Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

6 minutes ago, McLeod said:

 

Ali ravnicarski, nisu sisli zbrda.

Jesu, samo jedan-dva ciklusa pre ovih sadasnjih.

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Al bolja je na Jablanici nego u Krajini 😝

23456 dana zbog uvrede

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Ma ja je ne mogu smislit ne znam odakle bila. Teletina s druge strane… 🥰

Ja sa Krajinom nisam imao nikakve veze, u Banja Luci sam bio možda jednom-dva puta a kamoli ovo dalje.

Onda sam počeo da radim u firmi gde je više od polovine Krajišnika, tako da nam je tim bilding bio zbor na Manjači i Janjski sabor.

Elem, restoran Ladna voda u Šipovu, teletina ispod sača, ja mislim da lepšeg sača u životu nisam jeo.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drug Crni said:

Nije.
Nego su agresivni dinaroidni elementi potisnuli miroljubive ravnicarske.

 

Meni se ovaj stav ne razlikuje mnogo, ako uopšte, od onoga što bi mogao da kaže neki starosedelac iz Švedske ili Norveške za Balkance, Turke ili došljake iz Magreba. Opasne su te generalizacije. Važno je sistemsko negovanje civilizacijskih i kulturnih obrazaca, a to se kod nas sistemski srozavalo. 

 

Evo u Beču dinaroida koliko hoćeš, pa nikad kulturniji i gospodskiji grad. Kako to? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Ja sa Krajinom nisam imao nikakve veze, u Banja Luci sam bio možda jednom-dva puta a kamoli ovo dalje.

Onda sam počeo da radim u firmi gde je više od polovine Krajišnika, tako da nam je tim bilding bio zbor na Manjači i Janjski sabor.

Elem, restoran Ladna voda u Šipovu, teletina ispod sača, ja mislim da lepšeg sača u životu nisam jeo.

 

Gdje god da si u BiH naci ces mjesto sa vrhunskom hranom, bez imalo pretjerivanja. Meni je opet najbolja hrana u Hercegovini. Opet moguce je da sam subjektivan jer sam porijeklom Ljubusak i vazda se svadjam s Krajisnicima da je Neretva ljepsa od Une. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Clash said:

Ja sa Krajinom nisam imao nikakve veze, u Banja Luci sam bio možda jednom-dva puta a kamoli ovo dalje.

Onda sam počeo da radim u firmi gde je više od polovine Krajišnika, tako da nam je tim bilding bio zbor na Manjači i Janjski sabor.

Elem, restoran Ladna voda u Šipovu, teletina ispod sača, ja mislim da lepšeg sača u životu nisam jeo.

Popravljao krvnu sliku?

Nego, proba li i crepulju o istom trosku?

:s_d:

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Sac je poklopac na koji se nanosi zar, a crepulja je zemljana tepsija ispod istog u kojoj se kuvaju/peku hleb, janjet`na, telet`na, jaret`na uz krompir i ostalo povrce.

Brate moj ja ti pojma nemam oko tih tehnikalija ni za sač, ni za roštilj niti išta oko toga.

Pojma nemam ni da spremam ništa. Uvek ima neko ko to voli i hoće tako da sa zadovoljstvom prepuštam to stručnjacima.

Mogu eventualno salatu da nasečem.

A ovi Krajišnici kažu baš tako, jeli smo dobar sač, tako da je to ispravno 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Drug Crni said:

Da se ne zavaravamo. "Ta" Vojvodina na koju referises vise ne postoji. Neki drugi elementi su prevladali. Nekad imam utisak da je,od svih gradova na prostoru bivse drzave u kojima nije bilo neposrednih ratnih dejstava,najvise stradao Novi Sad. Izgubljen duh,mentalitet stanovnika promenjen do neprepoznatljivosti.

Bio jednom jedan Novi Sad i jedna Vojvodina.

