Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Bratija ubrzano postaje vlasnik cele Srbije. Pa ukoliko recimo imaš vise od jednog kioska, bodes oči. Jos ako je dobra lokacija, nakaci ti se Bajceticeva CS. Kada na kraju nakupuju, tj ucenjivacki otmu, obradivu zenlju, imace sve. Tada nece biti vise  vazno ko je na vlasti jer taj nece imati snagu da uradi bilo sta, da sprovede lustraciju, oduzme imovinu..  Mozda otkucavaju poslednji minuti da se nesto uradi, da se bagra spreci u svemu sto naperava. Ali, jbg, tata Hil veli da je AV kooperativan. Makron mu ukazuje čast, a kao poklon stize nuklerni otpad za borske gudure.

Link to comment
Share on other sites

Bojkot je uvek bio besmislen ako se nema jak plan B. A nismo ga imali nikad, pa ni 97'. Tad sam prvi i poslednji put bio za bojkot, ali jbg, bio sam mlad, jeo sam govna. 

 

Druga najveća zabluda je da će kartel Vučić ikad prepustiti milimetar vlasti. Ili da će ga neko spolja naterati da prepusti makar mrvice. Ništa od toga. Vladaće dok god bude mogao da vlada, uz još katastrofalnije posledice po celu zemlju.

 

I treća zabluda o novim licima. Pa imamo nova lica koja su sasvim ok u PSG i NDB. Gde bi našli još neke ljude koji su normalni a spremni da se upuste u sve to? Nema, to je to.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJ_Vasa said:

Do sada skoro da nisu ni prst pomerili da sarađuju sa sindikatima, sa raznim lokalnim udruženjima koje bi mogli da privuku, sa privredom, sa studentima, univerzitetima i ostalima koji bi mogli da pomognu.

Vaso,ovako sam i ja rezonovao do nedavno. To inače ima smisla,ali ne i kod nas. Bar više ne. Sve je on to namirio i podmirio. Ono na šta bi opozicija trebalo da se usmeri je da pokuša da na svoju stranu "prevede" nešto časnih profesionalaca iz ministarstava sile..kad dođe stani-pani scenario..

@Maharaja šta ti misliš da bi opozicija trebalo da uradi povodom izbora? Živiš u Kanadi,nisi opterećen našom svakodnevnicom koja je teška..bar za nas koji iskreno trpimo pod ovim režimom.

Ja sa jedne strane mislim da je besmisleno izaći na ponovljene izbore pod istim uslovima. Jer - čemu? Sa druge strane..i ovo će zvučati neosnovano optimistično..ja mislim da je Oskar u defanzivi..koju pokušava da prikrije agresivnom kampanjom. Ne treba mu prepustiti nijedno odborničko mesto..nigde..


Nisam pametan i stvarno ne znam šta bih odlučio da sam na mestu opozicije. Zato ih i ne kritikujem.

E,da..čim ovaj Konj Dverjanin hejluje Bo Ba Na nepogrešivo znam na koju stranu treba da stanem. Doovaj ga,Bobane,e-e-e..

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Drug Crni said:



Ja sa jedne strane mislim da je besmisleno izaći na ponovljene izbore pod istim uslovima. Jer - čemu? Sa druge strane..i ovo će zvučati neosnovano optimistično..ja mislim da je Oskar u defanzivi..koju pokušava da prikrije agresivnom kampanjom. Ne treba mu prepustiti nijedno odborničko mesto..nigde..


Nisam pametan i stvarno ne znam šta bih odlučio da sam na mestu opozicije. Zato ih i ne kritikujem.

 

:reading:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

1. Da je fabrika postala vlasnistvo Mercedesa - pa da pricamo.

 

Ne to, nema koja fabrika da se proda, već mislim na nabavku autobusa. Ovo je, naravno, samo primer, može se nabavljati sve i svašta.

 

6 hours ago, Kronostime said:

2. Secanje na nivou zlatne ribice je nesto na cemu zasnivas optimizam?

 

Pa sećaju se mnogi iz opozicije, sami su tu učestvovali. Možda jesu budale, ali nisu senilni.

