Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

6 hours ago, Kooineeperk said:

Ako drzava tj. sluzba ovo radi onda je jasno - najlakse se upravlja ljudima koji su u strahu. To je motiv, a cilj je da se stvore razne vrste pritisaka kako bi se ublazio efekat donosenja nepopularnih odluka. 

 

Medjutim jedna stvar me brine, a neki se ovde i dalje smeju na te lazne dojave. "Mete" su i zdravstvene ustanove. To nikako nije dobro. Hajde deca da izgube koji dan u skoli, odradice online ili ce nadoknaditi, ali sta da radi neko ko je bolestan a ne moze da primi terapiju, ili koji lezi u bolnici a cimaju ga tamo-vamo zbog evakuacije. Ne primaju se novi pacijenti, ne rade se pregledi. To nije ni malo smesno. 

 

 

 

To i jeste najstrasnije. Cudno je sto nema pretnji javnim institucijama, skupstina, vlada itd....kao da znaju da ovi ionako ne rade. Danas je f4, logicno bi bilo, da ako hoce da izazovu haos posalju takvu pretnju areni.

Jos se nasi loze da su u pitanju anonimusi. Da su bar malo pismeni, znali bi da anonimusi hakuju sajtove a ne salju pretnje bombama.

Edited by ras kass
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Raspravljate na tri strane, as e sto dolazi do nas upucuje da je ono sto sam napisao verovatno tacno. Random email serveri iz random zemalja(Gambija lol, steta sto nije Nambija da se zapitamo da li neko salje poruku doktoru Sapicu) sto prosto upucuje na to da se klinci igraju jer je postalo zanimljvo. Kakve strane sluzbe, sns i bakraci, posle prvih prijava za avione koje jesu slali Ukrajinci, sve ostalo je sprdnja klinaca.

Link to comment
Share on other sites

 

 

5 hours ago, Jezebel said:

 Kakva je ono loznjava po srpskim medijima o anonimusima I kao njihovim dojavama o podmetnutim bombama?

A komentari se mnoze po sekundi sve u stilu - mi se nicega ne plasimo.. jok, samo ste ispisali trilion komentara na vrljavu vest.

 

Esencija srpske gluposti em na takve debilne vesti kojima se srpska publika obilato zasipa (kao da ima drugacijih, "pametnih" vesti po srpskim medijima),  em standardno srpsko kurcenje u stilu "kakve smo mi baje". Jeste, opake ste baje - ne zna se ko nas nije do sada namlatio ko volove. 😜

 

Komentar sa vesti

 

"Ne poznaju nas mentalitet. Proveli smo bombardovanje pevajuci I igrajuci, inflacija, sankcije a narod peva, slavi, puni kafici I klubovi. 

Cela Evropa zatvorena u karantinu zbog korone nas narod pravi zurke I igra kolo na trgu. Evo mnogo smo se uplasili.

 

(Biba, 17. maj 2022 23.17h)

 

Bibo, lutko, jel ti dobacuje IQ do 50? Cisto sumnjam..

 

Ima jos veselnika koji, posto vest sugerise da su te pretnje stigle iz Ukrajine zato sto Srbija nije uvela sankcije Rusiji, salju 

poruke Ukrajincima tipa "samo nam dodjite ovamo da vam Srbin pokaze tvrdo".. (ovo bi bilo interesantno videte, mislim to tvrdo 

Srbi VS Ukrajinci sa vise aspekata hahaha) 

 

 

Cirkus Srbija.

 

Prebacio sam ovde. Pa možda je cilj da se izazovu ovakve masove reakcije kod nenormalnika, koji se očigledno ponose time što su nenormalni, i dokazuju zašto niko normalan na takvom mestu ne treba da živi. I tako ponekad, u stvari vrlo često, svakodnevno, kad nenormalnici po milioniti put od kad su izgmizali dokažu koliko su nenormalni, imam i nastavak komentara, za ove što se brinu o deci i bolesnicima itd, kako sa nokširima, tako i bez njih. Nije ono standardno "hoće li oni u NATO i da li su oni ili iko njihov bilo kada glasali za miloševića ili kakvog sličnog patrijotu". Nego nešto što se ovim humanistima tek ekstremno ne bi sviđalo, ali je činjenica, ama ne smem kazat. Dobro, malo. Niko tu ne treba da živi među ovakvim ludacima, koji kao da su izašli iz jedne pesme u kojoj se više puta ponavlja "no fight, no flight, just stupidity, that’s right".

