Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Amigo said:

Sad da li je vece zlo to reci ili bacati osiromaseni uranijum


Ne znam da li me troluješ ili je nešto drugo u pitanju. 
 

Odakle sad izvlačiš ovo poređenje?! I kakve veze ima to sa ovim o čemu mi pričamo?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Eddard said:

Ne znam da li me troluješ ili je nešto drugo u pitanju. 
 

Odakle sad izvlačiš ovo poređenje?! I kakve veze ima to sa ovim o čemu mi pričamo?

 

Prdpostavljam, jer je to jedino sto znam o njenoj retorici, i da podrzava vakcinaciju, sto je u Srbiji ipak znacajno, rekao sam to vec.

Ti si spomenuo retoriku, nisam ja, ali da me ne bi optuzio za trolovanje, koje je neopravdano, onda da zavrsimo, bar sa moje strane.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Takodje sam cuo onako u prolazu, da je ona za vakcine

 

Dobro je što si spomenuo vakcine. Umesto da bude prva od lekara koji su primili vakcinu čim je ovde stigla jer radi sa teškim bolesnicima, Danica Grujičić je godinu i nešto dana čekala da primi vakcinu.

 

Sećam se da je rekla "Moja generacija veruje Torlaku".. I tek kada je Torlak počeo da proizvodi ( ili samo pakuje ) Sputnik V vakcinu, ona se vakcinisala.

 

Ono što je pre neko veče rekla o lekarima koji su izgubili živote usled koronavirusa je sramota. Ali ne čudi me kada je ona u pitanju.

 

Da li je tebi etički posmatrano i da li je normalno da onkolog u jeku pandemije koja je u celom svetu, primi vakcinu, maltene među poslednjima?

 

Ona je imala koronu, koliko li je ljudi u bolnici zarazila jer se simptomi ne pojave odmah?  Kako je mogla da čeka "Torlakovu vakcinu"?

 

Ne znam za tebe, ali kad idem kod lekara, prvo postavim pitanje da li je vakcinisan. 

 

I kod stomatologa ću ići i kad oni ( bračni par-kućni prijatelji ) prime drugi buster i kad ja primim drugi buster.    

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devojka Luke Razića said:

Dobro je što si spomenuo vakcine. Umesto da bude prva od lekara koji su primili vakcinu čim je ovde stigla jer radi sa teškim bolesnicima, Danica Grujičić je godinu i nešto dana čekala da primi vakcinu.

 

Pa ne znam za nju, ali i ja sam prvu vakcinu primio poslije tek poslije godinu i nesto, jer nije bilo vakcina. 

Kada su dosle vakcine u Srbiju?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Dobro je što si spomenuo vakcine. Umesto da bude prva od lekara koji su primili vakcinu čim je ovde stigla jer radi sa teškim bolesnicima, Danica Grujičić je godinu i nešto dana čekala da primi vakcinu.

 

Sećam se da je rekla "Moja generacija veruje Torlaku".. I tek kada je Torlak počeo da proizvodi ( ili samo pakuje ) Sputnik V vakcinu, ona se vakcinisala.

 

Ono što je pre neko veče rekla o lekarima koji su izgubili živote usled koronavirusa je sramota. Ali ne čudi me kada je ona u pitanju.

 

Da li je tebi etički posmatrano i da li je normalno da onkolog u jeku pandemije koja je u celom svetu, primi vakcinu, maltene među poslednjima?

 

Ona je imala koronu, koliko li je ljudi u bolnici zarazila jer se simptomi ne pojave odmah?  Kako je mogla da čeka "Torlakovu vakcinu"?

 

Ne znam za tebe, ali kad idem kod lekara, prvo postavim pitanje da li je vakcinisan. 

 

I kod stomatologa ću ići i kad oni ( bračni par-kućni prijatelji ) prime drugi buster i kad ja primim drugi buster.    

 

 


Hvala za ovo podsećanje. Tako je. I to pozivanje na vakcinaciju je u njenom slučaju bilo u svrhu dnevne maligne politike.

