Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Znaci u Srbiji je najveci zlocin kada se govori protiv nacionalizma. Onda idu motkama da se teraju profesori jer podsticu govor mrznje.

 

Znaci nije im problem kada su kupljene diplome, kada se govori protiv Albanaca, Hrvata...Kada su institucije porusene to je sve uredu jer srpstvo!

 

 

Kad vidim studente svi obeceni u majcama Kosova, Srbije i tako osisanih odmah mi je jasno o kakvim glavama se radi.

 

Nece biti problem sve sto je normalno i poruseno al je problem kad se napadne srpstvo.

 

Sto sta bih jos napisao ali neka stane na ovome.

Edited by Don Dusko
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Tipicna Vuciceva propagandna masinerija.. Montirane vesti pusta  u etar da bi zamlacivao javnost. Sada je to izmisljeni autosovinizam po Vojvodini, sutra ce fingirati napad na svestenika u Pazaru ili Niksicu, preksutra ce osvanuti ovk grafiti na crkvi u Bujanovcu... Isto tako se narpd zamlacivao deset dana sa Breskvicom... Za to vreeme ce u tisini da ispotpisuje sve zivo, da izboksuje nuklearke ovde, proda tj pokloni sve sto treba...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tuga je što smo poslednjih 35.godina tako uludo proćerdali. Umesto da budemo deo civilizovanog sveta mi smo postali razvaljeno društvo zatucanog naroda bez ikakvog dostojanstva. Razmere tog zaostajanja su enormne,a biće plaćene trajnim duhovnim i materijalnim siromaštvom i gomilama promašenih života kojima će jedina uteha biti kafanski nacionalizam i religiozna mantranja o nebeskom narodu..zaostajanje za naprednim svetom će se sve više pokazivati..

Užasno je i potpuno poražavajuće u šta se pretvorila Srbija.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Tuga je što smo poslednjih 35.godina tako uludo proćerdali. Umesto da budemo deo civilizovanog sveta mi smo postali razvaljeno društvo zatucanog naroda bez ikakvog dostojanstva. 

Ovo mi je uvek presmešno kad pročitam.

 

Ali da je strašno ovo sa Dinkom, jeste.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U pravu je @Drug Crni da je ogromno vreme proćerdano. Juče sam išao autoputem prema gradu i lik kod Laste otvorio gepek i na onoj livadi pored Bramsa istovaruje smeće. U glavnom gradu ljudi bacaju djubre gde stignu. Jebem ti takav narod.
 

Onda saobraćajna kulutira nam je katastrofa, divlja gradnja svudge, kanalizacija ne postoji u većem delu države itd. Kaskamo za zemljama srednje Evrope jedno 20 godina i razlika se samo povećava. Mi smo država treće Evrope iskreno. Degradirani smo baš.

Edited by Мџе
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Мџе said:

U pravu je @Drug Crni da je ogromno vreme proćerdano. Juče sam išao autoputem prema gradu i lik kod Laste otvorio gepek i na onoj livadi pored Bramsa istovaruje smeće. U glavnom gradu ljudi bacaju djubre gde stignu. Jebem ti takav narod.
 

Onda saobraćajna kulutira nam je katastrofa, divlja gradnja svudge, kanalizacija ne postoji u većem delu države itd. Kaskamo za zemljama srednje Evrope jedno 20 godina i razlika se samo povećava. Mi smo država treće Evrope iskreno. Degradirani smo baš.

 

I još kada ti fašisti okupiraju fakultet, a policija nema ovlašćenja da reaguje jer svaka budala može da blokira fakultet kako joj se ćefne:

https://n1info.rs/vesti/dekanat-filozofskog-fakulteta-nadlezni-ne-reaguju-licima-koja-su-okupirala-zgradu-sve-na-raspolaganju/

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Tragično je koliko ljudi i dalje u 2024-oj padaju na isto službaško pozorište. Profesionalne patriote vs. profesionalni izdajnici, new generation. Jedni bez drugih ne postoje. A i jedni i drugi u funkciji svake vlasti, na državnom budžetu, na svakih par meseci moraju opravdaju zadate uloge. Dotični ugroženi živi od raznih tužbi u državi koja ga silno ugnjetava jelte, sudovi zlog sistema njega neobično vole npr. Vrlo zanimljivo. O tome kako je postao profesor i docent bez ikakvih relevantnih naučnih radova je tek priča za sebe. A i ko će se time baviti, važan je šou. Pos'o dobar, para laka. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Molina23 said:

