Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

44 minutes ago, MeanMachine said:

Gledam ove radnika tj predstavnike radnika FIATa, ej znaju koliko su radili godinama jer posla nema a pri tome primali 60% plate tako nesto, i onda ladno besni na FIAT i kazu stavicemo lance i katance na ulaze jer ako nam ne ispune zahteve nema ni fabrike, a posle toga kazu da drzava mora da nadje strateskog partnera za fabriku automobila!?!

 

Jebote koliko glup moras da budes da ovako nesto kazes. Dakle lanci i katanci a onda pricas o novom strateskom partneru? Pa mislim ko je lud da dodje kad vidi sta rade?

 

 

Ta bagra je blokirala puteve kada su se menjali propisi oko uvoza polovnjaka za vreme CG jer im nije bilo jasno da za svoj novac svako može da kupi šta hoće, a ne njihove tadašnje poluproizvode. Ako im se ne sviđa, nek se vrate na njivu i nešto seju, ionako že biti potrebe za hranom.

 

Šteta je što NATO nije preorao tu njihovu tzv. fabriku malo bolje jer bi do sada postali ili malo bolji poljoprivrednici, ili bi terali četke i metle, što im je kranji intelekturalni domet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kronostime said:

Drugovi samoupravljaci bi da strajkuju?

Gasi fabriku, pa nek` gledaju gde ce da zarade toliko.

:default_coffee:

 

U ovom slučaju oni sami hoće da zatvore fabriku jer kažu ako fiat ne ispuni ono sto hoćemo nema fabrike. Čak bih rekao da mozda to vođe i namerno rade po instrukcijama prvorođenog.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MeanMachine said:

 

U ovom slučaju oni sami hoće da zatvore fabriku jer kažu ako fiat ne ispuni ono sto hoćemo nema fabrike. Čak bih rekao da mozda to vođe i namerno rade po instrukcijama prvorođenog.

Ovo su vec spekulacije.

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Istraživanje: Za dve trećine građana životna sredina bitnija od ekonomije

 

 

Tim lider za vitalan razvoj UNDP Srbija Žarko Petrović izjavio je danas da bi dve trećine građana životnu sredinu stavilo ispred ekonomije i ocenio da se radi o „tektonskoj promeni“ u društvu.

Petrović je na predstavljanju istraživanja javnog mnjenja „Koliko je za javnost u Srbiji važna zdrava životna sredina“ naveo da je 67 odsto ispitanika ekologiju stavilo pre ekonomije, njih 21 odsto smatra da su ekonomija i ekologija podjednako važne, dok je 12 odsto ispitanika na prvo mesto stavilo ekonomiju.
....

 

 

 

Tekst koji govori nešto čemu bih trebalo da se radujem, normalno bi bilo ako ga već citiram da ga stavim na odgovarajuću temu, ima ih nekoliko koje se bave na neki način ekologijom.
Nije mi ni trebalo da pročitam ceo tekst, dok sam video naslov u sebi sam pomislio ono što u nastavku piše, koliko smo spremni da se angažujemo, platimo za čistiju okolinu, a dalje, koliko nam neke ankete i istraživanja daju tačnu sliku stanja. Znam da se ponavljam, značenje rezultata jedne ankete manje zavise od odgovora anketiranih, više od izbora teme, trenutka, formulacije pitanja i najviše od tumačenja odgovora.

Dobronamerno tumačenje će, u ovom slučaju reći da jedan broj ljudi zna, čulo je, videlo, ekološke probleme u svom okruženju ili malo dalje ili na svetskom nivou, manje njih zna od čega se sve sastoji lanac postupaka koji proizvodi kao rezultat zatrovanu zemlju, vodu, vazduh, kako bi se moglo sprečiti i koliko bi to koštalo, koliko bi dali iz džepa i koliko bi manje ušlo u džep, a ne zna se dovoljno ni kakve sve posledice trpimo od zapuštene ekologije, koliko ćemo kraće, koliko nekvalitetnije živeti, koliko će nas i to koštati, po principu, ako ne platiš na mostu, platićeš na ćupriji.

 

Videh danas snimke iz okoline železare u Smederevu, crveni krovovi, crveni zidovi, crveni plastenici, crvena zemlja, drveće, ljudi su svesni šta to znači ali znam koliko su bili, mnogi iz tog kraja, srećni kad se posle povlačenja amerikanaca pojavio kupac iz Kine i železara obnovila proizvodnju, sada čujem tuže i samu železaru i nekoliko direktora za štetu koju nanose stanovništvu okolnih sela.

Da li su znali šta će dobiti sa kineskom firmom i da li su spremni da se pomire sa, eventualno, prestankom rada.

