Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ono kad me kolega sa foruma, Konstantin Popović iz milošte Koča, pita da mu kažem šta je normalno u državi Srbiji, a ja "prećutim"....

NapreDno...."ovo" treba da ti pomogne i kao nekakva je stručna služba..b52b60634cca11f81eb6322fb72c2412.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока



  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

Ono kad me kolega sa foruma, Konstantin Popović iz milošte Koča, pita da mu kažem šta je normalno u državi Srbiji, a ja "prećutim"....

NapreDno...."ovo" treba da ti pomogne i kao nekakva je stručna služba..b52b60634cca11f81eb6322fb72c2412.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


 

Sta probas @Constantin-e. Je li probas da iiritiras da bih bio banovan. Nece moci. Ostaj ti meni u zdravlju. Toliko od Koce dragi @Constantin.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, koca popovic said:

Sta probas @Constantin-e. Je li probas da iiritiras da bih bio banovan. Nece moci. Ostaj ti meni u zdravlju. Toliko od Koce dragi @Constantin.

Ne @koca popovic....već potvrdjujem da si u pravu. Čak i ovakva jedna služba, koja služi za prevenciju suicida, verovatno po partijskoj liniji, ima zapošljenu nekakvu nadobudnu budalu koja nije u stanju da pruži pomoć ljudima koji im se obraćaju.

Taman posla da ti smeštam nešto, zašto bi ? Ne znam kako si uspeo to da iskonstruišeš. Jednostavno, u pravu si....u Srbiji je retko šta normalno. Ništa više.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, erwin said:

 

Sad valja korelirati CPI sa rezultatima izbora. Da li pad na toj listi u drugim zemljama rezultira promenom vlasti, kada da, kada ne, itd.

Link to comment
Share on other sites

Smešno je slušati, ne mogu baš da kažem komunicirati jer je to jelte dvosmerni proces, ali slušati simpatizere i poštovaoce snsa, komšije, random likove, sada kada je u pitanju Kocobo i načine odobravanja, racionalizacije (ili iracionalizacije). I sada se najlepše vidi, najjasnije i najbolje, da cela priča od 2012te do danas nema nikakve veze ni sa Miškovićem, ni sa Žutim Lopovima, ni sa Kosovom, ni sa Srpskim Svetom, ni sa čime. Ima i oduvek je imala veze samo sa jednim - jedinstvena prilika za stotine hiljada, da ne kažem i pokoje milionče ljudi, da se negde zaposle gde se nikada ne bi mogli zaposliti, da postanu doktori nauka i lekari, direktori Torlaka i Vinči, redovni profesori, umesto sekretarijata, direktori JP umesto da voze u najboljem slučaju iste, direktori EPSa umesto direktora pečenjara. To je oduvek i isključivo bila suština svega, a cela ta "politika" koja jebiga uključuje sada i Kosovo i EU i sve ostalo, to je sve nebitno i prolazno i uvek je i bilo. Suština ovih 10 godina i jeste upravo i samo naopakost. Te grčevita borba da se ista produži i nastavi.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, freethrow said:

Smešno je slušati, ne mogu baš da kažem komunicirati jer je to jelte dvosmerni proces, ali slušati simpatizere i poštovaoce snsa, komšije, random likove, sada kada je u pitanju Kocobo i načine odobravanja, racionalizacije (ili iracionalizacije). I sada se najlepše vidi, najjasnije i najbolje, da cela priča od 2012te do danas nema nikakve veze ni sa Miškovićem, ni sa Žutim Lopovima, ni sa Kosovom, ni sa Srpskim Svetom, ni sa čime. Ima i oduvek je imala veze samo sa jednim - jedinstvena prilika za stotine hiljada, da ne kažem i pokoje milionče ljudi, da se negde zaposle gde se nikada ne bi mogli zaposliti, da postanu doktori nauka i lekari, direktori Torlaka i Vinči, redovni profesori, umesto sekretarijata, direktori JP umesto da voze u najboljem slučaju iste, direktori EPSa umesto direktora pečenjara. To je oduvek i isključivo bila suština svega, a cela ta "politika" koja jebiga uključuje sada i Kosovo i EU i sve ostalo, to je sve nebitno i prolazno i uvek je i bilo. Suština ovih 10 godina i jeste upravo i samo naopakost. Te grčevita borba da se ista produži i nastavi.

 

Rekao sam ti pre par godina doci ces na moje, ali ti si i mene prevazisao 🙂 Drago mi je inace 😄

 

Mi smo narod poltrona i nesposobnjakovica, u globalu. Nista to nije cudno, mozda poplava orkova sada bas naglasava "nase" mane i situacija u proseku nije bas toliko crna, ali da je crna, jeste. I medju opoziciono nastrojenima.

Edited by McLeod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, freethrow said:

Znaš kako, it's complicated. Realnost je jedna, ovo je samo mala opservacija.

 

Svakako je komplikovano, ali su bazicne stvari proste, bas ovakve kakvima si ih opisao.

 

Ako je neko iracionalan, cak ne mora da bude ni neiskren, ne postoje nikakvi logicni paterni kojima bi se moglo pospesiti njihovo ponasanje i stavovi. Cak ni kvazi-logika na losim premisama ne radi.