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Amigo said:

 

Pa ne znam za nju, ali i ja sam prvu vakcinu primio poslije tek poslije godinu i nesto, jer nije bilo vakcina. 

Kada su dosle vakcine u Srbiju?

 

U Kanadi dugo nije bilo vakcina. I zato si čekao.

 

Ne znam tačan datum kada su ovde stigle vakcine.. Mislim da smo bili među prvima u svetu koji su dobili-kupili vakcine.

 

Prvo je došla Sinopharm, a zatim Pfizer vakcina.

 

Sputnik V je kasnio sa vakcinama ovde i bilo ih je relativno malo ukoliko se porede Sinopharm i Pfizer. 

 

Mogla je da primi Sputnik V kada je došao..ali ona je čekala Sputnik V iz Torlaka.

 

U međuvremenu se i sama zarazila koronom. 

 

Važno je, ponavljam, kako se nije ponašala kao odgovoran lekar a radi sa najosetljivijom grupom pacijenata.

 

I podsećanja radi- ovo je njen drugi "politički izlet". Bila je i kandidat za predsednika Srbije jedne godine..

 

Ne znam kako stiže i da leči pacijente i da se bavi politikom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nicklord said:

Ja poznajem više ljudi koji znaju Brnabiću godinama i godinama i svi kažu kako je ona super kul i pametna. Da je privatno skroz drugačija nego pred kamerama i da nikom nije jasno šta će joj ovo u životu kad bi skvako uspela da ima puno para

 

 

 

mozda da biras neko bistrije drustvo :P

Edited by Krava kaze mu
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 
Ima jedna bitna razlika, ja sam ovde platio skolovanje svoje dece direktno iz svog dzepa. Eto ja sam bar nekako to mogao, dva studenta, to je 20.000 godisnje, samo knjige i skolarina. Imao sam srece isto pa je univerzitet 5km od moje kuce, pa nisam morao jos da placam i troskove stanovanja, sto tih 20.000 pretvara u 40.000. Znas li ti koje su to pare, dok u Srbiji svi izdvajaju za skolstvo, to je neka drustvena solidarnost, pa kada se to raspodjeli na sve nije tako strasno.
Jos jedna olaksavajuca okolnost da su moja djeca studirala matematiku i biznis, a za to nema nikakvih laboratorija, koje povecaju cijenu skolarine, nego ti treba samo papir i olovka, inace je inzinjering 50% skuplji, a o medicinu da ne spominjem,
 
Mnoga deca ovde uzimaju studentske kredite, da bi mogli da plate skolovanje, tako da zapocinju zivot u dugu i to nije uopste bezazleno,
 
Da bi studirao medicini, ako te uopste prime, jer je to izuzetno tesko, samo skolarina je $34,734  za jednu godinu na ovom ovde mom univerzitetu. 
https://www.schulich.uwo.ca/publichealth/future_students/tuition.html
 
U sustini, nema veze, svako bira svoj zivotni put.
 
Ima jedna stvar u tom studentskom kreditu: ako nisi potpuni idiot shvataš da kad si se uvalio u dugove, treba tu investiciju da iskoristiš tako da možeš da je otplatis jer kad počneš da radiš kao lekar, nećeš raditi za kikiriki. 150-200k cad ces da vratiš za 10 godina rada, možda i brže. Jeste da ces od 18. do 30. godine da se useres od učenja, specijaliziranja itd ali avg salary ti omogućava da se rešiš tog student loan relativno brzo (ako nisi potpuni idiot).
S druge strane, ovde ces posle med faksa da se jebes sa volontiranjem godinama a specijalizaciju ces da dobijes ako se uclanis u stranku. Za to vreme će roditelji da te izdržavaju dok čekaš u redu za nemačku iseljenicku vizu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Pa ne znam za nju, ali i ja sam prvu vakcinu primio poslije tek poslije godinu i nesto, jer nije bilo vakcina. 
Kada su dosle vakcine u Srbiju?
U januaru 2021. je mogao da primi vakcinu BUKVALNO svako ko je hteo i kada je hteo.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Nicklord said:

