Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Premijerka Ana Brnabić je 2019, kad se Beograd kandidovao za organizovanje Evroprajda, obećala punu podršku vlade, što je verovatno bio jedan od argumenata za dodelu organizacije Beogradu.

 

Evo tog pisma:

 

FbKJA4wUsAEMm11?format=jpg&name=large

 

A evo i reakcije udruženja koje okuplja organizatore prajdova po Evropi:

 

20220812.jpg

 

Xuw5jES.png

 

Edited by erwin
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji mogućnost da je @Perkos2 u pravu i da će se prajd održati, politički potez Vučića da se neće održati. Ali ... nisam siguran. Poruka koja je poslata Evropi i celom svetu je da nas zabole paja za ljudska prava i da se Srbija okreće prema Rusiji. Ovo je od Vučića bukvalno jedan "ma jedite govna" Evropi, ne znam kako će posle toga da izgladi odnose sa normalnim svetom. Čini mi se da Vučić polako ali odlučno pokazuje pravo lice svetu, a to je da je Putinov potrčko. 

Edited by Darko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Iz Evroprajda za Danas: Protivustavno je zabraniti Prajd, država ga ne može otkazati – vidimo se 17. septembra

 

Misim da će ovo iskoristiti za samopromociju i reći nešto u stilu, eto, mi smo hteli da otkažemo, ali su nas evropski p*deri stavili pred svršen čin. Teško da bi smeo da šalje policiju na učesnike parade jer bi mu se to obilo u glavu u Evropi, a treba kupiti naftu, gas i uzeti još neki dinar.

 

Neće ga on lično ili Burn-A-Bitch zvanično otkazati, ali će se razlajati Boško i ostale SS pudlice pod Firerovom komandom, "idemo da bijemo p**ere!", pa će policija veče pre zabraniti skup "iz bezbednosnih razloga". Firer će ono njegovo, "ja sam hteo, ali..." i pojeo vuk magarca.

 

Ako se LGBT i pored toga okupe, biće napadnuti od strane "navijačih grupa", policija će reagovati ko u Savamali svojevremeno, vuk, magarac...

 

Druga varijanta je šetnja LGBT populacije par stotina metara od Beograđanke do Slavije sa Burn-A-Bitch na čelu kolone, tri kordona policije svud oko njih, pola sata i razlaz, vuk, magarac...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zabrana na pomolu.

 

Quote

Uzimajući u obzir trenutnu političku situaciju u regionu i svakodnevne tenzije koje su prisutne, a vodeći računa o javnom redu i miru i bezbednosti svih građana naše zemlje, Vlada Srbije smatra da u ovom trenutku ne postoje uslovi za bezbedno održavanje manifestacije Evroprajd (Euro Pride) 2022, a posebno imajući u vidu činjenicu da bi pojedine ekstremističke grupe mogle da iskoriste i zloupotrebe ovaj događaj i volju Srbije da ga organizuje kako bi dodatno povećale tenzije i uvele Srbiju u nestabilnost.

https://www.srbija.gov.rs/vest/647749/u-ovom-trenutku-ne-postoje-uslovi-za-bezbedno-odrzavanje-manifestacije-evroprajd.php

 

Crkva naravno odmah podržala manipulatora Vučića, koji je govorio o otkazivanju iako nije organizator, a ne o zabrani, koristeći isti termin.

 

Quote

Свети Архијерејски Синод Српске Православне Цркве поздравља одлуку највиших државних органа којом је отказано одржавање манифестације Еуро-прајд, коју су организатори намеравали да одрже у Београду током септембра, и на тој одговорној одлуци искрено честита Председнику Србије, господину Александру Вучићу, и Влади Србије.

Свети Архијерејски Синод је уверен да одржавање ове „параде”, у служби промовисања ЛГБТ-идеологије, која покушава да се наметне Европи и такозваном западном свету уопште, па, нажалост, и нашем народу, не би било од користи никоме него би, напротив, изазвало додатне тензије и нове поделе, а међу верницима Српске Православне Цркве и свих осталих традиционалних Цркава и верских заједница у Србији огорчење и револт.