Tragično je koliko ljudi i dalje u 2024-oj padaju na isto službaško pozorište. Profesionalne patriote vs. profesionalni izdajnici, new generation. Jedni bez drugih ne postoje. A i jedni i drugi u funkciji svake vlasti, na državnom budžetu, na svakih par meseci moraju opravdaju zadate uloge. Dotični ugroženi živi od raznih tužbi u državi koja ga silno ugnjetava jelte, sudovi zlog sistema njega neobično vole npr. Vrlo zanimljivo. O tome kako je postao profesor i docent bez ikakvih relevantnih naučnih radova je tek priča za sebe. A i ko će se time baviti, važan je šou. Pos'o dobar, para laka. 

 

Pa jeste, isto je kad istupaš protiv fašizma pa ti nalaze i da si prešao ulicu na crveno i kada zastupaš fašizam i možeš da malo blokiraš fakultete.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Molina23 said:

Tragično je koliko ljudi i dalje u 2024-oj padaju na isto službaško pozorište. Profesionalne patriote vs. profesionalni izdajnici, new generation. Jedni bez drugih ne postoje. A i jedni i drugi u funkciji svake vlasti, na državnom budžetu, na svakih par meseci moraju opravdaju zadate uloge. Dotični ugroženi živi od raznih tužbi u državi koja ga silno ugnjetava jelte, sudovi zlog sistema njega neobično vole npr. Vrlo zanimljivo. O tome kako je postao profesor i docent bez ikakvih relevantnih naučnih radova je tek priča za sebe. A i ko će se time baviti, važan je šou. Pos'o dobar, para laka. 

Ovde nije tema sta je i kako je postao nego coveku se ugrozava zivot. Ne znam kakve silne naucne radove treba da ima da bi

predavao novinarstvo.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pa jeste, isto je kad istupaš protiv fašizma pa ti nalaze i da si prešao ulicu na crveno i kada zastupaš fašizam i možeš da malo blokiraš fakultete.

Uopšte ne govorim o tome. Na njegovom mestu bi nakrivio kapu i uživao, gomila dokonih studenata osim malo dreke radi samopromocije i patriotskih lajkića i šerova ništa u stanju nisu da naprave. Zna on to dobro, ni glup ni neobavešten. Čanak i Biserko su omatorili i dosadili, moraju se nečime baviti čuvari srpstva i nacije. Neće velikim šefom, rekordnom inflacijom i opštim kriminalom sigurno. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Molina23 said:

Uopšte ne govorim o tome. Na njegovom mestu bi nakrivio kapu i uživao, gomila dokonih studenata osim malo dreke radi samopromocije i patriotskih lajkića i šerova ništa u stanju nisu da naprave. Zna on to dobro, ni glup ni neobavešten. Čanak i Biserko su omatorili i dosadili, moraju se nečime baviti čuvari srpstva i nacije. Neće velikim šefom, rekordnom inflacijom i opštim kriminalom sigurno. 

 

Ama koji šerovi i lajkovi? Je l' tebi jasno da su blokirali ceo fakultet i da policiju boli uvo?

Link to comment
Share on other sites

Kome sve ovo odgovara? Naravno, Vucicu. Da nabifla svoj lazni patriotizam, da upre u prstom i kaze eto to su ti opozicoonari, eto to su ti izdajnici. A taj Dinko, kao i SNP i silne NVO imaju apsolutno isti stav kao i Vucic po pitanju Kosova, EU, osude Rusije, fra nemackog plana... A sutra kada psiho pocne da rusi Republiku Srpsku, a to je sledece, podrzace ga i u tome. Sve je tako lepo upakovana farsa gde sa jedne strane Vucic pravi spisak ko je zastitnik drzave, pa ubaci avetnicu, a sa druge g Djilas popisuje ko je opozicija i stavlja ga u drugi spisak. Svi su korumpirani, svi su potkupljivi...

Naravo, Dinku treba dati svu mogucu zastitu, a bagru koja mu preti pohapsiti.