Slično, da li su u Kragujevcu znali šta im donosi Fiat, zašto je proizvodnja u prekidu i šta može biti za godinu dve.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

 

 

 

Tekst koji govori nešto čemu bih trebalo da se radujem, normalno bi bilo ako ga već citiram da ga stavim na odgovarajuću temu, ima ih nekoliko koje se bave na neki način ekologijom.
Nije mi ni trebalo da pročitam ceo tekst, dok sam video naslov u sebi sam pomislio ono što u nastavku piše, koliko smo spremni da se angažujemo, platimo za čistiju okolinu, a dalje, koliko nam neke ankete i istraživanja daju tačnu sliku stanja. Znam da se ponavljam, značenje rezultata jedne ankete manje zavise od odgovora anketiranih, više od izbora teme, trenutka, formulacije pitanja i najviše od tumačenja odgovora.

Dobronamerno tumačenje će, u ovom slučaju reći da jedan broj ljudi zna, čulo je, videlo, ekološke probleme u svom okruženju ili malo dalje ili na svetskom nivou, manje njih zna od čega se sve sastoji lanac postupaka koji proizvodi kao rezultat zatrovanu zemlju, vodu, vazduh, kako bi se moglo sprečiti i koliko bi to koštalo, koliko bi dali iz džepa i koliko bi manje ušlo u džep, a ne zna se dovoljno ni kakve sve posledice trpimo od zapuštene ekologije, koliko ćemo kraće, koliko nekvalitetnije živeti, koliko će nas i to koštati, po principu, ako ne platiš na mostu, platićeš na ćupriji.

 

Videh danas snimke iz okoline železare u Smederevu, crveni krovovi, crveni zidovi, crveni plastenici, crvena zemlja, drveće, ljudi su svesni šta to znači ali znam koliko su bili, mnogi iz tog kraja, srećni kad se posle povlačenja amerikanaca pojavio kupac iz Kine i železara obnovila proizvodnju, sada čujem tuže i samu železaru i nekoliko direktora za štetu koju nanose stanovništvu okolnih sela.

Da li su znali šta će dobiti sa kineskom firmom i da li su spremni da se pomire sa, eventualno, prestankom rada.

Slično, da li su u Kragujevcu znali šta im donosi Fiat, zašto je proizvodnja u prekidu i šta može biti za godinu dve.

 

 

Pa naravno da su se radovali, nisu mogli ni da pretpostave da ce do toga doci..i nisu oni juce resili da se zale, vec nekoliko godina oni apeluju, protestuju, goore, ali, dzabe, ovo im je sad ocajnicki potez..i mene raduje..a i osvescuju se ljudi, vide sta udisu, kakve su reke..samo slepac ne vidi..

Link to comment
Share on other sites

Lavrov u Beogradu neće biti gost nego domaćin

 

Quote

“Kažu Lavrovu nije mjesto u Beogradu. Naprotiv. Jeste mu mjesto u Beogradu. Dolazi među svoje. Nije mu mjesto u Ljubljani i Kopenhagenu ali u beogradskoj kasabi jeste. Ovdje njihova politika živi dobrovoljno. Nema potrebe za represijom kao u matici Rusiji. Ovdje se rađaju i žive Dačići. Prirodno.“

 

Ovo je najbolji tvit anonimnog autora, koji sam pročitao na temu posjete ruskog ministra spoljnjih poslova Sergeja Lavrova Srbiji i Beogradu, a koja je zakazana za 7. jun.

 

Lavrov je kum u braku između putinofila i “neutralaca“

 

I zaista, bolje ni sam ne bih mogao sublimirati (potencijalnu) posjetu Putinovog Himlera jednoj, da ne kažem jedinoj, evropskoj zemlji koja mu to dopušta.

 

Zašto kažem potencijalna? Zato što ostavljam, doduše malu šansu, da se beogradski režim u par dana opameti i nekako odbije davljenički ruski zagrljaj. Nadam se da će se u hodu smisliti kakav “problem u avioprevozu“ da se Srbija spasi neminovne svjetske bruke, koja joj ide od ruke, ali ko mene pita čemu se ja nadam.

 

Prava je istina da i srbijanski režim i tzv. opozicija gore u groznici putinofilije, na pogonsko rusofilsko gorivo. I to tako i toliko da se demijurg Vučić odjednom postavlja kao “glas razuma“ dok se vajka da li da uvede sankcije Rusiji, a “opozicionari“ srbijanski ili su otvoreni putinisti ili se rječju “neutralnost“ femkaju da priznaju svoju latentnu putinofiliju.

