Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

A vidis mladene, ja mislim obrnuto..o ulasku u EU treba razmisljati, kada kazem razmisljati, ne mislim nuzno uci bas po svaku cenu, i ne ne mislim ni na Kosovo ni na RS, vise mislim na to kakvo cemo drustvo biti,tu EU ne pomaze..meni je neopevana gluost ocekivanje da nas EU preuredi..EU zemlje gledaju svaka sebe..sto je i normalno..sto ne znaci da odbacujem u potpunosti pricu o EU, nikada u EU, bolje i smrt nego EU, itd..ali,  ulazak  u NATO..mislim da  ne, bar jos uvek..doduse, to ima veze sa mojim stavom prema vojnim silama, generalno..ne treba ni ruska vojna kolonija da  budemo, da se razumemo..ako se sa necim i slazem kada je u pitanju ta neutralnost, jeste vojna neutralnost..opet moj mozda glupi i zaostali stav..

Link to comment
Share on other sites

 

5 hours ago, Stiletto said:

 

https://rs.n1info.com/vesti/kosacov-reakcija-rusije-i-srbije-treba-da-bude-zajednicka-i-izuzetno-ostra/

 

Sada ćemo da vidimo praktičnu demonstraciju šta znači "muda u procepu". Demonstrira Firer iz našeg sokaka.

 

Vucic je Franko XXI veka. Neutralan, ali podrzava coveka koji ima potencijal da bude Hitler naseg doba. 

Verovatno se nada da kako se Franko izvukao nakon WWII, da ga Saveznici nisu dirali, da ce tako i on ovo da pregrmi, pa da nastavi da lapa. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Harmonika said:

.meni je neopevana gluost ocekivanje da nas EU preuredi..

 

Nisam znala da postoje ocekivanja da srbiju eu preuredjuje...ako i postoji takvo misljenje, to je iz gluposti i neznanja, jer prvo srbija mora da se preuredi sama, naravno posto pojma nema kako se to radi, dobice uputstva,  pa tek onda da ocekuje da je prihvate eu....

 

1 hour ago, Harmonika said:

ali,  ulazak  u NATO..mislim da  ne, bar jos uvek..doduse, to ima veze sa mojim stavom prema vojnim silama, generalno..ne treba ni ruska vojna kolonija da  budemo, da se razumemo..ako se sa necim i slazem kada je u pitanju ta neutralnost, jeste vojna neutralnost..opet moj mozda glupi i zaostali stav..

 

 Vucic je narod doveo do takvih stavova, identicno razmislja...Jedino sto niko pa ni sam Vucic nije objasnio sta znaci vojna neutralnost za drzavu okruzenu nato....Ili je to neka neutralnost koja se oslanja upravo na te okolne nato zemlje...Rusi od takvih ne mogu ni da pridju srbiji niti srbija moze da pridje njima, sto znaci dokazano najpametniji narod su srbi, cuvani su sa svih str.

 

Nisu u NATO a NATO im na pragu - genijalno. To samo Vuccic ume...najdrazi neutralac :classic_love: Znam da cete da cepidlacite da nije samo vucic takav uman i da to sve isto tako znaju i jeremic, boskic, tadic, djilas, ponos, kostunica...Za Milosa Jovanovica, naslednika potonjeg bar znam da bi se taj izjasnio da srbija hrabro boravi sa suprotne, one nesrecnije strane gvozdene zavese. Sto je u stvari jako dobra stvar, jer iskustvo nam je pokazalo da samo posle boravka na prethodno recenoj strani, moze da ti svane, naravno posle stotinjak godina, da to mozda ipak nije ideal.

 

:lol_2:

 

 

 

 

 

 

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stiletto said:

 

Još gore, čak ne ni kao kravu muzaru, već kao "dužna da plati još milijarde dolara ratne štete za 1999." i tako gledaju svaku pomoć EU ka Srbiji. Za ostatak rečenice, amin.