И сама „ЛГБТ”-тематика је, сматрамо, неумесна посебно у наше дане, у дане када за нас Србе, у Србији и свугде у свету, постоји тема над темама, тема Косова и Метохије. Наш државни врх, на челу са Председником Србије, бескомпромисно и неодступно се бори за очување наше исконске јужне покрајине у саставу Србије, за спас наших највећих светиња, почевши од Пећке Патријаршије, Високих Дечана, Грачанице и Богородице Љевишке, и за опстанак и останак српског народа на његовим вековним огњиштима. У тој часној и светој борби држава Србија ужива неподељену молитвену, моралну и отаџбинску подршку Српске Православне Цркве. Сви заједно, саборно, једнодушно, без „пете” или „шесте” колоне међу нама, позвани смо и призвани да на делу будемо православни хришћани и српски родољуби, заветни народ Светога Саве и Светога кнеза Лазара, пријатељи Божји и пријатељи наших ближњих, ничији непријатељи, а то значи – ни непријатељи своје Цркве, свога народа, свога бића, свог историјског и метаисторијског назначења.

Из Канцеларије Светог Архијерејског Синода

https://spc.rs/saopstenje-za-javnost-13/

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Stiletto said:

 

Neće ga on lično ili Burn-A-Bitch zvanično otkazati, ali će se razlajati Boško i ostale SS pudlice pod Firerovom komandom, "idemo da bijemo p**ere!", pa će policija veče pre zabraniti skup "iz bezbednosnih razloga". Firer će ono njegovo, "ja sam hteo, ali..." i pojeo vuk magarca.

 

Ako se LGBT i pored toga okupe, biće napadnuti od strane "navijačih grupa", policija će reagovati ko u Savamali svojevremeno, vuk, magarac...

 

Druga varijanta je šetnja LGBT populacije par stotina metara od Beograđanke do Slavije sa Burn-A-Bitch na čelu kolone, tri kordona policije svud oko njih, pola sata i razlaz, vuk, magarac...

 

Zar misliš da bi bilo koji političar to smeo javno da uradi? Ne bih baš poredio rušenje par udžerica sa malo ozbiljnijom organizacijom koja ima jake političke veze u svetu. Biće parade, samo polako.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, erwin said:

Zabrana na pomolu.

 

https://www.srbija.gov.rs/vest/647749/u-ovom-trenutku-ne-postoje-uslovi-za-bezbedno-odrzavanje-manifestacije-evroprajd.php

 

Crkva naravno odmah podržala manipulatora Vučića, koji je govorio o otkazivanju iako nije organizator, a ne o zabrani, koristeći isti termin.

 

https://spc.rs/saopstenje-za-javnost-13/

Ma bravo, parada i kosovo, ko magarac i gaće.

Jel profitije još sluša Azru?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ha,sad procitah ovo za prajd,jeftin pokusaj skretanja sa mnogo bitnijih tema,plus su tad kad su pristali pokusali da ucare neki poen,al od tad i korona i rat i ekonomska kriza,savrsena oluja.

 

By the way,prajda ce biti,da vidim kako ce da ga sprece.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Zasto neka ultradesnicarska bagra da odlucuje o prajdu...a kosovo je naravno izgovor

 

tako da slazem se sa Djilasom - on bi i ovim povodom takodje konsultovao SANU I SPC koje bi sasvim prirodno stale na stranu odrzavanja parade. Ali te ljude kao niko nista ne pita a trebalo bi da se pitaju kao najmerodavniji -

- jer glupo je da si gej a da se suprotstavljas samom sebi i manifestaciji sebe na toj paradi. Isto me cudi od Vucica, ceo stadion vice Vucicu-pederu a on se krije iza kosova umesto da podvikne - tisina tamo i svi na paradu, inace sve cu da vas.....

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, erwin said:

Premijerka Ana Brnabić je 2019, kad se Beograd kandidovao za organizovanje Evroprajda, obećala punu podršku vlade, što je verovatno bio jedan od argumenata za dodelu organizacije Beogradu.

 

Evo tog pisma:

 

FbKJA4wUsAEMm11?format=jpg&name=large

 

A evo i reakcije udruženja koje okuplja organizatore prajdova po Evropi:

 

20220812.jpg

 

Xuw5jES.png

 

Eto koliko vredi nazadnjacka rec...