 

spacer.png

 

2 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Niko da prokomentarise to sto je SPC priznala MPC-OA?

 

Ja sam likovao još pre nekoliko dana kad je vaseljenska patrijaršija to uradila, a ovo je formalnost. Dere Musa jarca... :lol_2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ja sam likovao još pre nekoliko dana kad je vaseljenska patrijaršija to uradila, a ovo je formalnost. Dere Musa jarca... :lol_2:

 

Pa nije formalnost, moze VP da radi sta hoce ali procedura je takva da sve zavisi od SPC, inace bi MPC odavno sve zavrsila. Bas prijatno iznenadjenje ovaj potez Porfirija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

@Milenko Puzigaca smatras li nenormalnim sto se neko brine za decu i bolesne ljude?

A ti ljudi, hoće li oni u NATO?

 

Neka brine ko hoce, samo nije lepo da tom svojom brigom smara unaokolo. Zato sto brinuo, ne brinuo, to nista ne menja. Kao ni to da li se neko plaši.

 

To je nebitno, a ono sto jeste bitno je, kako to da u drugim zemljama niko ne radi to sa ovim dojavama, sa posebnim osvrtom na susedne zemlje nastale iz ex YU?

 

Mozda zbog ovoga, pisao ovaj sto ga zovete bizon, valjda je to taj:

 

Quote

...protiv Srbije se trenutno vodi hibridni rat koji za cilj ima paralisanje normalnog života stanovništva.

 

Za sada je orijentisan na dojave o podmetnutim bombama, što stvara strah kod stanovništva, parališe funkcionisanje sistema i zahteva trošenje ozbiljnih resursa da svaku dojavu proverite.

 

Dakle, metoda koja je izabrana je apsolutno surova, ona dovodi do paralisanja normalnog života i odsustva mogućnosti da sistem normalno funkcioniše, a njena pozadina je bes svih kojima smeta želja Srbije da bude nezavisna i samostalna zemlja. Smeta to što nismo svrstani na neku od strana u trenutnom sukobu Rusije i NATO na prostoru Ukrajine.

 

Recimo da vidim još jednu od metoda koju će primenjivati, s obzirom na potencijalnu nestašicu hrane, a zbog činjenice da Srbija ima dovoljno hrane za svoje potrebe i da čak može druge da nahrani, ali prevashodno mora sebe da gleda i štiti. Verujem da će se određene diverzije usmeriti ka paljenju oranica i useva, kao i na pravljenje štete silosima i poljoprivrednim kombinatima...

Tako da ko se brine za uplasenu decu, bolesne i wgaf mozda bi mogao da se obrati peticionasima i ostalim govnarima, pa da ih pita zasto ih plaše, a sto se mene tice na takvom nenormalnom mestu gde rade takve stvari, može ko hoće da im pusti skakavce, onakve biblijske, pa sve da izjedu, a za njih da ne ostane nista, i to me zabole. Jebala ih "nezavisnost". Pravi nenormalnici.

 

Nego za ovu hranu što će izgoreti. Jel to ona hrana koju su dali tim tamo Gornjim Voltama i kome vec da otpriznaju kocoBo, pa pripremaju teren za "zalihe izgorele kad se zapalio magacin", ili je to neka druga hrana? E pa zato su... samo nisu.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

 

Nego za ovu hranu što će izgoreti. Jel to ona hrana koju su dali tim tamo Gornjim Voltama i kome vec da otpriznaju kocoBo, pa pripremaju teren za "zalihe izgorele kad se zapalio magacin", ili je to neka druga hrana? E pa zato su... samo nisu.

Hibridni rat protiv hrane? To se efikasno može postići postavljanjem srednjeg sloja SNS kadrova na rukovodeće pozicije u Direkciji za robne rezerve. Ima da nestanu bez trunke dima u kratkom roku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Milenko Puzigaca said:
2 hours ago, Kooineeperk said:

@Milenko Puzigaca smatras li nenormalnim sto se neko brine za decu i bolesne ljude?

A ti ljudi, hoće li oni u NATO?