Pa nije bas tako. Nemojte da brukate narod I drzavu, jesmo za EU i za njene vrednosti. 

Kako ce nas drugi ceniti ako mi ni sami sebe ne cenimo? 

Kako ces postovati tudju kulturu ako ne postujes ni svoju? 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mama_mia said:

 

Nisam znala da postoje ocekivanja da srbiju eu preuredjuje...ako i postoji takvo misljenje, to je iz gluposti i neznanja, jer prvo srbija mora da se preuredi sama, naravno posto pojma nema kako se to radi, dobice uputstva,  pa tek onda da ocekuje da je prihvate eu....

 

 

 Vucic je narod doveo do takvih stavova, identicno razmislja...Jedino sto niko pa ni sam Vucic nije objasnio sta znaci vojna neutralnost za drzavu okruzenu nato....Ili je to neka neutralnost koja se oslanja upravo na te okolne nato zemlje...Rusi od takvih ne mogu ni da pridju srbiji niti srbija moze da pridje njima, sto znaci dokazano najpametniji narod su srbi, cuvani su sa svih str.

 

Nisu u NATO a NATO im na pragu - genijalno. To samo Vuccic ume...najdrazi neutralac :classic_love: Znam da cete da cepidlacite da nije samo vucic takav uman i da to sve isto tako znaju i jeremic, boskic, tadic, djilas, ponos, kostunica...Za Milosa Jovanovica, naslednika potonjeg bar znam da bi se taj izjasnio da srbija hrabro boravi sa suprotne, one nesrecnije strane gvozdene zavese. Sto je u stvari jako dobra stvar, jer iskustvo nam je pokazalo da samo posle boravka na prethodno recenoj strani, moze da ti svane, naravno posle stotinjak godina, da to mozda ipak nije ideal.

 

:lol_2:

 

 

 

 

 

 

Pa zaista u ovoj situaciji cemu ulazak u NATO? Trebalo bi jedino videti sta je jeftinije za Srbiju ali sa bezbednosnog stanovista ne vidim problem. Ko ce onda Srbiju napasti, ili koga ce Srbija napasti, ako su svi okolo u NATO???

Sa druge strane, sta ako hipoteticki bude opet neki novi "Stalingrad"??? Kao clanica NATO, i Srbija bi tamo morala slati svoju regularnu vojsku, ako ne i svoje rezerviste. Kao vojno neutralna zemlja, ne bi imali tu obavezu. Eventualno poslati nekoliko dobrovoljaca radi simbolicke podrske i to bi bilo sve. 

Nije Vucic bas glup. On jeste pokvaren, djubre, ali nije glup. 

1 minute ago, Harmonika said:

mozda..ja generalno gajim takav stav prema militarizmu, vojsci, gajim prezir prema toj prici..JNA,OSRF, NATO..meni je sve to isti kurac..

Tacno. Kao sto ja ne bih isao da ginem zbog Kosova ili Republike Srpske, ne bih isao ni zbog nekog potencijalnog "Stalingrada"! Sami su zakuvali corbu sami neka je i kusaju! 

Link to comment
Share on other sites



Tacno. Kao sto ja ne bih isao da ginem zbog Kosova ili Republike Srpske, ne bih isao ni zbog nekog potencijalnog "Stalingrada"! Sami su zakuvali corbu sami neka je i kusaju! 


Stići će te "Kneževa kletva" Bane...[emoji72]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ovo je skoro divno, kao da se lagano bude, to mislim da je cak i uspavanog Lutovca probudila otkazana poseta onog manijaka

 

.....i tako je Lutovac zbacio neutralnost i hrabro izustio:

 

 Podržavamo sankcije protiv agresora na Ukrajinu, spoljnopolitički prioritet je EU

„Sankcije kojima bi se Srbija pridružila imaju smisla, pre svega, kao izraz spoljnopolitičkog opredeljenja“, rekao je Lutovac za današnji list Nova, na pitanje o sankcijama protiv Rusije, navodeći i da je za tu stranku spoljnopolitički prioritet Evropska unija (EU).