Ja poznajem više ljudi koji znaju Brnabiću godinama i godinama i svi kažu kako je ona super kul i pametna. Da je privatno skroz drugačija nego pred kamerama i da nikom nije jasno šta će joj ovo u životu kad bi skvako uspela da ima puno para

 

 

 

Nedokuciva mi je takva sorta ljudi, tj njihovi ciljevi, namere...


Miroslav Parovic npr. je bio najbolji student generacije na E1 (ili E2) odseku na FTN u Novom Sadu da bi evo provodio zivot praveci budalu od sebe u nekim opskurnim strankama i pokretima, na konto cega crpi lovu iz kojekakvih fondova da bi ispijajao kaficu u Makijatu u Sekspirovoj.


U mojim ocima je dotakao novo dno kada mi je u Gaji jednom prilikom Toma Lovrekovic razglasio "Parketa" (kako ga je Toma zvao) na spikerfon, da svi cuju kako ga ovaj moli da otkaze kontramiting, za koji ga je bas "Parke" angazovao da organizuje, za 500 EUR. Ishoda se mozda secate, nije mogao da zaustavi okupljanje, pogotovo jer je vec bio "na gasu", kao i ortaci mu.

 

https://insajder.net/arhiva/vesti/na-kontraprotestu-desnicara-u-novom-sadu-vise-novinara-nego-ucesnika

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Nicklord said:

Ja poznajem više ljudi koji znaju Brnabiću godinama i godinama i svi kažu kako je ona super kul i pametna. 

 

Moguće je da je super kul, ali ne postoji šansa da neko ko je pametan nije u stanju da sastavi dve rečenice na maternjem jeziku,, a da nema poremećaj govora. Pri tome njeng registar govori da je što se tiče obrazovanja ostala tu negde između petog i šestog osnovne. SIniša Mali, koji je ista ta ekipa, recimo nije - njegov registar nije takav.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nicklord said:

Ja poznajem više ljudi koji znaju Brnabiću godinama i godinama i svi kažu kako je ona super kul i pametna. Da je privatno skroz drugačija nego pred kamerama i da nikom nije jasno šta će joj ovo u životu kad bi skvako uspela da ima puno para

 

 

 

Ja znam par njih koji su malo proćaskali sa njom prilikom dodela nagrada za najbolje studente ili prilikom dodela stipendija za studije na Kembridžu (Pexim) i takođe su rekli kako je kul i šta ti znam. Bio sam u fazonu kako?

Sve da je ne znam sigurno bih bio u tom fazonu, a ne još kad znam kakav je debil.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto čuo da je Brnaba daleko manje pogubljena privatno npr bila je u poseti nekoj polu NVO ustanovi gde radi ortakova ortakinja koja hejtuje SNS i sve u vezi istog, a Brnaba je ostavila vrlo pozitivan utisak na nju kaže ko druga osoba.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, shonke said:

Ima jedna stvar u tom studentskom kreditu: ako nisi potpuni idiot shvataš da kad si se uvalio u dugove, treba tu investiciju da iskoristiš tako da možeš da je otplatis jer kad počneš da radiš kao lekar, nećeš raditi za kikiriki. 150-200k cad ces da vratiš za 10 godina rada, možda i brže. Jeste da ces od 18. do 30. godine da se useres od učenja, specijaliziranja itd ali avg salary ti omogućava da se rešiš tog student loan relativno brzo (ako nisi potpuni idiot).
S druge strane, ovde ces posle med faksa da se jebes sa volontiranjem godinama a specijalizaciju ces da dobijes ako se uclanis u stranku. Za to vreme će roditelji da te izdržavaju dok čekaš u redu za nemačku iseljenicku vizu.