 

6 hours ago, shonke said:

Ja ne znam, ponekad mislim da su ljudi ovde (oni anti AV nastrojeni) odvojeni od realnosti. Kakvi sindikati, privreda, studenti, univerziteti? Čitate li vi ljudi vesti? SIndikati postoje samo na papiru da bi sindikalci primali neku naknadu iz budžeta. Privreda, to sve čeka da sklopi dil sa državom kako bi pokupili neku mrvicu iz onog budžeta od malopre. Studenti/univerzitet? axaxaxaxax Krelofašističko leglo najgorih nacionalističkih ideologija.

Ljude treba zvati da učestvuju, ali ne preko Tnjitera. Mora da se pomeri deo tela na kome se sedi. Neke od onih peticija je potpisalo 2-3 hiljade ljudi sa univerziteta. malo li je?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, shonke said:

 

koja diskvalifikacija iz ozbiljne diskusije, već u prvom krugu...


To ti je tako 100% samo Djilas nikad nece imati toliku kolicinu moci da to i dokaze. Ali ako on nema takta da saslusa Bobana koji je dokazano iskren i dobronameran, koga ce onda da saslusa? Vucic sve sto je zaradio pola treba da da Djilasu.

2 hours ago, Constantin said:

I ovo je za razmišljanje...ne sujetni Djilas, već obrazloženje Bobana Stojanovića....

 

 


Covek pogodio metu. Cim je pomenuo odgovornost odmah se skida bubica. Cim se pomene termin novi ljudi odmah skace drustveni parazit Milivojevic da objasni da je Sava los. SNS je sebi skinuo kamen sa vrata kada se odrekao Seselja i SRS-a. Opozicija ce kada bude imala snage da se odrekne Djilasa. Stim u vezi puna podrska Savi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Odrekao se Vojvode od zarđale kašike,pa sad sa njim u koaliciju :lol_2:

Bo Ba N jednu ploču vrteo pre tri godine,danas drugu..u međuvremenu svrati kod Stamenićke na Prvu da hvali Oskara..gibaničar jedan..a ko brani stani kreni Savi da uđe zvanično u politiku? Ko mu brani - Đilas? Đilas jeste antitalenat za politiku,ali i njemu se ponekad omakne neki dobar nastup i ispravan stav..pro-EU..ja to kod stani kreni Save još nisam čuo..tečki kremljofil i gibaničar drugi..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da se nije odrekao nikad ne bi pobedio. Sad je to nbt faktor potpuno. Boban ne sme kod Stamenicke, ali Djilas sme kod Vucica, moze da mu bude i predsednik KSS-a, a i da zajedno guraju bgh2o. 
 

Sava ocigledno ceka right moment i to je legit. Ali kada visedecenijski paraziti krenu da napadaju nove likove, usrani za svoju tapiju na poziciju zvanicne opozicije, zna se ko trlja ruke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

А зашто би неки Хил, Макрон, Путин, Брат Си, Ким Џон Унг и остало друштво било против Вучића? Ако српски радници здравства, просвете, телекомуникација, полиција, војска, правосуђе, новинари, економисти, архитекте... ако тај народ на Косову који живикао у гету нема ишта против да се возика и шета из буса у бус када се господину ћефне.... зашто би ико другог са стране болело уво како жели српски народ да живи осим ако тај начин не би угрозио нечије туђе интересе као што је био случај са излетима 90-их?

 

Што пре прихватите чињеницу да је просечни Србин лако поткупљив то ће бити лакше прихватити судбину овог народа. Тако се изгубило Косово, тако ће се изгубити и Србија.

 

Јел ми криво због тога? Па можда бих пре 5 година рекао да јесте, сада ни мало није. Заправо заболе ме. Мој поглед на ову средину и друштво се драстично променио након короне и након почетка рата у Украјини. И будите убеђени у једно, апсолутно сваки покушај постављања ствари у овом друштву на неке здраве основе биће сасечен у корену и нико са стране неће бити крив за то до нас самих. Ово није средина и ово није друштво које може рационално сагледати сопствене интересе и промислити, па можда испасти и лукав у неким ситуацијама, да би изборио најбоље услове за себе. Не увек ће се гледати искључиво лични интерес оних који буду у позицији да се изборе за њега.