 

Cekamo i ostale - Ali kakve su to izdajice i prevrtljivci - to se ne radja :lol_2:

 

 

 

Edited by Mama_mia
je
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Avda Zekić said:


 

 


Stići će te "Kneževa kletva" Bane...emoji72.png

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Niko ne moze pokazati kako izgleda original te knezeve kletve! Niko nema original! 

Link to comment
Share on other sites

Mada, ja ne bih iskljucio da ovaj ludak sa sve usatom tetkom iz Kanade,, ne izazove neki picvajz sa komsijama, ne bi mu bio prvi put..dovoljno je da se dogovri sa Bakirom, Milanovicem, Dodikom, i eto opet belaja..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Just now, Harmonika said:

Na "faktor mira i stabilnosti u regionu"

Vucic? 

Ja ne vidim nikakve indikacije da on planira bilo sta na vojnom planu. 

Mislim, jeste da se mi politicki ne slazemo s njim, ali ne moramo ni ucitavati nesto sto nije.

Drugo, on zna da bi Srbija bila sjebana za par dana, a i on s njom, ako bi nesto pokusao. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Vucic? 

Ja ne vidim nikakve indikacije da on planira bilo sta na vojnom planu. 

Mislim, jeste da se mi politicki ne slazemo s njim, ali ne moramo ni ucitavati nesto sto nije.

Drugo, on zna da bi Srbija bila sjebana za par dana, a i on s njom, ako bi nesto pokusao. 

Ne vidim ni ja, ali njegovom bolesnom umu svasta moze dunuti..jedino ako Stupar nije u pravu, i ako on stvarno planira padobran..sto meni barem i ne zvuci toliko neverovatno..a opet, ne bi me iznenadilo ni da se samoproglasi dozivotnim vladarom..point being, taj tip ljudi je nepredvidiv..

Link to comment
Share on other sites

Niko ne moze pokazati kako izgleda original te knezeve kletve! Niko nema original! 
Ma brate, bitna je suština, a to znači Bane, tek bi ti "sedmo koleno" bilo oslobodjeno. Ja ne bih smeo da rizikujem, a i srce kaže "sa štitom ili na njemu"...[emoji3514]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Avda Zekić said:

Ma brate, bitna je suština, a to znači Bane, tek bi ti "sedmo koleno" bilo oslobodjeno. Ja ne bih smeo da rizikujem, a i srce kaže "sa štitom ili na njemu"...emoji3514.png

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Nisam jeo za knezevom vecerom prema tome ne zanima me ni kletva. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam jeo za knezevom vecerom prema tome ne zanima me ni kletva. 

Nisi ni svojta, ni zet Lazarov, nit veliki vitez da bi s njima obedovao... 

Što ti je. Srbin...ako nema vajdu, neće ništa. Zato i baca djubre na ulicu jer mu niko ne plaća da ga odnese u djubraru ...zaštitnu masku baci u travnjak, daleko mu kanta za smeće...

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

Sto rasprava o NATO ovde, kad ima tema o tome? Nekako je cijela ova tema zbrda, zdola sto bi se reklo, sve i svasta.

 

Gde god Miljenko prodje, tu NATO posadi...[emoji23] 

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Amigo said:

Sto rasprava o NATO ovde, kad ima tema o tome?

Nekako je cijela ova tema zbrda, zdola sto bi se reklo, sve i svasta.

Pa vox populi, javno izrazavamo misljenje, na sve moguce teme,mikrofon je vas, taj fazon..

12 minutes ago, Avda Zekić said:

Nisi ni svojta, ni zet Lazarov, nit veliki vitez da bi s njima obedovao... 

Što ti je. Srbin...ako nema vajdu, neće ništa. Zato i baca djubre na ulicu jer mu niko ne plaća da ga odnese u djubraru ...zaštitnu masku baci u travnjak, daleko mu kanta za smeće...