 

Zbog toga Vucicev ulizica moze bez problema da promeni plocu za 180 stepeni i prica ono sto nije hteo da cuje 20 i kusur godina i preko noci "shvati" stvari, a onaj ko i dalje misli da zivi od prodaje nacionalisticke sarene laze, samo da nastavi kao pokvarena ploca da ponavlja iste, isprane kvazi-argumente kao u prethodnih 20 godina.

 

A onda ce da prodje jos 10, pa jos 20, pa jos 50 godina, a mi cemo, ako se konacno ne prelomi ovo i krenemo napred, biti kao neki lik koji u 65 godina vozi taksi i prica o svojoj srednjoskolskoj ljubavi na isti infantilan nacin, a zaista ih ima na hiljade takvih.

 

Dok se pojedini pitaju da li je moguce da smo bas toliko retardirani, dok i oni, ili bar njihova deca ne odu odavde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

 

Ovo može da bude i dobro jer SNS nikada nije prihvatila nijedan predlog opozicione stranke i poslanika.

 

 

Dovoljno je da se vratimo, ne tako davno u istoriju, i da ukapiramo da svaki sledeći predlog bude gori po nas. Ako smo zapamtili da od "Srbija se saginjati neće" (SM) do "na kraju uvek sami skinemo gaće (Deda Avram) treba na Skupštini glasati ZA sporazum i to s obe ruke....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I dabogda bilo istina ono sto pise na naslovnoj strani nekog tabloida - u Kremlju se sprema puč, da to bude jos jedan ekser u mrtvački kovčeg srbstva.

 

BTW, ne znam zasto čuđenje, osuda ili nešto u vezi ovih, umesto podrške. U oportuniste čovek može da se pouzda jer su njihovi motivi iskreni, a problem su ovi peticionaši i njima slični koji drndaju iste priče o velikim idejama i drugim glupostima već decenijama, infantilno zaglavljeni u dobu od 16 godina, kao sto je opisao McLeod, a u stvari samo hoće da i dalje parazitiraju na državnoj sisi jer ništa ne znaju da rade u ovom novom svetu koji je nastao, i u još novijem koji upravo nastaje, niti su sposobni da se u novi svet uklope.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po domaćinstvu, ne po glavi stanovnika. A razlika je relativno mala (mada 35% više u Slovačkoj uopšte nije zanemarljivo) verovatno zato što je ponderisano paritetom kupovne moći, a ne u apsolutnim iznosima u evrima. Neke stvari su i dalje jeftinije u Srbiji nego u Slovačkoj.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

 

12 minutes ago, erwin said:

Po domaćinstvu, ne po glavi stanovnika. A razlika je relativno mala (mada 35% više u Slovačkoj uopšte nije zanemarljivo) verovatno zato što je ponderisano paritetom kupovne moći, a ne u apsolutnim iznosima u evrima. Neke stvari su i dalje jeftinije u Srbiji nego u Slovačkoj.

 

---- greska u podacima o prosjecnoj velicini domacinstva----- 

 

Naslov grafa je zbunjujuci - "per capita" je po glavi stanovnika...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

 

Dovoljno je da se vratimo, ne tako davno u istoriju, i da ukapiramo da svaki sledeći predlog bude gori po nas. Ako smo zapamtili da od "Srbija se saginjati neće" (SM) do "na kraju uvek sami skinemo gaće (Deda Avram) treba na Skupštini glasati ZA sporazum i to s obe ruke....

Očekuješ da se o sporazumu glasa u Skupštini? Ja nisam baš toliko optimista pošto bi se sporazumom i pogotovo formiranjem ZSO zauvek ukinula kontrola Srba na Kosovu a to AV nikako ne odgovara. Zato sam uveren da njegov sabrat Kurta neće nikako prihvatiti formiranje ZSO. Jedino rešenje je da ih veliki brat zatvori u neki "dejton" i natera da potpišu sve što im se baci na sto.

Link to comment
Share on other sites

Ovako zbore najumnije srpske glave leta gospodnjeg 2023. 

Pesadija jahaca apokalipse.

 

 

ISTIČEMO:

prihvati li se u ovom odsudnom času novi zapadni ultimatum, država Srbija, kakva nam je poznata, prestala bi da postoji,

a srpskog naroda, onakvog kakvim ga je oblikovala njegova dosadašnja istorija, više ne bi bilo.

Pravno-političkim odricanjem od Кosova i Metohije, prepuštanjem neprijatelju svog naroda,

ali i prostora na kojem je utemeljeno srpsko duhovno biće, srpski narod identitetski ne bi mogao da preživi.

Onaj ko bi se saglasio s najnovijim ultimatumom, ko bi ga potpisao ili pomagao da on bude potpisan,

bio bi vinovnik sigurnog istorijskog kraja velikog srpskog naroda.

 

+

(Verujem da je ovaj deo saopstenja napisao Milos Veliki Jovanovic, u moru dijabola on je najglupshe dete.

Svaka ta Kostunica i Kusturica, fake Vla, Matija... je verujem dodala neki svoj pasus ovde,

 

kao kad se skupe hip hoperi da odrepuju nesto)

 

 

Edited by Olosh iz Junkovca
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...