O cemu ti to, kakve veze imaju deca i bolesni sa NATO-om, sto sad to mesas?

 

Ja sam ti postavio veoma jednostavno pitanje. 

 

Ja (posebno kao otac) se brinem ne samo za svoju decu vec i tudju, isto tako brinem i kako to sve utice na bolesne ljude i zdravstvene radnike. Da li sam ja nenormalan zbog toga? 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Drug Crni said:

 Realno,ne postoji ni kriticna masa gradjana koja bi ih u bilo cemu zaustavila. To znaci da ovde moze sve da im prodje,pa i ovo.
.............kad mogu zvanicni organi danima da nagadjaju,mogu i ja kao jedan obican forumas.

 

U cemu bi trebalo kriticna masa da ih zaustavi? U uvodjenju sankcija rus. ili u neuvodjenju?

 

Moje misljenje obicne forumasice koja nagadja bas kao sto kazes i sam,  je da kriticnu masu protesta moze da stvori uvodjenje sankcija, dok neuvodjenje moze da stvori samo suze radosnice i vecnu podrsku koja je jos veca kada si u izolaciji prezren od sveta a voljen od ruskih patrijota....

 

... da bi se tacno znalo ko proizvodi lazne bombaske dojave i ko terorise srbiju, veoma lako moze da se sazna ukoliko se uvedu sankcije rusiji bez daljeg odlaganja, znaci sada i odmah. Cinjenica da ce takav poduhvat poljuljati stubove na kojima pociva vucic i sns, trebalo bi da bude pozdravljena.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Pa nije formalnost, moze VP da radi sta hoce ali procedura je takva da sve zavisi od SPC, inace bi MPC odavno sve zavrsila. Bas prijatno iznenadjenje ovaj potez Porfirija.

 

Jeste lijepa vijest, ne znam sad da li je iznenadjenje, ali ovo ce sigurno da unaprijedi odnose izmedju Srbije i Makedonije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

Ja (posebno kao otac) se brinem ne samo za svoju decu vec i tudju, isto tako brinem i kako to sve utice na bolesne ljude i zdravstvene radnike. Da li sam ja nenormalan zbog toga? 

 

Ne znam da li spadas u promil populacije. Skoro svakome je jasno (ili bar bi trebalo da bude jasno) da su prijave lazne i da je klincima zanimljivo. Kad budu nahvatali par za primer i kaznili ih, nece vise da se igraju i resen problem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odmah da saopstim da se ne brinu oni koji brinu za svoju i tudju decu zbog laznih dojava. Ili ako brinu a postoji sumnja da neko ovde uopste ne brine - dovoljno je da kazu na koji nacin da brinemo svi osim sto delujemo zabrinuto u svojim postovima

 

- kao da ce neko zbog te brige u postovima da nas spase brige i prestane sa dojavama.....??

 

I ako se vec brine, nema preskakanja dece u smislu - za ovo brinem za ono me bas briga - brine li se ovde i za vuckovicevu decu? a?

Ovo naravno pod uslovom da onaj njegov najmladji ne salje dojave...

 

:lol_2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jel su gotovi izbori? Se radi sta u drzavi...Gledam neku babu, a sve vise i vise ne volim penzionere...u radonji u redu, sva srecna kaze kasirci da vm vratim dinar od juce. Brat bratu jedno 75g-80g uzela namirnice, Svet i Informer. 

 

Stvarno treba zabraniti strijim od 65g da glasaju, stavise mislim da bi cak i do 55g spustio tu granicu. Jezivi su, bukvlno nista ne rde, kukaju samo i zive u nekom vremenu kojeg se ni ja ne secam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Devil In My Pants said:

Jel su gotovi izbori? Se radi sta u drzavi...Gledam neku babu, a sve vise i vise ne volim penzionere...u radonji u redu, sva srecna kaze kasirci da vm vratim dinar od juce. Brat bratu jedno 75g-80g uzela namirnice, Svet i Informer. 

 

Stvarno treba zabraniti strijim od 65g da glasaju, stavise mislim da bi cak i do 55g spustio tu granicu. Jezivi su, bukvlno nista ne rde, kukaju samo i zive u nekom vremenu kojeg se ni ja ne secam.

 

Imas li jos koju tako genijalnu ideju :23:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...