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

Gde god Miljenko prodje, tu NATO posadi...emoji23.png 

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

Eh, ta jesen 2020:classic_love::lol_2:..2021 vec niko i ne nosi masku, naravno..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Pa zaista u ovoj situaciji cemu ulazak u NATO? Trebalo bi jedino videti sta je jeftinije za Srbiju ali sa bezbednosnog stanovista ne vidim problem. Ko ce onda Srbiju napasti, ili koga ce Srbija napasti, ako su svi okolo u NATO???

Odlicno primjeceno- ako zamijenimo Srbiju sa Rusijom dolazimo do: ko ce onda Rusiju napasti ili koga ce Rusija napasti ako su svi okolo u NATO.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, AgroLaki said:

 

 

Vucic je Franko XXI veka. Neutralan, ali podrzava coveka koji ima potencijal da bude Hitler naseg doba. 

Verovatno se nada da kako se Franko izvukao nakon WWII, da ga Saveznici nisu dirali, da ce tako i on ovo da pregrmi, pa da nastavi da lapa. 

Ne znam da li je bilo ovde na forumu ili sam to video na drugom mestu, a možda je i bilo već. Kao sto Makrona napadaju zbog izjava da Putinu  treba pružiti priliku za častan poraz, možda je i ovde ovo sa ovim zabranama leta došlo Vučiću kao "kec na desetku". Ovo, da je ovako... prilagođavanje merama prema RF, tj uvođenje sankcija Rusiji, iako potpuno beznačajno i za Rusiju i za Srbiju, gnusno, ali neophodno delo. Koje niko ovde neće, ali jbg, valja se, da ne bi "mi" ovde bili zguženi. Ono kao, vidite kako su čak i Lavrovu zabranili da nas poseti, majku im imperijalističku i NATO kolonizatosku. Ono, nećemo "mi" te sankcije i to, ali moramo. A kriv je mrski "zapad" koji će ako to ne uradimo opet po Srbiji silovati majke i sestre, i sve "nas", jel tako, jeste  :classic_biggrin:

 

Mislim da sam u istom tekstu video da mozda to i jeste pravi Putinov cilj "specijalne operacije" u Ukrajini. Izgovor za izolovanje Rusije od Evrope.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Ne znam da li je bilo ovde na forumu ili sam to video na drugom mestu, a možda je i bilo već. Kao sto Makrona napadaju zbog izjava da Putinu  treba pružiti priliku za častan poraz, možda je i ovde ovo sa ovim zabranama leta došlo Vučiću kao "kec na desetku". Ovo, da je ovako... prilagođavanje merama prema RF, tj uvođenje sankcija Rusiji, iako potpuno beznačajno i za Rusiju i za Srbiju, gnusno, ali neophodno delo. Koje niko ovde neće, ali jbg, valja se, da ne bi "mi" ovde bili zguženi. Ono kao, vidite kako su čak i Lavrovu zabranili da nas poseti, majku im imperijalističku i NATO kolonizatosku. Ono, nećemo "mi" te sankcije i to, ali moramo. A kriv je mrski "zapad" koji će ako to ne uradimo opet po Srbiji silovati majke i sestre, i sve "nas", jel tako, jeste  :classic_biggrin:

 

Mislim da sam u istom tekstu video da mozda to i jeste pravi Putinov cilj "specijalne operacije" u Ukrajini. Izgovor za izolovanje Rusije od Evrope.

Mislim da je ovo veliko ponizenje za Lavrova i Rusiju. Ali, sami su ga trazili: koji je mandrak Lavrov trazio dolazak u Beograd??? Koji ce im to? Sta im je to trebalo?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Perkos2 said:

Da li bi ove drzave sto su uvele zabranu stvarno srušile avion u kojem je Lavrov? Lepe se igranke igraju na vise strana.

Čime 🤔? Nego što ti kažeš, igranke.... Svi znaju da neće moći da dođe (ne samo u Srbiju, nego u još podosta država) , ali šta ih košta da puste po koju izjavu.... 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...