Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

36 minutes ago, Constantin said:

To je bio izmišljeni povod...uzrok se čuo nakon toga na ulicama i glasio je "Kosovo republika"...

Tako je pukla i Nevesinjska puska.

 

Сељак притијешњен свим могућим недаћама ступио је у борбу с државом која је за њега означавала и поробљивача и експлоататора и тражио своју економску и политичку слободу.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Constantin said:

:s_d:

 

 

 

Ne mogu nigde da iskopam onaj čuveni SPO predizborni spot iz vremena sankcija, kad jedan seljak vuče na crevo dizel iz bureta da utoči u traktor, a drugi ga podjebava sa ograde::

 

"Komšija, što ne ideš na pumpu ko čovek?"

"Ma ne jedi g.... kad ti nije nužda!"

 

:classic_biggrin:

 

 

Edited by Stiletto
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Maharaja said:

Penzionerima su bukvalno oteli zarađeno, i to je prošlo na XYZ prethodnih izbornih ciklusa. 

 

I prošlo je jer 0.1% populacije shvata šta je, a šta nije, penzioni fond (u teoriji i u normalnoj zemlji)

Sta su im oteli?

Deo plate koju su im otimali da bi 5 penzionera ziveli na racun toga?

Doprinos za zdravstvo da bi, kada im stvarno zatreba, sve to jurili i placali kod  privatnika?

I to im ne smeta?

Za sta ih zaliti - za lakomislenost?

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ras kass said:

One najnize penzije ispod 25k nisu dirane, a one cine 80% penzionih davanja. Tu ti zvalonja ima 99% podrske. Jos su slavili sto je ostalima smanjio.

Uzasni ljudi, dva osnovne,  glupi ko noc a zavidni i pokvareni. 

 

 

 

Uracunaj u to i ljude kojima je "Vucic pomogao u saniranju stete od poplava, zemljotresa, klizista....." do sada - respektabilno biracko telo, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, DJ_Vasa said:

Ma lep je taj princip, ali šta ja imam od principa ako moram da čekam vizu za Orbanistan ili Bugarsku ili da zbog sankcija ne mogu da kupim nešto od sopstvenog novca?

 

Lepo je to što EPS isporučuje struju, a to treba da se plati, baš kao i kesa proizvoda u Maxiju. Ja svoju struju plaćam, a ako to ne uradim, onda će mi je isključiti. Nisam znao da je plaćanje struje različito od plaćanja hleba ili mleka u Maxiju jer je i struja samo roba. Nebitno je da li tu struju proizvodi Srbija, Madagaskar ili Peru, osim ako ono iz štekera nema nacionalnu pripadnost.

 

Princip da ako zemlja A uradi veliki deo dogovorenog a zemlja B jedva da uradi nesto, zemlja A ima svako pravo da kaze posredniku da prvo resi problem sa zemljom B pa cemo dalje da pregovaramo. Nebitno da li zemlju A vodi Vucic, Diljas, Ceda jednostavno moraju da se znaju principi.

 

Koje tacno sankcije ti pominjes? Za sta? Za to sto je Srbija uradila dobar deo dogovoreno a Kosovo jedva nesto? Pa valjda sankcije trebaju za ove sto kazu e to sto ste dogovorili za nas ne vazi. 

 

Sto se tice struje pa imas dva dogovora mozda i tri pre Kurtija, islo je kilavo i sa tim dogovorima jer je naravno koceno sve dogovoreno ali sa Kurtijem je tek nastao sou. Pa Lajpcek je 2022 dolazio izmedju ostalog i zbog struje. Pa su nesto kao dogovorili pa opet nista. Ljudi na severu hoce da placaju jer npr lako mogu da im iskljuce struju problem je sto nikako da se dogovori Srbija i Kosovo kako to da se realizuje.

 

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, MeanMachine said:

 

Princip da ako zemlja A uradi veliki deo dogovorenog a zemlja B jedva da uradi nesto, zemlja A ima svako pravo da kaze posredniku da prvo resi problem sa zemljom B pa cemo dalje da pregovaramo. Nebitno da li zemlju A vodi Vucic, Diljas, Ceda jednostavno moraju da se znaju principi.

 

Koje tacno sankcije ti pominjes? Za sta? Za to sto je Srbija uradila dobar deo dogovoreno a Kosovo jedva nesto? Pa valjda sankcije trebaju za ove sto kazu e to sto ste dogovorili za nas ne vazi. 