 

Nije to sve, da bi upisao medicinu, moras prvo da zavrsis neki drugi fakultet, obicno nesto strongo, biologija, biohemija, zdravstvene nauke itd.

Znaci gulis prvo 4 godine, i to je npr jedno jos 50-60 hiljada skolarine, pa tek onda medEcina.

Isto tako da bi bio advokat, prvo neki faks 4 godine, npr kriminalistika, ili neka socijalogija, pa tek onda pravni fakultet. A nije rijetko da neko zavrsi neki tako faks, pa ga onda ne prime na pravo i sa tim diplomama nema posla, opet se moras da prekvalifikujes za nesto drugo.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Amigo said:

 

Pa ne znam, Srbija te odskoluje za dzaba i onda odes za vece pare, sto je isto ok, ali je cinjenica da se time slabi zdravstveni sistem u drzavi, jel tako?

Nije isto kada ode doktor i kada ode programer ili automehanicar. Ali dobro svako ima svoje misljenje, jel tako, ne moramo da se slazemo.

 

I ja dugo ne zivim u Srbiji, pa ipak znam da se sada i tamo placaju skolarine. I to na nivou otprilike kao u EU, dakle simbolicno, ako ih uopste ima. Knjige i stanovanje su oduvek finansirali roditelji, tako da ta fama o besplatnom skolovanju ne stoji. Nikada i nije, a kamoli sad. 

O tome kako izgleda posao nakon zavrsenih studija, da se i ne prica. Ima mnogo skolovanih ljudi koji rade na trakama po fabrikama, a nadje se medju njima i mladih lekara, onih koji ni mesto za volontiranje ne mogu da nadju. A za iole bolju specijalizaciju, zna se - veze i uclanjenje u sns. I onda im ti zameras sto napustaju zemlju. Stvarno nije u redu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odlican tekst, doduse autor je bio poprilicno blag. Recimo nije spomenuo patronizirajuci odnos i prema drugim zenama (ne samo prema mladima), kao i prema kolegama, njen despotski nacin rada i upravljanja klinikom. Al dobro, mozda se neko pozabavi i tim segmentom u buducnosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, vilhelmina said:

 

I ja dugo ne zivim u Srbiji, pa ipak znam da se sada i tamo placaju skolarine. I to na nivou otprilike kao u EU, dakle simbolicno, ako ih uopste ima. Knjige i stanovanje su oduvek finansirali roditelji, tako da ta fama o besplatnom skolovanju ne stoji. Nikada i nije, a kamoli sad. 

O tome kako izgleda posao nakon zavrsenih studija, da se i ne prica. Ima mnogo skolovanih ljudi koji rade na trakama po fabrikama, a nadje se medju njima i mladih lekara, onih koji ni mesto za volontiranje ne mogu da nadju. A za iole bolju specijalizaciju, zna se - veze i uclanjenje u sns. I onda im ti zameras sto napustaju zemlju. Stvarno nije u redu.

 

Gde to ja zameram? Ja sam samo rekao da odlazak ljekara ima uticaj na sistem. Zar nema?

I bukvalno sam rekao da svako bira svoj put.

Link to comment
Share on other sites

Ne, moj dragi Amigo, ti si prebacio odgovornost (ili deo iste) za loš sistem na lekare koji su otišli. Bitna razlika. 

 

Da, naravno da odlazak lekara slabi sistem, ali ti malo ovde brkaš uzroke i posledice. 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Ne, moj dragi Amigo, ti si prebacio odgovornost (ili deo iste) za loš sistem na lekare koji su otišli. Bitna razlika. 

 

Da, naravno da odlazak lekara slabi sistem, ali ti malo ovde brkaš uzroke i posledice. 

 

Ti si iskusan ortoped, otisao si u Nemacku, oslabio si sistem, kako i sam priznajes. Sta te sada vise briga onda za taj sistem? Kako ces ga popraviti odlaskom?