 

Nisam bas uveren. Postoji to i danas. Samo radikalski govnari najvise smrde i lakse se primete nego sva masa normalnih ljudi.

 

Da se predstavim: ja sam, zbog nekih cudnih stranputica istorijskih tokova, danas Amerikanac. A imam, sto sire familije, sto prijatelja, bukvalno od Triglava do Djevdjelije. Naravno, i u Vojvodini. Neki su starosedeoci, tj. preci im doselili jos u Austrougarskoj, a znam i neke ciji su su dosli nakon '45. pa onda '95.

Zadrti sam Jugosloven i pratim vesti iz citave bivse nam zajednicke, a u penziji imam previse vremena...

 

Naravno, morao sam da ispratim i ovo oko Oluje, pizdarije na obe strane. Zbog onih meni dragih koji su tu negde u tvom komsiluku, pratim zanimljivi portal https://www.021.rs/

 

Poseti pomenuti izvor vesti. Naravno, izvestili su o Vucevicevim idiotarijama. Licno, ubedjen sam da on ima poremecenu anatomiju, fizicku manu: njemu je rektum tamo gde se kod normalnih ljudi nalaze usta. Samo tako se moze objasniti govno koje na taj otvor izlazi.

A onda procitaj komentare, ovde: https://www.021.rs/Novi Sad/komentari/313192  Sad, dok ovo kacim,vidim da ih ima vec preko 400!

 

Eto, iz tih komentara (tj. % normalnih) zakljucujem da se Vojvodina ne da. Verujem da ce vredni Vojvodjani uspeti da iz svoje lepe psenice iscupaju taj radikalsko-fasistoidni kukolj.

Samo mi je zao sto to najverovatnije necu doziveti.

20 godina nakon WW2, Nemci su normalno letovali na Jadranu, a Jugosloveni isli na rad u Nemacku, Ovaj put, ne prisilni (kao '41' - '45.) nego da zarade pristojne pare.

A ova danasnja balavurdija - i 30 godina kasnije, jos uvek ratuju. Srecom, ne i oni koji komentarisu na 021.rs.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoran59 said:

20 godina nakon WW2, Nemci su normalno letovali na Jadranu, a Jugosloveni isli na rad u Nemacku, Ovaj put, ne prisilni (kao '41' - '45.) nego da zarade pristojne pare.

A ova danasnja balavurdija - i 30 godina kasnije, jos uvek ratuju. Srecom, ne i oni koji komentarisu na 021.rs.

 

 

Letuje se i sada u Hrvatskoj, moj unuk je sa četiri meseca bio u Hr na moru, idu ljudi i na rad u Hrvatsku, ne tako masovno, ali se ide. među masom ima i onih koji bi da se potpuno okrenu sadašnjosti i budućnosti, ima i onih koji ne mrdaju iz prošlosti, bitna razlika je u rukovodstvu, Titovi saradnici se nisu mnogo skrivali iza ratnih razaranja, više su se žalili na nerazvijenost predratne Jugoslavije, atmosferu stvaraju oni koji su stalno na medijima, koji pokreću sporove, pale većinu koja nema svoje izgrađeno mišljenje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.rem.rs/sr/arhiva/vesti/2022/08/rem-odluka-o-izdavanju-dozvola

 

Opet pink, hepi, prva i b92. 

 

Je l' realno da ova vest prolazi tek tako? 

 

Bar imam takav osećaj na osnovu instagram stranica koje pratim, evo stanja i ovde, niko da pomene. 

Na n1 je prošlo kao jedan stori sa linkom ka vesti. 

 

Nije da je bilo ko očekivao drugačiji izbor, ali mi je ovakav izostanke bilo kakve reakcije nerealan. 

Mislim da ima materijala za opozione stranke, ako ništa za bar još jedan protest, koliko god besmislen bio. 

 

Pred izbore se sete kako je neravnopravna podela minuta i zastupljenost u medijima... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...