Edited by berti
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drug Crni said:

Jbt,Molina,po tvojoj logici ispada da sam onda i ja profesionalni izdajnik? Jer ona lako može da se prostre i na anonimne likove,članove foruma itd.

Ma jok pričam uopšteno, nisam targetirao niti je to poenta. Profesionalci su uvek odabrani i uvežbani. Na javnoj sceni nema stvarnih ni patriota ni izdajnika, sve je to na šatro. 

 

Mi anonimni smo uvek puki posmatrači, ili što bi rekao veliki Željko Malnar - obični pušači. 

 

Hvala @berti to je to, suština svega. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam naprotiv vrlo jasno uperila prst u Dinka i da tog čoveka treba zaštiti, zaleteće se neka budala, ne bi to njima bilo skupo.

I ne može legija u zgradu fakulteta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne radi se ovde čak ni o Dinku.

Radi se o našem društvu. Jer,ako im prođe ova hajka na Dinka Gruhonjića u izvedbi prorežimskih falangi,sutra će iz svake ustanove isterivati osobe kojima vlasti nisu uspele da slome kičmu,niti ih odstranili iz javnog života medijskim harangama i zastrašivanjima. A onda nije daleko ni isterivanje iz stanova.

O tome se radi, Zar je to teško videti ili smo zaista kompletno potonuli u fašizam?

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Drug Crni said:

Ne radi se ovde čak ni o Dinku.

Radi se o našem društvu. Jer,ako im prođe ova hajka na Dinka Gruhonjića u izvedbi prorežimskih falangi,sutra će iz svake ustanove isterivati osobe kojima vlasti nisu uspele da slome kičmu,niti ih odstranili iz javnog života medijskim harangama i zastrašivanjima. A onda nije daleko ni isterivanje iz stanova.

O tome se radi, Zar je to teško videti ili smo zaista kompletno potonuli u fašizam?

 

Ćutalo se dok su streljali Olivera, sad mečka igra i na ns i bg kapiji

Link to comment
Share on other sites

Vanja Grbic gost Sovljanskog, nastavlja gde je stao Dusan Kovacevic.

 

Izuzetno ga postujem kao sportistu i cuo sam mnoge lepe stvari o njemu ovako ljudske, ali ove price koje je vec pricao - Amerikanci se ne testiraju na doping, stejt department garantuje za njih, Rusi su nepravedno optuzeni, tenzije su pocele kad su Rusi hteli da naprave najbolje OI u istoriji u Sociju, red politike, red teorija zavere.

 

Stvarno ne razumem afinitet i poriv da objasnjavas na taj nacin stvari i to u donekle svom fahu, koje apsolutno nikakvo uporiste u realnosti nemaju.

 

Jos kaze postujem Merion Dzons jer je priznala za doping, muza su joj kidnapovali, ona je izasla iz establismenta i pocela da prica, pa su je ucutkali.

 

A realno, u toj atletici sovjetski rekordi stoje, a u poslednjih tih 20 godina, neki od najvecih zvezda americke atletike su bili suspendovani zbog sporta. Rusi i istocnjaci vrlo retko i WADA ban je potpuno opravdan.

 

Ali ne, to je americka zavera protiv Rusije.

 

Smuci mi se vise da takve gluposti slusam.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

То не треба да те чуди. Мислим капирам, криво ти је на неки начин што је то Вања Грбић. Ок и мени је лик готиван овако и као појава и спортиста.

Не могу више да пишем 70%, 80% Србије,рећи ћу просто Срби. Србину да покажеш разне анализе са медицинског аспекта о томе неће да поверује, јер Србин у науку одавно не верује. Наука је глупост, завера, криминал итд. итд. Али да Србину покажеш видео где се Американци тестирају и да својим очима виде како те приче о допингу везе немају, он не би поверао. Једноставно не постоји доказ који би доказао Србину да не мора Американац нон-стоп да лаже.

 

Генерално није нама проблем што ми мрзимо Америку, Британију и Европу, нама је проблем што земље око нас не деле исто политичко опредељење и не гледају опозицију тј. Русију истим очима као и ми. Ја знам да ниједна држава, укључујући Енглеску није нешто прелуда ни за Америком а тек њиховим системом, али када погледају алтернативе онда је све јасно испод чијег кишобрана би да се склоне од олује. 