 

A “neutralnost“ u trenutku fašističkog ruskog napada na Ukrajinu znači samo jedno-otvoreno svrstavanje na stranu ruskih fašista i ta “neutralnost“ još je gora od manifestnih izliva putinizma u mozak, jer se izmišljenom neutralnošću zapravo obmanjuju i oni zadnji bedemi zdravog razuma u Srbiji, koji kažu-aman zaman ljudi, pa nećemo opet, ko zna koji put, biti na pogrešnoj starni istorije. “Neutralci“ kažu, hoćemo!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

 

Svajcarska garda propo.

 

Ima i pozitivna stvar - barem ga ne nose u nosiljci 🙂 Tu pocast valjda cuvaju za Putina.

Edited by ters
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KfJ said:

"Šef ruske diplomatije Sergej Lavrov boraviće 6. i 7. juna u poseti Srbiji"

 

(Ko nema da plati (?), daj pet karata)

 

 

Jaooo, samo nam jos Lavrov treba!!! Kao da se vec nismo dovoljno izblamirali. 

I sta taj covek moze novo da kaze, ili da donese bilo kakvu odluku? 

Dolazi samo da nanese stetu Srbiji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Azazelkg said:

Potrošnja šećera i potražnja za istim u poslednjih mesec, dva porasla nekoliko puta... Kao da će samo šećer da jedemo 🤔... Meni neobjašnjiva šećerna histerija... 

bas, najnezdravija osnovna namirnica..ako ti je bas pao secer, kupi cokoladicu..

Link to comment
Share on other sites

Милан Миленковић: Ждеримо, да ублажимо неправду – Милан Миленковић (milanmilenkovic.com)

 

Aмери се отимају за хлеб, Немци изгибоше за зејтин, Енглези дупе дају за паштету, али….у нашим сновима. У стварности, ми смо ти који се, као звери, отимамо за хлеб који се дели бесплатно, за пиле из Лидла, па чак и за непотребне саднице јапанске трешње. Небески народ напада све што је бесплатно или јевтино. Ваља угодити духовности, али ни буљу не треба заборавити.

 

Осим што нема везе са истином, занимљиво је колико се наративи омраженог и за све окривљеног комунизма и данас провлаче кроз медије и јавно мњење. Америка, од кад ја знам за себе, а памтим више од пола века, константно пропада и гладује, Русија је мајчица, има најбоље оружје на свету, ми смо несврстани и неутрални, а председник са Дедиња води суверену и независну политику. Руља, коју од милоште зовемо архаичним именом „народ“, слепо верује у наративе који јој сервирају таблоиди и медији уопште. Кажу да у популацији постоји око пет посто тежих душевних болесника, које збрињавају Јутјуб канали, на којима врца од патриотизма, равноземљаша, ждерача сунчевих зрака, масона, рептила, и тако даље…

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Bane said:

Jaooo, samo nam jos Lavrov treba!!! Kao da se vec nismo dovoljno izblamirali. 

I sta taj covek moze novo da kaze, ili da donese bilo kakvu odluku? 

Dolazi samo da nanese stetu Srbiji. 

 

Ko li je jos je zatrazio da se otkaze ova poseta....osim:

 

Generalni sekretar Lige socijaldemokrata Vojvodine Bojan Kostreš zatražio je danas od vlasti Srbije i predsednika Aleksandra Vučića da uskrati gostoprimstvo i otkaže najavljenu posetu ruskog ministra inostranih poslova Sergeja Lavrova.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Avda Zekić said:

Da mu kažemo da povede Medvedeva ?

Medvedev Tek treba da se dokaze kao reformator.

1 hour ago, Mama_mia said:

 

Ko li je jos je zatrazio da se otkaze ova poseta....osim:

 

Generalni sekretar Lige socijaldemokrata Vojvodine Bojan Kostreš zatražio je danas od vlasti Srbije i predsednika Aleksandra Vučića da uskrati gostoprimstvo i otkaže najavljenu posetu ruskog ministra inostranih poslova Sergeja Lavrova.

 

Bruka, Mama Mio! Bruka! Ajd jebes I sankcije, ali obraz je u pitanju! Ovo nam nece oprosti Evropljani, a pogotovu Ukrajinci I Poljaci. Ostacemo obelezeni kao ruske ulizice.

Ajd za gas da kazemo da je OK, moz da prodje jer smo zavisni od njihovog gasa i nafte.

Ali koji moj sad Lavrov dolazi u Beograd? Sta ce taj da resi? Osim mozda donosi onaj ugovor na potpis????

Link to comment
Share on other sites

Medvedev Tek treba da se dokaze kao reformator.

 

Kakav crni reformator Bane...ne znam da li nas zajebavaš, više puta pominješ njega kao reformatora. On je u samom vrhu vlasti negde od 2008. Samo se menjao neki put sa Putinom kao Predsednik i PM...

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...