 

Sto se tice struje pa imas dva dogovora mozda i tri pre Kurtija, islo je kilavo i sa tim dogovorima jer je naravno koceno sve dogovoreno ali sa Kurtijem je tek nastao sou. Pa Lajpcek je 2022 dolazio izmedju ostalog i zbog struje. Pa su nesto kao dogovorili pa opet nista. Ljudi na severu hoce da placaju jer npr lako mogu da im iskljuce struju problem je sto nikako da se dogovori Srbija i Kosovo kako to da se realizuje.

 

 

Ima tu i drugih stvari. Mogu da se uvedu zbog podržavanja Putleristana, zbog kriminala... Vidim da se spominje Poglavlje 35 i da je normalizacija uslov za EU, što je dobro. Onda mogu lepo da traže da se vrate silne pare koje su već date zbog kandidature, a otišle niz vetar i u privatne džepove. Može to sve lepo da se odradi, tj. da se prizna sve kosovsko, ali da se formalno ne prizna nezavisnost, pa da se konačno stavi tačka. Još bolje bi bilo da se odmah zavrne finansijska slavina za 'privremeno izmeštene' institucije za uhlebljivanje neradnika.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ras kass said:

U nekoliko opstina su spn-u odbijene liste. 

 

Da se ne vracamo na ono da je u nekoj Raci bezbednije biti narko diler nego predstavnik opozicije.

Ma nije to poenta,ionako tamo na lokalu nemaju sta da traze.

Nego ako nisu mogli liste da predaju kako ce kontrolore da spreme za celu Srbiju.

I u Bg ce biti tesko a tek u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da citiram neki post, ima ih previse na koje bih hteo da odgovorim.

Vecinom, one koji se bave "srpskim pravima," drzavom i Kosovom.

 

Gledam stvari malo (ili puno?) drugacije jer sam mator i zivim u USA.

 

Drzava, kao institucija, mora da postoji negde, teritorijalno. Granice odredjuju neke pravne norme, kao nasledje neke istorije ili ratova, o cemi se moze raspravljati.

No drzava je servis gradjana.

Mi, gradjani, hocemo da zivimo cim bolje. Da nam plata bude cim veca, a troskovi cim manji. Posto ne mozemo da gradimo puteve kao pojedinci, ili da konstruisemo vodovod i kanalizaciju, placamo "drzavu" (kroz poreze) da nam to uradi.  "Drzava" ovde znaci "vlast." Tu vlast biramo na izborima, tj. konkursu - kao sto sef firme bira onoga ko ce mu uraditi posao za najmanju platu a najveci profit.

 

Osim teritorijalno, drzavu cine ljudi, oni sa drzavljanstvom ili barem dozvolom boravka. Tu su bitne dve stvari - pravo glasa i placanje poreza. Bez poreza, drzava nema odakle da odrzava ili gradi infrastrukturu, a bez izbora nema ko da se time bavi. No, mi njih izaberemo a oni primaju platu (iz budzeta koji mi placamo!) da zastupaju nase interese.

 

Opisacu kako to funkcionise ovde. Jeb'o Bidena i Trumpa.

Zivim u slepoj ulici, nema firmi, niko ne zalazi osim ljudi koji ovde stanuju. Ipak, pojavi se rupa na pocetku ulice. Smeta u voznji negde i nazad. Sve internetski, bez papira, poslao sam poruku lokalnim "vlastima." Tj. komunalnoj sluzbi koja ima internetski sajt. Za par dana, dosli su putari i zakrpili rupu. Za to ih placamo, mi koji punimo budzet.

To je drzava.

 

Niko me nije pitao za drzavljanstvo ili etnicko poreklo. Moji komsije sa jedne strane u Korejanci, imigranti, a sa druge strane je Amerikanac i policajac. Dijagonalno preko ulice su neki Crnci. Funcionisemo kao zajednica, da nam bude najbolje moguce, a ostavljamo jedni druge na miru i u svojoj kuci radimo sta hocemo, verujuci u razlicite bogove  ili ne verujuci ni u sta.

 

Zato me "zabole organ" za Srbe na Kosovu. Ako hoce, neka krpe rupe u sopstvenoj ulici. Ja cu brinuti za Srbe u komsiluku, ako ih ima - zato sto su komsije a ne zato sto su Srbi. Namirnice kupujem u ducanu koji drze Pakistanci. Ne zato sto su "kolege po imigrantskom statusu" nego zato sto imaju najpovoljnije cene.

 

Zato mislim, ovi "dole" treba da se opredele. Hoce li da zive najbolje koliko mogu u realnim, ekonomskim okolnostima, ili da im entnicka pripadnost odredi zivot. Ovde uvidjam da to nije samo licno. Bitan je i stav komsija.