Sta god da uradis i koliko god mislio da se boris polticki, glasanjem ili forumskim aktivizmom, to nece promeniti tu cinjenicu.

Da se razumemo ja te ne osudjujem sto si otisao, najvaznije od svega je briga za vlastitu porodicu, to je po meni iznad drzave, a pogotovu politike.

Kako je ono govorio Marks, porodica je osnovna celija drustva. 

 

Meni jedino nije razumljiv taj trend u Evropi, a i ostatku svijeta je slicno, da se podrzava iseljavanje obrazovanih ljudi i koncentracija istih samo u najbogatije drzave.

Na tome se jako malo radi, da razvoj bude malo ravnomjerniji. Svi se sprcase u Nemacku. Kako ce to sve npr da izgleda za 50 godina

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

U Kanadi dugo nije bilo vakcina. I zato si čekao.

 

Ne znam tačan datum kada su ovde stigle vakcine.. Mislim da smo bili među prvima u svetu koji su dobili-kupili vakcine.

 

Prvo je došla Sinopharm, a zatim Pfizer vakcina.

 

Sputnik V je kasnio sa vakcinama ovde i bilo ih je relativno malo ukoliko se porede Sinopharm i Pfizer. 

 

Mogla je da primi Sputnik V kada je došao..ali ona je čekala Sputnik V iz Torlaka.

 

U međuvremenu se i sama zarazila koronom. 

 

Važno je, ponavljam, kako se nije ponašala kao odgovoran lekar a radi sa najosetljivijom grupom pacijenata.

 

I podsećanja radi- ovo je njen drugi "politički izlet". Bila je i kandidat za predsednika Srbije jedne godine..

 

Ne znam kako stiže i da leči pacijente i da se bavi politikom. 

 

Vec od februara 2021 je mogla da se primi vakcina. Tako da nju mirne duse mozemo da svrstamo u antivaksere.

Inace, ne mili mi se sad da iskopavam njene izjave, ali znam da je od pocetka pandemije govorila bar jednake nesuvislosti kao Nestorovic.

 

Edit: evo ga ipak (pa odo da se dekontaminiram):

https://www.google.com/amp/s/www.b92.net/zdravlje/bolesti.php%3fyyyy=2022&mm=02&dd=20&nav_id=2108099&version=amp

 

Danica Grujičić ubeđena da je koronavirus veštački stvoren: "Čovečanstvo mora dobiti odgovor"

 

"Srbija, Mađarska i Hrvatska smenjuju se na prvom mestu po smrtnosti od onkoloških bolesti. Nešto se desilo na Balkanu što je uzrok ovakve tendencije", rekla je Grujičićeva.

Grujičićeva je rekla da za nju nema sumnje da se velikim delom agresija NATO-a i zagađenje životne sredine može dovesti u vezu sa obolevanjem i sa umiranjem od zloćudnih bolesti.

 

https://www.google.com/amp/s/www.b92.net/info/vesti/index.php%3fyyyy=2021&mm=11&dd=05&nav_category=12&nav_id=2052143&version=amp

 

" Vakcina je dostignuće čovečanstva", istakla je ona i dodala da se svuda u svetu izgubilo poverenje u sistem, državu, proizvođače.

"Najbolje se bore autoritarne države. Mi se više oslanjamo na lične slobode", naglasila je ona

 

 

https://www.google.com/amp/s/www.b92.net/info/vesti/index.php%3fyyyy=2021&mm=10&dd=26&nav_category=12&nav_id=2041187&version=amp

 

Oprezna sam kada su u pitanju vakcine... Radi se o bolesti koja dugo traje... Pitate se da li je to prirodan virus. U Južnoj Koreji su izdali časopis i mogli smo da dođemo do podataka, tamo su našli čak sedam mutacija. Čim toliko brzo mutira... Virus je napravljen, kada god čovek se igra Boga, dobije po nosu, samo pogledajte ko je najviše profitirao", navela je doktorka Grujičić.

Edited by handys
Silazak u osmi krug
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...