 

Е сад да су рецимо Грузија или Јерменија нпр. сличних габарита као Србија па да уступимо трампу територију за територију да се они склоне од оних које не миришу (А и свакако би лакше у ЕУ него Србија, а и имају већу жељу и кочи их што су криво географски "посађени". Исти проблем као наш 😆) а ми да будемо ближе братском народу и у њиховом крилу практично, онда би, на папиру макар, све било другачије. Било би среће једно годину, две док Москва не би комплетно преузела Београд. Ал јбг мале су ово државе у односу на нас па не иде баш толико због браће да се понижавамо.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Vanja Grbic gost Sovljanskog, nastavlja gde je stao Dusan Kovacevic.

 

Izuzetno ga postujem kao sportistu i cuo sam mnoge lepe stvari o njemu ovako ljudske, ali ove price koje je vec pricao - Amerikanci se ne testiraju na doping, stejt department garantuje za njih, Rusi su nepravedno optuzeni, tenzije su pocele kad su Rusi hteli da naprave najbolje OI u istoriji u Sociju, red politike, red teorija zavere.

Vrhunske sportiste, posebno u kolektivnim sportovima, od malih nogu uče da pripadaju, da igraju za svoj narod, svoju zemlju, da ljube zastavu, da ne igraju utakmicu protiv ekipe vršnjeka nego da vode istorijske bitke za ispravljnaje nepravdi, osvete. ali i sportska karijera prođe, prestane potreba da se bude uvek protiv nekog, ima vremena da se analizira i sopstvena karijera i okolnosti u kojima je ostvarena i rezultati i pristum drugih u istom ili u drugim sportovimaneki otvore oči neki ostaju zarobljeni, odbijaju da vide očigledno.

Kod intelektualaca je malo teže razumeti, po definiciji intelektualac preispituje, traži odgovore, ne prihvata jednostranu istinu. 

Ja ne bih da umanjujem Kovačevićevu književnu vrednost, ono što je pisao su vrhunska dela, ali je on postao pomalo miks svojih junaka, Radovana kojine želi da se prilagodi svetu u kojem živi, Ilije Čvorovića koji se bori protiv zavere celog svetaI iz nekih ranijih intervjua Kovačevićevih zaključio sam da on svoje viđenje sveta ili barem srbije zasniva na nacionalizmu i sirovom antikomunizmui da poseduje vrhunski talenat za gradnju likova, situacija apsurda i vođenje radnjeuz genijalno korišćenje humora kojim ističe neke osobine ličnosti ili neke opšte predrasude.

Ali, u životu Kovačević nastupa kao da nije čitao svoja dela iliih nije razumeo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zapravo su intelektualci najveće razočarenje.

 

A glede sporta, pa na forumu Jokić nije dobro prošao, jer nije igrao za reprezentaciju.

O hoću i ovo da kažem, dugo godina ne pratim dešavanja u muzičkom svetu, ne znam muziku Bijonse, Rijane i ostalih megazvezda, glumačkih takođe, ali imam utisak da su oni još uvek liberalni, dok veeeliki broj naših pevača i glumcaca stare generacije, sve više nazaduju i pretvaraju se u četnike i debele pravoslavce, od Olivera Mandića do Tanje Bošković.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Drug Crni said:

Ne radi se ovde čak ni o Dinku.

Radi se o našem društvu. Jer,ako im prođe ova hajka na Dinka Gruhonjića u izvedbi prorežimskih falangi,sutra će iz svake ustanove isterivati osobe kojima vlasti nisu uspele da slome kičmu,niti ih odstranili iz javnog života medijskim harangama i zastrašivanjima. A onda nije daleko ni isterivanje iz stanova.

O tome se radi, Zar je to teško videti ili smo zaista kompletno potonuli u fašizam?

 

A koja im hajka nije prosla? Koga smo to mi, gradjani, odbranili? Aleksandra Obradovica, decu iz Ribnikara, Dubone, protivustavnu otimacinu penzija 4 godine, onolike zene pobijene "u krugu porodice".....dopisite sami. Mislite sta hocete, ja odoh kod Cute, imam i svoju bejzbol palicu, covek praktikuje metod koji ovde jedino moze da da neki rezultat. Ovo ovde samo ulica moze da razresi. Sto pre, to bolje. Vreme je za 6 Oktobar.

 

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...