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DJ_Vasa said:

Biće parade, samo polako.

Nece.

Ovdasnji putler se nacisto osilio u zadnje 4 godine, ne plasi se vise nikog iz EU, ionako ih smatra kilavim Radovanima. 

Redovno ih pljuje, tera i vredja, a rulja mu naravno tapse. Jos je olaksavajuca okolnost po njega mogucnost uzimanja kineske love ako zagusti sa uzimanjem EU novca. 

2 hours ago, Perkos2 said:

Promeniće taj mišljenje još barem deset puta do tog datuma za kad je predviđen Evroprajd

Da, kao sto je promenio za sankcije rusiji....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Zar misliš da bi bilo koji političar to smeo javno da uradi? Ne bih baš poredio rušenje par udžerica sa malo ozbiljnijom organizacijom koja ima jake političke veze u svetu. Biće parade, samo polako.

 

Pa neće ni jedan političar to javno izjaviti, oni će samo izraziti "zabrinutost za bezbednost". A onda će neki neimenovani iz policije to javno objaviti, a poličari će da slegnu ramenima u stilu "šta mi tu možemo".

 

Parade će sigurno biti, samo će vrlo verovatno biti i kamenica na paradu i na policiju, tona suzavca po beogradskim ulicama, "kupovina" patika i ostale robe iz izloga  na "dugoprsti popust" i ostalo opštenarodno veselje tako poznato po ulicama Beograda kad god su Firerove SS trupe aka "navijačke grupe" puštene s lanca...

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da nisam očekivao otkazivanje jer to je čist minus na zapadu zbog kršenja ljudskih prava. No pošto sam gledao obraćanje on je na tu temu više pljuvao boška i onog raspopa nego što je pričao o pride-u tako da pretpostavljam da boško raste na ovoj homofobiji koju plasira unazad par nedelja a to bi kulminiralo sa tim litijama. Ne treba nam istraživanje pa da znamo kome otima glasove. Ovi ostali ne bi smeli da idu protiv Vučića jer bi im odma presekao finansiranje.

Link to comment
Share on other sites

Vlast tj AV nije organizator pa tako ne može otkazati Evroprajd nego ako imaju muda( a nemaju pokazali su hiljadu puta) mogu jedino da ga zabrane. Zato sam ja siguran da će biti održan Evroprajd onako kako je zamišljen prvobitno. AV će slegnuti ramenima, sloziti svoji odvrqtnu facu i optužiti Šolaka i Đilasa za sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Perkos2 said:

Vlast tj AV nije organizator pa tako ne može otkazati Evroprajd nego ako imaju muda( a nemaju pokazali su hiljadu puta) mogu jedino da ga zabrane. Zato sam ja siguran da će biti održan Evroprajd onako kako je zamišljen prvobitno. AV će slegnuti ramenima, sloziti svoji odvrqtnu facu i optužiti Šolaka i Đilasa za sve.

 

On priznaje nesposobnost da zaštiti par hiljada mirnih demonstranata u glavnom gradu od, otprilike, isto toliko huligana koji su, inače, po kontrolom, puštaju se sa lanca po potrebi, a trubi kako će zaštititi Srbe sa Kosova, od pretpostavljenog progona od sstrane daleko brojnijeg, jačeg, naoružanijeg protivnika. Vlada ne može da obezbedi sigurnost svojih građana i gostiju, predsednik daje novi mandat premijerki, a i to je smešno, uobičajeno se kaže da daje mandat za sastav vlade, vidimo da joj je vladu već sastavio, zna ko će biti ministri, potpredsednici a još mandat nije ni prihvaćen, ne vidim ni da je tražen.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zaboravila sam da je danas ipak prajd u organizaciji Dveri a sponzorisan od SPC :classic_happy:

 

Sveti Arhijerejski Sinod je uveren da održavanje ove „parade”, u službi promovisanja LGBT ideologije, koja pokušava da se nametne Evropi i takozvanom zapadnom svetu uopšte...

 

To što voze zapadna auta i džipove, nije važno...

 

spacer.png

 

Vide ih, postava je malo drukša, al su dresovi isti...

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...