  • Like 14
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Ja naravno ne verujem u bilo kakve gluposti tipa spiritualnih dvojnika itd,međutim - kako objasniti da neko doslovce od rečenice do rečenice i reči do reči napiše sve što bih i ja?
 

38 minutes ago, dzoneee said:

Што пре прихватите чињеницу да је просечни Србин лако поткупљив то ће бити лакше прихватити судбину овог народа. Тако се изгубило Косово, тако ће се изгубити и Србија.

 

Јел ми криво због тога? Па можда бих пре 5 година рекао да јесте, сада ни мало није. Заправо заболе ме. Мој поглед на ову средину и друштво се драстично променио након короне и након почетка рата у Украјини. И будите убеђени у једно, апсолутно сваки покушај постављања ствари у овом друштву на неке здраве основе биће сасечен у корену и нико са стране неће бити крив за то до нас самих. Ово није средина и ово није друштво које може рационално сагледати сопствене интересе и промислити, па можда испасти и лукав у неким ситуацијама, да би изборио најбоље услове за себе. Не увек ће се гледати искључиво лични интерес оних који буду у позицији да се изборе за њега.

:Hail:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Boban kao i Cvjetin meni smrde odavno. Nisu Vucicevi ali su... plitki bas.

 

I to ne govori nista o opoziciji o kojoj sam mnogo toga loseg rekao.

 

Sa druge strane, sustinski je u pravu ovde, jer bi bojkot bas bio glupav u ovom trenutku, a to nema veze sa onim sto je pricao pre tri godine, jer sam i ja pre tri godine bojkotovao iako sam imao rezerve prema tome, a sada ZNAM da bi to bila uzasna odluka.

 

Samo sto on to ne prica iz pravih razloga do kojih je dosao logikom vec jer gura svoju agendu vec godinama, odnosno prica suprotno od onoga sto je vladajuci narativ opozicije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A koju to agendu mogu da guraju Boban i Savo? Ljudi su retki mladi intelektualci u politici sa kičmom i svojim rezonima borbe. I koji zaista neke žele sušte promene, a bez slugeranja i blagoslova čika Kristofera ili druga Đidoa. Izgleda da je to i suštinski problem, čim neko argumentovano kritikuje, poziva na neke akcije i narušava prećutni duopol odmah je veći neprijatelj i od same vlasti. 

 

Kao da gledam situaciju u CG po dolasku Krivog, Dritana, Milata & co. Više su ih blatili Mandićevci, Medojevićevci i ostali večiti opozicionari nego Lomijev kartel. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Molina23 said:

Ljudi su retki mladi intelektualci u politici sa kičmom i svojim rezonima borbe. I koji zaista neke žele sušte promene

I nisu bas mladi, niti su neki neznamkakvi intelektualci, niti imaju dobre rezone borbe, a posebno ne zele sustinske promene, jer im agenda podseca na SNS kad su osvajali vlast. I sta je problem 'cika Kristofer', ako nisi u stanju da zauzmes isti stav prema ruskom i kineskom ambasadoru? I jesu li oni zaista pobornici demokratije i demokratskih vrednosti ili su im u redu Putinov i Sijev rezim? Jel im problem da kazu neku rec o tome da li oni demokratiju vide na istoku ili na zapadu? U redu su im nacin vladavine Putina i Sija, a kao im se ne svidja Vucic koji pokusava da preslika ove autoritarne rezime. 'Zamlacuju' narod kao SNS jurisnici, a kao su za sustinske promene, 'oce to. 

  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, djura.net said:

I nisu bas mladi

 

37 odnosno 34 godine, ne znam šta očekujete, da budu maloletni?

