića, vučića, nikolića i ostalih bakija da nam na sav glas drže moralne pridike? Kako smo se, pobogu, svi mi našli u ovom potpuno neprirodnom stanju, zašto smo dozvolili da nam zajednička sudbina zavisi od dobre volje najgadnijih likova iz živopisne galerije Miloševićevih podguznih muva?! Zašto, kako, otkud, zbog čega, ko nam je kriv?

https://www.vreme.com/vreme/veciti-vojnik-svake-vlasti/

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jos samo neko da mi objasni 'dobrobit' za zajednicu povodom intervjuisanja kriminalaca - ovog silovatelja (kazu, oni koji napadaju urednika i novinu ne shvataju vaznost, MOLIM?) 

Vidim bio je i protest, zene, svaka cast ali ako je to sve od protesta po brojnosti, bojim se da je Srbija kolektivna ludnica sa otvorenim vratima.

 

Fuj bre. 

 

Da vidim da ce litije redovno, verovatno ce da pozdrave silovatelja i intervju - kao 'nase tradicionalne vrednosti'.

 

Fuj xbeskonacno. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...