Ali jebiga, odlucite sta hocete. Nisam ni ja u USA jer sam tu rodjen,nego zato sto ovde najlakse zivim. Lenj sam da isterujem "nacionalnu pravdu," i istorijske nepravde predaka,  vise volim da vozim americka kola  po americkim putevima.

 

Kao i onaj sa slike, sa tetovazom "rodjen u ameriku, a srce u srbiju." Samo, on laze i preserava se, a ja sam iskren.

 

 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa, ono, jeste bolje, udobnije živeti u Americi nego u severnoj Mitrovici, ali ne samo zbog toga što se niko u Mitrovici nije setio da pošalje mejl komunalnom preduzeću da okrpi rupe, nekome ko je dovoljno jak odgovara stanje ovakvo kakvo je u Mitrovici, na Kosovu, u Srbiji, Balkanu... Ti ljudi su taoci, neki su svesni toga neki ne, saživeli su se sa otmičarem, ako pogleda odnos svih koji raspravljaju o Kosovu, od onih koji pregovarajiu i odlučuju do onih koji piskaraju po forumima, u suštini svi vide teritoriju, jedni kao svetu srpsku drugi kao vukojebinu i pripizdinu, ljde malo ko, i ako vidi obično vidi glasače, pripadnike, brojeve. 


 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Eno, pojavio se intervju sa kretenom u Ninu. Nemam uopste volje da to pogledam. Bezao je kao od kuge tolike godine od bilo kakve naznake tv duela ili razgovora sa normalnim novinarima, bezaobod Tatalovicke kao djavo od krsta, a sada pristaje. I kao to nema veze sa prodajom NIna ili ko zna čime mutnim. Koja je svrha intervjua sada. Oni njegovi ce ga i dalje glasati, oni koji su protiv, bice i dalje. Treba sada da se kao divimo Culibrku u stilu "al ga ja pitao, al mu je rekao". Nema vise razgovora bilo kakvog sa tom bagrom. Na glasanje, pa na ulicu, jer ce oni pokrasti izbore sigurno. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2023 at 9:22 AM, djura.net said:

Ako neko nije video, vredi procitati svaki rec, greota da se zagubi u moru predizbornih lupetanja.

 

n1

 

SPS Pančevo je na svom Instagram nalogu objavio fotografije susreta SPS pristalica na kojima se vidi potpredsednik SPS i direktor Srbijagasa Dušan Bajatović kako stoji za govornicom, obučen u crvenu duksericu, na kojoj se nalazi belo slovo "Z".

On je u govoru okupljneima rekao da nacionalni interes nema cenu, i „da nas teraju da priznamo nemačko francuski sporazum i u Poglavlju 35 priznamo i Kosovo i sve što sledi iz toga“.

 

„Kažu ‘mi smo vas porazili kad vas je bombardovala 19 zemalja NATO, pa kad ste nas porazili, što nas opet onda napadate. Ako se narod ujedini, narod se nikad ne može poraziti. Ne postoje dve Srbije, postoje oni koji su dobronamerni i oni koji tvrde da su Evropejci“, poručio je Bajatović, izgovorivši reč „Evropejci“ karikirano.

 

Za „Evropejce“ je takođe kazao da su „nosili pelene kad su neki od nas nosili pušku“.

Ovi su oduvek bili vece zlo od SNS-a, iako je tesko i zamisliti da takvo nesto postoji.   BTW, debeli je pusku nosio al' na vasaru u Surduku, kad su mu dali da iz vazdusne gadja u metu, posle dobio secernu vunu kao najbolji strelac 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, berti said:

Eno, pojavio se intervju sa kretenom u Ninu. Nemam uopste volje da to pogledam. Bezao je kao od kuge tolike godine od bilo kakve naznake tv duela ili razgovora sa normalnim novinarima, bezaobod Tatalovicke kao djavo od krsta, a sada pristaje. I kao to nema veze sa prodajom NIna ili ko zna čime mutnim. Koja je svrha intervjua sada. Oni njegovi ce ga i dalje glasati, oni koji su protiv, bice i dalje. Treba sada da se kao divimo Culibrku u stilu "al ga ja pitao, al mu je rekao". Nema vise razgovora bilo kakvog sa tom bagrom. Na glasanje, pa na ulicu, jer ce oni pokrasti izbore sigurno. 

 

Nisi ništa propustio. 'Da, pa šta', 'To nije pravosnažno/dokazano', 'A vidi tek ove'

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...