 

11 minutes ago, djura.net said:

U redu su im nacin vladavine Putina i Sija

 

Vidim da se ovo često provlači, ali ne znam odakle ovo ubeđenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Drug Crni said:

Dobra ti je ova o promeni koju donosi stani kreni Savo..:classic_laugh:

 

A da li neko zna šta su ovi zapravo uradili? Kopam po njihovom sajtu i vidim da su organizovali preko sto peticija. Ne znam da li su uspeli da odbrane veverice u okolini Prijepolja ili da naprave biciklističku stazu u Kraljevu, ali sam bar siguran da su žabe u Progaru preživele.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

I nisu bas mladi, niti su neki neznamkakvi intelektualci, niti imaju dobre rezone borbe, a posebno ne zele sustinske promene, jer im agenda podseca na SNS kad su osvajali vlast. I sta je problem 'cika Kristofer', ako nisi u stanju da zauzmes isti stav prema ruskom i kineskom ambasadoru? I jesu li oni zaista pobornici demokratije i demokratskih vrednosti ili su im u redu Putinov i Sijev rezim? Jel im problem da kazu neku rec o tome da li oni demokratiju vide na istoku ili na zapadu? U redu su im nacin vladavine Putina i Sija, a kao im se ne svidja Vucic koji pokusava da preslika ove autoritarne rezime. 'Zamlacuju' narod kao SNS jurisnici, a kao su za sustinske promene, 'oce to. 

Koliko znam obojica su deo raznih međunarodnih konferencija, projekata, jedan i nemački stipendista, ne postoji osnov da kao takvi žele režim Putina i Sija u svojoj zemlji. Lično ih percipiram kao ljude koji Srbiju vide kao deo EU ali ne kao afro-azijsku prćiju za vađenje resursa nego neku češko-slovenačku demokratsku ligu raznolikog političkog spektra što i jeste naš realan domet. 

 

@Drug Crni i takav uradio više od Marinike, Srkija Milojevića i ostalih veterana opozicije. Koji još uvek čekaju onaj čuveni softver za praćenje zapisnika, samo još to i do 2043. nas sigurno oslobođaju zla. A što se tiče SNS-a imaju ih i to u prvim redovima, na svakih par meseci iskoči neki Bulatović ili Macura. Al' neka su Biban i Savo zamlate, stvarno je glupo da predlažu bilo šta takvim dokazanim legendicama. 

 

Edited by Molina23
Link to comment
Share on other sites

Srđan Milivojević mi je mnogo bliži Savou inače..sklon kosovarenju kao i ovaj. Jel rekao nekad nešto protiv kineskih zagađivača u Srbiji? Ili samo protiv Rio Tinta? Da je RT ruska kompanija mogao bih da se opkladim da bi ćutao kao zaliven.

Đilas,ponoviću po sto i prvi put,nije moja šoljica čaja jer je čak i on u mojim očima isuviše desno..evropejac pod ručnom..ima nešto zanimljivih kadrova u stranci na čelu upravo sa Marinikom.

A,vidi..Savo ne treba ni da čeka toliko..ako ove nekako ne skinemo do 2027.biće zaista svejedno ko će doći i kada će posle njih..trenutno ne vidim nikoga sem SPN ko može ovo da iznese..sa određenom brojkom hrabrih građana iza sebe..

Inače,Savo je mogao da bude baš taj koheretni faktor na desnom krilu koji bi okupio oko sebe srodne organizacije i tako sprečio rasipanje glasova kao u decembru. Ali,eto..hoće čovek da čeka..mlad je i ima vremena..može mu se..

Link to comment
Share on other sites

Nema tu koherentnosti kad je Djilas unistio Jeremica, prvo otimanjem Jovanovica dok su jos bili zajedno u SzS, kasnije Ponosa i na kraju Aleksica. Jeremic ce sad pre pruziti ruku Vucicu nego Djilasu. Slicno je i sa Tadicem i ludim Raduletom.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Unknown said:

Nema tu koherentnosti kad je Djilas unistio Jeremica, prvo otimanjem Jovanovica dok su jos bili zajedno u SzS, kasnije Ponosa i na kraju Aleksica. Jeremic ce sad pre pruziti ruku Vucicu nego Djilasu. Slicno je i sa Tadicem i ludim Raduletom.

 

 

Da se nije Jeremić možda sam uništio?

 

Vuk Jeremić se javio Vučiću da pomogne, on oberučke prihvatio

 

Upravo je po ko zna koji put podsetio na to da mu je kremaljska agenda na srcu, da ga boli uvo za civilizovani svet i da mu je jedina opoziciona kvalifikacija to što je bio protiv režima, a sada je izgubio i ovo poslednje. On je opozicija zdravom razumu, i ničemu drugom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...